Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Konzole brzdí vývoj


Rune

Recommended Posts

Že konzole zpomalují herní vývoj, to už se stavá faktem. Všechno je to nejspíše zapříčiněno pirátstvím, který je na PC daleko rozšířenější a vyvojáři her si mastí kapsy především z vývoje her pro konzole.

Taková situace zřejmě pár let potrvá, takže grafická stránka her nejspíše žádnou výraznou změnu neprodělá, možná se v budoucnu dočkáme pár pc her, které budou jen na pc platformu, ale dnes nemyslím, že je to realné. Vývoj těch graficky dokonalejších her stojí nemalé peníze, a proč to vůbec dělat, když stačí něco hodit konzolistům a mít za to obnos bez strachu z nějaké větší finanční ztráty a následně udělat nějakou konverzi také pro PC.

Tento trend jde nejlépe pozorovat, když se podíváte na dnešní grafické karty. Pamatujete časy, když jste si chtěli zahrát ty nejnáročnější hry, tak jste museli vydat vysoké částky do drahých grafických karet ? Dnes to vůbec neplatí za 3K kč si koupíte graf. kartu, na které spustíte cokoliv na plný výkon.

Jen za 3 000 Kč, za což by jste v minulosti měli Low-endovou kartu, dnes máte High-end, z čehož vyplývá, že dnešní High-end je abosolutně nevyužitý.

Stálé se dělají výkonější grafické karty ale k čemu, abych na nich hrál Crysis a měl 300 fps ? Grafické karty se budou v budoucnu využívat také na ostatní aplikace, protože mají obrovskou výpočetní sílu. Už dnes na tom pracují, jak nVidia, tak Ati a první takové aplikace jsou na světě, takže využití pro tyto karty by bylo třeba pro konvertování videa, které zvladají grafické karty daleko rychleji než procesory, dále zvládají nVidia karty počítat fyziku ve hrách systémem physx, Ati využívá fyzikální systém Havok, to už ale odbočuji.

Takže můj závěr: Po dobu kdy konzole budou hlavní prioritou vývojářů se nedočkámé dalších krůčku k dokonalosti co se týče vizuální stránky her (a ne jen ta vizuální viz pokročilý fyzikální systém) z jednoho prostého důvodu, protože by to konzole nezvládaly. To neznamená, že nebudou vycházet kvalitní herní tituly, ale znamená to zastavení vývoje !

Omluvte prosím moje pravopisné chyby v textu, psal jsem to v rychlosti a nečetl jsem to po sobě. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela dobre napsany a mas i docela recht. Ikdyz si myslim, ze potencial Next Gen konzole (hlavne PS3, jejiz CELL se pouziva misto Super pocitacu i v odvetvi Mediciny) jeste nerekly svoje posledni slovo.

Kadopadne driv byly PCckari nasrany kolik je stal Upgrade PC a ze to musej delat kazdej rok a ted jsou nasrany, ze jim vsechno vali na High a PC se flaka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hraní jsem si koupil PS3 protože mám jistotu her na nejlepší rozlišení bez sekání, tenhle šunt (PC) co tu mám spustí jen některý starší hry.

Řekl bych že PC je spíš na práci než na hraní. takže tahle informace je mi úplně volná :D

jinak oba dva pěkně napsaný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem toho nazoru:PC bylo udelan proto aby se nanem delal internet,psali se mejli,a hlavne pracovalo.....Herni KOnzole byli delany proto aby se nanich hralo..uz od nazvu herni...proto kdyz chci hrat koupim herni konzoli kdyz chci pracovat koupim PC...tot muj nazor:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem toho nazoru:PC bylo udelan proto aby se nanem delal internet,psali se mejli,a hlavne pracovalo.....Herni KOnzole byli delany proto aby se nanich hralo..uz od nazvu herni...proto kdyz chci hrat koupim herni konzoli kdyz chci pracovat koupim PC...tot muj nazor:)

jj , moje slova

konzoli mam na hrani a PCcko mam na mailu , ICQ , internet,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hraní jsem si koupil PS3 protože mám jistotu her na nejlepší rozlišení bez sekání, tenhle šunt (PC) co tu mám spustí jen některý starší hry.

Řekl bych že PC je spíš na práci než na hraní. takže tahle informace je mi úplně volná :D

jinak oba dva pěkně napsaný

Moje řeč.. Já mám asi 3 roky starý PC ,který už v tý době bylo průměrný a protože už se mi tam každá hra sekala na low detaily ,koupil jsem si PS3 ,přesně kvůli tomu co říkáš. Mám jistotu že mě hra pojede ve vysokým rozlišení a plynule. Navíc je rozdíl když musíš sedět na židli u hraní (PC) nebo jestli si můžeš třeba lehnout na postel..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rune sám píšeš jak za to můžou pírati a pak to svádíš na konzole :) ...navíc PS3 měla mít původně jen Cell CPU a měla být úplně bez GPU takže bych taky všechno nesváděl jen na grafickou kartu..to, že jsou v dnešní době už mnohem lepší grafiky je jasný (PS3 je 2 roky na trhu + -) ale Cell CPU se ještě postará o lepší výsledky než teď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje řeč.. Já mám asi 3 roky starý PC ,který už v tý době bylo průměrný a protože už se mi tam každá hra sekala na low detaily ,koupil jsem si PS3 ,přesně kvůli tomu co říkáš. Mám jistotu že mě hra pojede ve vysokým rozlišení a plynule. Navíc je rozdíl když musíš sedět na židli u hraní (PC) nebo jestli si můžeš třeba lehnout na postel..

Tak to už jsou strašné detaily, možná mi nebudeš věřit, ale na PC existují bezdrátové, gamepady, klávesnice, myši je jen na tobě na čem budeš hrát a kde budeš hrát, pokud ti jde o zobrazovací plochu a nestačí ti monitor (stejnak si většinou konzolisti kupují monitor, protože je levnější než TV), tak k pc jde připojit TV nebo třeba projektor :D

To jsou ty vaše standarty "jakože u PC se musí sedět"

A taky mi nešlo o to abych ukazoval, co je lepší, ale chtěl jsem poukázat, že si zase nějakou chvíli počkáme, než se všechno hne kupředu, protože já osobně se nemůžu dočkat fotorealistických her,

"které nás čekaji v roce 2100

počítám s tím že se zdravotnictví také vylepší, takže bych se snad mohl i toho dožít. :P"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absolutne nesouhlasim, vyvoj PC her jde svym smerem a vyvoj pro konzole taky. Pokud uz ma byt titul na vsech platformach, je tomu z vetsi casti zdarne uzpusoben a vypada stejne jako na konkurencni platforme. Podle me ses akorat nas*anej ze nemas bud Xbox nebo PS3 a musis rvat penize do pocitace, aby sis zahral novy hry na full detaily a mohl se s tim chlubit kamaradum.

Tot muj nazor a ted muzete zacit hazet kameny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to už jsou strašné detaily, možná mi nebudeš věřit, ale na PC existují bezdrátové, gamepady, klávesnice, myši je jen na tobě na čem budeš hrát a kde budeš hrát, pokud ti jde o zobrazovací plochu a nestačí ti monitor (stejnak si většinou konzolisti kupují monitor, protože je levnější než TV), tak k pc jde připojit TV nebo třeba projektor :D

To jsou ty vaše standarty "jakože u PC se musí sedět"....

Hele ale kolik zaplatíš za PC na kterým se slušným FPS spustíš hru ve fullhd rozlišení ? Prostě tam je výhoda konzolí.. Je rozdíl jestli musíš dělat hru a myslet u toho na věc že ta hra musí běžet jak na 9500gt tak na 6600gt... A musíš ju tomu přizpůsobit.. konzole mají všechny stejnej hardware... Na tom taky záleží.. Navíc PC je strašnej žrout peněz.. Koupíš si nadupaný PC za 30 000kč a za 2 roky musíš nakupovat znova.. (možná dřív..) Navíc konzole mají dlouhou životnost.. viz. PS2 a doufám že PS3 se udrží stejně dlouho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absolutne nesouhlasim, vyvoj PC her jde svym smerem a vyvoj pro konzole taky. Pokud uz ma byt titul na vsech platformach, je tomu z vetsi casti zdarne uzpusoben a vypada stejne jako na konkurencni platforme. Podle me ses akorat nas*anej ze nemas bud Xbox nebo PS3 a musis rvat penize do pocitace, aby sis zahral novy hry na full detaily a mohl se s tim chlubit kamaradum.

Tot muj nazor a ted muzete zacit hazet kameny.

bože takový komentář mi chyběl "doufám", že jich bude víc

1.nasranej nejsem

2.kdo říká že musím rvát peníze do PC

3.když bych chtěl tak konzoli tak proč bych si ji nekoupil místo toho abych rval peníze do PC ? hm ?

4.říkal jsem co mám za sestavu ? hm ? ne ? asi jsem se zapoměl pochlubit co ?

5.celkově si vůbec nic nepochopil

Celkem hodně zajímavého se událo a stojí za komentář. Začneme u herních konzolí. Pomalu se čím dál více začínají objevovat hlasy, že současná generace konzolí jako PS3 a XBXo360 je hardwarově zastaralá a neumožňuje tvorbu nových her. Rozhodně si dnes už moc lidí nemyslí, že stávající generace konzolí zde skutečně vydrží oněch 10 let. Vývoj jde rychle kupředu a herní konzole zamrzli v čase už dva roky zpátky. Navíc herní konzole zdaleka nejsou tak velkou platformou a rozhodně neválcují PC. PC je dalece největší herní platforma vůbec a jen málokdo pochybuje o tom, že je to také jediná herní platforma, která zůstane, ať se stane cokoliv.

citováno z http://www.ddworld.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda radši hraju na PC...hlavně proto že sem nikdy neměl jako malej playstation gameboye apod..ale táta mi občas pučoval svýho služebního noťase (ceasar, gex, heart of darkness) :D..pravda je podle myho oboji..konzole brzdi vyvoj her na pc..protoze sou ted konzole na hrani pro vyrobce lukrativnejsi nez pc..(kvuli potrebe pc porad upgreadovat) a kvuli tomu ze na konzole se hur provozuje piratstvi. A myslim ze je to vec nazoru co je lepsi na hrani jestli PC bo konzole...Pc hráč si bude hájit pc..a konzolar konzoli..pc i konzole maji sve vyhody a nevyhody..:D ale je to vuci PC hracu nespravedlivy! :D /ps:nectete to je to blabol/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si myslim pravy opak ... vyvojari kvuli omezenosti hardwaru konzoli optimalizuji engine tak , aby byla grafika priblizne stejna jak na pc pri horsim hardwaru

srovnejme si nejkou hru na pc a xbox ...

dejme tomu gears of war

Myslim si ze po graficke strance je rozdil minimalni , srovnejte si konfiguraci pc na kterem to bezi podobne jak na xku a konfiguraci xbox360

na pc si bez 1 gb ram nezahrajete moc plynule ... xko ma 512 mb ...

grafika ... graficka karta xka je nesrovnatelne horsi nez nejaka bezna graficka dnesni doby

ale presto graficke ztvarneni je na podobne urovni ... vyvojari se holt musi snazit optimalizovat engine.

Kdyby nebylo konzoli tak bysme museli doslova ke kazde nove hre kupovat novy HW protoze jednoduse by se vyvojarum nevyplatilo optimalizovat engine ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hraní jsem si koupil PS3 protože mám jistotu her na nejlepší rozlišení bez sekání, tenhle šunt (PC) co tu mám spustí jen některý starší hry.

moje slova... u PS3 je jistota ze se hra nikdy nesekne a proto to mam.. doma mam takovou sunku PC ze bych si vetsinu her co hraju na PS3 zahral leda tak z mnohonasobne pretaktovanym procesoer:D(jasne ze hry na PS3 nemusi ani vyjit na PC myslel sem to obecne):bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu