PDA

Zobrazit plnou verzi : PS3 nebo XBOX360?



Jeniczech
31.01.2010, 22:26
PS3 VS XBOX 360
31.1.2010

Rozhodl jsem se popsat klíčové rozdíly mezi PS3 a XBOX 360. Předem chci říci, že vlastním obě konzole a v podstatě jde o to samé.. Obě mají své pro a proti.. Než se rozhodnete, do jaké z těchto konzolí jít, musíte se nejdříve rozhodnout, co je pro Vás prioritou. Chcete opravdu herní konzoly, která se v současnosti více hodí pro multiplayer, v budoucnu dokáže snímat vaše pohyby a rozeznávat Váš hlas nebo i něco, co již Vaše pohyby rozeznává (Eyepet), má možnost připojení third party volantů, přehraje Full HD Bluray filmy, obsahuje internetový browser, může fungovat jako HDTV tuner.. Protože přesně takhle by se dal definovat rozdíl mezi XBOX 360 a PS3.

http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/obermaier/PS3/Global_spec.PNG


XBOX 360

http://thegameraccess.com/images/two-xbox-360.jpg

NEW XBOX 360 A ZAŘÍZENÍ KINECT
http://static.product-reviews.net/wp-content/uploads/xbox-360-slim-first-picture.jpg

A zde kinect v akci:


http://www.youtube.com/watch?v=rnIuCcpBbz0&feature=fvw

Mezi hlavní výhody Xboxu patří hlavně online hraní, které je placené, ale stojí to za to.. Nejpodstatnějším rozdílem je komunikace.. Člověk jednoduše u xboxu koupí oficiální headset a je to.. Vše funguje jak má. U ps3 je to věc daleko komplikovanější.. Člověk nejdříve shání headset, po té zjistí, že ten bluetooth prostě nefunguje jak má, při dobíjení nelze používat.. Z těchto důvodu je pak u hraní her jako MW2 velmi malá komunita lidí, která headsety používá.. U xboxu 360 headset vlastní 99 procent lidí. Komunikace mezi lidmi je také daleko jednoduší, protože se můžete spojit s kýmkoliv během jakékoliv situace, jeden hraje COD druhej fotbal a třetí brouzdá v dashboardu.. Tj. prostě na Xboxu 360 nejen hrajete multiplayer, ale během chvilky se ocitnete mezi komunitou lidí, která Vás chytne a nepustí.. Naleznete spousty přátel, kolikrát prostě člověk zůstane na víkend doma, vytáhne flašku a prostě se s klukama zlíská a je to.. Pořádají se různé srazy, grilují se kuřata, prasátka.. Člověk prostě na Live (X360 online síť) pozná v tomto směru nextgen, který snad jednou na PS3 bude..

Do budoucnosti se Microsoft rozhodl vydat cestou Kinect (Kamerka, která vás v podstatě přenese do hry a rozezná i Váš hlas). Jedná se o funkci zajímavou, pro mnohé možna lákavější než konkurenční 3D s přihlédnutím k ceně produktu, která zdaleka nedosáhne ceny 3D televize od konkurence.. Celé by se to dalo nazvat Wii-next gen, který veme z Vaší konzole výkon o cca 10-20 procent a který Vám otevře pusu do kořán možná trošičku méně než konkurenční 3D, ale za daleko přijatelnější peníze..

PLAYSTATION 3
http://www.porhomme.com/wp-content/uploads/2008/12/sony-playstation-3.jpg
PLAYSTATION 3 - SLIM
http://img.xataka.com/2009/08/sony_ps3_slim.jpghttp://www.prodejher.cz/files/press/165/image/ps3slim_1.jpg
ZAŘÍZENÍ MOVE
http://www.co-optimus.com/images/upload/image/2010/ps-move-blueballs.jpg

A ZDE ZAŘÍZENÍ MOVE V AKCI:

http://www.youtube.com/watch?v=pUlEK9BSCpI&feature=related

Mezi hlavní výhody PS3 patří FULL HD.. Ano, pokud vlastníte nějakou televizi od 10k, pak bych určitě doporučil PS3. To že mašinka přehraje Bluray disky už samo o sobě stojí za zmíňku. Dále Vám tato mašinka zajistí příjem ČTHD, NOVA HD, PRIMA HD (ale pozor, příjem HD kanalů je možný pouze z hlavních vysílačů v Praze, Brně a Ostravě) a dalších klasických DVB-T kanálů a to i jejich nahrávání (v reálném čase se můžete dívat na jeden kanál nebo dokonce i hrát s přátely online a k tomu nahrávat ještě další program z PlayTV). Nahrávání programů v pravidelném čase tj. už nikdy nepříjdete o díl svého oblíbeného seriálu. Dokonce se konzole sama zapne i vypne, pokud váš program de v raních hodinách (olimpiáda v HD mě za těchto podmínek absolutně dostala).. To vše pomocí extrerního upgradu za 2000kč. Pokud tedy chcete Vaši milovanou televizku vzít na pořádnou řežbu křišťálově čistého obrazu, pak Vám vřele doporučuji PS3. Hry jsou po grafické stránce na podobné úrovni, multiplatformové kousky vypadají o trošku lépe na Xboxu 360, ale zase na druhou stranu Uncharted 2 (PS3 exklusivita), God of War 3 nabízí nejlepší grafiku dosaženou na obou konzolích.. Prostě PS3, pokud očekávate od konzole více, než jen herní přístroj..

Tímto jsem se dostal do budoucnosti.. Již v brzké době nabídne Sony novou placenou online službu, která by měla udajně předčít i tu konkurenční, budou za ni tituly zdarma, exclusivní přístup k Beta verzím a demů, crossgame chate (konečně), premium thems a spousty dalších vychytávek, pro vlastníky PS3 však toto není poviností a mulťáky mohou hrát nadále i bez placení.. Dále se rozhodla tato firma vydat cestou 3D (již v létě), která je velmi lákavá a opravdu se na ní moc těším.. Udajně mají být postupně podporovány všechny již vyšlé tituly (což je velikánský náskok před konkurencí).. Otázkou ale zůstává na kolik to bude cesta effektivní, jelikož cena hardware který bude třeba pro tuto funkci bude ve srovnání s cenou konzole cca dvojnásobná.. Dalším, želízkem do ohně je pohybový ovladače MOVE (kde se jedná prakticky oto samé jako u konzole Wii, s tím rozdílem, že tento ovladač nijak nebere výkon konzole, funguje ve všech ohledech lépe než ten od Wii, sníma rotaci ovladače a ve všech ohledech funguje precizně. Takže rozhodně se dá říct, že i Sony a její PS3 má ještě velké plány a nové konzole po technické stránce se stejně jako u konkurence ještě dlouho nedočkáme.

SROVNÁVÁNÍ
Originální či neoriginální přístup. V neposlední řadě je také pro mnohé zásadním faktorem možnost zálohování her na X360 (tj. si můžete stáhnout hru na internetu nelegálně zadarmo). Mezi výhody patří cena, mezi nevýhody risk banu. Jednou za čas (speciálně v období vánočních svátku) Microsoft rozjel průzkum, na kterém zjistil, zda hrajete originální verze her. No a pokud zjistil, že jste hrály neoriginální hry, pak Vám uzavřel přístup pro Vaší konzoly a Váš miláček se tak stal offlinovou konzolí, na které můžete hrát, ale Online je tabu. Věc se dostala do takového stádia, že už se na netu v podstatě nikdo s pálenkou neobjevuje, jelikož se Microsoft rozhodl přistoupit k rychlému postihu.. Tj. je období bánu nyní od nového roku na pořád. Vedou se také spekulace, že mnoho lidí dostalo ban jen proto, že jsou z ČR, která jak už jsem řekl není oficiálně podporovaná. Těžko říct, co je na tom pravdy, osobně jsem se setkal s jedním udajným případem, ale těžko říct, zda tento člověk pouze nelhal, jelikož jsem to na vlastní oči neviděl. U PS3 Vám nic takového nehrozí, jelikož je ČR podporovaná a pálenky na PS3 nejsou. Přez to se našla určitá skulinka i pro lidi na PS3. Kde nic není zadarmo, ale ve srovnání s konkurencí by se to zadarmo dalo nazvat, jelikož se až s 5-ti přátely můžete složit na stahovatelný obsah (plné hry, balíčky a datadisky) ve store (obchod na PS3), prostě se rozdělíte o cenu produktu. Návod jak na to naleznete zde: http://console-forum.net/showthread....769#post828769 (http://console-forum.net/showthread.php?p=828769#post828769) Pokud jste tedy fanouškem určitých multiplatformních kousků nebo vysloveně holdujete sériím jako GT, God of War, Uncharted a pod. a máte rádi stahovatelný obsah, nic jednodušího a levnějšího u xboxu nenajdete, protože je toto docela problém.. Jak bylo řečeno, v ČR není oficiálně podporována služba Live (online pro Xbox 360). Tj. spousty balíčku v ČR musíte stáhnout v den, kdy se dostanou do světa, jelikož o pár dní později se pro náš region automaticky blokují.. Např. pokud milujete first person shooters Call Of Duty 4 a 5, tak zapomeňte na mappacky a zombíky. Věřím, že již brzy vyletí nějaký ten map pack také pro 6 (MW2) a pokud si to nepohlídáte, tak se s tím nikdy ani neschledáte..

Gamepady? Levé páčky jsou rozmístěné jinak. Trigery jsou jinak tuhé, propuklé nebo vypuklé a tvar ovladače je rozdílný. To vše tedy vede k jinému držení. Po dlouhém bádání, jak PS3 ovladač správně uchopit jsem přišel na jedno řešení.. Ergonomie ovladače na 360 je prostě lepší (Respektive je navržena tak, aby člověk mohl v jednu chvíly komfortně používat 6 prstů a to palce, ukazováčky a prostředníčky..). Pro dosažení stejného komfortu u PS3 člověk může používat pouze 4 prstíky (palce a ukazováčky). Prostředníčky člověk využívá pro pevné podepření gamepadu. Největší slabinou Dual shocku 3 (PS3 ovladače) jsou trigery (L2\R2). Jsou to tlačítka, které by měly fungovat jako plyn, nebo spoušť. Byly ale tak mizerně navržené, že snad každá nová hra v defaultu využívá těchto tlačítek pouze pro vedlejší funkce.. To že mezi ně patří multiplatformové tituly jako COD už říká něco, ale pokud se jedná i o exklusivní tituly jako Killzone 2, GT5 Prologue a Uncharted 2 (tj. to proč na PS3 jít), nezbívá nic jiného, než Sony tento bod opravdu vytknout. Kde ale Gamepad od PS3 exceluje jsou páčky, které neexcelují až tak z umístění (které je jen otázkou dostání do ruky), ale z jejich citlivosti a vypouklení.. Citlivost a přesnost příkazů je tedy daleko přesnější než u konkurence. Kde jsou páčky propuklé a pro nalezení středu je tedy nezbytná západka, která drží polohu páčky ve středu více než je tomu u konkurence.. Díky tomu je potřeba větší síla pro změnu polohy páčky, kvůly které vznikají nepatrné nepřesnosti.. Kde je tento rozdíl nejvíce patrný je u First Person Shooters her jako COD, kde si lidé mohou nastavit až Insane 10 citlivost.. Pro Vaši představu jsem schopný ukočírovat rychlost 6 na 360 (který vlastním daleko delší dobu než PS3), u PS3 zvládám po dvou měsících hraní i 10.. Rozdíl je také v odezvě gamepadu, kde jsou reakce u PS3 dualshocku rychlejší. Všimnul jsem si toho hlavně u kolektivních sportovních her (zejména pak u FIFY). Kde jsem narazil na další výhodu PS3 ovladače. Je daleko jednoduší určít polohou páčky pro rychlost běhu vašeho sportovce.. V již zmíněné hře jsem si ale zase všimnul jednoho negativního bodu na páčkách u PS3. Tím je jejich velikost a tím pádem velikost rozsahu.. Protože člověk pro změnu běhu (tj. z plného leva do plného do prava) potřebuje o tu jednu setinku víc času tj. se hráč otočí pomaleji.. Celkově vzato ale proti Vám pořád v online hraní stojí lidé, kteří mají stejné podmínky a pokud nevlastní podvodnickou myš s klávesnicí, tak by jste měli mít podobné podmínky.. Důležité také říct, že je hraní na obou gamepadech na jejich relativní podobu velmi rozdílné a bez trpělivosti člověk odsoudí právě ten konkurenční a bude nadále žít v představě, že právě ten jeho je lepší..

Rozhodl jsem nekomentovat Exklusivní tituly, díky flamemům, které dokáže toto téma vyvolat, prostě se podívejte do seznamů dole, klikněte na konkrétní tituly a vyberte si, u které konzole se nachází pro Vás zajímavější..

Dále stojí za zmíňení výkon obou procesorů.. Výkon Cell procesoru v PS3 je výkonější než u Xenonu v X360.. Nicméně o tolik moc to zase není.. Díky pokusům o hacknutí PS3 vyšlo najevo, že má ps3 jedno jádro odpojeno a to z toho důvodu, aby se daly používat i lehce nepodařené kousky CELL. Další jádro se pak stará výhradně o šifrování (ochraně proti hacknutí PS3).. Takže nám u PS3 zůstává v provozu 6 jader, tj. o čtvrtinu menší výkon, než Sony oficiálně uvadí.. Ještě bych rád zmínil AA a Světelné effekty u obou konzolí, kde Xbox dokazuje díky lépe přizpůsobené grafické kartě maličko lepších výsledků.. Je to hlavně díky struktuře Cell procesoru u PS3, který funguje v konzoly jako človíček, který Vám pomůže se vším oč ho hra požádá.. Tj. vypomáhá více s grafickou akcelerací jelikož je Grafická karta v PS3 maličko slabší.. Komplikace s tím spojené si určitě dokážete představit.. Xbox 360 devkit vyhrál díky jednoletému náskoku a jeho jednoduchosti a stal se z něj standart. To znamená, že převážná většina Multiplatformovích her tak tedy díky této výhodě vypadá na Xboxu maličko lépe. Nicméně vývojáři se opravdu moc snaží a rozdíl je díky tomu minimální a rozeznáte ho pouze v případě, že Vám obě konzole běží na jedné FullHD televizi. Na podporu PS3 ale také stojí říct, že pokud je cell využit na plný výkon, tak dosahuje ohromujících kvalit rovnajících se nextgenu.. Pro představu majitelů Xbox 360 bych využil jejich Gears of War 2, kde se dostanete do padajícího města.. Celá tato scéna je dechberoucí, po umělecké stránce není co vytknout.. Ale představte si, že PS3 dokáže tu samou scénu vyplnit daleko, ale opravdu daleko více předměty, které do sebe navzájem vráží , deformují se, podlahy praskají, rozpadají se, jednotlivé kusy prorážejí další slabší místa v podlaze pod ní a to celé naruší statiku domu, který se zřítí, celá scéna je pokryta naprosto čistými texturami v opravdu obrovském rozlišení (díky kapacitě Bluray disku) a na to celé ještě reaguje i Vaše postavička.. Ano, mluvím o Uncharted 2, který je jedna z prvních vlašťovek budoucího standartu na PS3 a která konečně dokazuje rozdíl výkonu mezi PS3 a Xbox 360. Kdokoliv měl možnost hru hrát, tak musí uznat, že co se týče grafického zpracování, neskutečném množství objektů, na obou konzolích nemá konkurenci. Rád bych upozornil, že jsem viděl Uncharted 2 v krámku, kde mě neohromil, stáhnul si demo, které mě taky něják pusu neotevřelo, ale po vložení plné hry jsem byl ohromen.. Naposledy jsem tento pocit zažil před pěti lety u Perfect Dark Zero na X360, tj. tehdy první nextgen konzolová střílečka na Xbox 360, která byla uplně jinde, než to co bylo do té doby na PS2 a Xboxu.. Ano, rozdíl je takřka generační a Uncharted 2 se řadí po boku Crysis (který ale běží v takové kvalitě pouze na extravýkoných strojích za pěti-násobek ceny PS3) mezi nejlépe vypadající tituly na trhu.. Pro srovnání výkonu by jako slušný benchmark mohl také posloužit budoucí Crysis 2, který již byl optimalizován pro obě konzole.. Otázkou ale zůstává, zda nebude pouhou konverzí s Xbox 360 devkit verze..

Jak verze Slim, tak verze New Xbox 360 se od svích předchůdců nijak drasticky neliší. U obou jde hlavně o snížení hlučnosti (i když klasická PS3 na tom byla od začátku velmi dobře), nový Xbox dosáhl ještě větší tichosti, díky které je dřívější hlučnost prvních kousků smazána. Další a asi poslední výhodou je snížení elektrického odběru. U New Xbox 360 ještě stojí zmínit 250GB disk, který je pro tento model standartem.



TOP exklusivní tituly pro XBOX 360
(http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.konami.jp/mgs4/global/index.html)
Cílem je hlavně ukázat, co můžete očekávat od této konzole.. Součástí mohou být hry, které vyšli společně i na PC, ale u konkureční konzole nevyšli..
(http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.konami.jp/mgs4/global/index.html)
Ace Combat 6: Fires of Liberation (http://www.gametrailers.com/video/review-ace-combat-6/27474)
Alan Wake (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/exclusive-opening-alan-wake/58977)
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts (http://www.gametrailers.com/video/review-banjo-kazooie-nuts/42793)
Blue Dragon (http://www.gametrailers.com/video/review-blue-dragon/24324)
Crackdown (http://www.gametrailers.com/video/review-crackdown/17144)
Dead or Alive 4 (http://www.gametrailers.com/video/gt-video-dead-or/8841)
Dead Rising (http://www.gametrailers.com/video/review-dead-rising/12268)
Fable II (http://www.gametrailers.com/video/review-fable-ii/42025)
Forza Motorsport 2 (http://www.gametrailers.com/video/review-forza-motorsport/20395)
Forza Motorsport 3 (http://www.gametrailers.com/video/review-forza-motorsport/57471)
Frontlines: fuel of War (http://www.gametrailers.com/game/frontlines-fuel-of-war/2833)
Gears of War (http://www.gametrailers.com/video/review-gears-of-war/14748)
Gears of War 2 (http://www.gametrailers.com/video/review-gears-of-war/42156)
Geometry Wars: Retro Evolved (http://xbox360.ign.com/dor/objects/777192/geometry-wars-2-xbox-360-live-arcade/videos/dashboard_111005_2.html)
Geometry Wars: Retro Evolved 2 (http://xbox360.ign.com/dor/objects/14266531/geometry-wars-2/videos/geometrywars2_vidreview_073.html)
Guilty Gear 2: Overture (http://xbox360.ign.com/dor/objects/951643/guilty-gear-2-overture/videos/guiltygear2o_041108_beginning_battle.html)
Halo 3 (http://www.gametrailers.com/video/review-halo-3/25485)
Halo 3 - ODST (http://www.gametrailers.com/video/review-halo-3-odst/56111)
Halo Wars (http://www.gametrailers.com/video/review-halo-wars/45935)
Infinite Undiscovery (http://www.gametrailers.com/video/review-infinite-undiscovery/39850)
Kameo: elements of Power (http://www.gametrailers.com/video/gt-video-kameo/8756)
Left 4 Dead (http://www.gametrailers.com/video/review-left-4-dead/43204)
Left 4 Dead 2 (http://www.gametrailers.com/video/review-left-4-dead/59116)
Lips : NO. 1 HITS (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-lips/49735)
Lost Odyssey (http://xbox360.ign.com/dor/objects/731773/mistwalker-rpg-2/videos/lostodyssey_vidreview_020608.html)
Mass Effect (http://www.gametrailers.com/video/review-mass-effect/28091)
Mass Effect 2 (http://www.gametrailers.com/video/review-mass-effect/61244)
Ninja Blade (http://www.gametrailers.com/video/review-ninja-blade/47756)
Ninja Gaiden II (http://www.gametrailers.com/video/review-ninja-gaiden/34662)
Onechanbara: Bikini Samurai Squad (http://www.gametrailers.com/video/hot-shower-onechanbara-bikini/45397)
Perfect Dark Zero (http://www.gametrailers.com/video/gt-video-perfect-dark/8592)
Portal: Still Alive (http://xbox360.ign.com/dor/objects/14266556/portal-still-alive-/videos/X360_portal_101608_challenge_1_intro_puzzle.html)
Project Gotham Racing 3 (http://www.gametrailers.com/video/gt-video-project-gotham/8609)
Project Gotham Racing 4 (http://www.gametrailers.com/video/review-project-gotham/25838)
Ridge Racer 6 (http://www.gametrailers.com/video/gt-video-ridge-racer/8693)
Saints Row 2 (http://www.gametrailers.com/video/review-saints-row-2/42195)
Shadow Complex (http://www.gametrailers.com/video/review-shadow-complex/54407)
Shadowrun (http://www.gametrailers.com/video/review-shadowrun/20331)
Splinter Cell: Conviction (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/e3-09-splinter-cell/50194)
The Last Remnant (http://www.gametrailers.com/video/review-the-last/43107)
Too Human (http://www.gametrailers.com/video/review-too-human/38913)
Viva Pinata (http://www.gametrailers.com/video/review-viva-pinata/15457)

Již brzy exklusivně na XBOX 360

Crackdown 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/tgs-09-crackdown-2/56669)
Darwinia (http://www.gametrailers.com/video/debut-trailer-darwinia/60671)
Fable III (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/gc-09-fable-iii/54432)
Halo Reach (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/spike-vga-halo-reach/59812)
The Secret World (http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/cg-demon-the-secret/55487)



TOP exclusivní tituly pro PS3

Cílem je hlavně ukázat, co můžete očekávat od této konzole.. Součástí mohou být hry, které vyšli společně i na PC, ale u konkureční konzole nevyšli..

Africa (http://www.gametrailers.com/video/giraffes-gameplay-afrika/52165)
Buzz: Quiz TV (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/sony-gamers-buzz-quiz/34191)
Crash Commando (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/e3-2008-crash-commando/37358)
Demon’s Souls (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-demons-souls/57297)
Disgaea 3 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/classroom-scrap-disgaea-3/38256)
Echochrome (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/find-the-echochrome/31590)
Everyday Shooter (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/melodic-mayhem-everyday-shooter/26268)
Eyepet (http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/pet-features-eyepet/56619)
FlOw (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-flow/17632)
Flower (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-flower/46064)
Folklore (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-folklore/25946)
God Of War 3 (http://www.gametrailers.com/video/demo-carnage-god-of-war/58692)
GT5: Prologue (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-gran-turismo/33541)
Heavenly Sword (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-heavenly-sword/24683)
Heavy Rain (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-mall-heavy-rain/61346)
Hot Shots Golf: Out of Bounds (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-hot-shots/32653)
inFamous (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-infamous/49518)
Killzone 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-killzone-2/45019)
LittleBigPlanet (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-littlebigplanet/42078)
Metal Gear Solid 4 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-mgs4-guns/35051)
MLB 09: The Show (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-mlb-09-the/46715)
Motorstorm (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-motorstorm/17572)
Motorstorm 2: Pacific Rift (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-motorstorm-pacific/41872)
Naruto: Ultimate Ninja Storm (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-naruto-ultimate/42419)
Ninja Gaiden Sigma (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-ninja-gaiden/21330)
PixelJunk Eden (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-pixeljunk-eden/38540)
PixelJunk Monsters (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/attack-gameplay-pixeljunk-monsters/30037)
Ratchet & Clank Future: Crack In Time (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-ratchet/57977)
Ratchet & Clank Future: Quest For Booty (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/pirate-ship-ratchet/39015)
Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-ratchet/26831)
Resistance 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-resistance-2/42470)
Resistance: Fall of Man (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-resistance/15068)
Ridge Racer 7 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-ridge-racer/15304)
Singstar (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/european-tv-singstar/28094)
Siren: Blood Curse (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/escape-from-siren-blood/37752)
Socom: US Navy SEALs Confrontation (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://ps3.ign.com/dor/objects/906076/socom-confrontation/videos/SocomRevew_11_3_08.html)
Tekken 5: Dark Resurrection/Online (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://ps3.ign.com/dor/objects/943236/tekken-5-dark-resurrection-online/videos/tekken5_trailer_073007.html)
Time Crisis 4 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-time-crisis/29085)
Uncharted (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-uncharted-drakes/28090)
Uncharted 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-uncharted-2/57257)
Valkyria Chronicles (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-valkyria-chronicles/43161)
Warhawk (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/review-warhawk/24450)
White Knight Chronicles (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gametrailers.com/video/import-preview-white-knight/45088)
Yakuza 3 (http://www.gametrailers.com/video/japanese-city-yakuza-3/46310)

Již brzy exklusivně na PS3

3D Dot Game Heroes (http://www.gametrailers.com/video/japanese-spelunker-3d-dot-game/58466)
Agent (http://www.youtube.com/watch?v=TkSjTsW-aGQ&feature=related)
FF XIII Versus (http://www.gametrailers.com/video/advent-children-final-fantasy/48155)
Gran Turismo 5 (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-gran-turismo/50803)
The Last Guardian (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-the-last/50284)





Určitě se najdou lidé, kteří se mnou nebudou souhlasit a nachází se u obou táborů. Chci jen říct, že přesně pro Vás tento článek není psaný. Jak jsem již na začátku napsal, mám obě konzole a obě denně využívám.. Nemohu říci, kterou mám raději.. Výsledek si ale utvořte sami.. Protože nejpodstatnější faktory pro výběr konzole jsou tu napsané a je jen na Vás co je prioritní, bez čeho se obejdete a co Vám u konzole nesmí chybět..

Děkuji všem, kteří poděkovaly a děkuji všem, kteří poděkují..

tekken90
31.01.2010, 23:48
Nechtěl bys trochu změnit to hlasování? Přijde mi, že ty možnosti jsou takový o ničem...

Grafika her... Sem bych doplnil, že exklizivní hry dosahují mnohem lepších výsledků, než multiplatformní tituly (na obou konzolích), přičemž PS3 začíná mít navrh... všechno je to jen o tom, jak se vývojáři poperou s HW konzole a dokáží engine hry optimalizovat. možná výhoda v tomhle je u Xka sdílená paměť, která se podle potřeby dělí mezi RAM a Grafiku... No nebudu to dál rozebírat a přidávám specifikace konzolí (neberte to jako flame, ale fakt!)

http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/obermaier/PS3/Global_spec.PNG

3D vs Natal - Neřek bych, že 3D televize budou zas tak moc drahý. Někde jsem četl, že 82cm Full HD s 3D by mohla být do max. 20k. Bude asi jen nevýhoda pro ty, kteří nedávno koupili novější LCD a budou chtít 3D... Co se týče Natalu, tak to vypadá na zajímavou zábavu.. Otázkou je, jak dlouho bude lidi bavit šaškovat u TV u větších titulů. Bude to spíš jen na takový menší párty hry (jako jsou na Wii) a jak se vývojáři her poperou s tím, že Natal bude vše počítat pomocí CPU Xka a vyžádá si to 15 až 20% výkonu CPU.


A nakonec bych chtěl poprosit, aby se tady neflamovalo jako v minulým topicu. Pokud se vám něco v postu nelíbí, tak to napište normálně a nezačínejte i hned urážet a nadávat...

SSuk
31.01.2010, 23:55
PS3 VS XBOX 360
31.1.2010


Předem chci požádat moderátory o zařazení hlasování kde budou čtyři možnosti: Mám PS3 a souhlasím s níže zmíněným, Mám PS3 a nesouhlasím s níže zmíněným, Mám Xbox 360 a souhlasím s níže zmíněný, Mám Xbox 360 a nesouhlasím s níže zmíněným.. Veškeré příspěvky nepocházející ode mě prosím mažte. Tato část fóra funguje pouze jako informativní..

Dnes jsem udělal menší objektivní UP-TO-DATE srovnáníčko PS3 a Xboxu 360. Myslím, že srovnávat tyto dvě konzole s Wii je naprosto scestné jelikož by šlo o srovnávání hrušek s jabkem.. Mým plánem je hlavně aktualizovat tento příspěvek s dobou minimálně jednou za čtrnáct dní. Aby měly lidé vždy možnost přesného rozhodnutí a nelitovali budoucí koupě.. Proto žádám Moderátory o udržení tohoto tématu (protože už jen zařazení tématu PS3 nebo Xbox 360 nebo Wii v rubrice pro PS3 pokec je hodně nedemokratické.. ) , po případě by mě mohly dát více pravomocí na tomto threadu, protože jsem si s ním dal dost práce a byla by škoda škoda, kdyby se tento příspěvek zašantročil ve vesměs neobjektivní a dlouhodobé debatě pod diskuzí PS3 nebo Xbox 360 nebo Wii..


Rozhodl jsem se tu popsat klíčové rozdíly mezi PS3 a XBOX 360. Předem chci říci, že vlastním obě konzole a v podstatě jde o to samé.. Obě mají své pro a proti.. Než se rozhodnete, do jaké z těchto konzolí jít, musíte se nejdříve rozhodnout, co je pro Vás prioritou. Chcete opravdu jen herní konzoly, která v budoucnu dokáže snímat vaše pohyby a rozeznávat Váš hlas nebo i něco, co již Vaše pohyby rozeznává (Eyepet), má možnost připojení third party volantů, přehraje Full HD filmy, obsahuje internetový browser, může fungovat jako HDTV tuner a v budoucnu nabídne 3D podporu.. Protože přesně takhle by se dal definovat rozdíl mezi XBOX 360 a PS3.

Pokud chcete konzoly speciálně kvůly hraní, tak bych asi momentálně šel do Xboxu.. Sice je tam placené online hraní, ale stojí to za to.. Nejpodstatnějším rozdílem je komunikace.. Člověk jednoduše u xboxu koupí oficiální headset a je to.. Vše funguje jak má. U ps3 je to věc daleko komplikovanější.. Člověk nejdříve shání headset, po té zjistí, že ten bluetooth prostě nefunguje jak má, při dobíjení nelze používat.. Z těchto důvodu je pak u hraní her jako MW2 velmi malá komunita lidí, která headsety používá.. U xboxu 360 headset vlastní 99 procent lidí. Komunikace mezi lidmi je také daleko jednoduší, protože se můžete spojit s kýmkoliv během jakékoliv situace, jeden hraje COD druhej fotbal a třetí brouzdá v dashboardu.. Tahle možnost u PS3 není, respektive je, ale jedná se buď o textovou formu, která je ale v průběhu hraní prakticky nevyužitelná. A nebo se lidé mohou spojit pomocí headsetu, ale pouze ve stejné hře.. Rozhodl jsem nekomentovat Exklusivní tituly, díky flamemům, které dokáže toto téma vyvolat, prostě se podívejte do seznamů dole a vyberte si, u které konzole se nachází pro Vás zajímavější tituly.. Ještě bych rád zmínil AA a Světelné effekty u obou konzolí, kde Xbox dokazuje díky lépe přizpůsobené grafické kartě maličko lepších výsledků.. Je to hlavně díky struktuře Cell procesoru u PS3, který funguje v konzoly jako človíček, který Vám pomůže se vším oč ho hra požádá.. Tj. vypomáhá více s grafickou akcelerací jelikož je Grafická karta v PS3 maličko slabší.. Komplikace s tím spojené si určitě dokážete představit.. Xbox 360 devkit vyhrál díky jednoletému náskoku a jeho jednoduchosti a stal se z něj standart. To znamená, že převážná většina Multiplatformovích her tak tedy díky této výhodě vypadá na Xboxu maličko lépe. Nicméně vývojáři se opravdu moc snaží a rozdíl je díky tomu minimální a rozeznáte ho pouze v případě, že Vám obě konzole běží na jedné FullHD televizi.. V neposlední řadě je také pro mnohé zásadním faktorem možnost zálohování her na X360 (tj. si můžete stáhnout hru na internetu nelegálně zadarmo)..

Daleko více se ale těším na budoucnost.. Již v brzké době nabídne Sony novou online službu, která by měla předčít i tu konkurenční.. Dále se rozhodla tato firma vydat cestou 3D (již v létě), která je velmi lákavá a opravdu se na ní moc těším.. Udajně mají být podporovány všechny již vyšlé tituly (což je velikánský náskok před konkurencí).. Otázkou ale zůstává na kolik to bude cesta effektivní, jelikož cena hardware který bude třeba pro tuto funkci (tj. 3D televizi, která možná skrývá v útrobách další CELL procesor) bude ve srovnání s cenou konzole naprosto drastická.. Takže vlastně již brzy dojde k ironii a PS3 velmi nenápadně přesedlá na nextgen, za který si ale budeme muset sáhnout do šrajtofle..

Microsoft se rozhodl vydat cestou Natal (Kamerka, která vás v podstatě přenese do hry a rozezná i Váš hlas). Jedná se o funkci zajímavou, pro mnohé možna lákavější než konkurenční 3D s přihlédnutím k ceně produktu, která zdaleka nedosáhne ceny 3D televize od konkurence.. Celé by se to dalo nazvat Wii-next gen, který Vám otevře pusu do kořán možná trošičku méně než konkurenční 3D, ale za daleko přijatelnější peníze..



TOP 40 exclusivních titulů pro XBOX 360 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.konami.jp/mgs4/global/index.html)

Cílem je hlavně ukázat, co můžete očekávat od této konzole.. Součástí mohou být hry, které vyšli společně i na PC, ale u konkureční konzole nevyšli..



Ace Combat 6: Fires of Liberation (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://acecombatsix.com/)
Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/splash/b/bknutsandbolts/)
Blue Dragon (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/b/bluedragonxbox360/)
Bomberman Live (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/b/bombermanlivexboxlivearcade/)
Braid (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gamer.blorge.com/2008/08/26/gamer-blorge-review-does-braid-live-up-to-all-the-hype-on-xbox-360/)
Crackdown (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/c/crackdown2/)
Dead or Alive 4 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.tecmogames.com/games.asp?id=18)
Dead Rising (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.capcom.com/deadrising/)
Fable II (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gamer.blorge.com/2009/02/11/review-is-fable-2-a-rpg-for-the-casual-market/)
Forza Motorsport 2 a Forza Motorsport 3 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://forzamotorsport.net/en-us/default.htm)
Frontlines: fuel of War (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.frontlinesgame.com/)
Gears of War a Gears of War 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gearsofwar.xbox.com/AgeGate.htm)
Geometry Wars: Retro Evolved (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.bizarrecreations.com/games/geometry_wars_retro_evolved/)
Geometry Wars: Retro Evolved 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.bizarrecreations.com/games/geometry_wars_retro_evolved/)
Guilty Gear 2: Overture (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gg2nd.jp/)
Halo 3 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.bungie.net/projects/halo3/Default.aspx)
Halo Wars (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gamer.blorge.com/2009/02/21/impressions-noby-noby-boy-and-halo-wars/)
Infinite Undiscovery (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.infiniteundiscovery.com/)
Kameo: elements of Power (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://kameo.com/)
Left 4 Dead a Left 4 Dead 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.l4d.com/)
Lips and Lips NO. 1 hits (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/l/lips/)
Lost Odyssey (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/l/lostodyssey/)
Mass Effect a Mass Effect 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://masseffect.bioware.com/agegate.html?ref=/)
Ninja Blade (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gamer.blorge.com/2009/03/05/ninja-blade-is-doomed-due-to-quick-time-events-xbox-360/)
Ninja Gaiden II (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/splash/n/ninjagaiden2/)
Onechanbara: Bikini Samurai Squad (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.d3publisher.us/ProductDetails.asp?ProductID=58)
Perfect Dark Zero (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/p/perfectdarkzero/)
Portal: Still Alive (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://orange.half-life2.com/portal.html)
Project Gotham Racing 3 a Project Gotham Racing 4
Ridge Racer 6 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/r/ridgeracer6/)
Saints Row 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.saintsrow.com/age_gate.php)
Shadowrun (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.xbox.com/en-US/games/s/shadowrun/)
The Last Remnant (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://na.square-enix.com/remnant/)
Too Human (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://gamer.blorge.com/2008/09/01/gamer-blorge-review-does-too-human-fail-to-live-up-to-expectations/)
Viva Piñata (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.vivapinata.com/)
Warhammer: Battle March (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.battlemarchthegame.com/verify_dob.php)



Již brzy exklusivně na XBOX 360

Alan Wake (http://xbox360.ign.com/objects/743/743608.html)
Crackdown 2 (http://xbox360.ign.com/objects/143/14307663.html)
Fable III (http://xbox360.ign.com/objects/143/14328887.html)
Halo Reach (http://xbox360.ign.com/objects/143/14328887.html)
Splinter Cell: Conviction (http://xbox360.ign.com/objects/902/902601.html)



TOP 40 exclusivních titulů pro PS3
(http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.konami.jp/mgs4/global/index.html)
Cílem je hlavně ukázat, co můžete očekávat od této konzole.. Součástí mohou být hry, které vyšli společně i na PC, ale u konkureční konzole nevyšli..



Buzz: Quiz TV (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.buzzthegame.com/en-gb/Language-Selector/)
Crash Commando (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Crash_Commando)
Demon’s Souls (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://en.wikipedia.org/wiki/Demon%27s_Souls)
Disgaea 3 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://disgaea.us/dis3/)
Echochrome (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.echochromegame.com/)
Everyday Shooter (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.everydayshooter.com/)
FlOw (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/flOw/)
Flower (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Flower)
Folklore (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/folklore/)
GT5: Prologue (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.gran-turismo.com/en/gt5p/)
Heavenly Sword (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.heavenlysword.com/)
Hot Shots Golf: Out of Bounds (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/HotShotsGolf/)
inFamous (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.infamousthegame.com/)
Killzone 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.killzone.com/kz/index.psml)
LittleBigPlanet (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.littlebigplanet.com/)
LocoRoco Cocoreccho (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/LocoRoco_Cocoreccho)
Metal Gear Solid 4 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.konami.jp/mgs4/global/index.html)
MLB 09: The Show (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/MLB_09_The_Show)
Motorstorm a Motorstorm 2: Pacific Rift
Naruto: Ultimate Ninja Storm (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.ultimateninjastorm.com/)
Ninja Gaiden Sigma (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://en.wikipedia.org/wiki/Ninja_Gaiden_%282004_video_game%29)
Noby Noby Boy (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://en.wikipedia.org/wiki/Noby_Noby_Boy)
PixelJunk Eden (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/PixelJunk_Eden)
PixelJunk Monsters (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://en.wikipedia.org/wiki/PixelJunk_Monsters)
Ratchet & Clank Future: Quest For Booty (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Ratchet_and_Clank_Future_Quest_for_Booty)
Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Ratchet_and_Clank_Future_Tools_of_Destruction)
Resistance: Fall of Man a Resistance 2
Ridge Racer 7 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.namcobandaigames.com/games/ridgeracer7/)
Singstar (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.singstargame.com/en-gb/LanguageSelector/)
Siren: Blood Curse (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/PS3/Games/Siren_Blood_Curse)
Socom: US Navy SEALs Confrontation (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.socom.com/?url=%2fen-us)
Tekken 5: Dark Resurrection/Online (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.namcobandaigames.com/games/tekken5dr/)
Time Crisis 4 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.namcobandaigames.com/games/timecrisis4/)
Uncharted a Uncharted 2 (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.us.playstation.com/uncharted/)
Valkyria Chronicles (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.sega.com/valkyria/us/)
Warhawk (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.warhawk.com/)
White Knight Chronicles (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://en.wikipedia.org/wiki/White_Knight_Chronicles)
Wipeout HD (http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.anonym.to/?http://www.wipeouthd.com/)


Již brzy exklusivně na PS3

God Of War 3 (http://xbox360.ign.com/objects/743/743608.html)
Gran Turismo 5
Heavy Rain
The Last Guardian (http://xbox360.ign.com/objects/902/902601.html)
White Knight Chronicles (International Edition)


Určitě se najdou lidé, kteří se mnou nebudou souhlasit a nachází se u obou táborů. Chci jen říct, že přesně pro Vás tento článek není psaný. Jak jsem již na začátku napsal, mám obě konzole a obě denně využívám.. Nemohu říci, kterou mám raději, vlastně skoro bych favorizoval PS3 díky tomu, že to není jen konzole a že v mém obejváku vypadá (slim) daleko lépe než poněkud zastaralý design xboxu 360.. Výsledek si ale utvořte sami.. Protože nejpodstatnější faktory pro výběr konzole jsou tu napsané a je jen na Vás co je prioritní, bez čeho se obejdete a co Vám u konzole nesmí chybět..



u


Již brzy exklusivně na PS3

God Of War 3
Gran Turismo 5
Heavy Rain
The Last Guardian
White Knight Chronicles (International Edition)

mas spatne odkazy. Odkazuje to na alan wake a podobne... :D

Jeniczech
01.02.2010, 11:38
Požadavky zařazené do prvního příspěvku, odkazy jednotlivích her odkazují na Video-recenze.. V případě že se jedná o budoucí tituly se můžete na odkazech podívat na Gameplay videa nebo Trailery..

corvette
01.02.2010, 14:18
K PS3 hram muzes doplnit jeste 3. dil Ratchet&Clank - Crack in Time, ne ze by to bylo nak dulezity ale je to fakt dobra hra

Zavorka
01.02.2010, 14:39
K PS3 hram muzes doplnit jeste 3. dil Ratchet&Clank - Crack in Time, ne ze by to bylo nak dulezity ale je to fakt dobra hra

TOP 40 exclusivních titulů pro xxxxx

to bysme museli k oboum konzolím přidal celkem dost her

corvette
01.02.2010, 14:52
TOP 40 exclusivních titulů pro xxxxx

to bysme museli k oboum konzolím přidal celkem dost her

Jsou tam vsichni Ratcheti, neni duvod proc by tam mel chybet ten nejnovejsi dil - nejlepsi dil, o nic nejde ne

GameEs
01.02.2010, 14:57
Již brzy exklusivně na XBOX 360
dopiš tam The Secret World :love:

Jeniczech
01.02.2010, 15:42
Pokud budete mít někdo nějaký návrh na nějakej exklusivní titul, na který jsem zapoměl, tak se prosím ozvěte..

Zavorka
01.02.2010, 18:41
serious sam first encounter HD xbox ...
myslímže se dělá i second encounter + darwinia(pokud nemá vyjít i na ps3)

Jeniczech
01.02.2010, 23:50
serious sam first encounter HD xbox ...
myslímže se dělá i second encounter + darwinia(pokud nemá vyjít i na ps3)

A za co by si to chtěl vyměnit?

U darvinie je jisté, že vyjde na PC, ale u ostatních to ještě není jisté.. A na second encauter jsem taky ještě nenarazil.

Jeniczech
06.02.2010, 18:00
Aktualizace srovnání.. 6.2.2010

tekken90
07.02.2010, 22:12
V PS3 by v exkluzivních titulech rozhodně neměly chybět hry Arfika a Yakuza... do očekávaných titulů pak hru Agent, FF XIII Versus a určitě i originální hru 3D Dot Game Heroes

Jeniczech
08.02.2010, 12:00
Aktualizace.. Tekkene: hru agent se mě nepodařilo najít.. Máš nějaký odkaz?

tekken90
08.02.2010, 12:03
Agent IGN http://ps3.ign.com/objects/953/953582.html

Jeniczech
09.02.2010, 11:54
Atualizace připravovaných her, větší rozepsání o Uncharted 2..

bucan
14.02.2010, 14:55
xbox360 ma 3 jadro 3.2 GHz, ale 1 jadro dela 2 jadra 3.2:)(sam Xko mam)

Jeniczech
14.02.2010, 15:20
Bucan: To jsem nějak nepochopil.. Jak dělá 1 jádro dvě jádra?

Zavorka
14.02.2010, 15:23
xkovej má takt 3.02ghz myslim (nebo 3.03ghz)

bucan
14.02.2010, 15:29
jeniczech jj

ondrejsetina
14.02.2010, 22:29
Podle tabulky je XBox asi lepší herní konzole než Ps3,..Tak nevím.. Sám osobně bych se přiklonil k PS3. Sony má více zkušeností.. nebo Microsoft..?

Jeniczech
14.02.2010, 23:03
Podle tabulky je XBox asi lepší herní konzole než Ps3,..Tak nevím.. Sám osobně bych se přiklonil k PS3. Sony má více zkušeností.. nebo Microsoft..?

Opravdu záleží na tom, z jakého pohledu se na to podíváš.. A rozhodnout o tom, co je pro tebe zajímavější musíš sám.. :idea:

lostsoul
15.02.2010, 06:41
xbox360 ma 3 jadro 3.2 GHz, ale 1 jadro dela 2 jadra 3.2:)(sam Xko mam)

dá se to tak říct, jelikož každé jádro je schopné simultánního multithreadingu. On ten Cell taky nebude zas takový zázrak jak se všude píše, protože těch 7 jader je přípojných a jejich výkon není nic moc. Někde jsem se dočetl že snad mají výkon někde na hranici PC 486. Každopádně programovat pro něj, tak to musí být lahůdka.

edit-Nevím, ale zatím mi ps3 nepředvedl nic co by mě ohromilo...

Jeniczech
15.02.2010, 07:01
Lost Soul: V podstatě bych souhlasil.. Ale zase musím říct, že Uncharted 2 předvádí výkon hodný nextgenu.. Takové množství detailů jsem na x360 neviděl. Pokud se tento Engine nabídne ostatním jako vývojoví nástroj, pak by to celé změnilo dosavadní situaci.. Myslím, že několikrát odložená GT5 má na tento pocit také velmi podstatný vlil. Přece jen je pravda, že až tento titul vyjde, je velmi pravděpodobné, že trhne všechny dosavadní rekordy u exklusivit.. No a tento samotný úspěch by mohl nastartovat novou vlnu zájmu ze strany výrobců her.

lostsoul
15.02.2010, 07:32
mě je to v celku jedno, líbí se mi obě konzole, ale vlastním jen Xbox360. Chtěl bych i PS3 právě třeba kvůli Uncharted 2 nebo Heavy Rain, ale nemůžu si dovolit obě konzole.Tolik zase nevydělávám....

tinin
27.02.2010, 16:04
moc pěkně provedeno, měl jsem taky obě konzole, tak bych to zhrnul: Pokud chcete konzoli jen na hraní, jděte do 360, ale pokud chcete v konzoli využívat média, prohlížeč, blu-ray a další věci mimo hraní tak volte PS3

toshiba25
01.03.2010, 13:34
tady jsou ještě nějaké informace o ps3 vs xbox360

http://media.xbox360.ign.com/articles/617/617951/imgs_1.html

kmoch333
01.03.2010, 18:00
Konečně jsem našel článek, který jsem hledal. Moc pěkně napsané, věřím, že jako jedinný z mála takových článků pomůže člověku s výběrem.

dgo
11.03.2010, 17:29
Dobrej článek, ale pořád mi nepomohl s výběrem :-). Na PS3 mě láká v podstatě jenom GoW 1,2,3. Na XBOXu vydání Natalu a možnost vývoje v XNA a hlavně nadcházející propojení s WP7. Jinak hraju vesměs fotbálky (PES, Fifa) a sem tam nějaký ty auta ať už na PC nebo na PSP. Takže pořád nevím a oboje mít mi přijde zbytečný, přeci jenom už nehraju tak moc jako zamlada, kdy sem vysedával u ZX Spectra nebo pak postupně od 286 X hodin každej den :-)

<^KeNnY^>
11.03.2010, 18:02
Jestli máš dost peněz a PS3 uživíš i jako multimediální centrum, tak jdi do PS3. Já jsem chtěl jenom levnou konzoli na hraní (Na net mam notebook, na filmy televizi, na poslouchání iTouch ...), takže jsem volil Xko :). Ujasni si priority a podle toho se rozhodni.

Zavorka
11.03.2010, 19:43
hmm koukám ze ps3 má výhodu co se týče výkonu hw jenom procák ... i když skoro 2x tolik ...

já třeba jenom hraju a taky hodně hraju online ... občas kuknu na nějaký trailer co se objeví na live to jest vše pro mě je jasná volba xko ... a tituly jsou podobné pc což mi vyhovuje ... byl jsem pc hráč který přešel na konzole ... baví mě hrát na joysticku ... hlavně FPS ... no jak jinak než volit xko :)

dgo
11.03.2010, 21:36
Jestli máš dost peněz a PS3 uživíš i jako multimediální centrum, tak jdi do PS3. Já jsem chtěl jenom levnou konzoli na hraní (Na net mam notebook, na filmy televizi, na poslouchání iTouch ...), takže jsem volil Xko :). Ujasni si priority a podle toho se rozhodni.

To se lehko řekne :-), ale GoW mě na PSP chytlo a trailery na GoW 3 taky namlsali, navíc když ještě vydali remastrované první 2 díly.... no jo ale jak sem psal, zase to neumožňuje vlastní vývoj a co jsem viděl pohybovej senzor od PS ve videu od Sony tak to vypadalo spíš jako Wii.Jinak na multimediální centrum bych to už taky stejně nevyužil. No vypadá to asi na ten XBOX, ale zase ten Kratos se na mě dívá ošklivě když ho tu nebudu mít :) ach jo... nejlepší bude vydržet až vyjde Natal a WP7 jestli to bude stát za to, do tý doby když tak ještě klesne cena PS3 a pak to bude snažší.

Zavorka
11.03.2010, 21:39
tak kup ps3 až dojedeš gow3 tak ps3 cenžneš za xko :D vždy se najde někdo kdo by to vyměnil

Maximum79
02.04.2010, 21:46
Zajímavě a čtivě napsaný článek ;)

Za sebe můžu říct, že pokud bych přemýšlel opravdu jen o přístroji na hry a bylo mi i jedno jak onen přístroj vypadá, asi bych při přemýšlení zda si koupit X Box 360 nebo PlayStation 3 trochu zaváhal...

Ale jelikož jsem chtěl něco nejen "na hraní" (hudbu, fotografie, filmy, neomezený uložný prostor, internet, Folding @ Home..) a i design je pro mě hodně důležitá položka, pořidil jsem si PlayStation 3 a svýho rozhodnutí nelituju ani v nejmenším. To co mi už 3 roky tahle povedená mašinka nabízí, to mi žádný jiný přístroj na trhu v jednom jediným a pohledným "těle" opravdu nenabídne.
PlayStation 3 se pro mě stala (i díky lékařskýmu projektu Folding @ Home) jedinou opravdovou konzolí nový generace a pokud by se mě někdo zeptal, která ze současných velkých konzolí je opravdu "budoucnostivzdorná" a vyhraje tu praštěnou "konzolovou válku", moje odpověd je myslím si naprosto jasná..

Netvrdím, že je PS3 nejdokonalejší výpočetní elektronika na světě, ale rozhodně patří k těm nejpovedenějším výtvorům v oblasti moderní zábavy 21.století ;)


No, at' tak nebo tak, spokojeným majitelům všech herních mašin přeju hromadu jenom těch nejpříjemnějších zážitků a at' nám naše oblíbená platforma přináší jen a jen radost, protože o radosti a spokojenosti tohle všechno je ;)

corvette
06.04.2010, 19:52
Mam otazku na vas co mate XBOX,

mam PS3 a co si budem povidat veci jako cross game chat nebo obecne lepsi podpora headsetu atd tu chybi, a slysel jsem ze pri online hrach na Xku ma opravdu tolik lidi headset ze si bezproblemu pokecate s ostatnima ve hre skoro vzdycky, ze je dobra kvalita prenosu takze i s cizincema v pohode.

Vyuzivate to ? Je to pravda ? Na PS3 hraju vetsinou sam i v onlinu to radsi tlumim protoze to sumi a akorat tam kazdej rve kraviny, jak je to teda na xku ? Je to lepsi ?

Zavorka
06.04.2010, 20:57
Mam otazku na vas co mate XBOX,

mam PS3 a co si budem povidat veci jako cross game chat nebo obecne lepsi podpora headsetu atd tu chybi, a slysel jsem ze pri online hrach na Xku ma opravdu tolik lidi headset ze si bezproblemu pokecate s ostatnima ve hre skoro vzdycky, ze je dobra kvalita prenosu takze i s cizincema v pohode.

Vyuzivate to ? Je to pravda ? Na PS3 hraju vetsinou sam i v onlinu to radsi tlumim protoze to sumi a akorat tam kazdej rve kraviny, jak je to teda na xku ? Je to lepsi ?
pokud hrajerš s kámošema tak bez headsetu je to o ničem takže když nemám headset tak ani se k nikomu z mojich přátel nepřipojuju ... a headset je za babku takže ho má skoro každý ... a co se tyče GcrossCH ... je sranda poslouchat u singlu Danteho jak nadává na ostatní jaký to jsou volové a že ho jenom zdržujou při získávání ajchů :D

skresa
17.04.2010, 22:21
potrebuju poradit co mam koupit nemuzu se rozhodnout na ps3 jsou tituly jako GOW3 heavy rain ratchet atd zas na xbox ted vyjde natal porad nevim co je lepsi dyztak kdyby nekdo moh nejak poradit....:)

deepthroat
29.04.2010, 11:32
potrebuju poradit co mam koupit nemuzu se rozhodnout na ps3 jsou tituly jako GOW3 heavy rain ratchet atd zas na xbox ted vyjde natal porad nevim co je lepsi dyztak kdyby nekdo moh nejak poradit....:)

Myslím že Natal neni důvod pro koupení Xka. Můj názor je že to bude propadák :D hračka pro casual usery. Stejně jako Move pro PS. Už to tu padlo - pokud chceš levně hrát, kup si X, pokud chceš konzoli používat i jako nějaké HTPC, jdi do PS.
Nebo si vyber konzoli podle ovladače - strávíš s ním mnoho herních hodin. Já koupil PS3 protože jsem byl zvykej na Dualshocky a controller z Xka mi byl vyloženě nepříjemný :).

*Sphinx*
29.04.2010, 12:16
Myslím že Natal neni důvod pro koupení Xka. Můj názor je že to bude propadák :D hračka pro casual usery. Stejně jako Move pro PS. Už to tu padlo - pokud chceš levně hrát, kup si X, pokud chceš konzoli používat i jako nějaké HTPC, jdi do PS.
Nebo si vyber konzoli podle ovladače - strávíš s ním mnoho herních hodin. Já koupil PS3 protože jsem byl zvykej na Dualshocky a controller z Xka mi byl vyloženě nepříjemný :).

já myslím že to vypadá dost dobře xD http://www.youtube.com/watch?v=p2qlHoxPioM
do programu se zapojí SEGA,EA,2Ksports atd.. natal bude i na live a buude stát cca 50dolarů tedy něco kolem 1000 korun
xbox má možnost flashe jinak výkonostně jsou stejne tyto konzole ano PS3 bude mít sice move ale stejne volim pro xko
btw: na ovladač si zvykneš já strávil pět let na PS2 a dva roky na psp a na ovladač xka sem si zvykl.

huhla
29.04.2010, 12:25
*Sphinx* opravdu věříš marketingovému videu? Takovou pohádku ti v současné době vyšvihne jakékoli produkční studio.

*Sphinx*
29.04.2010, 12:27
ne ale vypadá to dobře a toto video alespon přibližuje realnou vizi projectu natal

huhla
29.04.2010, 12:36
realnou :lol::lol::lol:

suchac500
29.04.2010, 12:42
ted mam ps3 ... driv sem mel xko... ale stejne znova schanim xko ... vylozene na hry je pro me xko lepsi .. hlavne na online hrani je xlive lepsi.. (psn mi hapruje.. casto lagy.. ) u xbox live se mi todle nikdy nestalo .. ale to je jedno, dal pro me prijemnejsi xbox live i prijemnejsi joy (citlivejsi tigery a analogy..) a lip vyreseny ajchy.. (na psku trofeje..) psko ma zase tu vyhodu ze nabizi i ostatni veci ... jako instalaci filmu na disk a www prohlizec .. a bohuzel co me zklamalo tak me exkluzivni hry pro ps pomerne dost zklamali ... (ovsem zalezi na vkusu..) u xka me bavi ... ovsem nema to vsechno tak dotazeny do konce.. zalezi co od toho ocekavas... pokud hry + prehrani filmu a muziky (nejaky avicko :D ) tak bych asi volil xko... pokud od toho ocekavas jak tu nekdo pise funkce HTPC tak asi psko .. :)
tod vsechno natal,move bych neresil to bych resil az to vyjde ... ted nevymyslime nic :)

edit sem zvedavej kolik se tu do mne pusti lidi ale berte to tak ze sou to moje nazory.. xD

medvidek
29.04.2010, 12:59
já mam ps3ku... od xboxu mě odradil za a) placenej xbox live ... za b) hodně her co je na xbox mam možnost hrát i na pc ...

Zavorka
29.04.2010, 13:08
já mam ps3ku... od xboxu mě odradil za a) placenej xbox live ... za b) hodně her co je na xbox mam možnost hrát i na pc ...
jojo práč ps3 nikdy nepochopí jak můžou hráči xboxu platit za live ... jak jsem měl ps3 tak bych si klidně to PSN zaplatil jen abych tam měl aspon trošku více obsahu, rychlejší stahování update na starší hru, lepší stabilitu méně výpadků...

a taky byste měli pochopit že to není jen ms kdo dostává z toho peníze ... část dostávají vývojáři (proto je taky více času na xkové servery a taky to má možná za následek to že nejsou servery spojené bo by to bylo nefér aby ps3 hráči měli kvalitu serverů jako xlive hráči ale jak začně být PSN placený tak se to možná spojí)

já jsme za placení goldů jenom spokojenej zas tak moc peněz to není (asi 800,- ročně)

EDIT: navíc jak říkáš hry co jsou na xku si zahraješ i na pc, proto jsem si kupil xbox, býval jsem pc hráč ale už jsem neměl dostatečně rychlý pc a upgradpvat se mi to nechtělo a xbox byl už za dobrou cenu ... od tý doby jen konzole (pc jen pro RA2, disciples, atd) člověk se nemusí starat o nic ... s ničíám se nemusí ♥♥♥♥, ideální

medvidek
29.04.2010, 16:18
jop, tak to máš ty.. já to mam tak jak jsem psal.. (:
btw mě je úplně jedno proč je xbox live placenej a proč psn neni.. placenej je a je to pro mě nepříjemné proto jsem se rozhodl takjak jsem se rozhodl.. obhajovat mi to nemusíš :D
navíc sony je prostě sony a má dlouholetou tradici.. je to promě sympatičtější značka.. (:

xDante1986
29.04.2010, 16:24
věc názoru mě ps3 zklamalo a to hodně (když srovnám že ps1 a 2 mám pořád doma), jsem rád, že mám zpět x360

jahoda
01.05.2010, 14:28
Já se těším na červen až uvedou výkonější verzi slim xboxu s Natalem. Ve výběru mi ve všem vycházel lépe xbox (design je velmi oproti PS3 povedený) a to jsem odpůrce Microsoftu. Jedna hra mi však na něj chybí a to je LitleBigPlanet. Tu si hold budu moct zahrát jen na svým PSP.

corvette
06.06.2010, 19:19
To ze PS3 ma jedno jadro odpojeno aby se dali pouzivat lehce nepodareny CELLy je pekna kravina, logicky kdyz bude nepovedenej, tak bude mit to jadro odpojeny stejne jako ty povedeny tzn. bude stejne nepouzitelnej ve finale, nebo me nekdo opravte.

Hashcz
20.06.2010, 22:37
Zdravim... chystam se ke koupi konzole a nemuzu se rozhodnout jakou poradne...
Jde mi o to aby mi vydrzela co nejdyl nez prijde nova... resp co vydrzi dyl na trhu xbox360 or ps3?))
Pak mi jde o zazitek z onlinu hraju hlavne multak...
A v neposledni rade taky o grafiku a jeji kvalitu... resp. jaka konzole dosahuje lepsich vysledku v nekterych hrach...-kde vyjimecne nejsou identicke...
A pak taky o exluzivni tituly... co byste mi doporucili ? )))
Diky moc za kazdou radu

corvette
20.06.2010, 22:42
Zdravim... chystam se ke koupi konzole a nemuzu se rozhodnout jakou poradne...
Jde mi o to aby mi vydrzela co nejdyl nez prijde nova... resp co vydrzi dyl na trhu xbox360 or ps3?))
Pak mi jde o zazitek z onlinu hraju hlavne multak...
A v neposledni rade taky o grafiku a jeji kvalitu... resp. jaka konzole dosahuje lepsich vysledku v nekterych hrach...-kde vyjimecne nejsou identicke...
A pak taky o exluzivni tituly... co byste mi doporucili ? )))
Diky moc za kazdou radu

Obe vydrzi stejne dlouho, protoze kdyz Sony/Microsoft vyda novou udela to ta druha firma nejspis taky, aby nebyla pozadu.

Online - Xbox
Grafika - Xbox - multiplatformni hry, PS3 - exkluzivni hry
Exkluzivni hry - PS3 lepsi ale zalezi na preferencich

Prott
20.06.2010, 22:45
To ze PS3 ma jedno jadro odpojeno aby se dali pouzivat lehce nepodareny CELLy je pekna kravina, logicky kdyz bude nepovedenej, tak bude mit to jadro odpojeny stejne jako ty povedeny tzn. bude stejne nepouzitelnej ve finale, nebo me nekdo opravte.
Jo, opravdu to tak je - když z výroby vyjede CELL s jedním nefunkčním jádrem, tak to odpojený zase zapnou (a nemusí vyhazovat celej čip). .)

Hashcz
20.06.2010, 22:56
Obe vydrzi stejne dlouho, protoze kdyz Sony/Microsoft vyda novou udela to ta druha firma nejspis taky, aby nebyla pozadu.

Online - Xbox
Grafika - Xbox - multiplatformni hry, PS3 - exkluzivni hry
Exkluzivni hry - PS3 lepsi ale zalezi na preferencich

Diky moc za odpoved... ted premejslim jestli cekat na novy slim nebo jit do stareho...
penize uz celkem mam a nejsem si jistej jestli se ten slim vyplati ohledne ceny novy vs stary...

piggy
20.06.2010, 23:15
jop, tak to máš ty.. já to mam tak jak jsem psal.. (:
btw mě je úplně jedno proč je xbox live placenej a proč psn neni.. placenej je a je to pro mě nepříjemné proto jsem se rozhodl takjak jsem se rozhodl.. obhajovat mi to nemusíš :D
navíc sony je prostě sony a má dlouholetou tradici.. je to promě sympatičtější značka.. (:

Haha, v jednom topicu tady říkáš, jak se akorát vymlouváme, že si nekoupíme hru na xbox a vypalujem atd a tady píšeš, jak je hrozný zaplatit za golda. Ty si lejskni. :D

medvidek
21.06.2010, 14:00
nějak nechápu co si mi tim chtěl říct... že nechci platit za online hraní a proto jsem si vybral ps3 .. ?
"lejskni" si sám ty lumíku (:
je rozdíl mezi hraním legálně online zadarmo a pirátstvým, ale to ti asi nedochází :D

RodriguezTwiggy
21.06.2010, 14:05
Klidek hoši. Obě konzole mají něco do sebe, ani jedna není lepší jak druhá.

medvidek
21.06.2010, 14:08
já v klidu nebudu.. nemam rád když se do mě někdo bezdůvodně obouvá.. !
mam rád xbox.. mam rád ps3.. a koupil jsem si ps3 ... toď vše

Kapr
21.06.2010, 14:31
Podle me diky PSN+ a Xbox 360 Slim budou ted obe uplne stejny(krom BlueRay no :/ ) obe budou mit Placeny Online(no PS3 to bude mit navic k tomu zadaco takze neco navic)ale zase Xbox bude mit konecne HDD uvnitr konzole a Wifi.(+ placeny Xlive konecne v CZ)
Ja mam ted PS3 a driv jsem mel Xbox 360(Core) :D a nevim co bych si vybral...kdyby slo tak oboji a to jen kvuli hram pac kazda konzole ma neco co je proste pro ni to nejlepsi(XBOX-Gears of War,Fable)(PS3 Killzone,Metal Gear Solid)

suchac500
21.06.2010, 14:39
ono pokud bych mel platit jen za to co je ten tak bych si uprimne psn asi nezaplatil... protoze psn je samo o sobe ne moc pouzitelne a spis mi to prijde jako nouzove reseni pro mp...
chces do store ?? ok spust si to internetovym okne... (coz mi treba dost vadilo)
behem hry otevirat pres ps button a nasledne odepisovani na zpravy bylo taky peklo....
to samy u trofeji... dokud by tydle 3 veci nezmenili tak bych za to opravdu neplatil...nadruhou stranu je pekne ze daji par dynamickych temat a psx her zdarma... ale jinak je to spis o osobnim nazoru..
ja osobne psko ani moc nepovazuju za herni konzoly... spis za multimedialni centrum (diky BR a vetsi podpore kodeku..) s moznosti si obcas neco zahrat... ale jinak ani zdaleka nenabizi takovy komfort jako xlive...
xbox je podle me cistokrevna herni konzole... na nic vic si nehraje..
ps3 je neco mezi ale ani jedno pro me nesplnuje dostatecne dobre...
osobne jsem mel driv x360 premium ... pak ps3 80gb .. a ted se znova vracim k xboxu 360 ... konzoly chci hlavne hry... a nic vic od toho neocekavam proto xboxe.. bohuzel ex. na ps me zklamali na plne care... killzone 2 - hruza ovladani, gt5 - radsi no comment to je na flame :lol: , metal gear solid byl prapodivnej , gow 3 - defakto jedina ex. na ps ktera me chytla...
ale u tech ex. je to o osobnim vkusu

Kapr
21.06.2010, 14:44
ono pokud bych mel platit jen za to co je ten tak bych si uprimne psn asi nezaplatil... protoze psn je samo o sobe ne moc pouzitelne a spis mi to prijde jako nouzove reseni pro mp...
chces do store ?? ok spust si to internetovym okne... (coz mi treba dost vadilo)
behem hry otevirat pres ps button a nasledne odepisovani na zpravy bylo taky peklo....
to samy u trofeji... dokud by tydle 3 veci nezmenili tak bych za to opravdu neplatil...nadruhou stranu je pekne ze daji par dynamickych temat a psx her zdarma... ale jinak je to spis o osobnim nazoru..
ja osobne psko ani moc nepovazuju za herni konzoly... spis za multimedialni centrum (diky BR a vetsi podpore kodeku..) s moznosti si obcas neco zahrat... ale jinak ani zdaleka nenabizi takovy komfort jako xlive...
xbox je podle me cistokrevna herni konzole... na nic vic si nehraje..
ps3 je neco mezi ale ani jedno pro me nesplnuje dostatecne dobre...

PSN Store uz ma ted svoji ikonku...nebo tomu bylo jinak?:D mam PS3 poprve tak nevim....jinak nevim jakej rozdil je MP na Xboxu a PS3 ale nevim co bych mel chtit....zahraju si MP uplne v pohode..a to ze mi to nerika kolikrat sem zmacknul X a Ctverec mi nevadi...a kdyz uz poradny Online hrani...tak na PC a ne na konzoli :/
BTW:je ted neco na PSN zadaco?:D(jako hra)nevyznam se v tom jeste :D
staci napsat PM

corvette
21.06.2010, 14:59
Mel jsem dlouho jen PS3 a ted mam i X360 + flash a co si budem povidat Xko je opravdu ve spousta vecech lepsi: konkretne libi se mi vic ten user interface, ty 3D avatary, ingame menu je oproti PS3 luxus, rychly a funkcni, LIVE je lepsi, ovladac je daleko lepsi a jako posledni a hlavni duvod FLASH. Od ty doby co ma Xko ten novej software NXE a daji se instalovat hry na HDD, takze je uplne tichy se fakt dost zlepsilo.

PS3 ma ale lepsi exkluzivky, alespon pro me.

Kapr
21.06.2010, 15:48
Mel jsem dlouho jen PS3 a ted mam i X360 + flash a co si budem povidat Xko je opravdu ve spousta vecech lepsi: konkretne libi se mi vic ten user interface, ty 3D avatary, ingame menu je oproti PS3 luxus, rychly a funkcni, LIVE je lepsi, ovladac je daleko lepsi a jako posledni a hlavni duvod FLASH. Od ty doby co ma Xko ten novej software NXE a daji se instalovat hry na HDD, takze je uplne tichy se fakt dost zlepsilo.

PS3 ma ale lepsi exkluzivky, alespon pro me.

no co tak ctu tak Live+Flash k sobe moc nejdou :D tak nevim v cem je to lepsi..bat se abych sel hrat Live za Ban nechci :D

piggy
21.06.2010, 15:52
Není se čeho bát, nekoupíš 4 originální novinky, jednu za 1500,- a už máš na novej xbox. Přijde ban, prodáš konzoli, přidáš nějakej peníz + flash a jedeš zas dál. :) A microsoftu to vyhovuje. :)

Jeniczech
29.06.2010, 16:50
Aktualizace..

Zavorka
07.07.2010, 14:16
Saints Row 2 snad není exkluzivita xka ne? :D

Maximum79
07.07.2010, 14:57
Piggy napsal.. "Přijde ban, prodáš XB360, přidáš nějakej peníz + flash, koupíš novy XB360 a jedeš zase dál.."

Pokud to nekomu vyhovuje, tak s chuti do toho, ale uprimne, za sebe muzu rict, ze si k vecem jako je napr. konzole a jina kvalitni elektronika, auto, motorka, atd., vytvarim dost osobni vztah, takze nejaky "prodat konzoli, koupit novou" a takhle az do zblbnuti neni vazne nic pro me ;) Ale proti gustu...


Hashcz napsal.. "Zdravim, chystam se ke koupi konzole a nemuzu se rozhodnout jakou poradne..."

Ahoj. Taky jsem se rozhodl přispět k tomuhle ožehavýmu tématu několika vlastníma zkušenostma a ukázat Tobě i jiným zájemcům, tu "nepoužitelnou" PlayStation 3 i v jiným světle, než v jakým ji znate z usměvných anti-konzolových diskuzí na PC fórech nebo z děsivých "herních" stojanů v elektrech ;)
Něco málo o skutečných současných dovednostech, který PlayStation 3 svýmu majiteli nabízí, najdete např. i zde..
http://console-forum.net/showthread.php?t=23309&p=871393&viewfull=1#post871 393 (http://console-forum.net/showthread.php?t=23309&p=871393&viewfull=1#post871393)


Pokud jde o vizualni stranku her, tak sedim od televizoru cca. 3-3,5 metru, u kazdy hry mam specialni nastaveni obrazu na TV (aby hra vypadala pokud mozno co nejlepe) a vidim tak u tech AAA titulu naprosto vybornou, pohlednou grafiku, takze bych byt Tebou vety jako "XB360 ma mnohem hezci multiformatovy hry" nebo "XB360 ma hezci barvicky" zase nebral az tak moc vazne. A uz vubec neber v potaz komentare typu "PS3 ani moc na hry neni", "Nejlepsi na on-line hrani je PC" a podobne, to jsou opravdu neskutecny blaboly ;)

Jinak v sekci X Box 360 urcite najdes par dulezitych informaci i o tyhle pohodovy konzoli. Pokud chces hlavne herni konzoli, tak zkus sahnout po X Boxu 360, chybu s nim neudelas. Pokud od moderni konzole krome hrani her ocekavas i neco vic, zvol si pro zmenu povedenou PlayStation 3..

Kazdy z nas ti tady muze samozrejme tvrdit co chce, ale na to prd', nejdulezitejsi jsou hlavne Tvoje osobni priority ;) Tak stastnou volbu..

medvidek
07.07.2010, 15:45
já bych mohl jen dodat http://www.technobuffalo.com/blog/gaming/console-wars-round-11-the-future .. dole si to sjeď od 1ky.. máš parádně povedený a velice objektivní porovnání těchtodvou konzolí.. od vnitřností, po využití až přes exkluzivní hry.. má to celkem 12 kol.. (:

Han3
07.07.2010, 16:38
Pořád u mě vede PS3, je to značka se kterou žiju skoro celej život :), ale Xbox si u mě získal přízen Kinectem a naopak Move vypadá jak vibrátor - takže FAIL :lol:


metal gear solid byl prapodivnej

myslíš čtyřku? jestli jo tak před hraním zkus nehulit :lol: vážně by mě zajímalo co ti přišlo prapodivný, osobně neznám vymakanější hru a celkově o MGS nemluvě :lol:

Maximum79
07.07.2010, 18:11
Medvidek..

Ten soubor videi je vazne zajimave a pekne udelanej ;) PS3 ovladac spojenej s gamepadem z XB360 (zaver prvniho videa) je vazne super :cheesygrin: Chtelo by to dodat k tem videim jeste cesky titulky a nema to chybu..

playerPS
07.07.2010, 18:17
Han3: viděl jsi hry na Kinect a na Move co ukázali na E3? Myslím si že Move má lepší hry, všichni řikaj že je to vibrátor, kopie wii (Sony na tom ale dělá dlouho) a to samý je teda Kinect, kopie Eye kamery :-). Nechci zakládat hádky, je to můj názor :-)

medvidek
07.07.2010, 18:52
Medvidek..

Ten soubor videi je vazne zajimave a pekne udelanej ;) PS3 ovladac spojenej s gamepadem z XB360 (zaver prvniho videa) je vazne super :cheesygrin: Chtelo by to dodat k tem videim jeste cesky titulky a nema to chybu..
určitě.. jak říkam nejoběktivnější srovnání jaké jde najít z profesního hlediska.. stojí za to to zkouknout všechno člověk si pak udělá svůj názor a hlavně ! přestane spamovat že ps3 je absolutně nejlepší a naopak xbox stojí za ... po tom co to uvidí si prostě uvědomí že technobuffalo mají celkem pravdu a trefujou se v těch srovnání .. prostě oboje jsou to úžasné konzole od jiných výrobců kteří preferují trošku odlišné způsoby (:

Maximum79
07.07.2010, 20:16
"Prostě oboje jsou to úžasné konzole od jiných výrobců, kteří preferují trošku odlišné způsoby.."


Presne tak ;) Jinak pokud jde o ten "spam", rekl bych, ze nebudu daleko od pravdy, kdyz napisu, ze tech vykriku "to je nej a to druhy je naprd" je na internetu pozehnane a co si budeme povidat, ani prispevky na ruznych forech typu "XB360 ne nej a PS3 je k h..." nejsou nicim ojedinelym, prave naopak, ctu jich mnohem vic ;) A to nemluvim o zbleptech nekterych PC hracu detskyho veku, typu "smrt konzolim"...

Premyslim, jestli si hraci nekdy uvedomi, ze jsou vlastne vsichni na jedny lodi (vsem nam jde prece hlavne o uzasny a nezapomenutelny herni zazitky) a zacnou si konecne uzivat toho co maji, bez toho, aby haneli (podobnou) zabavu jinych. Ale svary tu byly, jsou a bohuzel i budou, tak to asi nema smysl nijak salodlouze rozebirat ;)

Han3
07.07.2010, 20:45
Han3: viděl jsi hry na Kinect a na Move co ukázali na E3? Myslím si že Move má lepší hry, všichni řikaj že je to vibrátor, kopie wii (Sony na tom ale dělá dlouho) a to samý je teda Kinect, kopie Eye kamery :-). Nechci zakládat hádky, je to můj názor :-)

myšleno že vzhledem fail :) ale co jsem zatím viděl, tak Kinect se mi zdá lepší, u Move je nutnost kamera a ovladače a i celkově hry mi přišly zajímavější, vůbec mě nezajímá kdo je čí kopie (ale Move by díky tomu měl mít lepší odezvu, i když mi tohle nepříjde jako něco důležitýho ze zkušeností s PS Eye a hrama ovládající se pohybem těla)

Kapr
07.07.2010, 20:48
Nevim..sice to podle nich vyhrala PS3...(pro me taky..jsou tam hry z dob 1,2)proste Playstation....ale jak spravne rikaj...jsou to stejne konzole..a kdyz si budete vybirat jakou chcete..vemte tu co maji Vasi kamaradi a urcite budete spokojeni....ale je to tak..kdyz ma Pavel Xbox tak si Jirka koupi PS3 a bude nuda...kdyz budou mit oba stejnou tak je to daleko vetsi zabava...proste jsou uplne stejny az na jiny hry..

Al Capone
10.07.2010, 15:49
Víceméně jsem se už rozhodl, kterou konzoli si zvolím a tou je Xbox 360 slim. Hlavním důvodem je Forza Motorsport 3 a lepší grafika v hrách jako GTA IV nebo Red Dead Redemption, ale nejvíc mě odrazuje v koupi poruchovost (red ring of death a taky jsem slyšel, že některé Xboxy poškrábou DVD, zatímco u PS3 jsem neslyšel o nějakých vážných problémech) a tak by mě zajímalo jaké máte zkušenosti s Xbox 360 slim a jestli je to pravda co jsem výše napsal.

Zavorka
10.07.2010, 16:04
Víceméně jsem se už rozhodl, kterou konzoli si zvolím a tou je Xbox 360 slim. Hlavním důvodem je Forza Motorsport 3 a lepší grafika v hrách jako GTA IV nebo Red Dead Redemption, ale nejvíc mě odrazuje v koupi poruchovost (red ring of death a taky jsem slyšel, že některé Xboxy poškrábou DVD, zatímco u PS3 jsem neslyšel o nějakých vážných problémech) a tak by mě zajímalo jaké máte zkušenosti s Xbox 360 slim a jestli je to pravda co jsem výše napsal.
kvůli lepší grafice? rozdíl je minimální ... to si radši rovnou kup pc když ti tak záleží na grafice

xboxy škrábou dvd když je přetáčíte při načítání dvd(i normální pc mechaniky to dělaj ps3 udajně ne asi nějakej antishock systém který xbox nemá (kdo by hejbal s konzolí při hraní) šance chytit RROD na xku je tak trochu stejná jako na ps3 chytit YLOD

Al Capone
10.07.2010, 16:52
tím ''přetáčením'' myslíš jako hýbání s celou konzolí?

co je to ''YLOD''?

Zavorka
10.07.2010, 17:08
jo ... stačí při načítání trochu otočit xkem a máš po dvd mě se to stalo jednou jak jsem zakopl o kabel ... moje blbost

YLOD je to samé jako RROD akorát na ps3

Jeniczech
12.07.2010, 21:49
alcapone: Mám obě konzole a to co teď řeknu není ani tak o konzolích jako mediích. To, že pokud hýbneš s x360 tak ti to udělá velkej zářez na disku je pravda. Týká se to i X360 slim. Ale je fakt, že se to stane maximálně jednou a už s ní v životě nepohneš.. Ps3 bys prakticky mohl hodit ze stolu a disk zůstane čistý. Co však už stojí za upozornění je fakt, že jsou Bluray média daleko kvalitnější.. Všimneš si toho hlavně pokud kupuješ z druhé ruky. U xka jsem prostě nedostal čistý disk, spousty miniaturních škrábanců opravdu značí něco o kvalitě. Pokud koupíš z druhé ruky bluray hru, tak je na devadesát procent téměř jako nová. Takže pokud máš doma děcka, které se k tomu chovají jak prasata, tak je to docela významnej faktor.

K tomu Buffalu.. Jako rozhodně to nikdo neberte jako směrodatné, protože některé věci, které tam oni vidí jako výhodu jsou až směšné. Třeba se tam mluví o Facebooku, který údajně ps3 nemá. Ale co browser který se nachází v PS3, kompletní facebook na něm. Nebo to, že má natal větší potencionál. Protože je to něco nového. Při tom většina vývojářů nepreferuje něco nového a už má s Wii dost zkušeností a tak pro ně nebude vůbec těžké s tímto systémem pracovat i s PS3. Zmiňuje tam 3D, které prej podle něj nemá budoucnost a při tom ho ani sám v praxy neviděl. :D Sledoval jsem všechny kola a pokaždé tam vyhraje jedna nebo druhá konzole a pokaždé je to z podivného důvodu. Nedávno tam řekli, že má PS3 lepší exklusivity. A já s tím nemohu souhlasit. Podle mě má lepší exklusivity Xbox. PS3 možná má MGS, LBP, U2 a brzy GT5 (která je pro mě osobně tím největším lákadlem před Vánocema). Ale hodně titulů, které jsou na PS3 exklusivní jsou také těžké propadáky. Killzone 2 (největší zklamání), Ressistance 2 (Haló, ale s lepší grafikou). Naproti tomu Gears of War, Forzy, Mass Effecty (oba díly patří k tomu nej, co jsem za posledních 5 let hrál), Shadow complex (vrátil jsem se do doby contry). Prostě nějaké souboje na kola opravdu nemají cenu. Člověk si má přečíst to o čem konzole jsou, jaké exklusivní tituly ho zajímají více, zjistit, jaké konzole mají přátele, a po tom všem si udělat vlastní názor a risknout to.

corvette
12.07.2010, 21:59
Buffalo neni ani tak o vitezich tech roundu, ale o tom kolik je v tom do detailu rozebranych informaci o obou konzolich a v tom pomaha v rozhodnuti takze urcitym zpusobem je smerodatny, o tom kdo vyhraje v jakym roundu by se dalo spekulovat v mym pripade to sedi skoro vsechno, ale to je vec nazoru, spis to ze konzole "bojuji" dodava zabavnost celymu poradu.

medvidek
12.07.2010, 23:49
Nedávno tam řekli, že má PS3 lepší exklusivity. A já s tím nemohu souhlasit. Podle mě má lepší exklusivity Xbox. PS3 možná má MGS, LBP, U2 a brzy GT5 (která je pro mě osobně tím největším lákadlem před Vánocema). Ale hodně titulů, které jsou na PS3 exklusivní jsou také těžké propadáky. Killzone 2 (největší zklamání), Ressistance 2 (Haló, ale s lepší grafikou). Naproti tomu Gears of War, Forzy, Mass Effecty (oba díly patří k tomu nej, co jsem za posledních 5 let hrál), Shadow complex (vrátil jsem se do doby contry). Prostě nějaké souboje na kola opravdu nemají cenu. Člověk si má přečíst to o čem konzole jsou, jaké exklusivní tituly ho zajímají více, zjistit, jaké konzole mají přátele, a po tom všem si udělat vlastní názor a risknout to.
mass effect 1,2 jsem dohrál na svém notebooku co je na něm exkluzivní? hra je to výborná ale zahrajou si ji jak pcčkáři, tak xboxáři ...
gears of war je také playable na pc.. to samé halo ..
ukaž mi hru typu heavy rain, god of war 3, uncharted atd.. na pc .. řekl bych že tím se ta exkluzivita myslí to že je to ps3 only a né xbox, pc ...
já s technob. souhlasim ps3 má lepší exklusivity.. ale to je věc názoru.. jo proč ne.. beru to.. (:
btw.. o čem konzole jsou.. to mi neříkej že si o tom někdo musí číst vždyť je to jasné..
konzole jsou od toho aby uspokojily hráčův chtíč ( slovy kevina butlera " we all serve one master, one king, and his name is gaming " ).. bylo to tak a bude to tak a je jedno jaká to bude značka :D .. jde jen o to jaká hra koho zaujme + kdo v okolí vlastni buďto xbox nebo ps3 jak už jsi zmiňoval .. (:

Zavorka
13.07.2010, 00:27
ono u ps3 vs xko se exkluzivita počítá i to co vyšlo i na jiné konzole ale ne na konkurenční ;) (název tematu je ps3 nebo xbox360)

... jak si už psal 100 lidí 100 chutí ... mě bavilo na ps3 jedině MGS4 motorstorm, trochu lair a flow ostatní mě moc neoslovilo nebo zklamalo u xka jsem si vybral více her - PGR3,4 FORZA2,3 GOW1,2(na pc vyšla jen 1) fable2, mass effect 1,2, darwinia+,serious sam,dukenukem mp,alan wake,dead rising,flat out uc,king kong,metro 2033,bully, frontlines, condemned,over G,ace combat,left 4 dead 1,2,crackdown,halo3 + rozšíření,naruto1,2,halo wars,nfs mw,quake4 ... bylo by toho asi víc ale nechce se mi to vypisovat(pokud jsem tam napsal hru která vyšla i na ps3 tak mě opravte dík)

medvidek
13.07.2010, 06:49
však v klidu.. proč by tě někdo opravoval .. každý má jiné preference (:
každopádně 9,10 her co jsi vyjmenoval se dá zahrát i na pc :D -- pokud samozřejmě na to daný počítač má výkon xD

Jeniczech
13.07.2010, 20:25
Ale o tom to není.. Je to o tom, co je na PS3 a na X360. A PS3 má v tomto poměru 4-5 dobrých exkluzivit, jinak to stojí za starou bačkoru. Xbox 360 má 20 exklusivních her, které by si to mohly v klidu rozdat s tou pěticí her z PS3.. Prostě ač preferuji PS3, tak jedna věc je fakt, xbox 360 má zatím lepší a více exkluzivit.. Já ale čekám pouze na jeden kousek a tím je GT5.. Pak mě bude zbytek prakticky ukradenej (až na GOW3, ME3, FORZA 4)

RodriguezTwiggy
13.07.2010, 20:45
Ale o tom to není.. Je to o tom, co je na PS3 a na X360. A PS3 má v tomto poměru 4-5 dobrých exkluzivit, jinak to stojí za starou bačkoru. Xbox 360 má 20 exklusivních her, které by si to mohly v klidu rozdat s tou pěticí her z PS3.. Prostě ač preferuji PS3, tak jedna věc je fakt, xbox 360 má zatím lepší a více exkluzivit.. Já ale čekám pouze na jeden kousek a tím je GT5.. Pak mě bude zbytek prakticky ukradenej (až na GOW3, ME3, FORZA 4)

To je názor každého. Mě se např. exkluzivity na Xbox nelíbí, max. 2 a to GoW a Halo. Navíc Halo i GoW si můžu zahrát i na PC.

YaKuZa
13.07.2010, 20:48
Rodriquez GOW 2 si muzes zahrat na PC ? Halo 3 , Halo:ODST,Halo Wars si muzes zahrat na PC ?

StefiCZ
13.07.2010, 20:53
No ono de o to ze GOW a Halo sou obycejny strilecky kterych je vsude tuny takze taky myslim ze x360 si nema moc co vykladat s ps3.Ps3 je kvalitnejsi po strance multimedii a hry sou tam myslim taky lepsi(i kdyby tam byla jedina exkluzivitka a to mgs4 tak mi to upne staci :D )A to zadnej fanboy nejsu mam konzole napric vsemi firmami a myslim ze porad nejkvalitnejsi je Nintendo ale z tehle dvou jmenovanych urcite PS3.

RodriguezTwiggy
13.07.2010, 20:54
Yakuza, GoW první díl, a Halo dva díly. I Mass Effect 1 a 2.

Zinglbee
13.07.2010, 20:57
A to zadnej fanboy nejsu mam konzole napric vsemi firmami a myslim ze porad nejkvalitnejsi je Nintendo ale z tehle dvou jmenovanych urcite PS3.
Jo jo, nejsi žádnej PS3 FanBoy, ale "z tehle dvou jmenovanych urcite PS3" :lol::lol:

YaKuZa
13.07.2010, 20:59
RodriquezTwiggy,Alan wake , Forza 2 , Forza 3,CrackDown 1 , Crackdown 2 . Viva pinata , Viva pinata party animals , Blue dragon , Dead or Alive 4,Dead or alive Xtreme2.Dead rising , Fable 2,Kameo,Lips ,Lost oddysey,Naruto rise of ninja , naruto the broken bond , The outfit , Perfect dark zero... Toto si zahrajes na PC ?
Klidne muzu pokracovat

StefiCZ
13.07.2010, 21:00
Jezisi fanboy snad znamena ze sem z te konzole uplne mimo a libi se mi jen ta jedina ne?(zni to divne :D ) Ale pisu ze mam rad vsechny konzole jako ćelek ale kdybych si mel vybrat z tehle dvou tak urcite ps3.To ze me dela Fanboye?
RodriguezTwiggy:Yakuza je snad exkluzivni serie na playstationu ne?

RodriguezTwiggy
13.07.2010, 21:02
Yakuza si retardovaný? Já jsem napsal že se mi na Xku líbí jen díly GoW a Halo a že ty si stejně můžu zahrát na PC. :roll:

YaKuZa
13.07.2010, 21:03
Yakuza si retardovaný? Já jsem napsal že se mi na Xku líbí jen díly GoW a Halo a že ty si stejně můžu zahrát na PC. :roll:
No to teda nemuzes napsal si tedka díly GOW a HALO takze mi ukaz jak si na PC zahraješ GOW2 a Halo ODST a halo 3 a halo wars

ihaveyou
13.07.2010, 21:04
Vlastnil jsem před PS3 ještě XBOX 360 a byl jsem spokojen s hrami Forza 3,Gears of War, zbytek mě vůbec nezaujal. S PS3 jsem naproto spokojenej :)

Jeniczech
13.07.2010, 21:04
Je pravda, že je to otázkou vkusu.. Ale faktem je, že se stačí juknout na ten seznam na první stránce a člověk objektivně musí přiznat, že těch kvalitních exklusivek je na x360 prostě čtyřnásobně více a ten kdo chce tvrdit opak, pak pravděpodobně nikdy nehrál na xku a hájí si tak PS3. Já mám obojí a obojí má něco do sebe a pokud se Vám zdá MGS 4 super, pak si zahrajte mass effecty (a to jsou hned dvě hry!). PGR 3-4 také není klasickou střílečkou, stejně jako fable 2, Forza 2-3, Shadow complex, Lost Odyssey, Halo Wars (i když jinak halo nemusím), Geometry wars (bezkonkurenční super arkádovka), Dead Rising (tolik rosekanejch zombíku na milion způsobů zatím na PS3 neuvidíte), Crackdowni, Blue Dragon a Alan Wake... Kterýkoliv z těchto titulů by v případě exklusivity na PS3 byl v top trojce a to už něco znamená..

StefiCZ
13.07.2010, 21:07
Yakuza si retardovaný? Já jsem napsal že se mi na Xku líbí jen díly GoW a Halo a že ty si stejně můžu zahrát na PC. :roll:

Aha ted mi to doslo ty si to myslel jako odpove pro uzivstele Yakuza :D mas za tym carku jako by to byla jedna ze jmenovanych her.

trezzor
13.07.2010, 21:08
Já ale čekám pouze na jeden kousek a tím je GT5..

GT5 bez destrukcii? Nevyzera to dobre...uz som dufal, ze po GT4 bude aj destrukcia...aspon zoskrabnuta farba :D

Jeniczech
13.07.2010, 21:14
trezzor: Na GT5 mě nešahej.. (:D :D) To je moje poslední naděje a to velmi silná, pokud vydavatel dodrží vše co bylo slíbeno, pak bych se to nebál nazvat nejlepší hrou posledních 5-ti let..

RodriguezTwiggy
13.07.2010, 21:18
No to teda nemuzes napsal si tedka díly GOW a HALO takze mi ukaz jak si na PC zahraješ GOW2 a Halo ODST a halo 3 a halo wars

Napsal jsem snad že si zahraju všechny díly? Jestli umíš číst, psal jsem GoW a Halo 1 a 2.

YaKuZa
13.07.2010, 21:23
Rodriquez .....
JeniCzech Jj GT5 vypada suprove

trezzor
13.07.2010, 21:26
trezzor: Na GT5 mě nešahej.. (:D :D) To je moje poslední naděje a to velmi silná, pokud vydavatel dodrží vše co bylo slíbeno, pak bych se to nebál nazvat nejlepší hrou posledních 5-ti let..

Posledne videa ma nepresvedcili. Robia to uz asi polstorocie, ale vyzera to az velmi umelo!
Ziadna deformacia auta, poskrabany lak atd....ten crash vyzera na tuto dobu uz hrozne (v GT4 sa to dalo este tolerovat), do auta narazia az auto leti vzduchom, ale ziadne ulomky po naraze tam nevidim... prach za autom sa dal hadam aj lepsie znazornit a nie, ze hned sa za autom straca. Ak to takto bude vyzerat aj vo finalnej verzii, tak neviem co tak dlho na tom robili. Forzy uz vysli dve a su fajne, aj s destrukciou.
http://www.gametrailers.com/video/tour-trailer-gran-turismo/701522
http://www.gametrailers.com/video/action-trailer-gran-turismo/701520

Jeniczech
13.07.2010, 21:34
trezzor: No, jestly tohle nevypadá super, tak už nevím, každopádně to však nemá konkurenci, 16 kár a to jak se chovají je prostě uplně nádherné.. :


http://www.youtube.com/watch?v=TFO7MQKScks&feature=player_embedded

Specíalně se pak jukni na momenty od 1:39.. To je skoro realita, bezkonkurenčně nejlepší grafika aut, jakou jsem kdy viděl..

trezzor
13.07.2010, 21:40
To je v poriadku jazdne vlastnosti, ale kde chyba crash s destrukciou uz v tejto dobe to nevyzera realne, ale umelo (ziadne ulomky skla, naraznikov atd.). Ako keby jazdili detske auticka. Zial. 5 rokov prace a toto?

Jeniczech
13.07.2010, 21:46
trezzor: V gt 5 mají normálně napraskávat skla, škrábat se laky u všech aut (včetně neprémiových vozů), 200 aut naopak má lepší destrukci než forza.. Holt také nemůžeme chtít všechno.. 1000 aut je 1000 aut.. Nějakej kompromis se musel udělat.. Auta normálně půjdou zničit, akorát vizuálně to tak holt nebude (stejně to zatím dobře dokázal pouze GRID, který je ale ve všech ostatních směrech naprostá arkáda). Ale možnost dynamického nastavení denní doby, počasí, editor tratí, skvělé tratě s GT4 jsou pro mě daleko důležitější a v neposlední řadě kariéra, která byla v GT vždy bezkonkurenční (vždy o generace dále, než konkurence)..

trezzor
13.07.2010, 21:54
Auta normálně půjdou zničit, akorát vizuálně to tak holt nebude .

Tomuto nerozumiem - pojdu znicit, ale nie vizualne. Na papieri?
P.S. dal si video ako to super vyzera - tak som to okomentoval.

Jeniczech
13.07.2010, 21:57
trezzor: Prostě pokud to někam narveš, tak se ti třeba zničí motor, pokud nabouráš na pravou stranu, tak ti tam třeba auto bude zatáčet, brzdy třeba nemusí fungovat. Pokud najedeš na nějakej hup a uděláš s autem supermana, pak to odnese převodovka a nepůjdou třeba zařadit nějaké rychlosti, pokud nabouráš čelně, pak se ti auto může přehřát a pojede ti pak polovinu toho, co jezdí normálně. Atd. atd.

Zinglbee
13.07.2010, 21:58
Auta normálně půjdou zničit, akorát vizuálně to tak holt nebude

....a v neposlední řadě kariéra, která byla v GT vždy bezkonkurenční (vždy o generace dále, než konkurence)..

1) Půjdou zničit ale ty to neuvidíš ? To je jak java hra z mobilu ...

2) Kariera, která byla v GT vždy bezkonkureční ? Já jsem teda v serii GT nijak karieru nepoznal o nic lepší než ve Forze ... obě jsou - mohli by bejt prostě lepší

edit:



trezzor: Prostě pokud to někam narveš, tak se ti třeba zničí motor, pokud nabouráš na pravou stranu, tak ti tam třeba auto bude zatáčet, brzdy třeba nemusí fungovat. Pokud najedeš na nějakej hup a uděláš s autem supermana, pak to odnese převodovka a nepůjdou třeba zařadit nějaké rychlosti, pokud nabouráš čelně, pak se ti auto může přehřát a pojede ti pak polovinu toho, co jezdí normálně. Atd. atd.

Slabší odvar Forza 3 :dozey: :lol:

corvette
13.07.2010, 22:17
Zbytecne to furt resite, Xkari si obhajujou forzu, PS3 jkari cekaji na GT5.

Nema smysl to porovnavat GT5 jeste nevyslo, proto mi prijdou vtipny ty vase porovnani typu karierni rezim a grafika kdyz jste GT5 nikdo ani nehral a porovnavate Forzu 3, ktera tu je rok a muzete ji hrat a GT5 podle videii....fakt upe zbytecny

Zinglbee
13.07.2010, 22:30
^^ hech, psal jsem "serie GT" tak jako to psal Jeník ...

Jeniczech
13.07.2010, 22:56
Nikdo nic neřeší.. Jen jsem prostě řekl, že to vypadá nadějně.. Pokud Polyphony dodrží, vše co je slíbeno, pak se pravděpodobně bude jednat o nejlepší hru posledních pěti let.. Je však také možné, že tomu tak nebude.. To je celé.. :D

trezzor
14.07.2010, 11:39
Nikdo nic neřeší.. Jen jsem prostě řekl, že to vypadá nadějně.. Pokud Polyphony dodrží, vše co je slíbeno, pak se pravděpodobně bude jednat o nejlepší hru posledních pěti let.. Je však také možné, že tomu tak nebude.. To je celé.. :D

No aby nebola, ked ju robia 5 rokov :D Ta hra uz musi byt bez chyby :D

TheBoxer
14.07.2010, 13:32
Tak sem si procetl topic a stejne nejsem uplne rozhodnutej jestli ps3 nebo xbox. Uz driv sem si chtel koupit x360 elite, ale nakonec sem to odlozil (zejmena kvuli skole, protoze bych na tom hral cely dny a zkouskovy by nedopadlo :D) a tedka je po zkouskach a rikam si ze uz bych se mohl konecne rozhoupat. Kolik let sem hral jen na pc, ale uz me to nejak preslo, prestalo me bavit upgradovat pc aby zvladalo novy hry... na to obcasny hrani uz mi to nestoji za to. Tak sem znovu prolital web a koukam ze bude novy xko - slim. Netajim se tim ze si hry nerad kupuju... radsi si ji stahnu. Je to pro me bezpecnejsi, nerad bych vyhodil 1200 za hru, ktera me nebude bavit... takze tohle me spis kloni k xku... online hrani asi vyuzivat nebudu. K ps3 me laka ta moznost nahravani z telky (pri koupi toho tuneru) a ze muzu brouzdat na netu a online sluzby sou zadarmo, sice nevim jestli a jak moc bych to vubec vyuzival, ale aspon bych to zkusil :) Jinak co se tyce okoli tak moc kamaradu konzole nemaj... znam snad jen dva co maj xbox a jednoho s ps3 a myslim ze nikdo z nich online nehraje... Na xboxu me este zaujal kinect, ale po shlednuti nekolika videii nevim jestli se to bude dat vubec pouzit v nejakejch lepsich hrach, nebo jen v nejakej wii-like hrach. U ps3 ten motion controler vypada ze se da pouzit i v normalnich hrach, ale preci jen mam wiicko na nejaky hry a na ostatni gamepad.... preci jen ve vetsine pripadu bude asi gamepad lepsi... kdyz si vzpomenu na nejaky pokusy o bojovky na wiicku tak mi beha mraz po zadech z toho ovladani :-/

abych teda nejak shrnul svoje klady a zapory pro obe konzole:
xbox:
+ flash
+ gamepad
+ cena
- placeny xlive

ps3:
+++ tv tuner s moznosti nahravani
+ online sluzby zdarma
- cena
- nutnost kupovat hry

zda se mi ze by mi teda asi vic vyhovoval xbox, ale nevim jestli si vzit elite, ktery by mel zlevnit az se u nas zacne prodavat slim, nebo si este pockat az pujde slim flashnout...

Jeniczech
14.07.2010, 16:57
The boxer: S těma origoškama to není zase tak zlé.. Na fóru se dají koupit za skvělou cenu (na flash to samo nemá) a za tu samou cenu je pak zase můžeš prodat. Věci, které by tě měly zajímat jsou také DLC.. Pokud si najdeš nějakou oblíbenou hru a budeš si k ní pak něco stáhnout, tak tě to vyjde na jednu pětinu ceny.. Naopak u X 360 dokonce ani nemůžeš stáhnout spousty věcí, díky tomu, že je spousty věcí pro náš region bloklých.. COD MW2 mappacky, které jsou skvělé tak na xku už bohužel nestáhneš, stejně jako map packy pro COD 5.. Možná je flash levnou věcí, ale stahovatelný obsah je zase daleko výhodnější na PS3.. Asi tak.

Zinglbee
14.07.2010, 20:02
Jen bych dodal, že placenej Live je trošku jiná liga než neplacený PSN :lol:

TheBoxer
14.07.2010, 20:09
nejsem vubec rozhodlej jestli budu hrat online... preci jen nechci dostat hned ban :) a u ps co sem cetl tak ta podpora online hrani neni takova aby to stalo za to si koupit / vymenit nejakou hru... este ke vsemu s rizikem ze me vubec nebude bavit.... uz kolikrat sem si stahl hru na pc a po chvili hrani sla hned zase do kose... pri predstave ze bych si ji za 1400, nebo kolik stala, ta co sem si stahl, koupil a lezela by nekde schovana me desi

Zavorka
14.07.2010, 20:11
asi tak ... a ta premiová služba která měla přijít je psn+ ... žádný lepší servery , obsah atd... pouze výhodnější prodej her/temat + nějaké nové funkce ... ze začátku napaří dobré tituly a pak budou dávat zdarma na psn+ jen hry které moc nevydělávali.... můžeme jen doufat že to tak nedopadne to by spousta hráčů byly dost nasraní

TheBoxer
14.07.2010, 20:27
a co si myslite o tom x360 slim? pockat nebo jit do elite? bojim se aby se mi elite neprehral nebo neco podobneho a byl stejne kompatibilni s kineticem az vyjde (pokud vubec bude k necemu :))

trezzor
14.07.2010, 20:31
a co si myslite o tom x360 slim? pockat nebo jit do elite? bojim se aby se mi elite neprehral nebo neco podobneho a byl stejne kompatibilni s kineticem az vyjde (pokud vubec bude k necemu :))

Ak chces flash, tak nevieme ako to bude u noveho X360. Revizia Jasper proti prehrievaniu je v pohode.

<^KeNnY^>
14.07.2010, 20:32
Slim má specialní konektor pro natal přes kterej je natal jak napájenej, tak i komunikuje s Xkem. Originální X360 bude s natal komunikovat přes USB port a natal bude napájenej přes svůj vlastní kabel rovnou ze sítě. Problému s kompatibilitou bych se nebál.

K tomu přehřívání ... když se o něj budeš starat, bude na místě kde cirkuluje vzduch a neni tam prach, nemusíš se bát přehřívání. Počítám, že koupíš novej X360, takže to bude Jasper a ten už problém s přehříváním nemá.

Jestli original nebo slim? Rozhodni se podle toho jestli chceš pálit. Mechanika Valhally zatím údajne nejde flashnout, v budoucnu s největší pravděpodobností pujde ... ale ject nejdřív origo, investovat do originálek a potom si nechat udělat flash je blbost.

Zavorka
14.07.2010, 20:44
jasper na tom zatím nejlíp ale i falcon je na tom dost dobře oproti první generaci(bez hdmi)

medvidek
14.07.2010, 20:49
nejsem vubec rozhodlej jestli budu hrat online... preci jen nechci dostat hned ban :) a u ps co sem cetl tak ta podpora online hrani neni takova aby to stalo za to si koupit / vymenit nejakou hru... este ke vsemu s rizikem ze me vubec nebude bavit.... uz kolikrat sem si stahl hru na pc a po chvili hrani sla hned zase do kose... pri predstave ze bych si ji za 1400, nebo kolik stala, ta co sem si stahl, koupil a lezela by nekde schovana me desi
no já jsem si teda přivykl na to že při hraní mě přiliš neomezují npc ... prostě člověk může v online hraní něco dokázat.. víc se bavit a je to větší sranda :D
když to vemu celkově tak mě už ani singly moc nebaví.. je to takový umělý, bez nádechu tu hru dohraju a konec.. proč bych jí měl hrát znovu.. ale online .. to vydrží na mnohem mnohem dýl (:
btw u toho singlu akorát ty trofeje které pak můžu porovnat s otatnímy.. ale to už je zas " online " :D

trezzor
24.07.2010, 11:53
Bola tu debata o GT5...tu je novsie video z hrania http://www.gametrailers.com/video/sdcc-10-gran-turismo/702102?type=flv
Nic vynimocne oproti Forza3 po 5tich rokoch vyvoja. Skor je to video na zamyslenie.

endhalf
27.07.2010, 01:16
Grafika se mi zdá oproti Forze úplně jinde... Na druhou stranu ten model poškození, to je vážně k pláči, auto se dotkne druhého auta, vyletí jiskry jako z japonského anime s meči a neodře se ani lak... Každopádně soudit podle videjí je blbost, chce to zahrát si to na vlastní kůži a pak posoudit.Je možné, že ostatní věci, jako třeba větrné podmínky, střídání dne a noci, či podobně vynahradí tenhle nedostatek, ale při tak pěkné grafice,kde by byla vidět každá promáčklina plechu, to opravdu zamrzí.

Mimochodem, na netu se debatovalo, že pokud jsou auta licencovaná, model poškození je ošemetný, protože pak výrobce auta žaluje firmu za to, že jeho auto je při čelním nárazu v xxx km/h nepojízdné ve hře a že mu to dělá špatnou reklamu, protože skutečnost je jinde. Nepřijde mi ale, že zrovna tohle by byl problém GT5... Kdo ví, proč se zrovna do téhle části nepustili lépe.

Negto
30.07.2010, 12:53
Dovolím si reagovat na anketu:


Xbox 360 startoval celý rok před Playstationem 3 a když vstoupila na trh konzole od Sony, měl na svém kontě zhruba 7.5 milionů prodaných kusů. Všichni tak byli zvědaví, jestli vůbec PS3 tento náskok dožene. Nyní se zdá, že to nebude trvat dlouho a PS3 konzoli od Microsoftu skutečně předežene. Sony totiž dnes oznámila, že už celosvětově prodala 38.1 milionů konzolí PS3 (z toho se 2.4 milionu prodalo jen za období duben-červen tohoto roku). Xboxu 360 se přitom prodalo do této chvíle 41.7 milionu, takže PS3 ztrácí zhruba 3.5 milionu na Xbox 360. To je rozhodně pro Sony potěšující zpráva. Xbox 360 sice PS3 zase nyní trošinku uteče díky Slim verzi, o kterou je zájem, ale ten brzy zase opadne, jako tomu bylo i u PS3 slim. Poté bude zajímavé sledovat, jak si obě konzole povedou.

devmixil
04.08.2010, 14:25
Zdravim,tak jsem prosel cele forum,podotykam od rana,uz mi z toho jebe,ale radeji vse projedu nez se rozhodnu,nicmene,mam preci jen dotaz. Chci si rozhodne poridit konzoli,predevsim na hry (o cenu nejde,je to uz stejne +- 1000-1500 ..

O co mi predevsim pujde,mam PC,slusny,nemam problem s novymi tituly,vse mi jede na plne,takze neni to z duvodu slabeho pc,proc si chci porizovat konz.,to jen na uvod. Mam propojen pc s tel (LED 82) obraz je super napriklad pri SBK10 a full grafice +AA atd ...

Mam zajem hrat predevsim sportovni hry a závodni . Strategie,fps atd hraji na pc,proste mys je muj pritel v tomto smeru :) ..

Ocekavam od sportovnich her,to,co mi nemuze nabidnout pc,tzn daleko lepsi fyzika,next-gen .... jedna se mi o nhl,pes,fifa .. ze zavodnich jsem vice naklonen,pro ps3 (GT5) ... abych to upresnil, co se tyka PES,FIFA,NHL .. je snad nejaky rozdil v techto hrach na Xbox360 a PS3 ? Nebo je to totozne ? Dam jen priklad, "na xbox ma nhl lepe propracovane pohyby hracu nez na ps3 " ... myslim neco v tomto smyslu,nebo jsou si tituly rovny jak na ps3 tak xbox co se tyka propracovanosti ?

Prosim o radu od uzivatelu,kteri maji zkusenost s obema konz. .. dekuji za rady,snad jsem nepridal zbytecnou otazku,jak rikam,hledam o tom uz nejaky ten den ;)

Dekuji vsem :thumbup:

Zavorka
04.08.2010, 14:41
některé hry vypadaj na ps3 hůř některé i líp ... ale to bys musel mít 2x tejnou tv vedle sebe... takže bych se podle toho nerozhodoval ... záleží na tom co tě baví z exkluzivit taky důvod ke koupi konzole může být i jaký ovlladač ta konzole má ... (mě třeba vyhovuje xkovej) a jestli si ochoten platit za online služby

dále pokud chceš i tu konzoli využívat na hd film/bluray filmy a pokud chceš mít v ní i internetovej prohlížeč(použitelné asi jedině na stahování přímo do ps3)

devmixil
04.08.2010, 14:56
některé hry vypadaj na ps3 hůř některé i líp ... ale to bys musel mít 2x tejnou tv vedle sebe...

Diky za odpoved.

Jak jsem jiz psal,chci to jen z herniho hlediska,co se tyka exkluzivek,tak jsem uvedl GT5 .. tudiz jen kvuli teto exkluzivce pro me hraje ps3) jinak co se tyka exkluzivek,tak zadna jina ... chci jen sport a zavody.

Meridius
10.08.2010, 07:31
To devmixil: doplním to, co jsem ti psal v PM....obě konzole jsou srovnatelné a to velmi. Co je lepší, nechť posoudí každý sám. Ty to chceš na velmi specifický obsah a z tohoto pohledu je to z velké části jedno. Je to prostě forza 3 vs GT5. Když to druhé zatím nevyšlo, těžko říct, jestli to má být důvod pro to, koupit PS3. Mám PC a osobně se mi líbí na konzolích taky sporty a rozhoduju se pro jednu z nich. Ale bohužel...když odmyslím BD přehrávač v PS3, přijde mi ta konzole z pohledu herního poměrně dosti drahá....srovnávám to k nejlevnějšímu doprodejovému xboxu arcade s diskem (někde jsou akce, kdy je do 4k). To je stejné, jako kdybys kvůli jednomu dvěma velmi HW náročným titulům měl kupovat grafiku za 8k. No to bych si hodně rozmyslel. Samo, pokud to srovnám s novým xbox slim, pak to cenové srovnání vyznívá poměrně slušně pro PS3. Ale xbox 250 slim je nedostatkové zboží a pokud je, tak je za sedmičku a to už bych si rozmyslel. Moje doporučení pro tebe je tedy jednoduché...podívat se po arcade s diskem, co nejlevnějším....koupit forzu 3 a do vydání recenze si užívat. Koupit si třeba na měsíc xbox gold live na hraní online a vyzkoušet to. Pokud budou výborné recenze na GT5 (o čemž ale já z části dost pochybuju) a tento styl ježdění ti vyhovuje, pak není nic snadnějšího než prodat xbox a koupit ps3. Za levný arcade se zárukou ti na aukru utrhnou ruce, protože už nebude a novej bude stát dvakrát tolik (pokud MS nezlevní).

kendykejnova
12.08.2010, 22:33
ps3 ma cell ok.xbox ma xenos ten ma 3 jadra na 3.2ghz.a kazde jadro ma dva thr.takze umi spracovat 6 vlaken najednou.to je dost ne?vzdit pc maj dve nebo 4 jadra a a staci to bohate na vsecky hry.tak proc by mnela xku dochadez para?graficku kartu ma lepsi nes ps3.a cell nema 7 jader stejnich na 3.2ghz vse.nebo jo?dik kdyz mi to nekdo ozrejmi.

Jeniczech
13.08.2010, 08:25
ps3 ma cell ok.xbox ma xenos ten ma 3 jadra na 3.2ghz.a kazde jadro ma dva thr.takze umi spracovat 6 vlaken najednou.to je dost ne?vzdit pc maj dve nebo 4 jadra a a staci to bohate na vsecky hry.tak proc by mnela xku dochadez para?graficku kartu ma lepsi nes ps3.a cell nema 7 jader stejnich na 3.2ghz vse.nebo jo?dik kdyz mi to nekdo ozrejmi.

Řekl bych to spíš polopatě, je to takovej celkovej dojem. Xbox má díky své struktuře trošičku lepší efekty a grafika je maličko hladší, PS3 dokáže vykreslit více objektů najednou (Uncharted 2 nemá konkurenci jak z pohledu vs Xbox 360 tak i PC). Cell také dává neuvěřitelný výpočtový výkon (tj. AI teoreticky může dosáhnout bezkonkurenčních výsledků). Takže prakticky se jedná o 3 hry, které jsou na tom po grafické stránce nejlépe. Uncharted 2 (PS3), God of War 3 (PS3) a budoucí pravděpodobně budoucí GT5 (PS3). Díky podobnosti technologie X360 a PC tak vývojáři pravděpodobně již nyní atakují maximální možné výsledky na X360, kdežto u PS3 se muselo hodně učit. Údajně se jedná o nějakých 60 procent možného výkonu u U2 a GOW3, takže je se opravdu na co těšit. Stačí nabídnout třetím stranám své Engines a během dvou let tu bude 5-6 bezkonkurenčních titulů, které budou možná schopné konkurovat nextgen360 (samozřejmě myšleno, tak, že by nextgen X360 dosáhla lepších výsledků, ale né zase tak drastických). GT5 si dokonce dovolila proklouznout do 3D světa (což by se v praxy dalo nazvat dvojnásobnej záhul na PS3). Takže asi tak. Na exklusivní tituly je tedy po těch letech stavěná lépe PS3. Ale na multiplatformní tituly zase X360, protože se vždy dělá nejdřívé na něj a po tom se to celé převádí na PS3

kendykejnova
13.08.2010, 08:56
Řekl bych to spíš polopatě, je to takovej celkovej dojem. Xbox má díky své struktuře trošičku lepší efekty a grafika je maličko hladší, PS3 dokáže vykreslit více objektů najednou (Uncharted 2 nemá konkurenci jak z pohledu vs Xbox 360 tak i PC). Cell také dává neuvěřitelný výpočtový výkon (tj. AI teoreticky může dosáhnout bezkonkurenčních výsledků). Takže prakticky se jedná o 3 hry, které jsou na tom po grafické stránce nejlépe. Uncharted 2 (PS3), God of War 3 (PS3) a budoucí pravděpodobně budoucí GT5 (PS3). Díky podobnosti technologie X360 a PC tak vývojáři pravděpodobně již nyní atakují maximální možné výsledky na X360, kdežto u PS3 se muselo hodně učit. Údajně se jedná o nějakých 60 procent možného výkonu u U2 a GOW3, takže je se opravdu na co těšit. Stačí nabídnout třetím stranám své Engines a během dvou let tu bude 5-6 bezkonkurenčních titulů, které budou možná schopné konkurovat nextgen360 (samozřejmě myšleno, tak, že by nextgen X360 dosáhla lepších výsledků, ale né zase tak drastických). GT5 si dokonce dovolila proklouznout do 3D světa (což by se v praxy dalo nazvat dvojnásobnej záhul na PS3). Takže asi tak. Na exklusivní tituly je tedy po těch letech stavěná lépe PS3. Ale na multiplatformní tituly zase X360, protože se vždy dělá nejdřívé na něj a po tom se to celé převádí na PS3


jo ale nekde jsem cet ze uncharted 2 a i gow 3 by xbox spustil tak samo jak ps3.tak to teda nechapu.

Kapr
13.08.2010, 09:01
jo ale nekde jsem cet ze uncharted 2 a i gow 3 by xbox spustil tak samo jak ps3.tak to teda nechapu.

ne uncharted 2 ani GoW3 by Xbox nespustil protoze by to nezvladnul....

BTW PS3 ma 7 jader na 3.2Ghz ale jedno je jakoby hlavni a stara se o tech dalsich 6.....

kendykejnova
13.08.2010, 09:30
nejsem profik ale tam to psali ze je to mozne dokonce sam naughty dog riakl ze by nebil problem to na xko udelat.jo sedum jader ale oni nejsou vsechny stejni.to jedno je o hodne silnejsi nes tech zbilejch 6.to neni jak xko to ma 3 stejne vykonne jadra a kazde dokaze spracovat dve vlakna.a to je super.

a to ma xko lepsi grafarnu.takze cell musi dobihat to co rsx nezvlada.

Jeniczech
13.08.2010, 09:39
nejsem profik ale tam to psali ze je to mozne dokonce sam naughty dog riakl ze by nebil problem to na xko udelat.jo sedum jader ale oni nejsou vsechny stejni.to jedno je o hodne silnejsi nes tech zbilejch 6.to neni jak xko to ma 3 stejne vykonne jadra a kazde dokaze spracovat dve vlakna.a to je super.

a to ma xko lepsi grafarnu.takze cell musi dobihat to co rsx nezvlada.

Ne, opravdu jsem hrál spusty her na x360, ale ani vzdáleně se to nepodobá výsledkům, které dosahuje PS3 s U2 a GOW 3.. Neříkám, že na Xku nejsou skvělé exklusivky (dokonce si myslím, že jich má xko víc a celkově lepších), ale třeba takovej Alan Wake (nádherná grafika a čistej obraz) je naprosto super a ukazuje sílu X360, ale to co předvádí U2 je prostě z uplně jiné dimenze, samotnej tým řekl, že dosáhl výsledku díky cell procesoru a věří, že se jedná pouze o dvě třetiny možného výkonu PS3. Když jsem poprvé viděl U2 v běhu, skoro jsem nechtěl věřit, že se nejedná o next gen. Asi tak.

kendykejnova
13.08.2010, 21:35
tady to jsem nasel na wikipedii.ale je to v aj.a moc nerozumim muyete to nekdo nejak rozumne prelozit.diki


Graphics and technology

Naughty Dog intended to maximize the utilization of the Cell's SPUs, as their estimates for utilization in the first Uncharted were only around 30%.[22] As a result, the game has more realistic environments and animations.

Uncharted 2 uses Naughty Dog Game Engine 2.0, a revamped and optimized version of the original engine that has allowed the game to have real-time moving environments, more realistic textures, and animations. The Naughty Dog Game Engine 2.0 also works in harmony with Havok Physics.

On August 26, 2009, it was revealed that Uncharted 2 uses between 90 to 100% of the Cell's processor and uses all 25GB of a single Blu-ray Disc.[23] However, Evan Wells later pointed out "...now it's at least busy 100% of the time, but it's still not fully-optimized code. I mean, in order to get to that 100%, it was more about making sure the pipeline was filled, and we weren't running into one of the processors becoming idle because there wasn't a job ready for it." [24]

In the interview, Christophe Balestra also pointed out how important it is to ship every system with a hard drive. "The fact that every PS3 has a hard drive is huge for us." He went on to describe how the game takes advantage of Sony's offerings. "It's the combination of Blu-ray and hard drive. You can play the entire game without loading. We don't require an install. We're doing all the post-processing effects on the Synergistic Processing Units." Screen Space Ambient Occlusion for example, was done completely on the SPUs.[23][25]

xixao
26.08.2010, 16:12
k PS bych jako exclusive přidal Mag. :o

Exter999
07.09.2010, 19:05
Co si myslite o vyhlidkach do budoucnosti??Mezi PS3 a Xboxem,co se tyce hardwaru??:-)
Kdo si myslite,ze odpadne driv ze to ta masinka neutahne??:-)

Nechci vyvolavat flame,jen me to zajima.Uvazuju o koupi.:-)

medvidek
07.09.2010, 19:23
jestli narážíš na výkon dané konzole ve hrách.. tak ps3 má větší potenciál.. tudíž by měla být výkonější
ostatně.. koukni na první stránku do té tabulky hned v prvnim příspěvku.. tma se svou odpověd dozvíš :D

trezzor
07.09.2010, 19:27
Co si myslite o vyhlidkach do budoucnosti??Mezi PS3 a Xboxem,co se tyce hardwaru??:-)
Kdo si myslite,ze odpadne driv ze to ta masinka neutahne??:-)

Nechci vyvolavat flame,jen me to zajima.Uvazuju o koupi.:-)
To je co za otazka. Co neutahne? Ved sa hry budu robit vzdy tak, aby to masinka utiahla :D
A vyhliadky do buducnosti su take, ze kym vyvojari pridu na system ako plne vyuzit hw PS3, tak tu uz bude klopat na dvere PS4...na druhej strane Xbox xy :D

Johny-malina
20.11.2010, 21:05
Já si myslím, že obě konzole jsou dobré. Obě mají klady i zápory. A taky si myslím, že ať už si někdo vybere Xbox 360 nebo PS3 rozhodně neprohloupí. A anketa je jestli PS3 překoná Xbox 360, ale Nintendo Wii totálně překonalo jak PS3 a Xbox 360 (osobně nechápu jak je to možné :D).

Valentino Rossi
09.12.2010, 19:04
Jestli se někdo nemůže rozhodnout a jde mu o cenu a jen pařbu tak ať neváhá a objedná z alzy.cz klasické xko arcade-je to verze jasper,takže bezporuchové-cena jen 4 tisíce!!.xbox nyní může instalovat hry dokonce na flešku nebo ex.hdd takže pohoda a ušetřené prachy za hdd od microsoftu... možná že za rok a půl bude mít ps3 lepší grafiku ale to je jedno protože na rok 2012 plánuje Microsoft nový xbox a pak bude zase nový PSx dejme tomu 2012-2013.přesně tak jak se tu píše,jde o vaši prioritu.pokud chceš jen smažit bez netu sám nebo s kámošema tak kup to xko z alzy,za 500 kč si to nech flešnout a stahuj z netu grátis co chceš,toť můj názor,moje zkušenost :) zduř

henrybrno
03.01.2011, 15:06
ahoj pařmeni,
v současnosti mam asi rok starý Xbox360 Arcade ve verzi Jasper s flaschem LT. Hraji dlouhodobě dá se říct jen FIFU a NHL. Jenže offline hraní už mě moc nebaví a online hraní se bojím banu.
Chci si koupit novou konzoly ale nevím zda jít znovu to Xboxu nebo jit do PS3. Když propočítám ceny, tak to vyjde skoro nastejno(u xboxu sem přičetl xbox live na 2 roky a kinect) počítám i kinect který bych v budoucnu rád koupil, jelikož sem zatím moc chváli na něj neslyšel. Jak jsem již smíňil hrál bych tyto dvě hry. Je nějaká konzole lepší na sportovní hry?

zlovkvetinaci
08.01.2011, 16:55
Fifa a NHL asi bude všade stejný.
Jinak na ty obecný sporty jako pinpong je v současné době nejlepší Sports Champion na PS3.
Xboxářům zase závidím kinect Dance central a Wiičkařům Wii fit s balancovátkem. :)
Je to opravdu jen o tom, co ti nejvíc vyhovuje.

Jeniczech
30.01.2011, 10:14
Henrybrno: No mám pro tebe odpověď.. Xbox 360 má u Fify pěknější grafiku, ale problém je v online, který je probugovaný křížem krážem. Další nevýhodu bych viděl v komunitě na X360, která je skvělá, ale má jeden velkej nedostatek.V průběhu Bánové vlny přijdeš o hodně přátel. To se u PS3 neděje. Na PS3 nemusíš platit za online, u X360 platíš za Live. Všechen stahovatelnej obsah na PS3 můžeš mít za pětinu ceny toho, co to stojí na X360. Takže bych ti asi doporučil PS3 na Online a X36O na ten zbytek..

rockyzz
09.03.2011, 19:37
No já to tu radši ani nebudu pročítat jinak bych se učetl, mám všechny 3 next-gen konzole a Xko je pro mě nejlepší, PS3 je taky skvělý, třeba uncharted 2 - skvělá hra, nebo Resistance 2 či Warhawk. Prostě pro mě není na konzolích nic lepší než série Halo, ovladač na xko je lepší než na PS3, líp se drží a ma příjemnější tlačítka, prostě všechno, to je můj názor..... Mám tu v hlavě ještě hodně co napsat, ale to bych se upsal :D

hovnak
17.04.2011, 09:04
vsechno je supr mam oboje takze vim :) a rozhodovat jestli to ma o par mhz vic cpu atd ee to neni pro me :D :)

suchac500
17.04.2011, 09:12
jestli narážíš na výkon dané konzole ve hrách.. tak ps3 má větší potenciál.. tudíž by měla být výkonější
ostatně.. koukni na první stránku do té tabulky hned v prvnim příspěvku.. tma se svou odpověd dozvíš :D

ja furt nechapu, ze si 90% lidi nedokaze ujasnit rozdil mezi papirovym a realnym vykonem...
Vzhledem k tomu ze PS3 ma na papire 2x vetsi vypocetni vykon oproti xboxu 360, tak to zas tak moc nikde neni videt (nepocitam ani ps3 exkluzivity, ktere taky castokrat nevypadaji nijak skvele)...
Jak rekli sami vyvojari (!) tak pro ne ma x360 diky jednodusi architekture lepsi potencial, a psko i kdyz je "papirove" vykonnejsi pro ne takovy potencial diky slozite architekture nema...
kdyby konzole pocitaly desetinou carku, ano psko bude lepsi, ovsem ve hrach to vypada tak jak to vypada a uprimne uz sony nedavam moc sanci na zmenu...
timto se snazim trosku ujasnit jak kazdy rve ze psko ma vetsi vykon.. tak to automaticky neznamena za na nem hry vypadaji lepe, nebo ze ten vykon dokaze lepe vyuzit..

EDIT: jako dalsi vec, psku taky nepochybne skodi (obcas) politika sony, je az k nevire ze ac je na trhu s konzolema pomerne dlouho, tak se taky pomerne casto dopousti este velkych chyb.. :?

Noresund
19.04.2011, 18:57
čest chtěl jsem se jen zeptat jak je to s hrama?? Na kterou konzoli je více těch co není na pc, prostě jen pro tu platformu?? A jestli jsou třeba někde vypsaný. dikes

Dogmate
09.06.2011, 22:13
Uvažuji o koupi jedné z těchto konzolí, byl jsem už rozhodnutý pro PS3 ale dost mě u xboxu láká Kinect a tomu move prostě nějak nevěřím dost by se mi líbil nějakej pohybovej box má ho nějaká konzole ?

rockyzz
10.06.2011, 06:35
Jj box májí obě konzole, na Move je ale víc her, ale nic moc, na Kinect má tenhle rok vyjít nebo přístí vyjít pecky jako Mass Effect 3 nebo Ghost Recon: Future Soldier, či Minecraft!!!

Daevis
24.06.2011, 13:54
Zdravím, rozhoduji se o koupi jedné z těchto pěkných konzolí. Po přečtení pár článků, projetí exkluzivních her nejsem zatím nakloněn k žádné konzoli. Měl bych jednu otázku na kterou jsem nenašel odpověď. Jak je to s československou komunitou na Xbox Live a PlayStation Network? Jsou nějaké větší rozdíly v počtu hráčů nebo je to +- stejné. Díky za odpovědi.

rockyzz
24.06.2011, 14:03
Co se týče v česka tak PS3 má mnohem větší komunitu (podle mě na tom ani tak nezáleží),ale já mam obojí a přikláním se raději k xboxu, z důvodu her jako halo, nebo kvůli úžasnému ovladači který skvěle padne do ruky, jedinou nevýhodou je snad jen placení XLive, který se ale dá tady koupit na forku za skvělých 900,- na rok.
PS3 mám taky rád ale podle mýho názoru má víc nevýhod, je tam hrozný nebo spíš úplně obyčejný menu, PSN neni tak skvělé jako xlive a ovladač je podle mě spíš pro menší, i mě se zdá malej a je mi jen 14, nedokážu si vysvětlit jak to může hrát někdo komu je 20.

battman
24.06.2011, 15:10
Nevíte někdo, jestli se plánuje nějaký diablovka (akční RPG) s kamerou jako bude mít diablo 3 (pohled skoro ze zhora na hráče z větší vzdálenosti) na xbox360? A Zahraju si na x-ku nějaké RPG? Budu ho mít ASI na akční a na RPG, ale jedině s náhradou diabla 3 (na ps3 bude hra ruin). Ne SCIFI. Jen fantasy. Díky. Díky za odpovědi.

zlovkvetinaci
05.07.2011, 13:34
je tam hrozný nebo spíš úplně obyčejný menu, PSN neni tak skvělé jako xlive a ovladač je podle mě spíš pro menší, i mě se zdá malej a je mi jen 14, nedokážu si vysvětlit jak to může hrát někdo komu je 20.

Na PS3 mě akorát štve nedotaženost některých služeb. Například kvůli "autorským právům" si v ps3 editoru videa nemohu vystřihat reklamy nahrané z playTV a nebo moje vlástní videa pořízené přes PS Eye.
Zrovna menu je na PS3 mnohem přehlednější a jednoduší. Není třeba dashborad, live menu, kinect hub a ještě takovéto, které se vyvolává z ovladače... proč proboha?!
Na PSN je nedomakanej chat během hraní her, integraci facebook a twitter beru už jen jako takový bonbónek. Jinak nevím o ničem v čem by bylo Live lepší.
Ovladač sedí jak komu... mě se na tom xboxovém z nějakého důvodu potí ruce a ty analogy se mi zdají moc tuhé... a vůbec mě z něj po soustavném hraní bolí ruce. Xboxovej má ovšem lepší spouště. Nesnáším když se kokám na telku položím ovladač a ono se mi to přetočí (dualshock se o spouště opírá, když se položí).

henrybrno
18.09.2011, 17:32
ahoj pařmeni,
v současnosti mam asi rok starý Xbox360 Arcade ve verzi Jasper s flaschem LT. Hraji dlouhodobě dá se říct jen FIFU a NHL. Jenže offline hraní už mě moc nebaví a online hraní se bojím banu.
Chci si koupit novou konzoly ale nevím zda jít znovu to Xboxu nebo jit do PS3. Když propočítám ceny, tak to vyjde skoro nastejno(u xboxu sem přičetl xbox live na 2 roky a kinect) počítám i kinect který bych v budoucnu rád koupil, jelikož sem zatím moc chváli na něj neslyšel. Jak jsem již smíňil hrál bych tyto dvě hry. Je nějaká konzole lepší na sportovní hry?nakonec jsem výběr konzole odložil a čekal sem až si na ni vydělám. Výplata došla tak vybírám. Nemůžu se rozhodnout kterou. Přikláním se spíše k xboxu, je trochu levnější a za ten finanční rozdíl se dá koupit xbox live gold, navíc parádní ovladač. Měl jsem v poslední době možnost si vyzkoušet PS3, u kterého mi vadí ovladač. Je nepohodlný. Po chvíli hledání jsem našel tento http://gamehouse.cz/playstation-3/shadow-wireless-controller-with-dual-rumble-9744.php . Máte s nim někdo zkušenosti nebo s nějakým podobným. PS3 i přes tento nedostatek nezavrhuji, pač mě láká zase bluray přehrávač. V současnosti budu pořizovat pouze NHL a FIFU 2012, max nějakou oddechovku z bazaru. Diky za vaše připomínky.

Al Capone
18.09.2011, 17:46
nakonec jsem výběr konzole odložil a čekal sem až si na ni vydělám. Výplata došla tak vybírám. Nemůžu se rozhodnout kterou. Přikláním se spíše k xboxu, je trochu levnější a za ten finanční rozdíl se dá koupit xbox live gold, navíc parádní ovladač. Měl jsem v poslední době možnost si vyzkoušet PS3, u kterého mi vadí ovladač. Je nepohodlný. Po chvíli hledání jsem našel tento http://gamehouse.cz/playstation-3/shadow-wireless-controller-with-dual-rumble-9744.php . Máte s nim někdo zkušenosti nebo s nějakým podobným. PS3 i přes tento nedostatek nezavrhuji, pač mě láká zase bluray přehrávač. V současnosti budu pořizovat pouze NHL a FIFU 2012, max nějakou oddechovku z bazaru. Diky za vaše připomínky.

Taky jsem před rokem vybíral a rozhodl jsem se pro Xbox, ale teď ho prodávám, ovladač je skvělý, multiplatformové hry jsou taky lepší nebo spíše hezčí, ale exkluzivity mi více sedí na PS3, tak já ti radím tak se rozhoduj podle exkluzivních her.

Jiboia
01.01.2012, 14:30
jjj taky sem si puvodně koupil xbox z důvodu flashe. Ale pak i PS3 a xbox sem prodal, je to opravdu velkej rozdíl kvality oproti nedokončenýmu xboxu.

Shi-So
28.02.2012, 13:49
Ahoj vsem.
Prave se rozhoduju mezi Xbox a PS3.
Urcite bych chtel verzi s MOVE nebo Kinetic. Nepotrebuju to ani tak na strilecky a auta, ale chtel bych na tom hrat karaoke , Guitar hero , FIFA, NHL a ruzne tanecni pro pritelkyni...
Z her mne lakaji jeste posledni Final Fantasy a to jsem koukal vyslo uz pro obe konzole. Ktera z konzoli je "privetivejsi" na tento typ her?

Jiboia
28.02.2012, 14:00
pokud chceš pohyb, tak si kup wii a ještě ušetříš:-)

Shi-So
28.02.2012, 14:18
Diky, ale wii nechci....
Rozhoduju se jen mezi Xbox a PS3....
At dumam, jak dumam, prijdou mi skoro stejne.
Rozdil vidim z meho pohledu je jen mezi Kineticem a MOVE a tady jsem prave docela bezradny...... Jeste priznavam par bodu PS3 za mechaniku BL pro prehravani filmu.....

Jiboia
28.02.2012, 14:23
musíš připočítat další peníze za move cca 1300,- Kč (k tomu ještě nejlepe koupit jeden move ovladač, jelikož některé hry to vyžadují) a nebo další 3000,-Kč za kinect. Kdežto u wii je to origoš v tom. A je na to nejvíc pohybových her. Ale pokud se rozhoduješ mezi xbox 360 a ps3,tak jako vždy za mě určitě PS3!!!

Bargud
28.02.2012, 14:25
Přímo pro pohyb spíše PS3 - MOVE. Je přesnější a nejsou tam takové „ dětské “ hry. Tahle otázka je velice sporná, ale pro pohyb je rozumnější MOVE.

deepthroat
28.02.2012, 14:25
Pro Guitar Hero, FIFA, NHL a Final Fantasy ti obě platformy poslouží stejně. Nevím jestli je na X360 nějaké karaoke (na Kinect asi něco bude), nicméně pro PS3 je velmi kvalitní Singstar. Taneční hry nehraju tak ti moc neporadím, ale tady bude mít možná navrch Kinect (nemusíš držet žádný ovladač).

Z toho co jsi řekl pro tebe asi bude lepší ten Xbox s Kinectem (party hry, tancování atd) jen si třeba vygoogli jestli na to je nějaká dobrá karaoke hra.

Nadruhou stranu na PS3 z mého pohledu existuje mnohem více zajímavých exkluzivních her (který můžou bavit i přítelkyni) - Heavy Rain, LittleBigPlanet atd, na X360 jsou exkluzivní hry hlavně ty střílečky (a auta...)

Shi-So
28.02.2012, 14:28
Penize mne tak netrapi. Spis mne zajima, jak je na PS3 pouzitelny MOVE na tanec (pro pritelku), jedna z mala veci, co ji presvedci, ze konzoli opravdu potrebujem:-)
U Kinetic mi to prijde v poho, ze nemusi nic drzet a muze se kroutit jak chce......

Shi-So
28.02.2012, 14:33
deepthroat: diky, to tancovani je celkem dulezite.... Tady Kinetic vede..... Hledal jsem a karaoke nejaka jsou, jen nevim jak je to s updetovatelnosti, zda se tam daji stahovat nejake dalsi skladby.... Ja jinak hraju hlavne RPG na PC, tohle by byla jen oddychovka vecer po praci-gutar hero, nebo fotbalek:-)

trezzor
28.02.2012, 14:34
Penize mne tak netrapi. Spis mne zajima, jak je na PS3 pouzitelny MOVE na tanec (pro pritelku), jedna z mala veci, co ji presvedci, ze konzoli opravdu potrebujem:-)
U Kinetic mi to prijde v poho, ze nemusi nic drzet a muze se kroutit jak chce......
To naozaj musis pozerat aj na priatelku, ci sa jej bude lepsie tancovat pri X360, alebo PS3? Tak ju zober na didzinu a tam moze tancovat do rana :D
V tomto na priatelku nepozeraj, a vyber podla seba, ked konzolu prave ty chces a nie ona...ona sa prisposobi tomu tancovaniu. Co si ona sebe kupi, aj ty vyuzivas? :D

Jiboia
28.02.2012, 14:38
přitelkyni to beztak hned omrzí a nakonec budeš hrát na consoli jen ty. Takže bych se spíš rozhodl co je dobré pro tebe. Tanečnách her co by za něco stály, tak těch moc není:-)

Shi-So
28.02.2012, 14:54
Asi fakt, ze to je primarne herni konzole a ne tanecni....:-)
Pro mne jsou zajimava RPG, fotbaly a hokej. Plus nejake guitar hero, zkusit to na te kytarce byl vzdycky muj sen:-)
Jeste dodam, ze aspon ze zacatku to budu pripojovat k 22-24 LCD, protoze na velkou TV zatim nemam misto.....

jaro911
05.03.2012, 16:50
Zdravim.Uvazujem o tom ze by som si kupil konzolu bud PS3 Slim alebo XBOX 360 Slim.Konzolu budem pouzivat cisto na hranie hier (ziadne filmy a pod.), multiplayer vyuzivat nebudem.Ako je to s poruchovostou cital som ze XBOX 360 je haklivejsi a nachylnejsi na poruchy a hlucnejsi.Na druhej strane ma XBOX 360 lepsi gamepad a grafiku v multiplatformach.Mam rad adventury ako Tomb raider, strielacky moc nemusim.Ktora z konzol ponuka viac podobnych titulov ako TR?Dakujem za pripadne rady.

Jiboia
05.03.2012, 16:56
tyto tituly jsou pro obě console nejspíš stejné. Poruchami trpí obě console a poruchovost o proti stré ps2 je doslova katastrofická:-) Xbox je o trošku horší. Ale pokud koupíš consoli novou, tak min. dva roky ti pojede. Každopádně v grafice asi moc rozdíl nepoznáš pouhým okem. Takže podle toho bych se nerozhodoval. Pokud chceš grafiku, tak si KUP PC. Musím podotknout, že za téměř stejné prachy dostaneš víc železa od Sony. A možná Uncharted bude pro tebe rozhodující.

trezzor
05.03.2012, 16:58
Ktora z konzol ponuka viac podobnych titulov ako TR?
Ked si k PS3 pripocitame okrem TR aj seriu Uncharted, tak vysledok je jasny.

Bargud
06.03.2012, 15:19
jj, je to jasný. Pořiď si PS3 a celou sérii Uncharted. Když nemusíš střílečky, tak PS3 má taky dobré adventury jako Little big planet a Rachet and Clank.

Negto
09.03.2012, 15:26
Téma obodováno ...

- Pro poděkování je tlačítko Thanks, nemusíte psát příspěvek nulové hodnoty
- Příspěvky nulové hodnoty typu, co si kupujete nebo dobře si udělal, budou bodovány. Když už chcete něco takového napsat, pište aspoň důvod.
- Xbox je lepší ... PS3 je nej .. Takovéto příspěvky budou bodovány také.

A vyvarujte se FlameWar :) Držte se tématu a hodnocení co je spam a nebo není nechte na moderátorech.

//Zinglbee, promazáno.

Berbi 86
08.10.2012, 19:01
Cauky parmeni...mam otazecku jsem vlastnikem xka s RGH 2( coz znamena ze me staci stahnout hru,nahrat na HDD a hraju) v posledni dobe ale zvazuju ze prestoupim na ps3 z duvodu hrani her online. Nebude mi vadit,kdyz prejdu na originalni hry do PS3...co jsem nastudoval,tak kvalita her je + - stejna,akorat xko ma lepsi ovladac..a chci se vas jen zeptat na na online hrani..vim,ze na ps3 je zdarma u xka se plati par korun,ale na kvalitu hrani pres wifi jestli to nepada atd a hlavne jaka je komunita hracu napriklad u fify co se tyce velikosti..Jestli je lepsi xkova nebo ps3? tak dekuju vsem co me pomuzou se rozhodnout,jestli prejit na ps3 a nebo poridit si nefleshnuty xko a moznost hrat hry pres internet

Jiboia
09.10.2012, 04:54
s tím ovladačem nevim nevim....max se lépe drží, jelikož je větší, ale technologicky xkový ovladač zaostává. A kvalita taky nic moc.... Fifu si tam zahraješ v pohodě, ale čím novější -> tím více hráčů bude hrát:-) Ale osobně jsem měl xko ofline, takže komunitu nevím, ale přes ps3 díky hraní zadarmo bude nejspíš komunita větší.

Berbi 86
09.10.2012, 07:50
Cau cau...ja co jsem si cetl a dival se i na page o hry..tak xkovej ovladac vychazel lip nez na ps..tak nevim,spis si myslim ze je to otazka zvyku. JJ uz mi odpovedel jeden typek ze komunita diky hrani zadara je vetsi a me se jedna spis o sportovni hry nez strilecky..ptam se na zakladni veci,tak se omlouvam,ps3 je pro me neznama..jsem s xkem spokojenej,ale mam ho fleshnutej a porad neco upgrejtovat a nastavovat..hlidat atd. tak asi prestoupim na ps DIKY

Jiboia
09.10.2012, 12:22
Hraní zadarmo má své nevýhody:-) Každopádně na ps3 mi jela jakákoliv hra online, je pravda ,že sportovní hry jsem moc nehrál. Každopádně bych si nechal obojí a pak až se rozhodnul co si nechat. Každému vyhovuje něco jiného:-)

Berbi 86
13.10.2012, 09:22
Kluci diky za odpovedi,jen se zeptam na posledni vec..nejspis si koupim novej PS3,tak jestli mate zkusenost kde se da poridit za rozumnou cenu?..DIKY

Mandaz
13.10.2012, 09:31
Na zjištění nejlepších cen vždy kontaktuji tetu Heureku ;)

Berbi 86
14.10.2012, 08:23
Uz jsem psal driv,ze jsem xkar a prechazim k ps kvuli online hrani..jj heurekou se vzdy taky ridim:) tenhle ps je ok,ne? http://herni-konzole.heureka.cz/sony-playstation-3-160gb/ DIKY

piggy
19.10.2012, 23:39
Co mě fakt štve na ps3, je ovládání u her. Na xboxu se ve všech hrách střílí pravým triggerem, kdežto na ps3 je to pokaždý jinak. Všechny Uncharted jsem dohrál s mířením L1 a střílením R1. Teď hraju Red Dead Redemption a tam musím mířit L2 a střílet R2 a nejde to přenastavit. Jsem z toho vzteklej, protože pořád mačkám L1 a R1.

NobodyAnswers
20.10.2012, 05:55
To víš musíš si zvyknout.

U mě koupě PS3 rozhodly exkluzivity, kterých X360 má absolutní nedostatek zajímavých her. Halo jsem hrál jen jedničku a nic úžasného to nebylo. Gearsy jsem hrál 1 a 2 a považuji to za obyčejnou TPS s nabušencema. Jinak zbytek exkluzivit mě nezajímá.
Jediné, co musím xboxu uznat je parádní ovladač, který je rozhodně lepší, jak sixaxis. Možná ještě snadnější hacknutelnost, což na PS3 jde jen do fw 3.55, zatímco na xboxu jde flash i RGH na většině (všech?) xboxů. Třeba se to povede hacknout.
Online hraní zdarma taky neni k zahození. Sice multiplayer moc nehraju, ale občas něco vyzkouším.

Jiboia
20.10.2012, 10:45
jo ty tlačítka R2 L2 jsou největší slabina ps3 ovladače bych řekl. Měli byt udělaný úplně jinak. Stejně tak na xboxu směrové šipky. Sem si připadal jak kdybych měl ovladač z vietnamských videoher:-)

piggy
20.10.2012, 12:34
Nevidím problém v ovladači, ale v neschopnosti vývojářů her, když si ovládání člověk nemůže přizpůsobit!

EDIT: Jsem ♥♥♥♥♥, už jsem to našel v nastavení. :)

reawow
04.11.2013, 19:55
Ahoj doufam že tu porad nekdo je a poradi mi. Mam xbox flash hraju pouze offlinea přemýšlel jsem nad ps3 dostal jsem i nabídku výmeny xboxu za ps3 s tim upravenym cfw pro stažene hra a strasne me to laka. Může mi nekdo hodnej poradit :)? Je ps3 dobra konzole? CO hry? Jak na to koukam tan ps3 je na hry lepší ale zase se bojim přece jenom to je použita konzole aby mi neodesla :( jak je na tom poruchovost? Předem děěěkuuuuju :)

Jiboia
05.11.2013, 21:12
pokud ti to někdo nabídne, tak to ber,j en už po stránce rozumu, jelikož ps3 má větší hodnotu s CFW. Zkontroluj jestli u ps3 není porušná plomba a pokud ano, tak za jakým účelem - jestli oprava ylod (to bych nevzal) nebo byla downgradována (té bych se nebál). A dále jestli nespouští větráky na max či nehučí jako vysavač.

reawow
06.11.2013, 06:42
Právě ze dostal ale je tam cfw 3.41 a nevím jak se nahrávají hry je to nějak složitě se mi zdá :-( a hlavně je nové cfw a nevím jak to přehrát já novější :-( jinak bych to vzal

Jiboia
09.11.2013, 22:17
aktualizuješ na OFW 3.55 a pak si tam nahraješ nejnovější CFW. Vše nahraješ z flash disku...Je to jednoduchý