Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

JAILBREAK iOS 7+ / CYDIA / INSTALACE HER / iOS8 info


pozitro

Recommended Posts

Myslím, že toto téma pomůže spoustu nováčkům a začátečíkům, ovšem i ostatní se mohou něco dozvědět ;)

JAILBREAK iOS8 zde http://appleplay.cz/2014/12/jailbreak-ios8/

CO JE POTŘEBA?

  • Počítač (minimálně XP), Mac (minimálně 10.6), Linux (x86 / x86_64)
  • iPhone / iPad / iPad Mini / iPod Touch (všechny verze, které jsou kompatibilní s iOS7)
  • Nainstalovaný iOS (7.0 - 7.1.2) - !!! Nainstalujte si iOS 7.0.6 (nižší verze mají závažnou chybu, která dovoluje napadení zařízení na veřejné WiFi) !!!
  • USB kabel
  • pangu jailbreak (aktuální verzi naleznete vždy http://en.pangu.io/#download)

NÁVOD

  1. Zálohujte si své zařízení (na iTunes/iCloud) !
  2. Pokud máte zapnutý zámek v zařízení, tak jej vypněte
  3. Připojte zařízení
  4. Vypněte iTunes
  5. Spusťte pangu (dále postupujte podle instrukcí v aplikaci)
  6. Až se načte zařízení klikněte na "Jailbreak"
  7. Nesahejte na své zařízení, dokud nebudete vyzváni! (zařízení může být během procesu několikrát restartováno)
  8. Po vyzvání odemkněte zařízené a jednou klikněte na ikonu pangu, pak na zařízení znovu nesahejte!
  9. Až vám progam napíše, že je hotov, zařízení odpojte a můžete ho používat.

Pěkný videonávod v angličtině na iOS6 -(postup je stejný jako na iOS7)

VYSVĚTLIVKY

tweak - vylepšení/úprava/applikace

app - aplikace

Cydia - aplikace, ve které můžete stahovat tweaky zde

repo - zdroje do Cydie (sinfuliphonerepo.com atd.)

AppSync - tweak který umožnuje synchronizaci nelegálních apps s iTunes

Installous - app, která slouží ke stahování applikací zdarma (dnes již nefunkční)

AppAddict - nejobstojnější náhrada za Installous

AppCake - náhrada za Installous

VVShare (App VV) - náhrada za Installous

IPAstore - náhrada za Installous

ipa - přípona aplikací

lockscreen - zamčená obrazvka zde

springboard - plocha vašeho zařízení zde

respring - restart plochy

reboot - restart zařízení

OTA - "over the air" aktualizace přímo z telefonu pomocí WiFi

NÁVOD NA CYDII

1. Udělejte Jailbreak, obecně se doporučuje nejdřív provést restore (mít čistý systém) a následně jailbreak, pak obnovit ze zálahoy (iTunes, iCloud - to ale není nutné, můžete začít používat jako nový telefon)

2. Spustíme Cydii a začneme základním nastavením(napoprvé se myslím restartuje), pak pokračujeme vybráním možnosti user.

3. Nejlepší bude si přidat pár zdrojů do cydie. Cydia -> Manage zde -> Sources -> Edit -> Add -> teď napište adresy níže, vždy po jedné zde -> Add Source - > Add anyway

  • BigBoss repo je nainstalový už od základu, zde je většina tweaků, ovšem placených => proto nainstalujte ty níže
  • sinfuliphonerepo.com (spousta užitečný tweaků zdarma)
  • cydia.xsellize.com (spousta užitečný tweaků zdarma)
  • repocydia.com (spousta užitečný tweaků zdarma)
  • cydia.iphonecake.com (AppCake + AppSync)
  • můžete přidávat i další dle potřeby, naleznete je na googlu

INSTALACE/ODNISTALACE TWEAKŮ/APLIKACÍ Z CYDIE

Pro názornost budeme instalovat tweak "Activator", pro všechny ostatní postupujeme obdobně.

1. Spusťte Cydii a dejte "Search" zde

2. Napíšeme "Activator" zde

3. Klikneme na výsledek (někdy vám může vyjet víc vísledků => app/tweak může být na více repech) zde

4. Pozorně přečteme, vše co nám napíšou (kvůli kompatibilitě atd.) a klikneme na "install" zde

5. Ukáže se nám co se nainstaluje a co popřípadě odinstaluje (vždy záleží na daném tweak/app) a potvrdíme znovu vpravo nahoře zde

6. Začne instalace, po jejím dokončení budete většinou vyzváni k respringu, rebootu nebo návratu do Cydie zde zde zde

7. Teď už je vše nainstalované a připravené k použití. zde

Pokud chcete něco odinstalovat tak pokračujte na bod 4., místo "install" tam bude "Modify" a pak klikneme na "Remove" popřípadě "Reinstall" - pokud se vyskytl problém s aplikací. Postup je pak stejný jako při instalaci.

UŽITEČNÉ TWEAKY/APP

Tyto tweaky doporučuji stáhnout (pokud chcete stahovat cracknuté hry, stáhněte si alespoň první dva). Ostatní se vám budou hodit a rozhodně je využijete..Vždy si pozorně přečtěte popisky daných tweaků, které instalujete, popřípadě se můžete podívat i na screenshoty, né vše podporuje iOS6 nebo například iP5 či iPad mini

  • AppAddict / AppCake / IPAstore / vShare - aplikace pro stahování cracknutých aplikací, doporučuji nainstalovat všechny. Občas problémy s výpadky/rychlostí downloadu a dostupností.
  • AppSync - umožní synchronizaci cracknutých app, dodržujte verzi! Tzn podpora pro iOS 7+
  • NCsettings - tweak, který umožňuje zapínat různé toggly jako WiFi, 3G, bluetooth, atd. z notifikační lišty zde (iOS 6)
  • Activator - nastaví různá gesta pro různé úkony
  • Auxo - výborně zpracovaný multitasking bar zde (iOS 6)
  • Barrel - vlastní animace při změně ploch

  • iFile - souborový manažer
  • Sprigtomize 2 - umožňuje nastavit springboard dle libosti
  • SwipeSelection - pohodlnější pohybování se v textu

  • Winterboard - hluboká modifikace vzhledu vašeho zařízení pomocí témat, která se stahují dodatečně
  • Accelerate - Dovolí vám nastavit rychlost animací (od pomalé až po rychlou). Subjektivně se zrychlí odezva telefonu.

  • AdBlocker - Zbaví vás reklam v Safari.

JAK SE ZBAVIT IADS (reklam)?

iAds jsou reklamy v aplikacích a hrách. Mnohdy jediný výdělek vývojařů, kteří publikují zdarma. Ovšem pořád se jedná o rušivý prvek, proto jsem pro vás připravil videonávod. Stačí přidat repo: repo.yllier.net na kterém najdete AdBlockerNetworks, ten nainstalujete a v nastavení si pak označíte app, které chcete mít bez reklam. Nezapomeňte ty app restartovat, pokud je máte otevřené.

Pokud jste udělali to, co jsem vám doporučil, tak vám nic nebrání instalovat ipa pomocí app přímo v telefonu. Ovše né vždy je dostupnost dobrá a tak je tu i možnost stáhnout si app do PC a nainstalovat pomocí něj.

INSTALACE APPADDICT

  1. Jailbreakněte své zařízení
  2. Nainstalujte si tweak "appsync 7.0+ z nějakého repa"
  3. Jděte na https://app.appaddict.org/ (ze svého zařízení)
  4. Potvrdtě aktualizaci gestem "slide to unlock"
  5. App se nainstaluje jako klasická aplikace z AppStoru a můžete ji používat

INSTALACE IPA POMOCÍ PC

  1. Stáhněte si i-FunBox, oficiální stránka zde
  2. Nezapomeňte, že musíte mít nainstalovaný AppSync
  3. Spustíme a připojíme zařízení
  4. Stáhneme ipa kterou chceme (např. na www.thepiratebay.se, www.ipad-os.net nebo můžete stahovat kdekoliv jinde)
  5. V iFunBoxu klikneme na "Manage App data" a následně na "Install App
  6. Vyberte ipa, kterou jste si stáhli a instalace začne
  7. Může to trvat dlouho, tak se ničeho nebojte. Až to napíše "Done", tak máte app v zařízení a můžete ji používat

EDITACE:

18.02.2013 - přidány tweaky

26.02.2013 - AdBlocker, AdBlockerNetworks

22.12.2013 - iOS7 jailbreak, aktualizace

27.12.2013 - AppAddict instalace

28.09.2014 - Pangu jailbreak, iOS8 info

Upraveno uživatelem aRMy-K
rozšíření
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

čau mám takovej problém, aktualizoval sem si ipod na iOS 6.1.2 a stahnul evasi0n když sem ho rozbalil a zapnul tak sem nemohli klihnout na Jaillbreak a napsalo mi to: Sorry the version of iOS of the attached device is not supported. Jinak zalohu jsem normálně udělal přeš itunes. pls poradte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau mám takovej problém, aktualizoval sem si ipod na iOS 6.1.2 a stahnul evasi0n když sem ho rozbalil a zapnul tak sem nemohli klihnout na Jaillbreak a napsalo mi to: Sorry the version of iOS of the attached device is not supported. Jinak zalohu jsem normálně udělal přeš itunes. pls poradte.

Udělej to dnes, stáhni v0.4 a nebude problém...ani v Americe nejsou tak rychlí, aby to jelo pár minut po vydání 6.1.2 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau tak sem si udělal JB. Ze začátku to vypadalo všechno v pohodě, ale když sem si nainstaloval nějaký tweaksy tak mi začaly padat hry, aplikace atd. a to skoro pořád. Myslíte si že to může být těma tweaksama, nebo je ipod 4g už slabší na iOS 6...? a jinak dík za předchozí rady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau tak sem si udělal JB. Ze začátku to vypadalo všechno v pohodě, ale když sem si nainstaloval nějaký tweaksy tak mi začaly padat hry, aplikace atd. a to skoro pořád. Myslíte si že to může být těma tweaksama, nebo je ipod 4g už slabší na iOS 6...? a jinak dík za předchozí rady ;)

Samozřejmě, že to může být tím, záleží co instaluješ. Nejlepší je instalovat tweaky z BigBoss, ale jsou placené. Nicméně můžu doporučit kompletní restore a znovu Jailbreak, nezapomeň zálhovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
čau tak sem si udělal JB. Ze začátku to vypadalo všechno v pohodě, ale když sem si nainstaloval nějaký tweaksy tak mi začaly padat hry, aplikace atd. a to skoro pořád. Myslíte si že to může být těma tweaksama, nebo je ipod 4g už slabší na iOS 6...? a jinak dík za předchozí rady

Samozřejmě, že to jima být může, ale v tvém případě neni. iPod touch 4g už byl slabší na iOS 5 a permanentně tam něco padalo i bez jailbreaku a to jsem vyzkoušel už několik kusů na porovnání. Takže si myslím, že problém je tady.

Ok. Stahoval jsem jen ty, který jsou tady na stránce z těch tří zdrojů. A ještě jedna věc prosím. Když chci hodit fotky z kompa do ipoda tak jak na to? Zkopírovat to nejde...

Musíš přes iTunes, nebo přes nějakej fakin prográmek typu iExplorer. Doporučuju kouknout na google :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 7 months later...

A mas nainstalovanej ten AppSync pro iOS 7?

Bez nej ti to bude porad psat error...

up: AppCake je uplne k nicemu, vetsina linku je down a nikdo to neuploaduje zpet. Jako alternativu muzu doporucit aplikaci AppAddict.

Upraveno uživatelem Crashíčeq
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel sem vShare ale ten nejde vůbec tak sem se jailbreaku zbavil. Nešlo mi otevřit Safari protože v něm neustále byla otevřená stránka vSharu a padalo to a nešel mi ani email, Ten zeusmos je pěknej ale nechápu to jestli to neni na ipad mini nebo to je placený. Podívám se na ten AppAddict :-)

Takže AppAddict je suprovej, zatim JB ponechám :-)

Upraveno uživatelem PAdsamP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smazal bych app appaddict, potom bych to odebral v cydia a udělal restart. Znova nainstaluj source appaddictu pak aplikaci a uvidíš. Špatným JB to asi nebude

Edit: koukám ze mě appaddict nezobrazuje žádný věci jen se pustí ale na netu byl přetíženy server tak uvidím :)

Upraveno uživatelem PAdsamP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu