Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Arcania: Gothic 4


javak810i

Recommended Posts

Takže já jakožto fanda celé série Gothic se na tuhle hru peckově těším. Navíc po shlédnutí hw požadavků pro PC jsem i rád, že mám Xbox 360 :D.

Zkoušel jsem demo, ale zatím jsou dojmy tak napůl dobré. Grafika ujde, ale jede to v dost nízkým rozlišení a bez vyhlazování, snad to do vydání poladí.

Ještě mi celkem vadí, že hra asi nebude v češtině (titulky), narozdíl od PC verze. Zrovna u RPG her se to celkem hodí pokud neumíte 100% anglicky (což neumím) a brát si kvůli tomu slovník, nebo hrát podle návodu nechci :D.

Co vy a váš názor na hru? zkoušeli jste demo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvuli destivemu vikendu jsemse rozhodl si demo stahnout a vyzkouset, nejsem fanousek Gothicu, ale dlouho jsem si nezahral zadne rpg tak me to prece jen zlakalo. Zpocatku jsem byl trosku zhnusen grafikou i animacemi postav a to jsem clovek ktery si na prenadhernou grafiku moc nepotrpi. Ale ty necele dve hodky u hry stravene mi prisli celkem fajn, vezmuli v uvahu ze jde o takovy "tutorial". Co me trosku zarazilo jsou dle meho nazoru spatne napsane rozhovory (coz se asi nezmeni) a v podstate nemoznost rozvijet rozhovor (vetsinou jen jedna odpoved, doufam ze bude napraveno). Ale vcelku jsem docela spokojeny, jen system skillovani mi moc nesedi i kdyz je podle vseho velmi podobny predchozim gothicum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn jiné studio je znát. Má to holt "američtější" nádech. Původní Gothici (1-3) tam třeba bylo v rozhovorů několik odpovědí, z čehož každá vedla k něčemu jinému a dlo se to i slušně posrat xD. Taky tam neexistovalo něco jako minimapa, odlišení questových NPC, nebo zobrazení úkolu na mapě. Taky skillování probíhalo u učitelů a né, že jako sám. Každopádně uvidím, jak dopodna finální verze, ale nejspíš si jí koupím na PC. Stejně mi ještě zbývá dohrát datadisk ke Gothic 3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No určitě to zkusím, ale pochybuju, že to bude lepší než Risen (tedy hra od původních tvůrců serie Gothic, která je v mnoha ohledech původním Gothicům blíže, než Arcania a to i přesto, že je z jiného světa a má jiný děj. Holt Piranha Bytes svůj rukopis nezapřou :) ) Podle všeho co jsem zatím viděl ta Arcania moc nadějně nevypadá. Ale zkusím a uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě to připadá že arcania chytla takovej ten mmo styl.. ( wowko, silkroad, lineage, atp..) když si vemu čim jsem procházel od 1ky přes 2ku ke 3ce...

bohatě by mi stačilo kdyby dělali gothica v grafickym stylu 2ky.. ale s pořádnym příběhem.. 1-2 prostě neni co dodat.. 3 lehce zklamala ale zase graficky to vyzvedla no a 4?.. nechme se překvapit ať už mile či nemile (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to hodně zjednodušený. Máš tam minimapu, kde se ti přímo ukazují světové strany, NPC postavy mají "auru", NPC postavy s questy mají nad hlavou vykřičník, různé předměty k sebrání jakoby "dýchají", když máte za úkol něco najít, zobrazí se to na mapě... Naštěstí skoro všechny vylepšení jdou vypnout.

Dále mi vadí, že to dost změnili, třeba už se nedá plavat, dialogy jsou chudší, skillování probíhá bez učitelů, jiný hrdina atd.

Snad už to ani nejde brát jako Gothic :D

Jednička byla úchvatná, 2jka ušla, 3jka byla taky super, ale jen s community patchem. Asi dohraju Forsaken Gods, stanu se králem a a tím pro mě Gothic skončí..

Jinak risen taky super, ale štve mě, že ani Risen a nejspíš ani Arcania nejsou v češtině (titulky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se omlouvám za malý offtopic, ale nikdy jsem nepochopil proč všichni tak brutálně nadávali na Gothic 3. Já hrál všechny díly a všechny jsem si dokonale užil a ani trojka nebyla vyjímkou. Po celou dobu hraní jsem snad nenarazil na jediný bug ( na které se neustále nadávalo, že celá hra je kompletně zabugovaná, přitom já s žádnými bugy vůbec neměl problém) jinak fajn děj, hratelnost, super krajina a prostě vše další co dělalo gothic gothicem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď se omlouvám za malý offtopic, ale nikdy jsem nepochopil proč všichni tak brutálně nadávali na Gothic 3. Já hrál všechny díly a všechny jsem si dokonale užil a ani trojka nebyla vyjímkou. Po celou dobu hraní jsem snad nenarazil na jediný bug ( na které se neustále nadávalo, že celá hra je kompletně zabugovaná, přitom já s žádnými bugy vůbec neměl problém) jinak fajn děj, hratelnost, super krajina a prostě vše další co dělalo gothic gothicem

To jsi si asi nepustil G3 uplně bez patchu. To bys něco zažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to hodně zjednodušený. Máš tam minimapu, kde se ti přímo ukazují světové strany, NPC postavy mají "auru", NPC postavy s questy mají nad hlavou vykřičník, různé předměty k sebrání jakoby "dýchají", když máte za úkol něco najít, zobrazí se to na mapě... Naštěstí skoro všechny vylepšení jdou vypnout.

Dále mi vadí, že to dost změnili, třeba už se nedá plavat, dialogy jsou chudší, skillování probíhá bez učitelů, jiný hrdina atd.

Snad už to ani nejde brát jako Gothic :D

Jednička byla úchvatná, 2jka ušla, 3jka byla taky super, ale jen s community patchem. Asi dohraju Forsaken Gods, stanu se králem a a tím pro mě Gothic skončí..

Jinak risen taky super, ale štve mě, že ani Risen a nejspíš ani Arcania nejsou v češtině (titulky).

Jak je v demu poznamenano, neni to finalni verze a zrovna co se tyce plavani mi prijde, ze to je nezpristupnene jen v demu ale neni vyloucene ze se pletu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem projel to demo a musím říct, že jsem spokojený. Samozřejmě to už nemá tu pravou atmosféru jako předchozí díly když to dělá jiná firma, graficky to není nic extra (ale to mi osobně vůbec nevadí, protože v posledních letech je grafika na takové úrovni, že i špatně graficky provedená hra pořád vypadá reálně a pěkně, takže grafiku moc neřeším), dialogy taky nejsou na úrovni Mass Effect nebo Dragon Age (ale to ani nikdy v předchozích dílech nebyly) soubojový systém byl v demu jednoduchý, ale v plné hře získá člověk nové druhy útoků a přibude tím pádem větší variabilita a kombinace, navíc střelba z luku se mi hodně líbí. Celkově jsem si to demo nakonec užil a bavil jsem se i když jsem se toho původně bál. Takže plnou si určitě zahraju.

Jedině snad co mi vadilo je titěrný interface, všechny ty texty a čísla jsou tak mrňavé, že jsem nemohl skoro nic přečíst, popis questů, popis předmětů, vlastnosti předmětů atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Jsou tam věci které dávají třeba bonusový dmg k zásahu,posion a tak.. musí se pročíst popis zbraně.. ale zajímalo by mě, jestli tam jde třeba přidat nějakou abilitu do zbraně nebo tak něco.

Každopádně mě to připadá takové nudné celkově.. hrozná lineárnost a tak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu