Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Fallout New Vegas


Hool23

Recommended Posts

Právě hraju, zatím jsem jen vytvořil postavu podobně interaktivním způsobem jako v F3, akorát tentokrát to bylo poměrně rychlejší. Samozřejmě všechny skilly,vlastnosti klasicky falloutovské, snad jen některé nové perky. Z těch úvodních jsem si nevybral žádný. Ačkoliv jsem uvažoval, že zkusím ten wild west. Popis i obrázek zněl a vypadal dost šíleně :D Taková obdoba perku "krvák", který nemá ani výhody, ani nevýhody, jen je prostě šílený :D

PS: V menu jsem si změnil barvu pipboye na klasickou zelenou, protože defaultně je celý interface a texty ve žluté barvě. Jinak to zatím vypadá na Fallout 3 jen s novým dějem a v jiné oblasti. Ale to vlastně ani nevadí :D Hlavně, že je to Fallout

EDIT: jooo, gekoni jsou zpátky!! :D Teď nevím jestli mě klame moje špatná paměť, ale mám pocit, že ve trojce je nepochopitelně vynechali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tuhle hru se z celeho podzimu tesim asi nejvice, vim sice ze to bude jen lehce predelany f3 ale to mi neva narozdil od skalnich fallout fanousku se mi F3 opravdu libil a uzival jsem si ho. A ano geckove ve trojce nebyli jsem zvedavi jak tu budou vypadat. Jaky mate pocit z questu? A z las vegas? zZije to tam poradne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ma to alespon o kousek bliz puvodnim falloutum, nez 3ka? nebo je to opravdu jen "Fallout 3 s novým dějem a v jiné oblasti"?

Vyvojari se furt kasaji tim ze toma ma bliz k staremu fallout (minimalne bliz nez F3), ale posledni dobou se ukazuje ze to bude asi od jednoho. Questy by snad meli bejt "zabavnejsi-", vraci se traits a je tu vyrazna moznost interakci z partaky, jinak z dostupnych informaci mi to vyrazne jine neprijde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zatím jsem hrál jen chvíli, jsem v úvodní vesnici, takže nemůžu zatím soudit, jestli to má blíže původním Falloutům. Já jsem sice skalní fanda prvních dvou Falloutů, ale trojku jsem si taky užil. Je už zkrátka jiná doba. Takže nikdo nemohl asi očekávat, že trojka bude F2 jen s novým dějem.

Každopádně i z té chvilky co jsem hrál New Vegas mi připadá, že se to opravdu možná bude více blížit atmosférou původním dílům. Připadá mi, že New Vegas bude na trochu vtipnější notě než trojka. A přiznejme si, ačkoliv se jedná o ponurý post-apokalyptický svět, tak kolikrát jsme se pořádně nasmáli u původních dílů :D Takže je to jen a jen dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si musíš vyzkoušet, to se takhle těžko odhaduje. Někdo kdo nehrál ani jeden díl ty herní principy pochopí v pohodě, někdo ne. Ale myslím, že by si neměl mít žádný problém. Jestli si už někdy v životě hrál nějakou FPS a RPG hru, tak by si měl být v pohodě :D Pokud si to myslel dějově, tak samozřejmě, že člověk, který hrál předchozí díly se daleko lépe orientuje v tom světě, vyzná se lépe v nepřátelích, různých rasách, v pozadí příběhu atd. Ale pokud si nehrál ani jeden díl, tak tam není vyloženě něco, co by ti bránilo v tom užít si tu hru.

Ale jestli můžu radit, určitě si předchozí díly zahrej. F1 a F2 to jsou legendy, jedny z nej her o kdy byly vydány. No a F3 taky super zábava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Fallout New Vegas jsem od začátku přistupoval jako k mírně vylepšené trojce, z níž autoři chtějí vycházet a nic zásadního neměnit (nezkazit), když je to po finanční stránce nejvýhodnější. Co si budeme namlouvat, Fallout 3 rozdělil fandy do svou skupin (miláčků a odpůrců nového stylu). Já se směle řadím k těm nadšencům, neboť doposud žádné rpg mě tolik nepobavilo na tak dlouhý čas a řadím hru jako takovou mezi mojí TOP 10.

Fallout NW měl být něco jako Fallout 3,5...jenže podle vlastního dojmu bych spíše hovořil o čísle 3,25. Svět je jiný, ne lepší ani horší. Příběh a dialogy jsou odjakživa tahounem série, takže nelze čekat nic než samou chválu. Hudba podle mého názoru nenabízí tak nadupaný tracklist písní, které by se vryly zásadně do paměti ale výjimky se jistě najdou. Vše jiné se snad ani nedá považovat za inovace, drobné změny (zbraně, protivníci, věci) padly jen k užitku, což je dobře, ale celkovým dojmem působí hra trochu bojácně ze strany autorů, kdy si netroufly zasáhnout výrazněji do změn. Ovšem...mluvíme tu o vylepšeném Fallout 3, který je famózní a fantastický a proto New Vegas nemůže příznivce žánru urazit. Má to logiku, tempo, rpg prvky, perky, obchody, V.A.T.S, a to a mnoho dalšího prostě dává dohromady něco, co baví a baví a baví a bavit jen tak nepřestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm odpůrcum trojky tady přikládám článek z madbrahmin, kde dan vávra (pro ty z vás co nevedi je to "tvurce" mafie, ne uz tak moc mafie 2 :D a mimo jine treba i sloupkar pro level), který mimochodem v levelu pomluvil F3 jak jen to slo vychvaluje FNV jak jen to jde :) a pokladaho konecne za dustojneho nastupce F2

Dan Vávra vyvěsil na svém Twitteru: ''Hated the story and quests of Fallout 3. Love the story and quests of New Vegas''

A také posílal zprávu tvůrcům: @ChrisAvellone @jesawyer Great work guys! Playing review copy of NW and seems that we finally have great F2 sequel. Thanks for that.

(Chris mu odpovídá: "@DanielVavra Glad you're enjoying it! Thank Josh, he did the heavy lifting.")

(Josh mu odpovídá: "@DanielVavra awesome! thanks for the kind words. glad to hear you're enjoying it.")

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Coz o to prevarena trojka je to jistojiste (delate jak kdyby mnohe pokracovani her nebyli tim samym :D) kazdopadne v nem asi lze najit ?kouzlo? puvodniho falloutu ktere F3 chybelo, sam to bohuzel neposoudim protoze na W7 F1 nerozbehnu :D a F3 se mi opravdu libil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... sam to bohuzel neposoudim protoze na W7 F1 nerozbehnu...

Je to trochu offtopic, ale - Doufám, že si děláš srandu s tím, že F1 nepoběží na win 7? Zase jsem po čase dostal chuť si projet F1 a F2, tak doufám, že bude existovat způsob jak to na win 7 rozjet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO nechapu jak mohou takovej skvar vydat.Oskliva grafika,hratelnost nic moc,nudny questy.Hral jsem trojku,rikal jsem si ze tohle zkusim snad to bude lepsi.Zadna zmena necekala,.Mam docela velky problem,postrilel jsem jakysi krocany s rohami na zahradce,a najednou spatna karma,jdou po me serifove nebo co to je. Dojdu do saloonu ,nasleduje rozhovor s zenskou ,zada mi ukol,skonci rozhovor a bum ....vytahne brokadu a uz cpe naboje do me s celym salonem. .Ulozeny to mam tesne pred rozhovorem,takze kvuli spatne karme musim dat celou hru od zacatku?nebo jak ?Kdyz se nedostanu ani ze salonu .Jak napravim karmu?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gunzie: Předpokládám, že jsi jen na začátku. Tak to prostě resetni, zase tolik se nestane.

petersweter: Textu je tam opravdu hodně, asi jako v každém RPG. Takže nějaké ty znalosti angličtiny bys měl mít abys to pochopil. Na PC to dyžtak vychází v češtině, kdyby nebylo zbytí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No doufam ze se mi to nestane v pulce hry,zda to u toho vydrzim ,musim prijit proc to dostava takove hodnoceni.Treti dil me taky moc neohromil,urcitou dobu jsem ho hral, ale zas nerikam ze je to uplne spatna hra.Takze ve hre nemuzu zabit cloveka,zver treba nahodou , aniz bych pak svuj cin nekde ocistil?To mi zbyva jen se modlit zda mam autosave pred spatnou karmou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí se trochu zamyslet. Je špatné zabít člověka ve vesnici, městě. Stejně tak je špatné zabít jejich zvířata a krást něco, co ti nepatří.

Karma se samozřejmě zlepšít dá, plň questy "dobrou cestou". Když už je situace taková, že po tobě všichni střílí, vypadni z toho místa a vrať se až za nějakou dobu.

Jo a pravidelně ukládej, nejlépe na několik pozic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouknul jsem na par videi z Fallout: New Vegas a celkem me zklamalo, ze oproti Fallout 3 nevylepsili priposranou animaci behu (navic na PC pri pohybu vpred a zaroven ukrokem do strany animace behu vypada, ze bezi vpred a pritom se sune do strany :/ ). Takze hru budu nucen opet hrat z first person, abych si nekazil pozitek ze hry a zaroven se nebudu moci kochat odenim postavy. Stejne tak me zklamalo, ze vyrazne nezlepsili animace postav v prubehu dialogu. Tvare temer bez emoci stejne jako ve Fallout 3 - roboticke odvypraveni udalosti o smrti nekoho blizkeho a podobne. V tomto smeru urcite mohli Fallout: New Vegas posunout na uroven Mass Effectu. Zatim se mi zda, ze je to jen lepe vybalancovany (alespon to tvrdi recenze) Fallout 3 v nove lokaci s novymi pribehy, ukoly a s vice strestenyma atrakcema. Nejsem skalnim fanouskem F1/F2 a Fallout 3, ktery jsem povazoval spis za jiny typ hry oproti predhcudcum, me moc bavil a ziskal si me predevsim skvelou postapokalyptickou atmosferou. Skratka pri hrani Fallout 3 si jsem uzil spoustu zabavy, vsemozneho paberkovani, pro ktere mam slabost (hlavne v kombinaci s Rock it launcherem muhuhe) a vybornou atmosferu pomerne ziveho poniceneho sveta za doprovoudu pohodove hudby ve stylu Ink Spots. Od Fallout: New Vegas jsem bohuzel cekal trochu vic nez jen rozsahlejsi datadisk.

Zhruba pred mesice jsem si poridil novy Xbox a jelikoz uz nemam tolik cas na hrani her, hry si kupuju, ale skutecne jen ty ktere me necim nadchnou. O novem Falloutu uvazuju jako o pristi koupi, ale stale vaham, proto budu vdecny za kazde vase hodnoceni treba i v porovnani s predchozim dilem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukladam kde se da,akorat nekdy mi to prijde obtizne.Dojdou mi stimpacky, jeste k tomu musim vypalit nekolik kulek nez nekoho zabiju,nekdy i vats moc nepomuze,prijde mi to jako by ho to nekdy ani nezasahlo.Nemam ani tolik cennych veci abych mohl menit za mince-stimpacky.Tak jsem docela v pasti he ,potreboval bych postavu na vyssim levelu.Nejakej navod na rychlejsi uzdraveni? JInak pohled ze treti osoby docela vylepsili ,uz aspon ho nevidis z takovy dalky jako v 3 ,jak se pohybuje velice divne.Ted vidis ke kolenum a je to o dost lepsi.Takze se da i treti pohled v tomto dilu ,ale pri prestrelkach nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukladam kde se da,akorat nekdy mi to prijde obtizne.Dojdou mi stimpacky, jeste k tomu musim vypalit nekolik kulek nez nekoho zabiju,nekdy i vats moc nepomuze,prijde mi to jako by ho to nekdy ani nezasahlo.Nemam ani tolik cennych veci abych mohl menit za mince-stimpacky.Tak jsem docela v pasti he ,potreboval bych postavu na vyssim levelu.Nejakej navod na rychlejsi uzdraveni? JInak pohled ze treti osoby docela vylepsili ,uz aspon ho nevidis z takovy dalky jako v 3 ,jak se pohybuje velice divne.Ted vidis ke kolenum a je to o dost lepsi.Takze se da i treti pohled v tomto dilu ,ale pri prestrelkach nic moc.

Nevim na jakou hrajes obtiznost, ale ja na normal s timhle nemam problem. Mam medicinu takze stimpaky mi leci slusne mozna tim, ale zatek mam dost, sbiram proste vse co je cene, predevsim zbroje a co nejrychlejc to prodavam. Spis mi prijde hloupa mistni ekonomika, vim ze ve F3 jsem vse co jsem mel mohl opravit tak do litru, tak si nauctujou litr az za jednu zbran a to pritom neni kdovijak silna, krom toho se rychle opotrebovavaji. A mimochodem s levlovanim taky zadny problem zatim jsem se tak daleko nedostal mirim teprv do novacu, takze jsem jen vystrilel primm a stavil se niptonu a uz jsem na 6. nebo 7. levelu....A vetsinou si taky stimpaky zbytecne neplytvam, jen vylozene v nouzi a radsi pockam a nekde se vyspim. A co se tyce soubuju tak taky pohoda v primmu jsem sel vystrilet hotel a bylo tam tak 5 6 typku z toho velitel mel celkem slusnou zbran a pripadal jsem si jak nesmrtelny, jedina potiz byli zatim dementni Radioskorpioni na ty jsem musel pouzit plamenomet.

UPDATE: Ta hra je opravdu obrovska. Chte nechte jsem proparil cely vikend a to se mi u zadne jine hry snad nestalo. Questu jsou tri prdele a narozdil od F3 jsou taK nejak vic provazane, takze jakmile jsem se dostal na strip hrnul se na me jeden quest za druhym, opravdu nevim kam driv skocit. A k tem penezum....opravdu nevidim problem, beru vsechno cene, tedy predevsim zbrane ktere maji nekolika stovkove hodnoty, Strength mam jen ctyri takze toho moc nepoberu a vsechny tyhle cene veci davam nosit partakum, pak prijdu za obchodnikem a vymenim je mam uz pres 15 zatek a temer nevim co s nim a to si hodne zbrani z nalezenych kusu opravuji, cimze jsem "ztratil" na tisice zatek. Stimpakum mam taky hafo a musim se priznat ze je strasne malo pouzivam. A spenzma uz temer nevim co delat, asi si poridim nejake implantaty, skoda ze si nejde koupit XP :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu