Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3: prevod HD videa(MKV) do AVCHD


Petrasek

Recommended Posts

Zdravim.

Toto vlakno jsem se rozhodl vytvorit, abych se podelil o sve zkusenosti s prevodem HD filmu z jakehokoliv formatu do formatu AVCHD. Nejakou dobu jsem pouzival ruzne programy pro konverzi napriklad do MP4 a podobne. Co mi na techto konverzich trosku vadilo bylo prime vypaleni titulku do video stopy. Mym cilem vsak bylo vytvorit dvd kde by byla moznost volby napriklad zvukove stopy ci libovlny vyber titulku. Hlavnim problemem mi bylo to , ze vetsina filmu v MKV nema standartizovane HD rozliseni- napr 1920*1080 ale ma napriklad 1920 *980. PS3 si bohuzel jen pouhym prevodem z kontaineru MKV do AVCHD neporadi a nic nezobrazi. Je proto nutne film prekonvertovat. Zpocatku jsem pro toto pouzival program MeGUI. Pozdeji jsem si zakoupil program ImTOO MPEG encoder - umoznuje vyuziti svou jader procesoru a film, ktery se mi predtim prevadel 24 hodin se mi nyni prevede za 4 hodiny.

Zacnu ale od zacatku:

Ktery sw pouzivam:

1) TsMuxer - mux a demux MKV formatu a nasledne mux do formatu AVCHD

2) MKV merge - prevod MP4 do MKV - zvlastni postup vysvetlim pozdeji :)

3) ImToo MPEG converter

Postup:

1) Prekonvertovani MKV do standartiniho rozliseni (Vystup MP4). Nejprve je nutne overit, zda film v MKV ma jak jsem jiz zminil nestandartni rozliseni - pokud nema je nutne film prekonvertovat pomoci MPEG convertoru - zde se da jako vstupni soubor pouzit primo mkv. Pokud vsak Vas film ma to spravne rozliseni muzete rovnou pokracovat krokem 3 a radovat se z toho.

thum_305634add6fb07a7b6.jpg

Ke konverzi pouzivam pouze video stopu - audio stopu pote pouziji originalni

2) Po dokonceni konverze je nutne prevest film zpet do MKV. Zda se to asi nelogicke ale prevezt film do MKV musim z toho duvodu, ze program TSmuxer, i když ma podporu MP4, mi po nacteni videa v MP4 spadne. Tento postup je vsak rychly a zabere cca 5 minut. K prevodu pouzivam sw mkvMerge – byva součásti ruznych baliku s kodekama.

V tomto kroku však jiz do MKV zakomponuji jak pozadovany zvuk tak i pozadovane titulky. Je mozne zde mit libovlne množství titulku a zvukových stop

thum_305634add729b22a66.jpg

3) Prevod moci tsMux do AVCHD. Jakmile mam opet mkv, prevedu jiz tento film finalne do AVCHD formatu pomoci TsMuxer. Vypada to obdobne jako MkvMerge i ovladani je totozne. Jen se nesmi zapomenout nastavit split po 4.7GB v pripade ze chceme pouzivat normalni dvd.

thum_305634add73b89aa61.jpg

4) Poslednim krokem je pak vypaleni samotneho DVD pomoci nera. Je nutne zde vsak pouzit format UDF 2.50 jinak nebude dvd citelne.

PS: Vystupem z TsMux u bude adresar kde bude adresar stream obsahovat rozdelene videa. Vypali se cely adresar s vyberem pozadovaneho *.ts souboru napriklad na DVD 1 se vypali 000.ts a na dalsi dvd pak 001.ts.

Doufam ze to bude nekomu uzitecne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Pekny navod. Mam jen jednu otazku:

1) Musi se to vypalovat? Neprehraje se to rovnou z USB flashky, kdyz zachovam adresarovou strukturu?

Tak to me ani nenapadlo odzkouset :) Hadam ze to nepujde ale muzu to odzkouset. Jen mam pocit ze mam vsechny filmy na 4,7 GB - tedy na klasicke DVD a na disk ve Fat32 dam jen 4GB takze v tom asi bude trosku problem. ALe odzkousim a dam vedet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu