Playcentrum.cz

Jeniczech

PS3 nebo XBOX360?

193 posts in this topic

PS3 VS XBOX 360

31.1.2010

Rozhodl jsem se popsat klíčové rozdíly mezi PS3 a XBOX 360. Předem chci říci, že vlastním obě konzole a v podstatě jde o to samé.. Obě mají své pro a proti.. Než se rozhodnete, do jaké z těchto konzolí jít, musíte se nejdříve rozhodnout, co je pro Vás prioritou. Chcete opravdu herní konzoly, která se v současnosti více hodí pro multiplayer, v budoucnu dokáže snímat vaše pohyby a rozeznávat Váš hlas nebo i něco, co již Vaše pohyby rozeznává (Eyepet), má možnost připojení third party volantů, přehraje Full HD Bluray filmy, obsahuje internetový browser, může fungovat jako HDTV tuner.. Protože přesně takhle by se dal definovat rozdíl mezi XBOX 360 a PS3.

Global_spec.PNG

XBOX 360

two-xbox-360.jpg

NEW XBOX 360 A ZAŘÍZENÍ KINECT

xbox-360-slim-first-picture.jpg

A zde kinect v akci:

Mezi hlavní výhody Xboxu patří hlavně online hraní, které je placené, ale stojí to za to.. Nejpodstatnějším rozdílem je komunikace.. Člověk jednoduše u xboxu koupí oficiální headset a je to.. Vše funguje jak má. U ps3 je to věc daleko komplikovanější.. Člověk nejdříve shání headset, po té zjistí, že ten bluetooth prostě nefunguje jak má, při dobíjení nelze používat.. Z těchto důvodu je pak u hraní her jako MW2 velmi malá komunita lidí, která headsety používá.. U xboxu 360 headset vlastní 99 procent lidí. Komunikace mezi lidmi je také daleko jednoduší, protože se můžete spojit s kýmkoliv během jakékoliv situace, jeden hraje COD druhej fotbal a třetí brouzdá v dashboardu.. Tj. prostě na Xboxu 360 nejen hrajete multiplayer, ale během chvilky se ocitnete mezi komunitou lidí, která Vás chytne a nepustí.. Naleznete spousty přátel, kolikrát prostě člověk zůstane na víkend doma, vytáhne flašku a prostě se s klukama zlíská a je to.. Pořádají se různé srazy, grilují se kuřata, prasátka.. Člověk prostě na Live (X360 online síť) pozná v tomto směru nextgen, který snad jednou na PS3 bude..

Do budoucnosti se Microsoft rozhodl vydat cestou Kinect (Kamerka, která vás v podstatě přenese do hry a rozezná i Váš hlas). Jedná se o funkci zajímavou, pro mnohé možna lákavější než konkurenční 3D s přihlédnutím k ceně produktu, která zdaleka nedosáhne ceny 3D televize od konkurence.. Celé by se to dalo nazvat Wii-next gen, který veme z Vaší konzole výkon o cca 10-20 procent a který Vám otevře pusu do kořán možná trošičku méně než konkurenční 3D, ale za daleko přijatelnější peníze..

PLAYSTATION 3

sony-playstation-3.jpg

PLAYSTATION 3 - SLIM

sony_ps3_slim.jpgps3slim_1.jpg

ZAŘÍZENÍ MOVE

ps-move-blueballs.jpg

A ZDE ZAŘÍZENÍ MOVE V AKCI:

http://www.youtube.com/watch?v=pUlEK9BSCpI&feature=related

Mezi hlavní výhody PS3 patří FULL HD.. Ano, pokud vlastníte nějakou televizi od 10k, pak bych určitě doporučil PS3. To že mašinka přehraje Bluray disky už samo o sobě stojí za zmíňku. Dále Vám tato mašinka zajistí příjem ČTHD, NOVA HD, PRIMA HD (ale pozor, příjem HD kanalů je možný pouze z hlavních vysílačů v Praze, Brně a Ostravě) a dalších klasických DVB-T kanálů a to i jejich nahrávání (v reálném čase se můžete dívat na jeden kanál nebo dokonce i hrát s přátely online a k tomu nahrávat ještě další program z PlayTV). Nahrávání programů v pravidelném čase tj. už nikdy nepříjdete o díl svého oblíbeného seriálu. Dokonce se konzole sama zapne i vypne, pokud váš program de v raních hodinách (olimpiáda v HD mě za těchto podmínek absolutně dostala).. To vše pomocí extrerního upgradu za 2000kč. Pokud tedy chcete Vaši milovanou televizku vzít na pořádnou řežbu křišťálově čistého obrazu, pak Vám vřele doporučuji PS3. Hry jsou po grafické stránce na podobné úrovni, multiplatformové kousky vypadají o trošku lépe na Xboxu 360, ale zase na druhou stranu Uncharted 2 (PS3 exklusivita), God of War 3 nabízí nejlepší grafiku dosaženou na obou konzolích.. Prostě PS3, pokud očekávate od konzole více, než jen herní přístroj..

Tímto jsem se dostal do budoucnosti.. Již v brzké době nabídne Sony novou placenou online službu, která by měla udajně předčít i tu konkurenční, budou za ni tituly zdarma, exclusivní přístup k Beta verzím a demů, crossgame chate (konečně), premium thems a spousty dalších vychytávek, pro vlastníky PS3 však toto není poviností a mulťáky mohou hrát nadále i bez placení.. Dále se rozhodla tato firma vydat cestou 3D (již v létě), která je velmi lákavá a opravdu se na ní moc těším.. Udajně mají být postupně podporovány všechny již vyšlé tituly (což je velikánský náskok před konkurencí).. Otázkou ale zůstává na kolik to bude cesta effektivní, jelikož cena hardware který bude třeba pro tuto funkci bude ve srovnání s cenou konzole cca dvojnásobná.. Dalším, želízkem do ohně je pohybový ovladače MOVE (kde se jedná prakticky oto samé jako u konzole Wii, s tím rozdílem, že tento ovladač nijak nebere výkon konzole, funguje ve všech ohledech lépe než ten od Wii, sníma rotaci ovladače a ve všech ohledech funguje precizně. Takže rozhodně se dá říct, že i Sony a její PS3 má ještě velké plány a nové konzole po technické stránce se stejně jako u konkurence ještě dlouho nedočkáme.

SROVNÁVÁNÍ

Originální či neoriginální přístup. V neposlední řadě je také pro mnohé zásadním faktorem možnost zálohování her na X360 (tj. si můžete stáhnout hru na internetu nelegálně zadarmo). Mezi výhody patří cena, mezi nevýhody risk banu. Jednou za čas (speciálně v období vánočních svátku) Microsoft rozjel průzkum, na kterém zjistil, zda hrajete originální verze her. No a pokud zjistil, že jste hrály neoriginální hry, pak Vám uzavřel přístup pro Vaší konzoly a Váš miláček se tak stal offlinovou konzolí, na které můžete hrát, ale Online je tabu. Věc se dostala do takového stádia, že už se na netu v podstatě nikdo s pálenkou neobjevuje, jelikož se Microsoft rozhodl přistoupit k rychlému postihu.. Tj. je období bánu nyní od nového roku na pořád. Vedou se také spekulace, že mnoho lidí dostalo ban jen proto, že jsou z ČR, která jak už jsem řekl není oficiálně podporovaná. Těžko říct, co je na tom pravdy, osobně jsem se setkal s jedním udajným případem, ale těžko říct, zda tento člověk pouze nelhal, jelikož jsem to na vlastní oči neviděl. U PS3 Vám nic takového nehrozí, jelikož je ČR podporovaná a pálenky na PS3 nejsou. Přez to se našla určitá skulinka i pro lidi na PS3. Kde nic není zadarmo, ale ve srovnání s konkurencí by se to zadarmo dalo nazvat, jelikož se až s 5-ti přátely můžete složit na stahovatelný obsah (plné hry, balíčky a datadisky) ve store (obchod na PS3), prostě se rozdělíte o cenu produktu. Návod jak na to naleznete zde: http://console-forum.net/showthread....769#post828769 Pokud jste tedy fanouškem určitých multiplatformních kousků nebo vysloveně holdujete sériím jako GT, God of War, Uncharted a pod. a máte rádi stahovatelný obsah, nic jednodušího a levnějšího u xboxu nenajdete, protože je toto docela problém.. Jak bylo řečeno, v ČR není oficiálně podporována služba Live (online pro Xbox 360). Tj. spousty balíčku v ČR musíte stáhnout v den, kdy se dostanou do světa, jelikož o pár dní později se pro náš region automaticky blokují.. Např. pokud milujete first person shooters Call Of Duty 4 a 5, tak zapomeňte na mappacky a zombíky. Věřím, že již brzy vyletí nějaký ten map pack také pro 6 (MW2) a pokud si to nepohlídáte, tak se s tím nikdy ani neschledáte..

Gamepady? Levé páčky jsou rozmístěné jinak. Trigery jsou jinak tuhé, propuklé nebo vypuklé a tvar ovladače je rozdílný. To vše tedy vede k jinému držení. Po dlouhém bádání, jak PS3 ovladač správně uchopit jsem přišel na jedno řešení.. Ergonomie ovladače na 360 je prostě lepší (Respektive je navržena tak, aby člověk mohl v jednu chvíly komfortně používat 6 prstů a to palce, ukazováčky a prostředníčky..). Pro dosažení stejného komfortu u PS3 člověk může používat pouze 4 prstíky (palce a ukazováčky). Prostředníčky člověk využívá pro pevné podepření gamepadu. Největší slabinou Dual shocku 3 (PS3 ovladače) jsou trigery (L2\R2). Jsou to tlačítka, které by měly fungovat jako plyn, nebo spoušť. Byly ale tak mizerně navržené, že snad každá nová hra v defaultu využívá těchto tlačítek pouze pro vedlejší funkce.. To že mezi ně patří multiplatformové tituly jako COD už říká něco, ale pokud se jedná i o exklusivní tituly jako Killzone 2, GT5 Prologue a Uncharted 2 (tj. to proč na PS3 jít), nezbívá nic jiného, než Sony tento bod opravdu vytknout. Kde ale Gamepad od PS3 exceluje jsou páčky, které neexcelují až tak z umístění (které je jen otázkou dostání do ruky), ale z jejich citlivosti a vypouklení.. Citlivost a přesnost příkazů je tedy daleko přesnější než u konkurence. Kde jsou páčky propuklé a pro nalezení středu je tedy nezbytná západka, která drží polohu páčky ve středu více než je tomu u konkurence.. Díky tomu je potřeba větší síla pro změnu polohy páčky, kvůly které vznikají nepatrné nepřesnosti.. Kde je tento rozdíl nejvíce patrný je u First Person Shooters her jako COD, kde si lidé mohou nastavit až Insane 10 citlivost.. Pro Vaši představu jsem schopný ukočírovat rychlost 6 na 360 (který vlastním daleko delší dobu než PS3), u PS3 zvládám po dvou měsících hraní i 10.. Rozdíl je také v odezvě gamepadu, kde jsou reakce u PS3 dualshocku rychlejší. Všimnul jsem si toho hlavně u kolektivních sportovních her (zejména pak u FIFY). Kde jsem narazil na další výhodu PS3 ovladače. Je daleko jednoduší určít polohou páčky pro rychlost běhu vašeho sportovce.. V již zmíněné hře jsem si ale zase všimnul jednoho negativního bodu na páčkách u PS3. Tím je jejich velikost a tím pádem velikost rozsahu.. Protože člověk pro změnu běhu (tj. z plného leva do plného do prava) potřebuje o tu jednu setinku víc času tj. se hráč otočí pomaleji.. Celkově vzato ale proti Vám pořád v online hraní stojí lidé, kteří mají stejné podmínky a pokud nevlastní podvodnickou myš s klávesnicí, tak by jste měli mít podobné podmínky.. Důležité také říct, že je hraní na obou gamepadech na jejich relativní podobu velmi rozdílné a bez trpělivosti člověk odsoudí právě ten konkurenční a bude nadále žít v představě, že právě ten jeho je lepší..

Rozhodl jsem nekomentovat Exklusivní tituly, díky flamemům, které dokáže toto téma vyvolat, prostě se podívejte do seznamů dole, klikněte na konkrétní tituly a vyberte si, u které konzole se nachází pro Vás zajímavější..

Dále stojí za zmíňení výkon obou procesorů.. Výkon Cell procesoru v PS3 je výkonější než u Xenonu v X360.. Nicméně o tolik moc to zase není.. Díky pokusům o hacknutí PS3 vyšlo najevo, že má ps3 jedno jádro odpojeno a to z toho důvodu, aby se daly používat i lehce nepodařené kousky CELL. Další jádro se pak stará výhradně o šifrování (ochraně proti hacknutí PS3).. Takže nám u PS3 zůstává v provozu 6 jader, tj. o čtvrtinu menší výkon, než Sony oficiálně uvadí.. Ještě bych rád zmínil AA a Světelné effekty u obou konzolí, kde Xbox dokazuje díky lépe přizpůsobené grafické kartě maličko lepších výsledků.. Je to hlavně díky struktuře Cell procesoru u PS3, který funguje v konzoly jako človíček, který Vám pomůže se vším oč ho hra požádá.. Tj. vypomáhá více s grafickou akcelerací jelikož je Grafická karta v PS3 maličko slabší.. Komplikace s tím spojené si určitě dokážete představit.. Xbox 360 devkit vyhrál díky jednoletému náskoku a jeho jednoduchosti a stal se z něj standart. To znamená, že převážná většina Multiplatformovích her tak tedy díky této výhodě vypadá na Xboxu maličko lépe. Nicméně vývojáři se opravdu moc snaží a rozdíl je díky tomu minimální a rozeznáte ho pouze v případě, že Vám obě konzole běží na jedné FullHD televizi. Na podporu PS3 ale také stojí říct, že pokud je cell využit na plný výkon, tak dosahuje ohromujících kvalit rovnajících se nextgenu.. Pro představu majitelů Xbox 360 bych využil jejich Gears of War 2, kde se dostanete do padajícího města.. Celá tato scéna je dechberoucí, po umělecké stránce není co vytknout.. Ale představte si, že PS3 dokáže tu samou scénu vyplnit daleko, ale opravdu daleko více předměty, které do sebe navzájem vráží , deformují se, podlahy praskají, rozpadají se, jednotlivé kusy prorážejí další slabší místa v podlaze pod ní a to celé naruší statiku domu, který se zřítí, celá scéna je pokryta naprosto čistými texturami v opravdu obrovském rozlišení (díky kapacitě Bluray disku) a na to celé ještě reaguje i Vaše postavička.. Ano, mluvím o Uncharted 2, který je jedna z prvních vlašťovek budoucího standartu na PS3 a která konečně dokazuje rozdíl výkonu mezi PS3 a Xbox 360. Kdokoliv měl možnost hru hrát, tak musí uznat, že co se týče grafického zpracování, neskutečném množství objektů, na obou konzolích nemá konkurenci. Rád bych upozornil, že jsem viděl Uncharted 2 v krámku, kde mě neohromil, stáhnul si demo, které mě taky něják pusu neotevřelo, ale po vložení plné hry jsem byl ohromen.. Naposledy jsem tento pocit zažil před pěti lety u Perfect Dark Zero na X360, tj. tehdy první nextgen konzolová střílečka na Xbox 360, která byla uplně jinde, než to co bylo do té doby na PS2 a Xboxu.. Ano, rozdíl je takřka generační a Uncharted 2 se řadí po boku Crysis (který ale běží v takové kvalitě pouze na extravýkoných strojích za pěti-násobek ceny PS3) mezi nejlépe vypadající tituly na trhu.. Pro srovnání výkonu by jako slušný benchmark mohl také posloužit budoucí Crysis 2, který již byl optimalizován pro obě konzole.. Otázkou ale zůstává, zda nebude pouhou konverzí s Xbox 360 devkit verze..

Jak verze Slim, tak verze New Xbox 360 se od svích předchůdců nijak drasticky neliší. U obou jde hlavně o snížení hlučnosti (i když klasická PS3 na tom byla od začátku velmi dobře), nový Xbox dosáhl ještě větší tichosti, díky které je dřívější hlučnost prvních kousků smazána. Další a asi poslední výhodou je snížení elektrického odběru. U New Xbox 360 ještě stojí zmínit 250GB disk, který je pro tento model standartem.

TOP exklusivní tituly pro XBOX 360

Cílem je hlavně ukázat, co můžete očekávat od této konzole.. Součástí mohou být hry, které vyšli společně i na PC, ale u konkureční konzole nevyšli..

Ace Combat 6: Fires of Liberation

Alan Wake

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Blue Dragon

Crackdown

Dead or Alive 4

Dead Rising

Fable II

Forza Motorsport 2

Forza Motorsport 3

Frontlines: fuel of War

Gears of War

Gears of War 2

Geometry Wars: Retro Evolved

Geometry Wars: Retro Evolved 2

Guilty Gear 2: Overture

Halo 3

Halo 3 - ODST

Halo Wars

Infinite Undiscovery

Kameo: elements of Power

Left 4 Dead

Left 4 Dead 2

Lips : NO. 1 HITS

Lost Odyssey

Mass Effect

Mass Effect 2

Ninja Blade

Ninja Gaiden II

Onechanbara: Bikini Samurai Squad

Perfect Dark Zero

Portal: Still Alive

Project Gotham Racing 3

Project Gotham Racing 4

Ridge Racer 6

Saints Row 2

Shadow Complex

Shadowrun

Splinter Cell: Conviction

The Last Remnant

Too Human

Viva Pinata

Již brzy exklusivně na XBOX 360

Crackdown 2

Darwinia

Fable III

Halo Reach

The Secret World

TOP exclusivní tituly pro PS3

Cílem je hlavně ukázat, co můžete očekávat od této konzole.. Součástí mohou být hry, které vyšli společně i na PC, ale u konkureční konzole nevyšli..

Africa

Buzz: Quiz TV

Crash Commando

Demon’s Souls

Disgaea 3

Echochrome

Everyday Shooter

Eyepet

FlOw

Flower

Folklore

God Of War 3

GT5: Prologue

Heavenly Sword

Heavy Rain

Hot Shots Golf: Out of Bounds

inFamous

Killzone 2

LittleBigPlanet

Metal Gear Solid 4

MLB 09: The Show

Motorstorm

Motorstorm 2: Pacific Rift

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Ninja Gaiden Sigma

PixelJunk Eden

PixelJunk Monsters

Ratchet & Clank Future: Crack In Time

Ratchet & Clank Future: Quest For Booty

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

Resistance 2

Resistance: Fall of Man

Ridge Racer 7

Singstar

Siren: Blood Curse

Socom: US Navy SEALs Confrontation

Tekken 5: Dark Resurrection/Online

Time Crisis 4

Uncharted

Uncharted 2

Valkyria Chronicles

Warhawk

White Knight Chronicles

Yakuza 3

Již brzy exklusivně na PS3

3D Dot Game Heroes

FF XIII Versus

Gran Turismo 5

The Last Guardian

Určitě se najdou lidé, kteří se mnou nebudou souhlasit a nachází se u obou táborů. Chci jen říct, že přesně pro Vás tento článek není psaný. Jak jsem již na začátku napsal, mám obě konzole a obě denně využívám.. Nemohu říci, kterou mám raději.. Výsledek si ale utvořte sami.. Protože nejpodstatnější faktory pro výběr konzole jsou tu napsané a je jen na Vás co je prioritní, bez čeho se obejdete a co Vám u konzole nesmí chybět..

Děkuji všem, kteří poděkovaly a děkuji všem, kteří poděkují..

Nechtěl bys trochu změnit to hlasování? Přijde mi, že ty možnosti jsou takový o ničem...

Grafika her... Sem bych doplnil, že exklizivní hry dosahují mnohem lepších výsledků, než multiplatformní tituly (na obou konzolích), přičemž PS3 začíná mít navrh... všechno je to jen o tom, jak se vývojáři poperou s HW konzole a dokáží engine hry optimalizovat. možná výhoda v tomhle je u Xka sdílená paměť, která se podle potřeby dělí mezi RAM a Grafiku... No nebudu to dál rozebírat a přidávám specifikace konzolí (neberte to jako flame, ale fakt!)

Global_spec.PNG

3D vs Natal - Neřek bych, že 3D televize budou zas tak moc drahý. Někde jsem četl, že 82cm Full HD s 3D by mohla být do max. 20k. Bude asi jen nevýhoda pro ty, kteří nedávno koupili novější LCD a budou chtít 3D... Co se týče Natalu, tak to vypadá na zajímavou zábavu.. Otázkou je, jak dlouho bude lidi bavit šaškovat u TV u větších titulů. Bude to spíš jen na takový menší párty hry (jako jsou na Wii) a jak se vývojáři her poperou s tím, že Natal bude vše počítat pomocí CPU Xka a vyžádá si to 15 až 20% výkonu CPU.

A nakonec bych chtěl poprosit, aby se tady neflamovalo jako v minulým topicu. Pokud se vám něco v postu nelíbí, tak to napište normálně a nezačínejte i hned urážet a nadávat...

PS3 VS XBOX 360

31.1.2010

Předem chci požádat moderátory o zařazení hlasování kde budou čtyři možnosti: Mám PS3 a souhlasím s níže zmíněným, Mám PS3 a nesouhlasím s níže zmíněným, Mám Xbox 360 a souhlasím s níže zmíněný, Mám Xbox 360 a nesouhlasím s níže zmíněným.. Veškeré příspěvky nepocházející ode mě prosím mažte. Tato část fóra funguje pouze jako informativní..

Dnes jsem udělal menší objektivní UP-TO-DATE srovnáníčko PS3 a Xboxu 360. Myslím, že srovnávat tyto dvě konzole s Wii je naprosto scestné jelikož by šlo o srovnávání hrušek s jabkem.. Mým plánem je hlavně aktualizovat tento příspěvek s dobou minimálně jednou za čtrnáct dní. Aby měly lidé vždy možnost přesného rozhodnutí a nelitovali budoucí koupě.. Proto žádám Moderátory o udržení tohoto tématu (protože už jen zařazení tématu PS3 nebo Xbox 360 nebo Wii v rubrice pro PS3 pokec je hodně nedemokratické.. ) , po případě by mě mohly dát více pravomocí na tomto threadu, protože jsem si s ním dal dost práce a byla by škoda škoda, kdyby se tento příspěvek zašantročil ve vesměs neobjektivní a dlouhodobé debatě pod diskuzí PS3 nebo Xbox 360 nebo Wii..

Rozhodl jsem se tu popsat klíčové rozdíly mezi PS3 a XBOX 360. Předem chci říci, že vlastním obě konzole a v podstatě jde o to samé.. Obě mají své pro a proti.. Než se rozhodnete, do jaké z těchto konzolí jít, musíte se nejdříve rozhodnout, co je pro Vás prioritou. Chcete opravdu jen herní konzoly, která v budoucnu dokáže snímat vaše pohyby a rozeznávat Váš hlas nebo i něco, co již Vaše pohyby rozeznává (Eyepet), má možnost připojení third party volantů, přehraje Full HD filmy, obsahuje internetový browser, může fungovat jako HDTV tuner a v budoucnu nabídne 3D podporu.. Protože přesně takhle by se dal definovat rozdíl mezi XBOX 360 a PS3.

Pokud chcete konzoly speciálně kvůly hraní, tak bych asi momentálně šel do Xboxu.. Sice je tam placené online hraní, ale stojí to za to.. Nejpodstatnějším rozdílem je komunikace.. Člověk jednoduše u xboxu koupí oficiální headset a je to.. Vše funguje jak má. U ps3 je to věc daleko komplikovanější.. Člověk nejdříve shání headset, po té zjistí, že ten bluetooth prostě nefunguje jak má, při dobíjení nelze používat.. Z těchto důvodu je pak u hraní her jako MW2 velmi malá komunita lidí, která headsety používá.. U xboxu 360 headset vlastní 99 procent lidí. Komunikace mezi lidmi je také daleko jednoduší, protože se můžete spojit s kýmkoliv během jakékoliv situace, jeden hraje COD druhej fotbal a třetí brouzdá v dashboardu.. Tahle možnost u PS3 není, respektive je, ale jedná se buď o textovou formu, která je ale v průběhu hraní prakticky nevyužitelná. A nebo se lidé mohou spojit pomocí headsetu, ale pouze ve stejné hře.. Rozhodl jsem nekomentovat Exklusivní tituly, díky flamemům, které dokáže toto téma vyvolat, prostě se podívejte do seznamů dole a vyberte si, u které konzole se nachází pro Vás zajímavější tituly.. Ještě bych rád zmínil AA a Světelné effekty u obou konzolí, kde Xbox dokazuje díky lépe přizpůsobené grafické kartě maličko lepších výsledků.. Je to hlavně díky struktuře Cell procesoru u PS3, který funguje v konzoly jako človíček, který Vám pomůže se vším oč ho hra požádá.. Tj. vypomáhá více s grafickou akcelerací jelikož je Grafická karta v PS3 maličko slabší.. Komplikace s tím spojené si určitě dokážete představit.. Xbox 360 devkit vyhrál díky jednoletému náskoku a jeho jednoduchosti a stal se z něj standart. To znamená, že převážná většina Multiplatformovích her tak tedy díky této výhodě vypadá na Xboxu maličko lépe. Nicméně vývojáři se opravdu moc snaží a rozdíl je díky tomu minimální a rozeznáte ho pouze v případě, že Vám obě konzole běží na jedné FullHD televizi.. V neposlední řadě je také pro mnohé zásadním faktorem možnost zálohování her na X360 (tj. si můžete stáhnout hru na internetu nelegálně zadarmo)..

Daleko více se ale těším na budoucnost.. Již v brzké době nabídne Sony novou online službu, která by měla předčít i tu konkurenční.. Dále se rozhodla tato firma vydat cestou 3D (již v létě), která je velmi lákavá a opravdu se na ní moc těším.. Udajně mají být podporovány všechny již vyšlé tituly (což je velikánský náskok před konkurencí).. Otázkou ale zůstává na kolik to bude cesta effektivní, jelikož cena hardware který bude třeba pro tuto funkci (tj. 3D televizi, která možná skrývá v útrobách další CELL procesor) bude ve srovnání s cenou konzole naprosto drastická.. Takže vlastně již brzy dojde k ironii a PS3 velmi nenápadně přesedlá na nextgen, za který si ale budeme muset sáhnout do šrajtofle..

Microsoft se rozhodl vydat cestou Natal (Kamerka, která vás v podstatě přenese do hry a rozezná i Váš hlas). Jedná se o funkci zajímavou, pro mnohé možna lákavější než konkurenční 3D s přihlédnutím k ceně produktu, která zdaleka nedosáhne ceny 3D televize od konkurence.. Celé by se to dalo nazvat Wii-next gen, který Vám otevře pusu do kořán možná trošičku méně než konkurenční 3D, ale za daleko přijatelnější peníze..

TOP 40 exclusivních titulů pro XBOX 360

Ace Combat 6: Fires of Liberation

Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts

Blue Dragon

Bomberman Live

Braid

Crackdown

Dead or Alive 4

Dead Rising

Fable II

Forza Motorsport 2 a Forza Motorsport 3

Frontlines: fuel of War

Gears of War a Gears of War 2

Geometry Wars: Retro Evolved

Geometry Wars: Retro Evolved 2

Guilty Gear 2: Overture

Halo 3

Halo Wars

Infinite Undiscovery

Kameo: elements of Power

Left 4 Dead a Left 4 Dead 2

Lips and Lips NO. 1 hits

Lost Odyssey

Mass Effect a Mass Effect 2

Ninja Blade

Ninja Gaiden II

Onechanbara: Bikini Samurai Squad

Perfect Dark Zero

Portal: Still Alive

Project Gotham Racing 3 a Project Gotham Racing 4

Ridge Racer 6

Saints Row 2

Shadowrun

The Last Remnant

Too Human

Viva Piñata

Warhammer: Battle March

Již brzy exklusivně na XBOX 360

Alan Wake

Crackdown 2

Fable III

Halo Reach

Splinter Cell: Conviction

TOP 40 exclusivních titulů pro PS3

Buzz: Quiz TV

Crash Commando

Demon’s Souls

Disgaea 3

Echochrome

Everyday Shooter

FlOw

Flower

Folklore

GT5: Prologue

Heavenly Sword

Hot Shots Golf: Out of Bounds

inFamous

Killzone 2

LittleBigPlanet

LocoRoco Cocoreccho

Metal Gear Solid 4

MLB 09: The Show

Motorstorm a Motorstorm 2: Pacific Rift

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Ninja Gaiden Sigma

Noby Noby Boy

PixelJunk Eden

PixelJunk Monsters

Ratchet & Clank Future: Quest For Booty

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

Resistance: Fall of Man a Resistance 2

Ridge Racer 7

Singstar

Siren: Blood Curse

Socom: US Navy SEALs Confrontation

Tekken 5: Dark Resurrection/Online

Time Crisis 4

Uncharted a Uncharted 2

Valkyria Chronicles

Warhawk

White Knight Chronicles

Wipeout HD

God Of War 3

Gran Turismo 5

Heavy Rain

The Last Guardian

White Knight Chronicles (International Edition)

Určitě se najdou lidé, kteří se mnou nebudou souhlasit a nachází se u obou táborů. Chci jen říct, že přesně pro Vás tento článek není psaný. Jak jsem již na začátku napsal, mám obě konzole a obě denně využívám.. Nemohu říci, kterou mám raději, vlastně skoro bych favorizoval PS3 díky tomu, že to není jen konzole a že v mém obejváku vypadá (slim) daleko lépe než poněkud zastaralý design xboxu 360.. Výsledek si ale utvořte sami.. Protože nejpodstatnější faktory pro výběr konzole jsou tu napsané a je jen na Vás co je prioritní, bez čeho se obejdete a co Vám u konzole nesmí chybět..

u

God Of War 3
Gran Turismo 5
Heavy Rain
The Last Guardian
White Knight Chronicles (International Edition) 

mas spatne odkazy. Odkazuje to na alan wake a podobne... :D

xbox360 ma 3 jadro 3.2 GHz, ale 1 jadro dela 2 jadra 3.2:)(sam Xko mam)

dá se to tak říct, jelikož každé jádro je schopné simultánního multithreadingu. On ten Cell taky nebude zas takový zázrak jak se všude píše, protože těch 7 jader je přípojných a jejich výkon není nic moc. Někde jsem se dočetl že snad mají výkon někde na hranici PC 486. Každopádně programovat pro něj, tak to musí být lahůdka.

edit-Nevím, ale zatím mi ps3 nepředvedl nic co by mě ohromilo...

Lost Soul: V podstatě bych souhlasil.. Ale zase musím říct, že Uncharted 2 předvádí výkon hodný nextgenu.. Takové množství detailů jsem na x360 neviděl. Pokud se tento Engine nabídne ostatním jako vývojoví nástroj, pak by to celé změnilo dosavadní situaci.. Myslím, že několikrát odložená GT5 má na tento pocit také velmi podstatný vlil. Přece jen je pravda, že až tento titul vyjde, je velmi pravděpodobné, že trhne všechny dosavadní rekordy u exklusivit.. No a tento samotný úspěch by mohl nastartovat novou vlnu zájmu ze strany výrobců her.