Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 Jailbreak FAQ


tekken90

Recommended Posts

Upozornění!

  • Při používání PS3 Jailbreaku přebíráte jakékoliv následky na sebe! Autor/autoři tohoto FAQ se vzdávají jakékoli případné právní odpovědnosti!
  • FAQ slouží jen jako informativní topic!

Co PS3 Jailbreak umožňuje:

- instalaci nepodepsaných kódů (Homebrew) na PS3, např. Backup Manager.

Jak na samotný Jailbreak konzole:

Je potřeba:

  • konzole PS3 s firmwarem 3.41 (Fat/Slim)
  • zařízení podporující PS3 JB - seznam ZDE
  • Návody na modifikaci různých zařízení na JB najdete ZDE

Postup JB konzole:

  • Vypněte konzoli tlačítkem na zadní straně (v případě PS3 Slim vytáhněte kabel ze zásuvky, případně používejte prodlužovačku s vypínáním)
  • Zapojte JB zařízení do USB slotu konzole.
  • Zapněte konzlo tlačítkem Power a následním stiknutím Eject.
  • Pokud se JB úspěšně provedl, najdete v položce Game dvě nové možnosti.

Instalace Homebrew aplikací na PS3 JB:

  • Stáhněte HB aplikaci ve formátu *.PKG.
  • Stažený soubor *.PKG nakopírujte na kořen flashky/ext. HDD, např. adresář X:\.
  • V menu PS3 zvolte Game / Install Package Files.
  • Samotná aplikace se poté spouští v položce Game jako klasické PS3 hry.

Základní info:

  • Samotný Jailbreak nespouští zálohované hry. Pro jejich spuštění a zálohování slouží HB aplikace Backup manager.
  • Hry s velikostí souboru větší než 4GB je nutno mít na interním disku PS3. Ostatní hry můžete mít na externím disku se systémem souborů FAT32!
  • Pro nakopírování záloh her z PC do PS3 použijte aplikace FTP Server.
  • Downgrade FW 3.42 a vyšším na verzi 3.41 není aktuálně možný!
  • JB konzole se musí provádět při každém zapnutí konzole. Poté není nutno mít zařízení zapojeno.
  • S FW 3.41 se nedostanete na PSN. pozn. S poslední verzí HEX jde PSN i online hraní... otázka je, jak dlouho a kd ybudou bany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ahoj,nejsem si jist zda jsem to co je ve FAQ zcela dobře pochopil když to doma ještě nemám,napsal jsem pár doplnujících dotazů,asi sem to pochopil,ale chci mít jistotu,případně to tu o to rozšiřte :

Jailbreak znamená nabourání fw konzole a donutí jí načítat homebrew aplikace (za jejich pomoci lze tedy hrát obrazy/zalohy her) z externího disku nebo flashky,je to tak? Pak tedy,když usb kde je ten čip co provádí ten jailbreak odpojím tak je opět konzole v origo stavu ? Pro aplikace (*.PKG),zalohy her a další soubory,používáme usb flash nebo externí disk (které jsou formátovany jako NTFS?),v případě využití inetrního disku konzole,použijeme FTP Server aplikaci pro PS3 která dokáže nahrát skrze LAN soubory.

Konzole musí mít 3.41 .takže až budou hry vyžadovat ke spuštění vyšší fw tak nepujdou ? Rád bych hrál i originální hry,takže když bych si nahodou pořidil nebo aktualizoval fw tak to vrátit na 3.41 jde nebo ne(downgrade)?.předpokládám že fw je nahrán na pamětovém čipu v konzoli "natvrdo" jako je tomu v psp a ne na disku,je to tak ?

Kromě nemožnosti jít na PSN žadne omezení není,poznají při online hraní že mám kopii nebo ten jailbreak?(riziko BANu)

Děkuji za trpělivost a přečtení,měl jsem dlouho PSP tak to trochu znám,ono když tomu někdo rozumí tak to neni tak jednoduchy rozepsat pro někoho kdo se moc neorientuje,tak snad odpověd na muj přispěvek pomuže třeba i ostatnim.

ps: Se Tekkenovi omlouvám že tu zasíram info,tak třeba to pak upravim nebo se to smaže.Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Žádné "nabourání FW" to není. Konzole se přepne pouze do debug módu, který umožňuje spouštět nepodepsaný kód. Do původního stavu se konzole dostane jednoduše - stačí ji vypnout. Flashky a disky pouze ve formátu FAT32.

2. Nepůjdou, prozatím... Downgrade není. No a při online JB samozřejmě nikdo nepozná, když se na PSN přeci vůbec nedostaneš... = online hrát nebudeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam teensy 1.0 a za boha nemuzu udelat jailbreak. udelal jsem downgrade ze 3.50 na 3.41 a ted kdyz chi udelat jailbreak, tak to nejde. zkousel jsem hermes v4b a psgroove, ale porad se mi nechteji ukazat ty dve nove veci v game. nevite co s tím?

EDIT: Tak se mi ten JB nakonec povedl, ale ted mám další problém, a to, že mi nekomunikuje teensy s ntb, kdyz do teensy chci neco nahrat nebo rebootovat, hodí to fail. :( tzn. ze tam nedostanu zadnou novejsí verzi JB. Stalo se nekomu neco podobneho?

Edit2: Můžu hry kopirovat na int. HDD rovnou z flashky, nebo to jde jen pres FTP. Zkusil bych to ale jsem v praci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Čau, chtěl bych se vás zeptat na pár otázek.

Když je soubor vetší než 4GB jak jej můžu z Externího HDD dostat na Interní HDD?

Vím že Backup Manager slouží ke spuštění her na PS3 ale jak se má při spouštění her postupovat a je nutno mít originálku abych mohl spustit hru z HDD pomocí toho BM?

Jdou hrát hry po netu spuštěné přes BM?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...
  • 3 months later...

zdravim...mam dotaz objednal jsem si jailbreak pro ps 3 a prisel mi teda jinej nez tam meli ukazanej...ale to neni tak dulezity spis by me zajimalo jak ho mam zpustit v ps3 vubec mi ho nechce nacist nic to nedela a to jsou zkousel vsechno a nic tak uz nevim m mozna ze to je spatny fw,fw mam 4.00 a ten jail break je v4.00 je to asi neco noveho.tak jestli s tim mate nekdo zkusenosti nebo by mi poradil jak na to nebo jak ho spustit nebo co mam stahnout k tomu atd. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu