Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna zadního krytu PSP


SEMRY

Recommended Posts

KOMPLETNÍ PŘEKRYTOVÁNÍ PSP Poslední aktualizace 23.11.2008

Předem podotýkám že rozbrání PSP není lehkou záležitostí je třeba to brát na vědomí pokud se stále rozhodujete.

Výměna předního krytu je podstatně jednodušší a nezabere tolik času (6 šroubků) o záruku přijdete ale stejně.

Výměna předního krytu je dobře popsána zde http://console-forum.cz/showthread.php?t=7352

Už mě hodně lidí kontaktovalo na icq s tím jestli je výměna celého zadního krytu složitá a jestli to má vůbec cenu provádět. Rozhodl jsem se tedy napsat pár rad. Přikládám fotky z montáže, bohužel to není šroubek po šroubku ale myslím že z toho uděláme spíše dotazový topic. Každý se může zeptat na to co potřebuje a pokud budu vědět tak se mu budu samozřejmě snažit pomoci.

Než se do montáže mustíte, podívejte ne na instruktážní VIDEO:!: odkaz dole na konci topicu Pokud by někdo měl s videm potíže kontaktujte mě přes PM,

Takže pro úspěšnou výměnu je třeba

1) Mít druhý kryt (to je asi každému jasné) :) Důležitá věc je ovšem kvalitní šroubovák, často se dodává i s krytem, je třeba ho příliš neošoupat až budete bojovat s dotaženými super šrouby SONY. Dá se sehnat samozřejmě i v železářství a jiných příslušných obchodech. Dále nožík (nejaký kapesní by měl stačit, popřípadě pinzeta

2) Jakýmkoliv zásahem do PSP přicházíte o záruku:!: :!: , kdo by měl domnění že nálepku co varuje před otevření PSP nalepí zpět bude zklamán nápisem VOID (neplatný) který se v zápětí na nálepce objeví.

3) Takže už jsme se rozhodli a jdeme na výměnu krytu. Sundáme kryt baterie a odšroubujeme šroubky pod nálepkou, další šroubek je zespoda PSP u čárového kodu (středový šroub) Nezapomentě si šroubky třídit, možná není od věci si psát který kam patří mě osobně dva zbyli a na konci jsem v tom měl pěkný zmatek. První k čemu se dostanete je sejmutí předního krytu (celkem jednoduchá operace) je třeba dávat pozor při odpojování tlačítek HOME, SELECT ten konektor je dost drobný, opatrně ho nadzvednětě třeba nožíkem. Stejným způsobem se odpojuje i display s podsvícením a UMD mechanika od základové desky. Samotný display je usazen v gumě dá se lehce vypáčit nožíkem. Displaye se pokud možno vůbec nedotýkat:!: riskujete Dead pixely:!: Nejlépe ho odložit a něčím přiklopit aby se na něj neprášilo (prach byste museli utírat čímž byste se zase displaye dotkli. No a po vyjmutí displaye už je PSP jak skládačka, postupně odebíráte jednotlivé části podle videa přiloženého v příloze. Zvlášní pozornost věnujte tlačítků R a L nepoškodtě si dotykové části. Když se probojujete až k UMD mechanice jste skoro u konce. UMD mechaniku musíte vycvaknout z krytu, ano i ty dvířka plastová musí ven - viz video. Ze starého krytu je třeba vyndat gumu z krytky memory sticku (chce to si trochu pohrát) a také krytku infraportu. Gumu pak použijete pro nový kryt. No a máte PSP rozebrané (nenechte se zachvátit hrůzou a pokračujte postupným přeskládáním do druhého krytu):) Vyžaduje to trochu fantazie s tím už vám video nepomůže, kryty také nemusí být uplně přesné zvláště ty neoriginální takže je třeba všechno odzkoušet (tlačítka apod).

4) PSP máme sestavené nezbývá než ho zapnout zkontrolovat všechny tlačítka a WIFI:!: Pokud vše jede jak má je to samozřejmě dobře. Ze své vlastní zkušenosti doporučuji tlačítka originální (mají jistější stisk) Pokud si nový kryt nechcete hned poškrábat je dobré nalepit folii. Doporučuji HORI - hůře se lepí, vyžaduje to jistou zručnost (HLAVNĚ NIKAM NECHVÁTAT) pomalu folii vyhlazovat z rohu do rohu. HORI folie mají tu výhodu že škrábance sami mizí, speciální vrstva lepidla je zacelí. Oproti mé předchozí NO NAME folii je to pokrok. NO NAME jsem musel za půl roku vyhodit kvůli škrábancům. Při lepení pozor na prach:!: Každé smítko vás pak bude štvát.

Odměnou vám bude vlastní originální PSP

Problémy při montáži:

Mě osobně zezačátku nechtěl sedět kryt, chce to opravdu dobře součástky usadit. Dalším problémem byl nefunkční display (špatný kontakt). největším problémem byla UMD mechanika která po smontování přestala fungovat (vrčela ale UMD nenačetla) Bylo přílišným stažením PSP stačilo povolit pár šroubků (hlavně ten středový ze spoda) a mechanika se rozjela. Zkrátka přílišné utahování taky není dobré.......

Všechno děláte na vlastní zodpovědnost, montáž patří k obtížnějším a zabere poprvé pár hodin (dle zručnosti samozřejmě)

PŘI CELÉ MONTÁŽI NIKAM NESPĚCHEJTE

Fotky z naší výměny:

145_fotografie043.jpg 146_fotografie044-ccj1.jpg 147_fotografie045-ymi1.jpg 148_fotografie046-zdq1.jpg 149_fotografie047-th41.jpg 150_fotografie048-doq1.jpg 151_fotografie049-uh01.jpg 152_fotografie050.jpg 153_fotografie051.jpg 154_fotografie052-fbj1.jpg 155_fotografie053-svg1.jpg 156_fotografie054-6qo1.jpg 157_fotografie055-msn1.jpg 158_fotografie056-drf1.jpg 159_fotografie057-mdo1.jpg 160_fotografie058-ovu1.jpg 161_fotografie059-bwi1.jpg 162_fotografie060-wwx1.jpg 163_fotografie061-oze1.jpg

IMG_0804-8m71.jpg IMG_0805-fjm1.jpg

IMG_0802-qib1.jpg IMG_0803-kgc1.jpg

:!: :!: VIDEO:!: :!:

http://rapidshare.com/files/48629443/PSP_demont__.flv.html

http://czshare.com/download_file.php?id=97916&file=video.avi

Návod pro PSP SLIM!!!

http://rapidshare.com/files/166109080/Demont___PSP_slim_by_SEMRY_for_console_-forum.net.flv.html

Pokud má někdo nějaký dotaz, rád zodpovím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 117
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

S radosti bych se do prekrytovani pustil, ale bojim se vymeny displeje :) a jeste k tomu mam psp v zaruce a jak pises tak se to neda vobechcat co? skoda musim si pockat jeste 22 mesicu :D

Obechcat se to nedá určitě i když nalepíš nálepku zpátky ty znaky co se nani objevý nezmizí.Výměna displeje je pomalu to nejjednoduší co se na PSP dá měnit jen schodit přední kyt a vycvaknout lištu tlačítek a pak displej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslel ze je to trosku vo p*del, kdyz je ale vymena displeje pomalu to nejjednodussi tak co je pak tezsi...dal uz je to jen povolovani sroubku a vycvakavani soucastek ne??? A jeste nevim co jsou dotykove casti u tlacitek L a R...asi do toho pujdu. Zaruka nezaruka, chci mit pekny psp :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja myslel ze je to trosku vo p*del, kdyz je ale vymena displeje pomalu to nejjednodussi tak co je pak tezsi...dal uz je to jen povolovani sroubku a vycvakavani soucastek ne??? A jeste nevim co jsou dotykove casti u tlacitek L a R...asi do toho pujdu. Zaruka nezaruka, chci mit pekny psp :D

Šroubování některej částí které pak šroubuješ po sejmutí displeje.Dotykové části u tlačítek L a R jsou takové gumy pod tlačítky co je zvedají zpět nahoru po zmáčknutí.Při montáži SEMRYHO a mého PSP jsem měl problém s R tlačítkem nemohl jsem tam dostat zeleznej držák co gumu drží.Podle SEMRYHO návodu by ti to mělo jít rychle.Já si samotnej displej otřel jemně hadříkem a žádné DP jsem neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno ted nevim, jakej si kohout koupil, jestli komplet nebo jestli jen predek..;)

Chromovej predni kryt se da koupit za 460 Kč

3878.jpg

Chromovej komplet kryt za 699 Kč

4153.jpg

a tady davam prehlidku krytu pro PSP :D ....

ORIGINAL PSP predni kryt od Sony za 799 Kč (vyderaci)

3146.jpg

-----------------------------------------------------------------

ORIGINAL MODRY PSP predni kryt od Sony za 799 Kč (vyderaci)

3837.jpg

-----------------------------------------------------------------

ORIGINAL ZLATY PSP predni kryt od Sony za 799 Kč (vyderaci)

4252.jpg

-----------------------------------------------------------------

ORIGINAL RUZOVY PSP predni kryt od Sony za 799 Kč (vyderaci)

3664.jpg

-----------------------------------------------------------------

ORIGINAL STRIBRNY PSP predni kryt od Sony za 799 Kč (vyderaci)

3839.jpg

----------------------------------------------------------------

ORIGINAL BILY PSP predni kryt od Sony za 799 Kč (vyderaci, na obrazku vypada kryt modre asi kvuli blesku)

3616.jpg

----------------------------------------------------------------

MATNY plastovy PSP predni kryt od FARMER za 599 Kč

4245.jpg

----------------------------------------------------------------

CHROMOVEJ PSP predni kryt od FARMER za 499 Kč

3420.jpg

----------------------------------------------------------------

LESKLY CERVENY PSP predni kryt od UJOY za 460 Kč

3877.jpg

----------------------------------------------------------------

ZELENY PSP predni kryt od FARMER za 499 Kč

3421.jpg

----------------------------------------------------------------

RUZOVY PSP predni kryt od FARMER za 499 Kč

4239.jpg

----------------------------------------------------------------

CERVENY PSP predni kryt od FARMER za 499 Kč

4238.jpg

----------------------------------------------------------------

CERNY PSP kompletni kryt od J-FOND za 799 Kč

4152.jpg

----------------------------------------------------------------

CERVENY PSP kompletni kryt od J-FOND za 899 Kč

pic1.jpg

pic2.jpg

----------------------------------------------------------------

a konecne zlaty hreb vecera:), PRUHLEDNY PSP kompletni kryt od UJOY za 799 Kč

4005.jpg

ceny se u obchodu muzou lisit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední kryt je opravdu hračku.Mě se ještě docela líbí tenhle CERVENY PSP kompletni kryt od J-FOND.Ten chromovanej jsem koupi přední a zadní zvlášť a je to docela drahé kupovat to zvlášť.Celkově mě to překrytování vyšllo na 1200Kč + 3 hodiny práce než jsem to vyměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přední kryt je opravdu hračku.Mě se ještě docela líbí tenhle CERVENY PSP kompletni kryt od J-FOND.Ten chromovanej jsem koupi přední a zadní zvlášť a je to docela drahé kupovat to zvlášť.Celkově mě to překrytování vyšllo na 1200Kč + 3 hodiny práce než jsem to vyměnil.
nj, ale aspon za to vypada to PSP k svetu, ne ;)??
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu