Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS3 a 5.1 zvuk pres optiku - levne reseni


MaweR1cK

Recommended Posts

  • Odpovědi 56
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Ano, ale tady se řeší co nejmenší cena = nejlepší kvalita. Takže příspěvěk "jedna německá firma vyrábí externí audio decodery do 4000,- " je trochu mimo.

v příspěvku sem ve zkratce popsal funkce,značku,cenu tak proč mimo? a kvalitou jsou na tom dobře jelikož je to specializovaná firma na audio aparaturu.A cena do 4000,- mi nepřjíde nějak vysoká za ty funkce co to umí a kvalitu

www.teufel.de

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

CO teda posílá ten PS3 ? Tak mě napadá ty hry jdou ven enkodovaně digitálem v Dolby Digital Live či AC3 nbo DTS ,připadně lze vybírat ? Nebo jen "wawe" - PCM (2.1)?Jde o to že třeba na počítači to tak je,a aby to posílalo třeba to DDL tak je potřeba nějaka karta jejiž software to umí,třeba jsem zjistil že xi-fi to dokaže ze specialnim balíčkem za 5 dolarů.A nebo je to digitalni připojení pro reciever spíš vhodný hlavně pro zvukovou stopu filmů (DTS,DL)?Jak vám to běhá?Jde o to jak hodně velkej smysl to ve finále vubec má,myslím si že ten zvukej čip alá Realtek HD aspon do slima mohli dát stojí par dolarů,a sndno by si k tomu dala většina nenaročnejch pokojovejch hraču klasický pc aktivní repro.Je vůastě peklo spíš vybrat ten spravnej hw co umí požadovaný věci ,u zvukovek to kolikrat pořadně nepošou a pak aby se v tom p. vyznalo.

A kdo tu psal tak digitalní zvuk skrze HDMI je defakto audio koaxial a to je prakticky to samí jako optika,nemáš šanci poznat nic na kvalitě to bych neřešil,pokud to neni teda hdmi kabel za min jak kilo kerej to stejně ale neumí.

JO a nic proti ale diky převodu do digitalu se právě lecos ze zvuku stratí - zaleží na vzorkovací frekvenci ale prakticky to běžnej člověk nepozná,proč myslíš že se furt prodávaj desky a drahý gramce.TAkže digital neni všechno,je to hlavně snadnej zpusob jak něco přenyst rychle a aby to malo zabíralo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu teoretizovat na základě dokumentace.

PS3 posílá ven kde co, podle toho, co máš nastaveno, co na PS3 pouštíš a co je připojeno.

Asi nejchytřejší způsob je propojit AV Receiver s PS3 přes HDMI, ale zvuk pouštět přes DIGITAL OUT (tj nastavit to na PS3). Tím dosáhneš zvuku DD 5.1 / DTS 5.1 jak z her tak z filmů. Naopak přes HDMI v takovém případě zvuk nepůjde.

Alternativní varianta, nemáš-li AV Receiver, je připojit vše do "AV MULTI OUT" a připojit k tomu nějaké písíčkové 2.0 či 2.1 repráky. Pak budeš mít ale jenom stereo, ale za čtvrtinovou cenu.

Viz

http://manuals.playstation.net/document/en/ps3/current/settings/audiooutput.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 8 months later...

Zdravím, potřebuji prosím poradit.

Povedlo se mi sehnat Creative-Sound-Blaster-Extigy a ve skříni se mi válí repro Creative Labs Inspire T6100.

Jedná se mi o ty tři konektory (oranžový, černý a zelený)post-66926-1468716554095_thumb.jpg

Neporadil by někdo jak je mám správně zapojit.

Předem dík za rady.

Upraveno uživatelem Fjanta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...

jasně že PC. Tahle má externí napájení.

Abych to popsal kompletně: Mám subwofer genius k němu mám drátovými výstupy připojeno 5 repro pioneer, dále mám PC zvukovku a PS3. Logicky by mělo fungovat optika přes PS3 do zvukovky (opt in) a zvukovka by pak 5.1 mělo poslat přes asi tedy 3 jacky do subwoferu a dál do repro. Problém je že nevím jak to nastavit, mám pocit absence správného softu. Dále nevím jak udělat redukci 3,5 jack to cinch do subwoferu. Jsem v tomhle začátečník a za boha by mě nenapadlo jak to bude složitý. Že musí běžet PC vím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, dle prvni odpovedi, ze ti jede audio, chapu, ze ti jede stereo. To se neni cemu divit, opticky signal je totiz v zakladu stereo, az pote pomoci kodeku se rozkodovava do 5.1 systemu.

Tzn tobe 5.1 jde do zvukovky, protoze PS3 ma codec v sobe (DTS, DD ...), ale ta zvukovka v sobe nema kodek a posila ho dal do repro jako stereo. Nejaky audiginy umi 5.1 hardwarove pres codec, ale nevim ktery a je k tomu potreba na audigy koupit software asi za 5 dolaru.

Pripadne je mozny namapovat pres softwarovy codec jak ma vysledny zvuk znit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo přesně tak ta moje audigi nemá převodník což jsem myslel že má. Nevim jak na to. Něco doinstalovat. Axago by to mělo streamovat ale ne na anlog takže nic. 5.1 prostě netne Axago vrátím, nicméně toi musím vyřešit a vidím to jen správný soft nebo bazarovou extigy.....

Nebo něco takhle? http://software.store.creative.com/software/dolby-digital-live-pack-sb-audigy-series/106-20946.aspx

Upraveno uživatelem SEMRY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ty repro nemaji nejakej Dolby Surround system nebo Virtual Dolby? Asi to bude nejjednodussi. Protoze i kdyz se ti podari pres software namapovat, pocitej s drobnym spozdenim, v ramci cca pulvteriny, nez software codec prekoduje zvuk na 5.1 (u her dost na prd, u filmu se to da pomoci VLC prehravace trochu korigovat - za predpokladu, ze budes poustet z PC). Ten virtual na repro by to udelal ihned, jen by to nebylo realnych 5.1.

Zkusim pohledat jak se ten software na mapovani jmenuje.

Upraveno uživatelem th0ca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle všeho je to bez šance.... Takže se znovu ptám jakou zvukovku kromě extigy (ta asi má v sobě převodník) lze koupit abych do ní zapojil 3x jack to chinch do subwoferu. SUB má ještě jeden 9 pin konektor možná by se dal využít nevim. Creative tedy už takové zvukovky jako extigy nedělá? Řešení bez RCV tedy neexistuje?

http://www.alza.cz/pioneer-s-slt200-cerne-d368253.htm

sub z nějaký sady od genius

Jde mi zejména o filmy z bluray - konkrétně třeba LeMans má 7.1 a dále o GT5.

Už jsem z toho ale vytočenej - zabejvám se tim 3 dny..... Chci přijít domu, pučit si BL film a nic neřešit.

Upraveno uživatelem SEMRY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu