Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PS4 Pro


tofi

Kupuji  

150 hlasů

  1. 1. Koupim si PS4 Pro jeste letos?

    • Ano
      49
    • Ne
      76
    • Mozna
      25

  • Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Ja bych to shrnul tak, ze pokud clovek nema VR nebo 4k TV neoplati se mu Pro  z objektivniho hlediska kupovat. Rekneme, ze starou ps4 prodas za 6 (nekterou ani to ne) a priplatek 5k a vic urcite nestoji za to. Ty rozdily ve hrach nejsou tak velke, aby za to clovek vyhodil dalsich 5k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@Manoust a přesně to jsem chtěl ve svém příspěvku zdůraznit

@Martinoslav vůbec nejsem skeptický, ba naopak.  Pokud ti to tak vyznělo z mého příspěvku, tak rozhodně nemělo. Dávám PS4 Pro velkou šanci a přeji jí to. Že je PS4 Pro lepší než původní PS4? Však panebože přece musí být, jaký by jinak měla význam? Otázkou ale zůstává, je lepší o tolik než původní PS4, že bezodkladně musela spatřit světlo světa už teď? Každý si v ní najde to své, pro tebe je vítězem ve všech směrech jak píšeš a já ti to přeji. Jak zde ale můžeš číst, není tomu stejně tak u všech horlivých prvních majitelů a proto jsem rád, jak jsem psal. za každý nový ohlas a zkušenost majitelů. Neber to teď prosím jako aroganci z mé strany, ale ... pakliže by si PS4 Pro nikdo nekoupil. pokud by zde přispíval jen @Smartmax jak píšeš, potom kdybys tu přispíval zase jen ty, tak si ji běží hned koupit každý. Z toho důvodu jsem rád za ty ohlasy zde a za každý další.

Nikdo rozumný od PS4 neočekává stabilních 120 FPS a myslím, že PCckaře můžeme v této diskuzi vynechat. Spíš hledejme opodstatnění PS4 Pro v čase. Přece si nepůjdeš kouoit nový mobil jen proto, že má kulatější tlačíko a jemnější rastr než ten který máš, stejně tak si nepoběžíš hned koupit novou ledničku jen proto, že narozdíl od té tvé má funkci turbo zamrazování.  Vzpomeňme si na uvedení PS4 na trh, to byl WOW efekt, páni vždyť jsme přecházeli na NEXT GEN a oproti PS3 nám toho tolik nabídla a stále nabízí. To byl posun! Teď Sony vyhrála boj s časem. Teda, chci říct s konkurencí. Tadááá, první REAL 4K Console na světě, jak uvádějí všechny titulky. Zase jsme to konkurenci natřeli, jejich směšný projekt Scorpio zde bude až za rok a v tu dobu ať už si to strčí někam ... Hm, a co máme teď? NEXT NEXT GEN? Ne, podle mě máme po necelých 3 letech od uvedení PS4 na trh jen o něco lepší PS4.

Co se mě týče, já si tu konzoli stejně dřív nebo později koupím. Taky proto, protože konzole prostě sbírám. Takže nepíši z pozice hejtra a nesnažím se být zaujatý. Chci tím jen říct, že to, že mi Alza teď neprodá druhou, protože jsem ten první slot na ni věnoval někomu jinému odtud a já si tak budu na svoji muset počkat minimálně do prosince, je mi tak najednou nějak jedno a vůbec se nestydím za to, že ji nemám od okamžiku Day One.

Peace :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Smartmax muze mit tisic a jeden nazor, ale zadny z nich nebude relevantni, protoze mluvi o necem, co nezna, nema, nevyzkousel. Je to jeho pravo a rozhodne nemluvim v afektu ani zlobe proti nemu, ani proti nikomu jinemu. Jen mi prijde nefer hazet na neco spinu jen proto, ze to neni podle meho gusta. Nezapominejme, ze o slovo se nejvic hlasi ti, kteri jsou nespokojeni, ti, kteri jsou spokojeni, vetsinou tise mlci a uzivaji si to, s cim jsou spokojeni. Proto bych rozhodne nesoudil, ze se ps4pro nepovedla. A dovolim si poznamenat, ze ani Sony nic prehnane nepropaguje a neprecenuje. O ps4pro mluvi predevsim hraci a media - Sony rekla jen to, ze jde o konzoli pro vice hardcore hrace a ze nebude svuj ekosystem rozdelovat a to plni beze zbytku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že PRO spatřilo světlo světa bych dával hlavně na úkor VR a 4K, na FHD se to snad promítne v následujích hrách v podobě lepších detailů/30FPS v dosavadních detailech/60FPS. Koupil jsem protože nemám žádnou kozoli a rovnou koupil PRO, nelituju..

Hlučná mi nepřijde i když zatím nemám nijak náročnou hru, mechanika mi přijde trochu hlučnější a lehce chrastí mi přijde (to mi docela vadí), dle mého názoru mi při hraní přijde, že je v zadu docela horká, tak mám z toho trochu strach.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zadu je horká, protože je tam odvod horkýho vzduchu + je tam zdroj a rozhodně se nemusíš bát je to naprosto normální. Za sebe můžu říct, že jsem spokojenej. Hlučnost je naprosto minimální a u mé konzole nic nepíská a ani nechrastí a mechanika mi přijde míň hlučnější než na originalní PS4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti konzole nevypíná tak je to v pořádku. Uvnitř máš tepelný čidlo, který konzoli vypne pokud se začne přehřívat. Jestli se tak bojíš tak jí zkus vrátit a vzít jinou a pokud ani to nepomůže tak ti asi jedině zbude koupit si PC, ale i tam se normálně uvnitř zahřívá. Jestli máš doma stolní PC tak si na něm zkus něco zapnout a šáhni si na místo kde máš zdroj a uvidíš, že je úplně stejně horkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tomas007 napsal:

Mám tip, že Sony připraví litovanou edici na Horizon Zero Dawn které vychází 1.března. Já počkám, do té doby si vystačím s Xbox One S které mi přijde taky takové PS4 PRO protože ty hry mi jedou v rozlišení 4K.

V čem ti jednou ? ve 4k kdyz sko 4k hry nepodporuje? To ze mas 4k tv neznamena ze ti hry jedou automaticky ve 4k vzdyt takovy battlefiled jede na xku s jen v 900p natoz ve 4k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moze mi niekto vysvetlit aky je rozdiel medzi 30 a medzi 60fps? ved 30fps je uz pre oko plynule a dostatocne a obrz neseka.

 

ps: konzolu ps4pro som si dnes kupil v alze a ked som prisiel domov konzola bola rozbalena gamepadenom tak pohodeny folia na konzole bez lepiacich paskov a krabica poskodena niakym lepidlom ako keby natom bola lepiaca paska a niekto ju nasilu ztrhol aj s popiskami na krabici takze zajtra im to idem hodit do xsichtu a kupim si ju v nay elektrodome uz ju konecne maju aj na sklade v bratislave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snad vetsina lidi by to tak chtelo a ja se knim priklanim, jenomze dnesnim zvykem je cpat vse jen do grafiky aby to vypadalo dobre a framerate je druhorady. Nechapu proc Pro neudelali na 1080p a 60fps, misto toho tam cpou 4k, protoze to dobre zni a lidi na to slysi, ale potrebny vykon na  poradne 4k v te konzoli proste neni. Navic 4k TV jeste nejsou tak rozsirene a o HDR nemluve, aby mel clovek 4k TV s HDR s hratelnym input lagem to je tak otazka 50 litru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si myslim ze so 4K mali ist az do ps5. ps4 pro je fajn hracka rozhodne krok dopredu ale nie aj 4k... hraci nato niesu pripraveny vyvojari nato niesu pripraveny a ani samotna ps4pro nato nieje pripravena. nez vyjdu patche pre hry aby mali stabilnych 60fps bude par mesiacov... nez zacnu vyvojari vytvarat hry na ps4 pro potrva mesiace a uz tu mame project scorpio...

ved GTX 1080 ma 9Tflops a nezvladne stabilne 30fps na 4K zaklinaca... ...

 

ja si ale skorej myslim ze vyvojari radsej siahnu po 1080p/60fps ako sa hrnut do 4k s nejasnym vysledkom grafiky a frame...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

4k je u PRO jen moznost, neni to primarni ucel... Ani sama Sony netvrdi, ze je PRO urcena primarnepro 4k. Oni s nejakou moznosti prijit museli. Nez prijde na trh ps5, byla by tu obrovska dira na trhu zatimco 4k televizi v domacnostech pomalu pribyva. To neslo ignorovat. Budte radi za moznost volby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi prijde fajn mit moznost volby.Treba jak tu drako zminoval ten wau efekt pri skoku z ps3 na ps4 ,tak to tady neni ani naznakem.Kolega z prace,ac financni nouzi netrpi klidne v patek koupil pack z globusu s 3hrami za 6990. I kdyz u mne videl pro v akci,vyhodnotil ze to pro nej nema vyznam,jeho slova jsou, ze si za to usetrene  buro dvakrat nebo trikrat dojde za nejakou dorotou na privat.Mimochodem i u ten slimky je novy ovladac se sviticim light barem na dotyk plosce,takze to neni vylucna zalezitost pro .

Sel jsem mu slim zprovoznit ve smyslu napojeni na net,udelat ucet atd,zapnul mu tlou a jel domu. Vecer se u mne stavoval a zarili mu oci.Takove  ohynky nadseni a jal se mi vypravet sceny ,jak daval clikeroj cihlou po palici. Priznam se,ze jsem mu ten pocit zavidel,sice mam asi vykonejsi konzoli,ale velmi dobre si uvedomuji,ze konzoli delaji hry a ja hraji rycyklovany deset let stary cod ,predelany gta .

Na PS4 mi chybi hry,ktere definuji zanr-crash bandicot skakacka,grand turismo,resident evil,tomb raider ,motorstorm ,god of war,tlou ,red dead redmetion.

Abych to upresnil,ne dalsi dily ,ale takove prelomove hry,ktere  mne jako jako hrace uvedou do tranzu a udelaji mi ten uzas v ocich,jako mel kolega.

Uvidime.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nvm co tu vypuklo za hysterii nekteri asi cekali od Pro prichod jezise :D

ze clovek da do mechaniky disk se hrou je snad uplne normlani ze zacne vrcet ptz tu hru instaluje/overuje DRM po chvili se vypne a hra jede jen z hdd hluk asi teda 30 vterin ale pro nekoho  duvod vraceni :D

konzole je venku 3 dny a asi nekteri cekali ze na vsechny hry zpetne vyjde patch na 4k/120 fps nebo co je jasny ze se nikdo se staryma hrama moc srat nebude

konzole jako takova je investice na minimalne 3 roky a ty rozdily se od ted budou jen zvetsovat a myslim ze to zacne pekne od noveho roku RE7 Nioh a hlavne Horizon ktery na Pro uz bude minimalne rok optimalizovan hry ted z podzimu to podporujou jen tak aby se nereklo a to nemluvim o hrach co nas cekaj Gow Detroit Days Gone RDR2  Mass effect no proste toho bude ranec tady uz si vyvojari daji urcite vetsi praci nez na launch hry ted z podzimu ( v 2013 assassin cross gen taky na ps4 pridal jen vyssi rozliseni a stabilni fps defacto a nikdo tak nebrecel a to byla nova generace tohle je jen upgrade) 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podelim sa s mojim nazorom na konzolu aj ja, kedze ju uz zopar dni mam doma.

PS 4 Pro mi pride ako rozumny medzikrok, kedze vsetky hry budu bezat na povodnej konzole. Je urcena tym, ktory si za nu su ochotny priplatit, a jej zvyseny vykon im za to stoji. Urcite to nestoji za to pre vsetkych a je to urcene len pre mensinu hracov. Preto sa obycajnu PS4 ani nesnazi nahradit. Kedze SONY chcelo upgrade konzoli vydat este tento rok, vetsi vykon si nemohli dovolit. Co je super lebo ponechali nesmierne atraktivnu cenu. Konzola sice nezvlada nativne 4K, ale to vobec nejde poznat, a uprimne mne to absolutne nevadi. Kupoval som si PRO, kvoli tomu ze mam 4K TV a chcel som aby tie hry vyzerali lepsie. A toto konzola to plni presne tak ako som ocakaval.

Ratchet & Clank vyzera na prvy pohlad o triedu lepsie, vyssie rozlisenie a ostrejsie hrany. Dokonca zmenu si hned vsimla aj priatelka, pre ktoru som tu hru kupoval a hrala ju aj na povodnej konzole. Uncharted 4, tu som taku vyraznu zmenu uz nezaregistroval, to bude hlavne tym ze uz predtym som sa nad grafikou rozplyval a nechapal som ako to ps4 dokaze utiahnut. Hra vyzera lepsie ale horsie sa to pozna lebo uz predtym vyzerala uzasne.

Co sa tyka teploty hluku apod. Toto som vobec neriesil, polozil som konzolu na svoje miesta a ona funguje :) Niesom pri nej nalepeny, ci v nej nahodou nieco nepraska alebo ci nehuci trosku viac. A hlavne necakam na akykolvek mini dovod aby som ju mohol ist vratit. Mam na nu predsa 2 rocnu zaruku, a ked sa nieco ozaj seriozne pokasle, tak ju pojdem vartit potom. Nevsimol som si ziadne priehrievanie, zvyseny hluk alebo divne zvuky.

Povodnu PS4 1TB som minuly vikend s nejakymi hrami, ktore som vobec nehral, predal za 7000kc a v stredu som si bol v Alze po PS4 Pro.

Takze co som za tych 3600kc, ktore som musel doplatit dostal?
- hry s podporou vyzeraju PODSTATNE lepsie
- mam novu konzolu s 2 rocnou zarukou (stara mala uz len necely rok)
- mam najvykonnejsiu konzolu na trhu (ego boost :biggrin:)
- remote play dava vecsie rozlisenie (nic klucove, nepouzivam casto, ale par krat ma to uz zachranilo od nudy)

Zaver: Konzola poskytuje/zvlada presne to co som ocakval. Upgrade je v plnej miere dobrovolny a nenuteny. Cena je na rozumnej urovni. Som milo prekvepny poctom hier ktore dostali podporu spetne. Ako nevyhodu beriem, ze s 1080p telkou by mi to za to nestalo a nekupoval by som ju. A taktiez sa trosku obavam pokaslanych updatov na PRO, kedze to pre vyvojarov nieje primarny system, na ktory tu hru cielia (ale to bude ked tak len chvila strpenia a cakania na dalsi update..) Takze za mna urcite palec hore, mne to za upgrade stalo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po počátečních problémech už zkouším všechny hry co mám doma. Ratchet vypadá hodně dobře a Tomb Rider taky. Mám levnou 4k, ale Uncharzed v HDR paráda. Just cause jede stabilně i bez patche. Přidaný bonus je, že mi klesl input lag z 39 na 34ms, jelikož jsem nastavil natvrdo 4k. Vada updatů je, že pouze Tomb Rider nabízí možnost 1080p/60. Asi bych tuto možnost využil dost často

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žel bohu právě režimu 1080p/60...a hlavně lepších stínů (to je něco, kde konzole moc neexcelují) se nejspíš při upgradu nedočkáme...nebo ne nějak často. Ale viditelně to jde, když se chce. Viz paragon....patch na ps4 pro zlepšuje toto

Paragon

Epic Games’ Paragon runs in 1080p at 60 fps on a PS4 Pro, with graphical improvements such as dynamic lighting as well as enhanced scene complexity and geometry. Other visual upgrades include motion blur, volumetric light shafts and fog effects, increased view distance and hierarchical level of detail, screen space reflections, contact shadows, procedural grass, and advanced light bloom.

Výsledek je toto a tady jsem ochoten uznat, že vizuál na ps4 pro stojí za to o ní uvažovat, jenže to je jedna hra...značně vylepšené nasvícení, komplexnost scény, viditelně lepší teselace, hustší porost, světelné efekty, dým, větší dohlednost....a vidím to i z tohoto youtube srovnání....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu