Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

Jen jestli nebudeš takovej ten: To funguje uplně super! a za den to 3x spadne :D ... mno já pokukoval jednu chvíli po nějakém oled 2018 a tam nebyla snad ani podpora hbogo a prý neplánují, ale toto může být ze strany hbo? to netuším.

4k z usb je meh, lepší už je plex či něco s directplay... s tím má problém více TV bohužel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

V 26. 4. 2019 at 15:58, mirai_trunks napsal:

Pisni pak sve dojmy a i nejake foto jak máš udělané své doupě. 😍

Takže Samsung 55Q8DN je doma a zprovozněn. Prní dojmy, TV je fakt velká, přechod z 50 na 55 při sledovací vzdálenosti cca 2,4 m, mazec, ale asi si zvyknu, nic většího sem ale už tedy nechci. Obraz u HD TV (HBO) krásný, zde je fakt vidět skok vpřed, SD programy ujdou, TV procesor dokresluje seč mu síly stačí a celkem se to daří.

U PS4 Pro, obraz je lepší, ale na zadek si z něj nesednu, proti předchozímu Samsung 6serie z r. 2016 to zase takový mega skok není. Filmy z HDD mi jednou skoro všechny ze 100 možná 3 ne, takže tady OK. Pozorovací uhel oproti předešlé TV lepší, občas večer sedím v herně u PC a TV sleduji bokem a na původní TV byl obraz fakt šedý.

Předběžný závěr: TV fajn, za těch 25k koupě nelituji, ale u PS4 jsme čekal větší změnu. Holt jsem měl asi dosavadní TV dobře nastavenou 🙂

Jak je ale v úvodu uvedeno jde o závěr předběžný, nemám ještě odzkoušeny další hry s HDR, zatím jen AC Odyssey a Spiderman a tady žádný ZÁSADNÍ rozdíl nevidím. Uvidím co u GOW a Horizon, dnes večer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím dnes, večer, ted to okupuje syn u Fortnite... 🙂

Vracet učo nebudu, TV je fajn, obraz pěkný, má lepší pozorovací úhel to je pro mě důležité, taky umí třeba bluetooth do sluchátek, to původní neumí a když jde žena vedle spát (mám hernu vedle ložnice), apon ji nebudu rušit u TV nebo PS4. Navíc původní TV šla do obýváku, kde si žena lebedí, že může pouštět 10hod HD krb z youtube... 🙂, doted tam byla stará LG plazma (rv.2010 "nechytrá" ale obraz pěkný) takže v pohodě.

Navíc těch 25k to bylo za hubičku, neřeším. Jen jsem malinko i když naivně naivně čekal wow efekt jako kdysi, když jsme si poprvé pustil na 117 full HD TV vysílání v HD a to mi fakt spadla brada, protože do té doby oproti SDR to byl mazec.

Takže asi tak, ale mám to zprovozněné 1 den (týden mi ležela v garáži, nebyl čas), tak uvidím po více zkušenostech.

PS: mladej (9 let) říká že u Fortnite je obraz o moooc lepší.... 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju nepřipojovat k internetu, update 1251 uplně zničil perfektní černou, snížil jas a režim hra má wash out barvy. 55’ je na 4k mala , zkuste si zapnout tlou nebo horizon a sednout na vzdalenost 1.8m vylezou detaily... god of war a horizon jsou v hdr fakt masakr, po updatu je hdr rozhozené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše se změnila vlastnost podsviceni, aby local diming nebyl tak agresivni a toto je cena za to. Kdyz jsem dal 4khdr oled lg video na youtube spadla mi fakt brada. A u filmu s pruhem jsem netusil, kde je ten par milimetrovy ramecek a kde vlastne vubec je tv... najednou jsem dokazal videt ten ramecek i pres den... podsviceni na max s max dimingem bylo nekoukatelny vecer, jak to zarilo a najednou uz to nebyl problem. Yt nezvladal najednou nacitat videa plynule. Kdyz jsem hned po rozbaleni odskrtl auto update, tak jsem myslel, ze jsem z toho venku, ale tv se updatuje at chcete nebo ne. Je celkem zavádějící, jak čteme recenze na tv s původním firmwarem. Takovou černou, jak jsem vyfotil v příloze, jsem pak už neviděl. 

7C4F7031-6760-44DB-849B-ACE285607372.jpeg

5D5CF5BC-072D-413B-BA51-6292DFE8FB7A.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co máš za TV s tím updatem? Nám se updatnuly oba Qledy ( Q6,Q8), ale nějaké razantní změny jak popisuješ jsem si nevšiml, spíše bych řekl že to je lepší, titulky už občas nemají bloom apod. Jen mi teda občas zamrzá YT na autoplay, ale to je chyba YT appky bohužel. Odpoledne vyzkouším GoW, horizon už nemám doma na zkoušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bouner: Měl jsem 55 q8dn. Bloming u titulků opravdu zmizel, ono totiž celkově to podsvícení ubralo razantně. Tím ubráním odstranili problikávání podsvícení. Po updatu se režim hra změnil k nepoznání. Zkus si ve hře pak zapnout režim přirozené, ten je teď daleko lepší jak hra ve stinných scénách. V režimu hra teď musíš dát jas na -5 aby ses dostal na podobný obraz (zkoušeno v horiznu hdr). Hdr má teď silenej svetelnej blooming, v horiznu jakoby vybuchla atomovka pri pohledu ze stínu na osvetlenou lokaci nic jen bílo ve wipeoutu taky nove hdr uškodilo. Dřív když jsem dal barvy víc jak 34 už to bylo přepálené a najednou i 40 bylo ok. YT začal nezvládat načítání videí. Přetížení YT nehrozí, ipad načítá hned ze stejné sítě. To se časem snad opraví.

Majkom: Já ji měl a oni mě ji vzali. Hraju i onlinovku a opravdu nechci mít vypálený HUD. 

Důvod postu: nedoporučuju update firmwaru, který se udělá sám, pokud je tv v síti. Downgrade už není možný. Chtěl bych vidět recenzi tv po těch updatech. Jen varuju případné kupující, mě to totiž zaskočilo. Dočíst se o tom na internetu dá dost. Jinak dobrá tv, trochu dse a vertical banding. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na Q8DN verzi software 1202, zprovoznoval jsem ji v pátek, včera se mi update nechtěl stáhnou, prej nestabilní sít, update má snad 1,3GB. Ted jsem to tedy odpojil od sítě, uf ale těsně.

JInak trochu poopravím svůj názor na když jsme dnes zkusil GOW a Horizon, je obraz o třídu lepší než byl na Samsung 6072. Takže TV OK, jen to s tím updatem mi hlava nebere....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jste stihnul právě včas a když je tv připojená k síti, tak si to stahne sama. Pokud bude vadit občasné probliknutí podsvíceni a bloom u titulků budete muset updatovat, ale za jakou cenu. Na yt zadejte q80 insane bloom, tohle mi po updatu dělal horizon a wipeout... předtím ne!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvíli jsem zkoušel teda GoW a žádné problémy jsem neměl, vypnout game-mode bylo hrozné,jelikož ty post process blbiny to dělaj nehratelné :D . Nevšiml jsem si ničeho co by dělalo problémy nebo vypadalo nějak divně. Ono  přirozené/dynamické mody mají hrozně přesaturované barvy´, což nemám rád.

ps: jsem dost na začátku kde je to hodně světlé, tak možná to mate. Zkusím nějakej film pustit či se dostat dál ať vidím 🙂 .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi bych možná zůstal u plazmy. někdy v listopadu by mohla bejt taková UE55RU8002 za cca 15k. (možná budu schopen navodit listopadovou atmosféru už třeba od září, ale to předbíhám 🙂 ). Přinese lepší zážitek než tato budgetovka. Je to VA panel, takže není to až taková bída, nicméně jas má bídnej a z toho plyne i takřka nulové HDR. Obecně od této kategorie nelze čekat zázraky. Ta RU8002 by byla lepší volbou a to celkem značně.

Případně se ozvi pak v průběhu roku. Minimálně do konce 2019 jsem schopen zajistit u  RU8002 -20% oproti maloobchodním cenám. Momentálně zrovna ale RU8002 zažila přecenění, takže tam to oproti jiným obchodům není až tak atraktivní, ale klidně to může být model jiný, třeba Q70, která už má výrazně větší "koule".

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru7100  - zde můžeš načerpat inspiraci. Jedná se prostě o základní telku, i když potěší aspoň slušnou černou, podsvícením a kontrastem.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000 - toto je třeba loňská NU8002, která je lepší telkou než UE55RU8002, ale zase RU8002 má právo být horší, protože UE55NU8002 v době svého uvedení na trh stála 36000,- , kdežto UE55RU8002 stála v době svého uvedení na trh 28000,- .  Protože je to takový "akční" model, tak bude už možná cca od listopadu (pravý Black Friday) stát třeba těch 15k.

Ceník aktuálně vypadá takto. Ceny ale budou v průběhu roku klesat. -20% pak bude vypočítáváno z těch cen již pokleslých.

 

cenik -20procent indeshit.jpg

pardon  NU7093 odpovídá na rtings tomuto modelu https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu6900

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu