Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • Moderators

@majkom přesně na tenhle článek na Dittu jsem teď narazil a po jeho přečtení to může působit tak, že je úplně jedno, které z technologií dáš přednost :D

NA druhou stranu jak píše Martin, mezi těma dvěma modely je přes 40tis. rozdíl a moc by mě zajímalo, jestli bude i "viditelný" na obrazovce :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Po přečtení dalších článků (rychlý search přes Google) vidím, že finální verdikty mezi OLED a QLED se vesměs kopírují a spotřebiteli tak výběr moc neusnadňují :D Jakože fajn jsou obě, nelze určit jednoznačného vítěze, každá má své plus i mínus a kupte si prostě to, co se vám víc líbí :D

https://www.alza.cz/qled-vs-oled-tv

https://www.whathifi.com/advice/oled-vs-qled-which-best-tv-technology

@Manoust vidíš, tak to už je podle popisu OLED a přesto stále od té Sony o 40tis. níž. Tak čím je ta Sony tak drahá? Jen značkou a tím, že je to model 2017?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, drak3go napsal:

Po přečtení dalších článků (rychlý search přes Google) vidím, že finální verdikty mezi OLED a QLED se vesměs kopírují a spotřebiteli tak výběr moc neusnadňují :D Jakože fajn jsou obě, nelze určit jednoznačného vítěze, každá má své plus i mínus a kupte si prostě to, co se vám víc líbí :D

https://www.alza.cz/qled-vs-oled-tv

https://www.whathifi.com/advice/oled-vs-qled-which-best-tv-technology

@Manoust vidíš, tak to už je podle popisu OLED a přesto stále od té Sony o 40tis. níž. Tak čím ta ta Sony tak drahá? Jen značkou a tím, že je to model 2017?

Proc je tak draha nevim, ale asi je to momentalne nejlepsi TV co se da koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Čím to, že ten model LG OLED65B6P nemůžu u nás nikde najít? Nebo je to jen jiným značením Evropy vs zbytek světa a tomu odpovídající model prodávaný u nás je tento s písmenem "J" na konci?

https://televize.heureka.cz/lg-oled65b6/#

Stejně tak jako u nás nemůžu najít jejich v žebříčku umístěnou Sony XBR65A1E, že by to byla ta KD-65A1 z mého odkazu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@Manoust díky. Zajímavé, že tady srovnávají modely LG B6P a B7P, model B7P opět u nás k nenalezení, místo toho s písmenem "V". Je to ten stejný model jen jinak značený pro východní Evropu nebo něčím odlišný model? Tyhle rozdíly ve značení v tom akorát dělají bordel :(

https://www.uhdtvvs.com/lg-oled65b7p-vs-oled65b6p-differences-hows-lgs-65-inch-b7p-and-b6p-compared/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, drak3go napsal:

@majkom přesně na tenhle článek na Dittu jsem teď narazil a po jeho přečtení to může působit tak, že je úplně jedno, které z technologií dáš přednost :D

NA druhou stranu jak píše Martin, mezi těma dvěma modely je přes 40tis. rozdíl a moc by mě zajímalo, jestli bude i "viditelný" na obrazovce :rolleyes:

Můžeš specifikovat, jak by si si představoval viditelný rozdíl za 40k?:)

V 7. 9. 2017 at 11:18, Vardant napsal:

Když jsem vybíral ještě z nabídky pro rok 2016, tak v rozumné cenové hladině se dalo uvažovat jen mezi Samsung a LG. A to byl ještě Samsung o dost velký kus v předu. LG šidilo a nenabízelo plné 4k.
Pokud vím, tak tenhle rok se situace trochu zlepšila a je možné vzít i Sony.

Značky jako Panasonic mají dobrý až opravdový high-end a značky jako Philips nenabízí ani to.

Existuje ještě možnost ušetřit a koupit Hisense popř. TCL, ale když jsem koukal, tak ty dobré modely u nás nebyly k mání.

Já nakonec skončil u řady KS7000, která se teď doprodává za slušné ceny.

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
 

Já jsem tedy v loňské řadě pořídil sedmičkovou LG, protože Samsung v té cenové relaci nabízel třídu níž. A nemám šizené 4k.

Jinak trochu se tu ztrácí vliv OS. Když po té televizi hodí člověk ovladač, už může být pozdě:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 29 minutami, tojejedno napsal:

Můžeš specifikovat, jak by si si představoval viditelný rozdíl za 40k?:)

Tak, že když ty televize postavím vedle sebe bude vidět, že televize dražší o 40tis. má na první pohled viditelně a neoddiskutovatelně lepší obraz.

Záměrně jsem slovo "viditelný" dal do uvozovek, protože dokážu akceptovat vyšší cenu televize za značku, futuristický design apod., ne ale v rozdílu 40tis. Za takovou cenu bych očekával, že ta TV bude mít nesrovnatelně lepší obraz, lepší zobrazení bez rozdílu světelných podmínek v místnosti atd.

Proto byl můj první dotaz, týkající se srovnání těch dvou modelů na to, jestli ten rozdíl 40tis. je pro tu Sony ospravedlnitelný.

před 29 minutami, tojejedno napsal:

Jinak trochu se tu ztrácí vliv OS. Když po té televizi hodí člověk ovladač, už může být pozdě:)

Předpokládám, že tímto narážíš na tragický OS televizí LG.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, drak3go napsal:

Tak, že když ty televize postavím vedle sebe bude vidět, že televize dražší o 40tis. má na první pohled viditelně a neoddiskutovatelně lepší obraz.

Záměrně jsem slovo "viditelný" dal do uvozovek, protože dokážu akceptovat vyšší cenu televize za značku, futuristický design apod., ne ale v rozdílu 40tis. Za takovou cenu bych očekával, že ta TV bude mít nesrovnatelně lepší obraz, lepší zobrazení bez rozdílu světelných podmínek v místnosti atd.

Proto byl můj první dotaz, týkající se srovnání těch dvou modelů na to, jestli ten rozdíl 40tis. je pro tu Sony ospravedlnitelný.

Předpokládám, že tímto narážíš na tragický OS televizí LG.

Byť fanoušek SOny, tak myslím Android. WEBOS3 mi přijde docela rozumný. WEBOS2 by mi rozbil televizi ovladačem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu