Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

 Vazeni a mili,

delsi dobu uvazuji o koupi nove televize. Co se tyce parametru, tak chci samozrejme 4K, 100Hz, slusne zobrazeni HDR obsahu a taky podporu Apple Airplay 2. Co jsem se zatim dival, tak se mi podarilo okruh zuzit na dve televize, ale samozrejme si necham poradit, pokud budete mit lepsi napady. Televize bude primarne vyuzivana ke sledovani filmu/serialu a PS4. Nepotrebuji resit kvalitu zvuku, protoze to budu krmit 5.1 soustavou pres optiku.

Kandidat c. 1: Sony KD-55XG9505

+ Android (nebudu muset kupovat dalsi krabicku kvuli Kodi)

+ Vysoky jas pri sledovani HDR obsahu

- pozorovaci uhly (VA panel)

- zobrazeni cerne (neni to OLED)

Kandidat c. 2: LG OLED55B9PLA

+ OLED a vsechny vyhody spojene s touto technologii (kontrast etc.)

+ pozorovaci uhly

- burn-in

- nutnost dokoupeni chytre krabicky kvuli Kodi

Jaky mate nazor vy?

Diky, kresik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

2 věci.

65” 

a OLED, když máš keš:).

Jinak tak nejak normálně: 

nebál bych se sony xf9005, rozdil od xg nejsou znatelne a 65ka jiz za 30k.

take bych se nebal samsung q70. cena obdobna, na gaming lepsi filmy asik horsi, ale oba jsou VA a samsung ma podporu vseho mozneho na tizenu.

Oled a burn in, relativni. mam kamose co jede na oledu 8h denne a vpohode. ja volil qled bo TV  jede u nas 6h denne jako kulisa a uhlopricka je lepsi deviza nez absolutni cerna.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@placek Taky se spis priklanim k tomu OLEDu, klasicka televize na tom prakticky ani nepobezi. Spis to bude slouzit jako velka obrazovka. Akorat je to vetsi investice a nerad bych za dva roky resil vypalene tachometry z Gran Turisma, ktere mi nikdo nevyreklamuje.

@Martinoslav Na zesilovaci muzu pouzit jen mam volnou jednu optiku a jeden koax. To je v tom zvuku takovy rozdil?

@mirai_trunks 65’’ uhlopricku sem bohuzel nedostanu a cenovka je taky uplne nekde jinde. XF9005 nepodporuje Apple Airplay 2, teda alespon co jsem cetl. Proto jsem mel v merku tu XG9505, coz je pry v podstate to stejne, akorat novejsi rada. Mrknu jeste na ty Samsungy.

Diky moc panove. 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@Crashíčeq Jde o to jaky zdroj zvuku preferujes. Pres optiku protahnes max Dolby Digital 5.1 a to je jen takovy “lepsi stereo”, ale pokud jedes filmy v DTS HDMA  apod., tak to je nebe a dudy 🙂 Dynamika zvuku a rozlisitelnost jednotlivych kanalu je s DD na neporovnatelne urovni. Potreba je k tomu HDMi, protoze pres optiku ten datovej tok neprotahnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Crashíčeq napsal:

@placek Taky se spis priklanim k tomu OLEDu, klasicka televize na tom prakticky ani nepobezi. Spis to bude slouzit jako velka obrazovka. Akorat je to vetsi investice a nerad bych za dva roky resil vypalene tachometry z Gran Turisma, ktere mi nikdo nevyreklamuje.

@Martinoslav Na zesilovaci muzu pouzit jen mam volnou jednu optiku a jeden koax. To je v tom zvuku takovy rozdil?

@mirai_trunks 65’’ uhlopricku sem bohuzel nedostanu a cenovka je taky uplne nekde jinde. XF9005 nepodporuje Apple Airplay 2, teda alespon co jsem cetl. Proto jsem mel v merku tu XG9505, coz je pry v podstate to stejne, akorat novejsi rada. Mrknu jeste na ty Samsungy.

Diky moc panove. 😉

Mám OLED TV 3 roky a nic se nevypálilo.Většinou filmy a občas hry.Starou plazmu jsem vypálil.(ale to jsem na ní nahrál asi 6000 hodin MP v Gearsu 2 a 3.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Zdravím vespolek! 🙂 Vybíram TV 55" 100Hz především na hry, cena do 30K. Zajímají mě vaše zkušenosti, srovnání nebo doporučení, nějaké recenze už jsem četl třeba na CoVybrat.cz

Měl jsem tři kandidáty
55" Sony Bravia KD-55XG8596   IPS
Samsung QE55Q85R   VA
55" LG 55SM9010PLA   IPS

Jenže... 

alespoň předběžným počtením vlákna jsem se dostal k OLED Televize LG OLED55B9

Vyplatí se nyní koupit? Uvažuji v horizontu dvou až čtyř měsíců k PS4/5 nebo Xbox Series X... 

Děkuji 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu