Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Máte někdo zkušenost s tou Philips 65PUS7502? Nebo případně jinou televizí Philips s ambilightem v této cenové kategorii (kolem 30k)? Četl jsem nějaké stížnosti na pomalý operační systém, zasekávání a samovolné vypínání. Ale nevím, jestli to nebylo u nějakých starších verzí. Vzhledem k tomu, že momentálně stojí s cashbackem 23 tisíc a pokud se nemýlím, tak má 100 Hz panel, není tady co řešit. Jen se bojím toho Androidu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

je nejaka z tehle televizi dostacujici pro ps4 pro? Momentalne si nemuzeme nic drazsiho dovolit. Diky za reakce :)

https://m.alza.cz/50-samsung-ue50nu7022-d5443933.htm

https://m.alza.cz/43-sony-bravia-kd-43xe7096-d4830027.htm

resp. je v teto cenove relaci lepsi jit pouze do full hd televize a ps4 slim? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja bych bral radsi toho samsunga. ma vetsi uhlopricku a VA panel (sice horsi pozorovaci uhly, ale lepsi kontrast a lepsi cernou), konkretne tenhle model ma kontrast 3000:1

s HDR uz je to na stiru, ale co cekat od tv za 12.. svitivost ma 250cd/m2. to ta sony ma sice svitivost 300cd/m2 (coz je furt malo), ale staticky kontrast jen 1000:1 a ips panel - ten ma sice dobre pozorovaci uhly, ale cerna je spis seda.. oboji je edge led podsviceni - to znamena, ze ze svetlo je do obrazu vedeno z okraju, takze nikdy nedocili rovnomerneho podsviceni. v tmavych scenach to jde videt - jakoby svetelny flek. me osobne to dost s*re.

a taky oboji je 50hz panel.

idealni tv (alespon podle me) je ulopricka nad 55 (ty maji standartne 100hz panel), staticky kontrast alespon 4000:1, 10ti bitovy (kazdy subpixel coz je pixel slozeny ze tri casti - RGB aka red, green, blue dokaze sam za sebe zobrazit 1024 odstinu, coz ve finale dava 1073741824 barev) VA panel a direct led podsviceni (se stmivajicimi zonami - ktere zas stlumi podsviceni v tmavych scenach k docileni nejlepsiho kontrastu) a nakonec HDR ktere dava svitivost kolem 1000cd/m2 (norma dolby vision).

to uz jsou ale tv za uplne jine penize.. nejlepsi tv ktera se dala nedavno koupit byla sony 9305 v 55 uhlopricce. mela zminene vlastnosti az na edge led podsviceni, ale zato 64  zon podsviceni, takze to s tim podsvicenim vlastne vyresila.

pokud mas rozpocet okolo 15ti tisic max, zamysli si co je pro tebe dulezite (jaky typ podsviceni, jaky typ panelu atd..) a pak si zjisti specifikace v prilozenem odkazu.

https://www.displayspecifications.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 9. 2018 at 10:38, ctwereczz napsal:

ja bych bral radsi toho samsunga. ma vetsi uhlopricku a VA panel (sice horsi pozorovaci uhly, ale lepsi kontrast a lepsi cernou), konkretne tenhle model ma kontrast 3000:1

s HDR uz je to na stiru, ale co cekat od tv za 12.. svitivost ma 250cd/m2. to ta sony ma sice svitivost 300cd/m2 (coz je furt malo), ale staticky kontrast jen 1000:1 a ips panel - ten ma sice dobre pozorovaci uhly, ale cerna je spis seda.. oboji je edge led podsviceni - to znamena, ze ze svetlo je do obrazu vedeno z okraju, takze nikdy nedocili rovnomerneho podsviceni. v tmavych scenach to jde videt - jakoby svetelny flek. me osobne to dost s*re.

a taky oboji je 50hz panel.

idealni tv (alespon podle me) je ulopricka nad 55 (ty maji standartne 100hz panel), staticky kontrast alespon 4000:1, 10ti bitovy (kazdy subpixel coz je pixel slozeny ze tri casti - RGB aka red, green, blue dokaze sam za sebe zobrazit 1024 odstinu, coz ve finale dava 1073741824 barev) VA panel a direct led podsviceni (se stmivajicimi zonami - ktere zas stlumi podsviceni v tmavych scenach k docileni nejlepsiho kontrastu) a nakonec HDR ktere dava svitivost kolem 1000cd/m2 (norma dolby vision).

to uz jsou ale tv za uplne jine penize.. nejlepsi tv ktera se dala nedavno koupit byla sony 9305 v 55 uhlopricce. mela zminene vlastnosti az na edge led podsviceni, ale zato 64  zon podsviceni, takze to s tim podsvicenim vlastne vyresila.

pokud mas rozpocet okolo 15ti tisic max, zamysli si co je pro tebe dulezite (jaky typ podsviceni, jaky typ panelu atd..) a pak si zjisti specifikace v prilozenem odkazu.

https://www.displayspecifications.com

No já teda nejsem tak znalý tohoto tématu jako ty, ale rozhodně bych neřekl, že uhlopříčky nad 55 palců mají standartně 100 hz panel. Já jsem nedávno sháněl televizi 65 palců a narazit na nějakou s panelem 100 hz do 35 tisíc (což byl můj rozpočet) bylo docela umění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak urcite. neni to pravidlo. co jsem si ale vsiml, kdyz jsem si tv vybiral (ruzne fora a recenze), ze nektere tv v uhlopricce 50 mely 50hz panel, ale v 55 uhlopricce uz 100 hz.

dokonce sami autori tech clanku zminovali, at se tazajici poohlednou po 55 palcove verzi prave kvuli 100hz panelu. ze vyrobcum se moc neoplati osazovat mensi uhlopricky 100 hz panely (toto je neoverena informace, pouze pisu co jsem vycetl).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted pokukuju po tyhle. Pro me je 20k za TV strop a chci samozrejme co největší. Jinak se v tyhle problematice vůbec neorientuju :-)

LG 65UJ651V

a co prodlouzena zaruka +3 roky za 1999,- ma asi smysl, když celkove TV po zaruce radi odchazej do kopru jak jsem tak cet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, mirai_trunks napsal:

Jinak porad plati cca pod 25k je vsechno 50Hz. 

tak tak....pokud někdo pod 25k napíše, že to má 100 Hz tak je to lež nebo dopočet....Kámoš co je odborník přes TV a vybíral mi ji tak říkal, že rok 2017-2018 je bída co se týče panelů a kvality...

Upraveno uživatelem krtek6
chyba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Martinoslav napsal:

A kdes to vyčetl? Já vidím všude 50Hz https://www.cena-vykon.cz/porovnani-televize/lg-55sj950v-vs-philips-55pus7503-12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem kupoval sony 55xe8596 za 27 litru.. ted se da koupit aji pod dvacet.. a ta zrovna ma 100hz panel

 

jo a Anubisovi - dej si pozor. ta tvoje LG ma rgbw strukturu.. to znamena, ze mezi pixely je jeste jeden bily subpixel. takze to ani ve skutecnosti nema UHD rozliseni. si zadej do googlu RGBW a neco si o tom precti. a specialne LG sidila panely. tahle ma konkretne 960 mrtvych bodu, co jen sviti bile.

tu odkaz se specifikacema te LG 65UJ651V

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tech všech udajich aby se prase vyznalo :-) uz me to neba hledat nejakou kloudnou TV do 20k :-( Vsichni delaj od jednoho modelu X ruznejch variant a rozdil skoro zadnej. Chci to na hrani, jelikož jinej zdroj 4k rozliseni nemam tak se asi na milou TV vyseru a budu hrat na Full HD jako doted, nez moje stara TV umre.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu