Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
Karel Kobliha

Televize pro Playstation 4 PRO

Recommended Posts

Zdravím ve spolek.

Po přečtení tohoto vlákna kdy sem myslel ze si pořídím něco ve stylu NU7472 sem došel k závěru, že potřebuji něco jako je 

1. B8 od LG 

+ oled

- cena

2. XF9005 od Sony 

+- asi zlatá střední cesta

3. NU8002 od Samsungu 

- edge led

+ cena

Zatím to vidím podle tohoto pořadí 

Je to moje první televize co budu pořizovat, tak sem z toho takovej nesvůj. Převážně to budou večerní filmy, v mezičase klasickej TV program a občasný hraní odhadem dejme 2-4 hodinky denně z PC později i z PS4 pro, když bude chuť. 

Vím že vcelku porovnávám jablka a hrušky, ale může mi někdo poradit ještě nějaké klady a zápory? Začínám se v tom už plácat, kdy sem za poslední 3dny přečetl spoustu článků. Prostě chci funkční televizi, která bude všestranná a OLED se trochu bojím i když by podle všeho neměl být problém. Díky za rady

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Nik ti neporadi:) ja bych bral oled ale kedze planujes 4h denne hrat mozno to neni najlepsi napad.

Za mna, pokial nie oled, bral by som sony (mam ich obraz rad), nonoled sa vyhni lg. A ja osobne by som sa vyhol aj samsungu, ale indeshit pride a vysvetli ti ze naopak samsung je best:) takze tazko ti tu niekto povie co mas kupit:)

aby som to uzavrel, ja mam oled a nechcel by som non oled. Pokial ale nebudes brat oled, za mna sony:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co se týče XF9005 Sony mi prodavač v Datart tvrdil, nebrat. Prý kvůli tomu že má OS Android, tak ten se časem zaneřádí různými aplikacemi a cca po pul až jednom roce se začíná TV sekat atd, prej na to mají hafo reklamací. Tak nevím zda to není ptákovina?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám 55 palců NU8002na doporučení zdejší elity a v ceně 20 tis. nejlepší volba. Upřímně je to o penězích, když bych chtěl dát do televize více, tak beru Sony, no a zase naopak LG bych se úplně vyhnul, ale každého názor na tyhle 3 značky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

3metry. Vím že by bodla větší ale to zas rozpočtově nedám

Večer pro nějakou jedu, tak sem zvědavej kdo co stihne poradit a jak se nakonec rozhodnu.

Zatím vede B8 LG, ale dost mi v žaludku leží ta Q8 od Samsungu.

Přeci jen další faktor jako je spotřeba El.energie bude možná rozhodující 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hlavně se rozhodni na co primárně chceš TV, zda na hraní, sledování filmů apod. Pokud převážně filmy a občas hraní, tak spíše oled, pokud naopak primárně hry tak Qled... a hlavně potom brát v potaz faktor toho, zda nemáš doma někoho jako já kdo by ti u Oledu nechal klidně puštěnej statickej obraz celej den/hrál hodně rdr2  :D .
Také se mrkni na podporu aplikací na dané TV, pokud používáš např hbo apod. ( Takové philips Oled jsou na toto experti :D )

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

qled q8 a xf9005 jsou srovnatelne TV. nanhry je lepsi qled, ma podporu freesync a mensi imputlag. je o 5k drazsi ale (15%). Sony ma 3.5jack ma sluchatka nebo repro. Samsung musis optikou nebo modrym zubem pripojit ozvuceni. Android TV nepodporuje HBO go appku Tizen v Samsungu ji má

Oled je o kategorii jinde. Na filmy ke bez konkurence. Hry tak hodku, 2 denne take ok. 

Pripojeni oledu na PC, kde hrozí, ze pobezí staticka obrazovka dlouho bych se bal. 

Bejt ten qled q8 za stejne penize jako xf9005 bral bych ho. 5k je jiz ale dost. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nakonec to vypadá na Q8 od Samsungu jen teď ještě řeším jestli si připlatit 2k za koncovku (FN / DN)

Jedinej rozdíl jsem vypozoroval v edge /  direct led 

Dnes sem koukal v krámě na edge led a nepřišlo mi to nějak strašný. Ale na porovnání vedle sebe je nemají 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

DN bude mít rovnoměrný jas, ale zase příjdeš o one connect box + ta TV nevypadá tak hezky ze zadní strany pokud to nemáš přímo u zdi :D .... ale osobně bych raději bral one connect box a jak píše majkom, toto bych moc neřešil ... rozdíl na 99% nepoznáš.
Řešit PWM nemá moc smysl, jelikož to je dost subjektivní a v rozdílných situacích to podává rozdílné výsledky ( někomu vadí těch 120hz u sonky, někomu těch 60hz u samsungu pro 60fps).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu