Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

Tak jsem úspěšně vypakoval z domu Philips 65PUS7502. Kupováno v srpnu 2018, že televize trpí na docela značný vertical banding (tmavé pruhy při světlém pozadí) jsem si všimnul bohužel až po 14ti denní lhůtě na vrácení. Následovalo dlouhé rozmýšlení co s tím, po přečtení několika zkušeností s přesně tím stejným problémem u tohoto modelu, jsem reklamoval. V CZC mě odkázali do patřičných končin a reklamaci neuznali. Že se na pohybující se scény se světlým pozadím takřka nedá dívat nikoho nezajímalo, prý je to v rámci mezí výrobce. Následoval rozhovor se soudním znalcem, ovšem po vyslechnutí ceny za znalecký posudek jsem tuto variantu docela rychle zamítnul. Takže jsem tuto televizi se značnou ztrátou prodal a jsem znovu na začátku.

Přemýšlel jsem o OLED55B8 od LG, ale televizi používám na hraní docela často, takže toho vypalování bych se asi bál. Nakonec asi skončím u Samsungu QE65Q6FN. Nebo UE65NU8002, pokud se rozhodnu nějakou tu kroupu ušetřit. Ve finále už mi asi jde hlavně o to, aby to nemělo zase nějakou takovou "vadu", která vlastně není vada, ale vlastnost :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • Moderators

To byla asi fakt smula :( Doted jsem o necem podobnem neslysel, ale kdyz jsem zadal vertical banding do guglu, vyjely na me obrazky s timto problemem na vsech moznych typech televizi, vcetne oled nebo qled. Tak drzim pesti, at uz mas s tou dalsi telkou svatej pokoj... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

U vsech TV je panelova loterie, na spatnej kus lze narazit ve vsech cenovych relacich. 

k vyberu:

vzal bych nu8002

napriklad v 65:

https://www.electroworld.cz/samsung-ue65nu8002

skladem je i v 55ce za 20k a 75ce za 43k.

Celkem zajimave ted vychazi zakladi 4k od samsungu mallu. maji 15% na nektere samsung tv:

https://www.mall.cz/televizory/samsung-ue75nu7172?src=sug&s=nu7172

v 75ce za 34k je celkem ok cena jiz. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to opravdu loterie je, vřele doporučuju jakoukoli televizi hned po zakoupení otestovat, jestli na banding netrpí - na YouTube stačí zadat "banding test" a je tam spousta videí, pomocí kterých to ihned uvidíte. A pokud se vám nebude něco zdát, hned vrátit bez udání důvodu. Protože jak prošvihnete 14ti denní lhůtu, tak s reklamací s největší pravděpodobností neuspějete, takových příběhů jsem si přečetl spousty a jeden bohužel sám zažil. Ta moje Philips stála se všemi slevami 23 tisíc, ale nedokážu si představit, že si koupím televizi třeba za 50+ tisíc, bude mít tenhle problém a výrobce mi řekne že to tak je v pořádku, že si prostě na ty pruhy při sledování fotbalu musím zvyknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau chlapi ,shaním pro kamarádku televizi , pro ní jako kulisa,na které stejně asi nepozná nějak zásadní rozdíly kromě úhlopříčky 😆 ale přesto bych ji chtěl pořídit nějakou lepší třídu a ověřenou TV , ne nějaký RGBW shit kterých mě už poslala několik s tím ze našla velkou 4K TV za skvělou cenu .

Takže,TV bude od gauče nějakých 3,5 metru cca ,tudíž nějaká 65” +- ? 

Budget 20k

optika pro připojení reciveru podmínka

jinak zbytek asi klasika ,myslím že 4K HDR ,dvbt2 Hevc,možnost pověšeni na zeď , možnost připojení ex.HDD jsou dnes standard ne ? 😆

100hz panel by se mi určitě líbil,ale to v tyhle velikosti s tímhle budgetem asi nebudu mít moc úspěch co ? 

Za každou radu nebo tip budu jedině rád !

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

https://www.datart.cz/srotovne_tv/index.html

zajimava je 65xf8505 za 25k po srotovnem. sice ips, ale 100hz za ty prachy. :)

na alze je jeste 70xf8305 za 30k. VA panel a direct led. taky good za ty prachy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koupil Samsung QE65Q6FN a oproti Philipsu je to nebe a dudy, připlatit si za VA panel se rozhodně vyplatí. I to prostředí operačního systému je intuitivnější, automaticky rozezná všechna zařízení připojená přes HDMI, přidá k nim příslušné ikonky a takové ty blbosti, které sice nejsou klíčové, ale potěší. V podsvícení panelu nevidím jedinou chybu (opět oproti Philipsu). Zvuk je taky podstatně lepší. Rozhodně můžu doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ji měl rezervovanou, ale nakonec jsem ji pustil. Mám dva roky model 6072 úhlopříčka 50 a na doporučení místních by to pro mě asi taková změna nebyla, takže spíš pokukuju po LG OLED B8 nebo snad i Sony XF9005. Naživo v obchodě mi však obraz 8002 a dokonce ani XF9005 nepřišel nějak lepší, kdežto na B8 jsem valil bulvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu