Jump to content
Karel Kobliha

Televize pro Playstation 4 PRO

Recommended Posts

Taky jsem to řešil, ale nakonec jsem se rozhodl pro OLED. Protože teď LED mám, takže bych si jen koupil lepší LED a to Sony XF900 nebo Samsung 8002, ale pořád LED. Kdežto OLED je již nová technologie a dle mě, co jsme viděl naživo je už někde jinde. Bohužel  Samsungy Q jsou pořád LED TV, takže zatím jediná cenově slušná OLED je LGB8, i když s rizikem vypalováníl, což ale při mém hraní max 2 hodky denně, moc obavy nemám. Jen podotknu, že zatím jsme ji nekoupil, protože jak mi zde poradili, pokud nemám vyloženě důvod, není třeba to řešit. Až to přijde pujdu do OLED.

před 13 hodinami, rkolarik napsal:

Taky jsem to řešil, ale nakonec jsem se rozhodl pro OLED. Protože teď LED mám, takže bych si jen koupil lepší LED a to Sony XF900 nebo Samsung 8002, ale pořád LED. Kdežto OLED je již nová technologie a dle mě, co jsme viděl naživo je už někde jinde. Bohužel  Samsungy Q jsou pořád LED TV, takže zatím jediná cenově slušná OLED je LGB8, i když s rizikem vypalováníl, což ale při mém hraní max 2 hodky denně, moc obavy nemám. Jen podotknu, že zatím jsme ji nekoupil, protože jak mi zde poradili, pokud nemám vyloženě důvod, není třeba to řešit. Až to přijde pujdu do OLED.

Je tomu rok, co jsem pořídil OLED od Sony. Od té doby TV běží v denním režímu běžného TV vysílání/hry/filmy. Nepozoruji žádné známky vypalování obrazu a zatím jsem ani nemusel použít funkci "Obnovení obrazu" (kterou má Sony pro tyto případy integrovanou do SW a u které doporučují její použití max. 1x do roka nebo méně dle potřeby).

Uvidím jak dál, zatím jsem s TV moc spokojen.

Když si tam zapneš na hodinku hru a potom díl ordinace není moc vypovídající hodnota :D ... pokud plánuješ hrát jak někteří píšou třeba 5+ denně, tak bych do Oledu nešel už z důvodu rizika. pokud samozřejmě někdo má bokem na dalších 5 takových, tak to asi moc neřeší :D .

Nikde jsem o hodince hraní nic nepsal. Nepatřím určitě mezi hardcore hráče, co by u tohoto seděli celý víkend a zároveň si nedělám roční statistiky každého hraní, nemám důvod. Ale pro ilustraci jsem si teď znovu dal TLOU na zničující obtížnost a tak zhruba týden jsem to jel denně těch 5h v kuse.

xe9305 je fajn tv pro hdr, ale za 40k rozhodne nestoji:) 

za tu cenu non oled samsung q8 nebo q9 a nebo brzo nove qledy 2019 se subwooferem jiz v cene

v 65ce xf9005 nebo

novej xg950x v 55ce pres tmobile bonus

micro led k seriovemu nasazeni za rozumnej peniz ma jeste par let minimalne. 

Nejde ani tak o to vyvracet nekomu, ze tahle technologie je nejlepsi nebo ze tamta zase tak dobra neni, spis me napdlo udelat souhrn plusu a minusu a vybrat dva/tri typy televizi jako aktualne nejzajimavejsi volby a treba jednou za ctvrt roku ten post zrevidovat podle aktualnich modelu/ceniku. Ale je to jen navrh 🙏🏻😀👍🏻