Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

V 21. 4. 2019 at 20:54, Simix07 napsal:

Ahoj chlapi, řeším teď dilema co koupit za novou TV. Po asi 6 měsíčním studování volím mezi Sony 65 af8 oled, LG 65 c8 oled, Samsung QE65Q9FN a Sony xf9005 v 75 palcích. Dlouho jsem řešil jestli nebude těch 65 palců málo, jsem trochu maniak, ale po shlédnutí těch oledu v kramech plus Sony af1 u švagra chci jít asi do oledu. Použíti ps4, ps4 pro kupovat nebudu, počkám až ps5 a pak hodne filmy na kodi ve 4k a taky klasický televize v HD. Otázka je která z výše uvedených TV bude nejlepší na ps4 potažmo ps5? Moc díky za názory. 

Na hraní bude nejlepší Q9FN, ale zase na Tizenu nefrčí Kodi. Když OLED, tak Sony. Má lepší pohyb než LG a není to LG 🙂

Na Q9FN už slevu neumím, ale na všechny 2019 -20% není problém, kdyžtak se ozvi (myslím, že jsem sem i posílal ceník) Třeba od Q80 to má celkem koule - VA s dobrými úhly dokonce (hraješ ale stejně rovně), hlavně má Freesync a super nízekej input lag  Ps5 na 99% bude mít AMD čip . Stejně tak nové Sony 2019 se dají taky s cca -20% sehnat. Akorát XG95 není oproti XF9005 žádný terno. Možná počkat, co předvede nový Sony OLED.

Případně 8K 🙂 ...Prej PS5 má zvládat 8k 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • Junior Moderators

Na výprodej bych se vykašlal a vzal rovnou novej model! 

55" Samsung QE55Q80: https://www.alza.cz/55-samsung-qe55q80-d5560851.htm

To, že zaplatíš 30k navíc je supr:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Je to pořád o tom kolik chceš investovat. nu8002 je paradní základní herní TV a za tu cenu bych neváhal. 

Chceš použít TV i na HDR filmy a hry? Budeš využívat víc než 3h denně? Placni se přes kapsu a připlať za q8. 

Screenshot_20190426_133842.jpg

Screenshot_20190426_133904.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 4. 2019 at 8:40, indeshit napsal:

Na hraní bude nejlepší Q9FN, ale zase na Tizenu nefrčí Kodi. Když OLED, tak Sony. Má lepší pohyb než LG a není to LG 🙂

Na Q9FN už slevu neumím, ale na všechny 2019 -20% není problém, kdyžtak se ozvi (myslím, že jsem sem i posílal ceník) Třeba od Q80 to má celkem koule - VA s dobrými úhly dokonce (hraješ ale stejně rovně), hlavně má Freesync a super nízekej input lag  Ps5 na 99% bude mít AMD čip . Stejně tak nové Sony 2019 se dají taky s cca -20% sehnat. Akorát XG95 není oproti XF9005 žádný terno. Možná počkat, co předvede nový Sony OLED.

Případně 8K 🙂 ...Prej PS5 má zvládat 8k 🙂

No aktuálně jsem teď v tom stavu, že se mi začala líbit Sony kd-65af9. Z prvotního wtf nakloneneho stojanu mě začíná okouzlovat😀 Jen je teď za 80k a to už je hodně k zamyšlení a kupovat chci v červenci. Tak kdyby do července ještě o něco spadla cena, doufám že nebudu litovat s af9. Vypalování obrazu se nebojím, mám 9 let starou plazmu LG a pořád jako nová a to se taky řešilo že plazmy vypalujou obraz atd. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mohla ještě, cenově je to dobytčárna, zejména když si vezmeš, že OLED 65" PHILIPS 873 byl za 35k ... to pak je kupovat tu Sony naprostý bláznovství. Ne, že by byla špatná, ale takovej příplatek je nesmyslnej.

 

U OLEDu to vypalování je ale větší riziko než tehdá u plazem.

 

Např na rtings.com si o tom něco přečti, není to úplně prdel.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Sám jsem byl u několika zákazníků, kterým OLED odešel a nahrazovali jsme ho QLEDem. Chlap třeba odjel na služebku a když se vrátil, tak měl v rohu logo Cartoon Network. Manželce a dětem to asi nevysvětlíš.

 

Nechci tím Sony OLED nějak shazovat, ale prostě OLED se vypaluje, to je normální. Pokud OLED, tak se mi taky Sony líbí nejvíc, ale OLED je top na filmy, ale na hry bych se osobně bál. Stejně tak třeba když dohraje film, tak třeba statické prostředí Kodi / Youtube / Netflix apod může potrápit. OLED je fajn v moment, kdy člověk ví, jak se k němu chovat, ale znamená to STAROST. Pokud si koupíš třeba XF9005 nebo QLEDky, tak jsi BEZ STAROSTI. U všeho máš výhody a nevýhody.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, indeshit napsal:

To by mohla ještě, cenově je to dobytčárna, zejména když si vezmeš, že OLED 65" PHILIPS 873 byl za 35k ... to pak je kupovat tu Sony naprostý bláznovství. Ne, že by byla špatná, ale takovej příplatek je nesmyslnej.

 

U OLEDu to vypalování je ale větší riziko než tehdá u plazem.

 

Např na rtings.com si o tom něco přečti, není to úplně prdel.

https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Sám jsem byl u několika zákazníků, kterým OLED odešel a nahrazovali jsme ho QLEDem. Chlap třeba odjel na služebku a když se vrátil, tak měl v rohu logo Cartoon Network. Manželce a dětem to asi nevysvětlíš.

 

Nechci tím Sony OLED nějak shazovat, ale prostě OLED se vypaluje, to je normální. Pokud OLED, tak se mi taky Sony líbí nejvíc, ale OLED je top na filmy, ale na hry bych se osobně bál. Stejně tak třeba když dohraje film, tak třeba statické prostředí Kodi / Youtube / Netflix apod může potrápit. OLED je fajn v moment, kdy člověk ví, jak se k němu chovat, ale znamená to STAROST. Pokud si koupíš třeba XF9005 nebo QLEDky, tak jsi BEZ STAROSTI. U všeho máš výhody a nevýhody.

Tak pokud budu hrát 2 hodiny denně, což u mě v průměru asi bude, pokud nevyjde Last of US 2 a tak podobně 😀 tak by TV mohla vydržet cca 5-7 let tak budu spokojenej, jen ta cena je opravdu prestrelena, za 60k bych neváhal, za 80k jsem pod tlakem. Vím, že z q9fn bych problém neměl, ale ten obraz na oledu mě úplně uchvátil. Ještě se mi to do července musí uležet a pak přijde moje chvíle 😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud hras 2h denne, jdi do oled. Mam oled pres rok, nijak sa o to nestaram, zatim nic vypalene. Ono pokud tam nechas dtaticky obraz tv sama zapne screensaver... nebal bych se toho.

ale priplatok za sony je blbost, panel maju vsichni stejny, jo sony je vyladenejsia, ale nie za tu cenu. Ten philips 65ka, keby som nebol pred rokom kupil lg, berem hned. Oled+ambilight+65 palcu za 35 tisic, pecka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, majkom napsal:

Pokud hras 2h denne, jdi do oled. Mam oled pres rok, nijak sa o to nestaram, zatim nic vypalene. Ono pokud tam nechas dtaticky obraz tv sama zapne screensaver... nebal bych se toho.

ale priplatok za sony je blbost, panel maju vsichni stejny, jo sony je vyladenejsia, ale nie za tu cenu. Ten philips 65ka, keby som nebol pred rokom kupil lg, berem hned. Oled+ambilight+65 palcu za 35 tisic, pecka!

Cena za tu Philips je super. Koukal jsem na tu 65oled803 jenže mám na tuhle značku nějaký blok. Řadím ji mezi sencor, concept a podobný. Rozumem bych koupil Philips, ale srdce říká Sony a peněženka pláče 😀

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě to bude dobrý ten Philips, jak říkám je to jen můj blok. Dřív jsem taky nechtěl o Huawei ani slyšet a teď ho mám a nad míru spokojenost. Jak je na tom Philips např 803 s jasem za dne? Máte někdo možnost porovnat oproti af9? Budu si muset udělat výlet do obchodů ale tam se těžko něco pozná, když to není v domácích podmínkách a nastavení tam může uděláno tak, aby prodali to co zrovna potřebuji prodat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Q6 putovala našim a zřejmě vezmu Q8 nebo se mrknu po něčem novém :D . Philips nevím no, ten SW mají snad nejhorší z android TV a navíc jejich podpora tak 3 měsíce a potom už bez aktualizací :D ...ale třeba už 2019 modely budou lepší + ten ambilight je pecka na některé věci. Je vždy škoda když dobrý HW zabije totálně neschopné SW :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Smarja, ty jsi rozumbrada 😂😂 Ale pletes se jak @Bouner ve vsem, nastesti 😂👍🏻 Znovu opakuji, ze mam doma Philips model 2018 a Android slape naprosto spolehlive. A uprimne, nepotrebuju mit kazdy tyden nejakou aktualizaci - to je spis vopruz nez vyhoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

u philipse je prusvih neschopnost interniho prehravace prehrat 4k rip z usb. po updatu na novej android jiz lepsi, ale porad cuk cuk. vlc jsem testoval, nekdy jde a nekdy pada 🙂 ambilight jsem vypnul, tv mam v rohu a jedna zed je cervena a efekt nic moc:) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

A vis, ze si to muzes zapnout i treba jen jako obycejne podsviceni televize a barvu si zvolit rucne?

Prehravani 4k ripu pres tv dodnes povazuju za zcela okrajovou funkci, kazda televize s tim ma problemy. Neco ty televize prehraji, s necim jinym maji problem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu