Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Televize pro PS4/PS5


Karel Kobliha

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,7k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

před 5 hodinami, figi-1 napsal:

Co si steloval na hdr hraní??? Koukni na tohle a mas vystrane a nakalibrovane a uz nemusis nic stelovat a bude vse paradni. Ja to tak udelal u moji a obraz to vylepsilo paradne.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f/settings

puvodne jsem to tak nastavil pak zapl nejaky hdr hry jako gow hzd a spidey a barvy byly total vyblity bylo to 100x hezci v sdr rezimu takze jsem musel stelovat 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, pejtrix napsal:

puvodne jsem to tak nastavil pak zapl nejaky hdr hry jako gow hzd a spidey a barvy byly total vyblity bylo to 100x hezci v sdr rezimu takze jsem musel stelovat 

 

Tak si asi nemel Formát signálu HDMI prepnuty na enhanced ale mel si asi standard ne? Jinak nechapu protoze tv hdr automaticky prepne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, včera mi po 10 letech odešla moje Sony KDL-40Z4500 a hledám za ni náhradu, TV využívám jen na hraní her možná občas nějaký ten film, projel sem různé weby a chtěl bych tentokrát vyzkoušet Samsung UE65NU8002 nebo QE65Q8D v TV se moc nevyznám tak bych potřeboval poradit co je lepší volba. Děkuji za každou radu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 nej doporučované TV na hraní jsou Samsung Q8DN (model 2018, mám) nebo Sony XF9005. Záleží na tom čemu dáváš přednost, TV by měli být na hraní srovnatelné. Sony má Android (lze využívat např. aplikaci Kodi), Samsung má svůj Tizen. Akorát ten Samsung už má nové modely 2019, takže vyšší cena. Ale model 2018 ještě pořád je ke koupi (mall, czc) za 30k, já ho sehnal v akci na mall za 25k, cca před 3měsíci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

nu8002 rozhodne neni spatna volba. 100hz a aktualne kolem 27k za 65" je good. 

Q8 je mnohem lepsi, hlavne na hdr. Take stoji minimalne 10k navic coz je pak jiz otazkou zda priplatit.

Kolem 35k se tedka pohybuje oledka od philipse. Obrazove volba nejlepsi, android ale nesedne kazdemu a je riziko vypaleni obrazu. ma taky ambilight jako bonus navic.

sonka je dobra tv, model 2018 si cenu celkem drzi coz je skoda. je tam take android.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na špílování Q8DN bude TOP. Jediná nevýhoda je mizerná multimediální podpora, ale film se dá pustit i jinak než přímo z TV (takže třeba z konzole).

XF9005 taky TOP. Q8DN mi připadá obrazově lepší, má i herní vlastnosti lepší, ale zase u Sony rozjedeš Kodi přímo v TV.

PHILIPS 65OLED873 aktuálně mám, ale čucim na tom primárně na filmy a je to TOP. Na hraní bych se na OLEDu dost bál a taky přes den je to mizérie. Ty LCD (Q8DN, XF9005) jsou možná univerzálnější co se týče denní doby sledování. Na OLEDu je přes den viděl úplný lejno a nemá moc dobrej antireflex. V tom zase Q8DN je TOP z těch zmíněnejch.

 

Možná bych to slovo TOP neměl psát tak často 🙂 ...ztrácí to potom tu hodnotu a šmrnc, když je i všechno ostatní TOP 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle rting se obraz vypálil snad už po 2 týdnech ( ale to bylo tuším u sledování TV, nevím zda dělali i herní test) , u RDR2 to ze začátku bylo snad po 3 dnech se vypalovala minimapa :D .... je to model od modelu ...ale u her to hrozí spíše jen u těch se statickými prvky, takže pokud tam např někdo bude hrát 24/7 FFXIV nebo něco, kde je statické UI tak může TV dát po týdnu sbohem .. jinak by to hrozit moc nemělo, jelikož hry často přepínají scénu atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi bys musel hrát fakt intenzivně.

 

Rtings měli dvojí metodiku.

Nejprve dělali docela tortůru těch televizí, kdy tam logo bylo až 20 hodin v kuse. Dalším typem byla loga polotransparentní a taky loga, která tam střídavé byla a nebyla. Ano, po dvou týdnech už byl náznak vypálení, ale to je opravdu extrém. Proto taky jim to bylo vytýkáno, že to není skutečný scénář domácího použití, a a tak rozjeli Real Life Test s mírnější metodikou a mírnější toruturou. Ve výsledku se to vypálilo taky, jen ne tak rychle. Větším problémem než hry, bylo klasické koukání se na TV -tam to byl případ CNN.

Vincent Teoh z HDTVTESTu taky tvrdí, že vypálení je sice skutečné, ale člověk musí pařit intenzivněji.

Osobně telky prodávám a už jsem i měnil OLED, kdy chlapík odjel na služebku a žena dovolila se koukat dětem často na Cartoon Network. Po 1/4 roce vypálený jako prase.

OLED může dobře posloužit, ale musíš být seznámenej s jeho limity a riziky.

Na prodejně jsou taky některé do měsíce totálně v řiti. Tam je to ale tím, že ve smyčkách jsou loga vždy ve stejných místech.

Co třeba je zvláštní úkaz vypálení je v holešovický Alze v Praze OLED Wallpaper. Ten má brutální fleky od něčeho, co snad ani v tom videu není - zvláštní. Třeba Sony OLED se na několika prodejnách dost slušně drží. Mají asi šikovně udělaný dema =vypálení žádný i skoro po roce. Philips je na prodejnách největší katastrofa. LG a Panasonic hned v závěsu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Martinoslav napsal:

@majkom A jsi si jisty tim, co pises? Prave rtings delali dlouhodoby test lcd a oled, oled test skoncilo s vypalenym obrazem...

Jsem, ja nepsal o rtings testu (jak pise pak indeshit - navic ten test jak to nechaj no stop vyhulene, je o nicem). Ale o tom, ze jeden z recenzentov mal na rok oled kde hral fifu, dle clanku kazdy den. Ked nahodou zas na to narazim, postnu to tedy, ani nevim ktera z tych top review stranek to byla. Myslienka je o tom, ze pokial tam nebezi nonstop nejake cnn, tak to riziko je male (nerikam ze neni, klasicke led si bez rizika, oled to riziko maju). Preto si myslim, ze sj ked na tom clovek chce jrat, neznamena to automaticky oled stop. Thats all;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2019 at 9:23, mirai_trunks napsal:

nu8002 rozhodne neni spatna volba. 100hz a aktualne kolem 27k za 65" je good. 

Q8 je mnohem lepsi, hlavne na hdr. Take stoji minimalne 10k navic coz je pak jiz otazkou zda priplatit.

Kolem 35k se tedka pohybuje oledka od philipse. Obrazove volba nejlepsi, android ale nesedne kazdemu a je riziko vypaleni obrazu. ma taky ambilight jako bonus navic.

sonka je dobra tv, model 2018 si cenu celkem drzi coz je skoda. je tam take android.

Taky mám nu8002 - používám i na hraní z PC přes dlouhý HDMI a nevím jak jsou na tom ostatní televize, ale přepínání z 1440p 120hz na 2160p 60Hz nenese úplně skvěle. (Hlavní rozlišení 2160p a přepínání třeba do WoW na 1440p 120Hz). Nicméně po experimentech jedu stabilně 1440p + 1080p 120Hz a luxus. 4k (hraní) na PC kromě filmů nemělo kvůli refresh rate smysl.

A původní favoritní funkce Steamlink je dost tupá <=> kvalita i přes gigabit dost mizerná.

Nicméně jen na PS4 můžu jen doporučit.. používám v kombinaci s bluetooth sluchátky na noční hraní a paráda.

Tzn. pokud to chcete používat jako já i místo herního monitoru a na jiné funkce, dost to zvažte, protože výsledek nemusí být úplně skvělý jak vypadá dle papírových parametrů(ale to tipuju, že u žádné TV). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Zdravím, můžu mít dotaz prosím Vás? Koupil jsem Samsung QE55Q8D a nějak nerozumím, kdy poznám, že HDR je zapnuté. Například na youtube, musím zapínat ručně HDR? Nebo by měla televize poznat zdroj videa sama a podle toho vždy rozhodnout, zda HDR zapne/vypne? Jde mi o BluRay 4k filmy, PS4 Pro a právě ten youtube. Nebo musím pokaždé zapnout HDR+ v nastavení ručně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • Martinoslav changed the title to Televize pro PS4/PS5

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu