Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Dobíjení ovladače Dualshock 4 - rady, tipy, zkušenosti


goblinN82

Recommended Posts

Jakým způsobem nabíjíte své ovladače Dualshock 4, jaké máte zkušenosti s dobíjením pomocí různých periferií (dobíjecí stanice, ext. jednoúčelové nabíječky, nabíječky k telefonům a tabletům, PC, TV, ...) a zkoušeli jste už třeba někdo vyměnit baterii v ovladači, případně si pořídili silnější 2000 mAh?

Podělte se o své zkušenosti :)

V ElectroWordu mají Sony DualShock 4 Charging Station za 599,-

https://www.electroworld.cz/sony-dualshock-4-charging-station-nabijeci-stanice-pro-ps4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PSkový ovladač se dá nabíjet i z PC a nebo nejlépe, nabíječkou na mobil (pokud nemáte starý mobil bez mikro USB). Není potřeba zapínat PSko nebo ho nechávat v rest režimu.

Vím, že do cenových akcí to uplně nepatří, ale třeba tenhle tip ušetří někomu peníze za nabíjecí stanici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
PSkový ovladač se dá nabíjet i z PC a nebo nejlépe, nabíječkou na mobil (pokud nemáte starý mobil bez mikro USB). Není potřeba zapínat PSko nebo ho nechávat v rest režimu.
Vím, že do cenových akcí to uplně nepatří, ale třeba tenhle tip ušetří někomu peníze za nabíjecí stanici.


Za sebe můžu říct,že ta nabíjecí stanice je dle mě nejlepší investice co se nabíjení ovladačů týče. Mám jí rok a je to úplná pohoda [emoji6]
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, SAIXX napsal:

 


Za sebe můžu říct,že ta nabíjecí stanice je dle mě nejlepší investice co se nabíjení ovladačů týče. Mám jí rok a je to úplná pohoda emoji6.png

 

Přesně tak. Druhý gamepad + tato dokina je nejlepší kombo a investice do vybavení k PS4. V podstatě nemožný, aby se stalo, že bys nemohl hrát kvůli vyšťavenýmu gamepadu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se to vezme, je otázka kolik a co žere elektřiny.. při představě, že se vyšťaví gamepad a necham kvůli němu puštěné PC/TV třeba přes noc, zas tak zbytečné mi to nepřijde. Navíc je to možná pocit, ale přes dokinu se mi zdá, že se gamepad nabíjí rychleji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu ale ja urcite taky nenecham pustenou tv/pc pres noc :D mysleno na nabijeni pres noc..ale pres den je vetsina domacnosti zapnuta..ono ani to hrani pres kabel neni problem nebo aspon pro me..odzkouseno ps2/xbox360/ps4..

Nechme to nebo to tu bude jeden velky FLAME :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 40 minutami, IniTW8X napsal:

Jak se to vezme, je otázka kolik a co žere elektřiny.. při představě, že se vyšťaví gamepad a necham kvůli němu puštěné PC/TV třeba přes noc, zas tak zbytečné mi to nepřijde. Navíc je to možná pocit, ale přes dokinu se mi zdá, že se gamepad nabíjí rychleji.

Není to jen pocit, ale je to fakt. Specifikace té dobíjecí stanice je, že při 5V dodává 2A a při úplném vybití ovladače je schopná jej nabít za 2 hod.

Specifikace USB portů, běžně dostupných v PC, je max. 500 mA při 5V (USB 2.0), resp. max. 900 mA při 5V (USB 3.0). Existují speciální dedikované USB porty, určené výhradně pro účely dobíjení zařízení, ale to jsou spíš ext. nabíječky s USB výstupy, připojitelné do klasické zásuvky 220V atp. Běžná PC ani televize takovými porty nedisponují.

Z toho je patrné, že sice lze ovladač dobít jakoukoliv zde diskutovanou metodou (USB porty, nabíječky k telefonům, tabletům, ....), ale bude se výrazně lišit čas, za který se ovladač nabije.

Ta originál dobíjecí stanice je komfortní, byla to jedna z prvních věcí, kterou jsem při pořízení PS4 koupil a při její ceně (jedna bazarová hra?) bych nepochyboval ani chvíli ji kdykoliv pořídit znovu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Ono nejde ani tak o to, jakym proudem dokaze nabijet, jako spis o to, jak si dobijeni ridi samotny ovladac. Pri kapacite jeho baterie, tusim okolo 800 mAh, je to 15 az 20 procent jeho kapacity - proto na jeho dobijeni staci i ten nejzakladnejsi USB port. Pokud byste do nej pustili 2 ampery, tak se s ovladacem muzete rozloucit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Kapacita baterie DS4 je 1000 mAh, takže nejzákladnějším USB portem (pokud se bavíme o PC) ho skutečně nelze dobít rychlostí té USB stanice.

Mimo to, udávaná specifikace max. výstupního proudu USB je za předpokladu, že v USB není připojeno žádné další zařízení, vyžadující napájení. Jinak je to totož 100 mA na větev (USB 2.0), resp. 150 mA na větev (USB 3.0), přičemž max. počet větví je 5 (USB 2.0), resp. 6 (USB 3.0).

Samozřejmě, že do ovladače se z dobíjecí stanice neperou celé 2A (i když jak víme, lze dnes pořídit 2000 mAh baterii do DS4), ale ta nabíjecí stanice je designovaná pro jediný účel a sice nabít ovladač(e) a nabít je v co nejkratším čase. Její význam mi nikdo nevymluví :)


///EDIT:  Mimo to, 2A má dobíjecí stanice pro to, že je pro nabíjení 2ks DS4 současně. Takže se zdá, že tentokrát soudruzi v Sony věděli, co dělají :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne se nejvice osvedcila nabijecka, cca pul hodky a plne nabity a jinak vyjde levneji si koupit delsi kabel a nemusite resit nabijeni.

U druhe generace ovladacu, az nebudou ty stare,tak ta stanice bude potreba. Prilis mnoho svetel k nicemu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Mozna by se to dalo dohledat nekde na netu, ale rozhodne by se to dalo bez problemu zmerit, nabijeni se ridi nejuzsim hrdlem. Pokusim se to laicky vysvetlit na principu pet lahve - i kdyz ma objem dva litry, tak do ni dva litry behem okamziku nedostanes, musis ji postupne napoustet a v pripade li-Ion baterii je neujzsi hrdlo prave ta baterie. I kdybys ji nabijel autonabijeckou, tak to neznamena, ze ji nabijes za 2 minuty. Ridici elektronika do te baterie nepusti vic proudu, nez na kolik je nastavena, protoze by tu baterii vyssim proudem znicila behem okamziku. Netvrdim, ze se pri pouziti usb adapteru urceneho primo pro nabijeni dualshocku nemuze zkratit dobijeci cas, ale rozhodne to bude maximalne v radu minut a ne hodin. 

Jinymi slovy - vystupni proud nabijecky muze byt klidne 10A, ale nabijeni a odber proudu si ridi ovladac, ktery pusti jen maximum, ktere mu vyrobce predem nastavil. 

Drejku, elektroniku studuju uz mnoho let :) Mas pravdu, ze v Sony nedelaji blbci a ze nabijecka ma na vystupu az 2A predevsim proto, aby nabila dva ovladace soucasne, ale to nic nemeni na tom, ze baterii zkratka nemuzes nabijet proudem, jakym si usmyslis. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Taky jsem o tom něco nastudoval a princip odběru proudu z nabíječky konkrétním zařízením je mi znám :) O důvod víc chápat, že 500mA, resp. 900 mA nenabiji 1000 mAh baterii stejně rychle, jako 1A :)

Ale nemá cenu si zde vykládat teorie, udělám pro tebe to, že nechám vyšlehnout oba své DS4 na nulu a současně je zapojím jeden do nabíječky a druhý do USB portu mého PC a napíšu rozdíl v čase dobíjení, protože soudím, že z tooho co píšeš tu nabíječku nemáš a nemúžeš to sám vyzkoušet :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Drejku, to je jako mluvit do zdi... ja o voze, ty o koze... nemam nabijecku Sony, ale DS4 dobijim usb adapterem do zasuvky, ktery bude zrejme uplne totozny :) Mereni je pomerne exaktni zalezitost, zajimalo by me, jak budes dokladat treba to, jakou maji tve akumulatory aktualni kapacitu, protoze nabijet ovladace s ruznou historii pouzivani a odlisnym stavem baterie je jako rikat - moje fabie jede lip nez moje felicie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Ano, pokud má tvůj USB adaptér do zásuvky výstupní proud alespoň 1A, pak to bude stejné, na tom se shodneme :)

Jinak ten technický detail o kterém píšeš nijak zaručit nelze, ale dá se to udělat tak, že se to teda otestuje na jednom konkrétním ovaldači postupně. Ale to už vlastně bude po tom jednom nabití o jedno nabití "starší" a "vypotřebovanější", takže to zase není relevantní :D

Dívej, já nikde netvrdil, že se čas nabíjení při použití dobíjecí stanice zkrátí o konkrétní časový úsek, to jsi zmínil ty. Já reaguji na to, že není tak úplně pravda a sice, že " proto na jeho dobijeni staci i ten nejzakladnejsi USB port". Resp. ano, je to pravda, to jsem posléze také potvrdil, ale co není stejné je čas, za který se ovaldač dobije a tím pádem to není "jedno" (definice toho co je "jedno" asi od Pohlreicha asi všichni známe :D

Úplně zbytečně to tu pitváš, já jsem chtěl jen svým prvním a myslel jsem že jediným příspěvkem reagovat na doměnku @IniTW8X když napsal, že se mu pocitově zdá, že ve stanici je ovladač nabitý rychleji, nic víc. Přečti si celou tu historii :)

Peace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

No a proto rikam, ze ja o voze, ty o koze :D

Ano, cas se zkrati, ale necekejte od toho nikdo zazraky... bude to v radech minut. 

Jenom k tve poznamce v prvnim odstavci - dalsi parametr muze byt ten, ze v kazdem dualshocku muzes mit baterii s uplne jinymi parametry - od jineho vyrobce. Tohle se fakt nesnadno meri :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Anebo já o voze, a ty o koze :D

Čas ze zkrátí / prodlouží úměrně tomu, z jakého USB portu se ovladač nabíjí. Nelze to paušalizovat. Takže znovu opakuju, pokud to bude USB 2.0, čas nabíjení bude v "ideálních podmínkách" dvojnásobný oproti originál dobíjecí stanici a to není nezanedbatelné.

Pokud to bude USB 3.0 časy budou "podobné", ovšem za předpokladu, že v danou chvíli nebude ke stejnému PC připojeno nic jiného, co by odebíralo proud z USB portů (což v praxi znamená nemít připojený žádný ext. HDD, myš, klávesnici, dobíjet zároveň telefon, atd.). Jak jsou na to TV nevím, zřejmě to bude záležet od výrobce, nevím, kolik pouští do USB jako standard. Já to neřeším, mám dobíjecí stanici :)

http://www.csgnetwork.com/batterychgcalc.html

Obrázek ať už si udělá každý sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu dobijeni pres PC:
- USB porty muzou byt napajeny i v pripade vypnuteho pocitace, da se to nastavit v BIOSU... ja mam teda doma PC zaplej cca 18 hodin denne, ale vim, ze to jde :)
Jinak já mám jeden DS4, který jsem používal s PS3. Nějakou dobu šel v pohodě, ale  pak přestal fungovat v bezdrátovém modu a šel jen přes kabel píchnutý do konzole, když jsem ho zapojil do nabíječky nebo i PC, stále se jevil jako vybitý a nenabíjel se. Tak jsem si myslel, že je mrtvá baterka. Pořídil jsem PS4, připojil jsem zkusmo ovladač k ní a z ní se normálně dobil. Nechápu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@JDzacovsky mně se něco podobného stalo jednou u DS3. Jenže to jsem ho připojil i k PS3 a nejenže se nedobíjel, ale neukazoval stav nabití (přitom fungoval). Důvodem byl příliš dlouhý USB kabel, který jsem použil (nechci teď kecat, ale mám pocit, že to byl 3, možná dokonce 5m). Při výměně kabelu za kratší, standard 1.8m v pohodě.

Takže i útlum na kabelu hraje roli, stejně tak jako možná ve tvém případě nedostačující proud (hodnotou pod úroveň minima), který ti dával ten USB port, nebo použitá nabíječka (mohlo to být samozřejmě taky něčím úplně jiným).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, nenapsal jsem to zasadni... on sice fungoval pri pripojeni k PS3, ale nedobil se ani z ni. Kabelu jsem zkousel 5, protoze vim, jakou maji zivotnost (pouzivam powerbanky a kabely muzu k mobilu menit tak 2x za mesic). Jako ono me to tolik netaknovalo, mam PS pripojenou do monitoru na stole, takze  mam stejne ovladac  vecne zapojeny rovnou , bezdrat nevyuziju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu