Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nefunguje dual nand


joys_333

Recommended Posts

Zdar,

 

Mám tu jeden xbox360, vše fungovalo normálně, má uprava RGH a dual nand.

Přestal mě fungovat v modu dual nand (nebo jak to napsat), když je zapnutý na RGH svítí na čele modrá dioda, tak nedojde k bootu do systému,

Pokud RGH vypnu, tlačítkem umístěným na čele, tak normálně naběhne do systému, je nějaká rada co bych mohl zkusit aby to zase začalo fungovat ?

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zdravím pánové, už jsem nedoufal že se někdo ozve.

Takže popíšu problém, detailněji, nejdřív upřesním že jsem žádnou aktualizaci nedělal a jak k závadě došlo netuším.

Na xboxu hrají děti, já se k němu dostanu jen když se něco pokazí.

Takže současný stav je takový, když je xbox vypnutý (odpojený od sítě) zapnu ho do sítě, svítí modré světlo na té věci která je místo karty, stisknu na ovladači stříbrné tlačítko, xbox se rozjede, na ovladači neproblikne znak, obrazovka je stále černá, xbox se asi po 30sec zase uspí, modré světlo svítí.

Když stisknu tlačítko na tom zařízení místo karty, modrá zhasne, a po stisknutí znaku na ovladači normálně najedu do systému, podle infa je to verze D:2.0.17150.0 - K:2.0.1888.0

Do tohoto originál "systému" nebo jak to nazvat se dostanu pokaždé.

Teď udělám tyto kroky, xbox vypnu, větrák neběží, přepnu tlačítko, modrá svítí, na připojím se tím cosi z modrým světlem (má to USB) k notebooku, driver mám už nahraný, hlásí se to jako Xecuter DemoN a zapnu program J-runner v3(5) (jako správce), dám read nand a dozvím se že hardware je Demon Phat, firmware 1.4

Pak otevřu záložní soubor který tu mám od minule, ten jsem uložil než jsem si s tím začal hrát, Do load source dám soubor nandump.1,dám create xell relload vytvoří se soubor jasper.bin, pak kliknu write xell také done a pak na write nand, (create Xebuild image nejde).

Hlásí mě to Jasper 16MB.


Ukončím program, odpojím přes menu zařízení, (odebrat zařízení) na 30sec, odpojím xbox od sítě (odpojím zdroj od xboxu) a zapnu, modrá svítí, stisknu znak a xbox se rozjede na druhý nand.


Pak už normálně funguje, jen když ho nechám delší čas vypnutý, prostě nenaběhne, teď jsem zjistil že když nejprve zapnu zdroj do zásuvky a po nějaké době zasunu do xboxu, xbox se rozjede, je tedy pravděpodobně problém ve zdroji ?

Že třeba není schopný při prvním zapnutí dát potřebný proud a musí chvilku běžet (jen taková doměnka)


Takže je to asi tak, někdy to nenajede, a musím několikrát odpojit a připojit zdroj, pak to jede, takže flash asi není třeba, ale zeptám se dělám ho jinak dobře, jak to popisuju ?

 

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Výborně, takže už víme, že v konzoli je Xecuter DemoN a že konzole je Jasper 16MB. To je bohužel tak asi jedné, protože to ostatní co popisuješ je hrozný zmatek. Chybí ti (bez urážky) povědomí o tom, jak Dual Nand funguje, co je Xell, co je Xebuild, co je Xebuild image, jak pracovat s programem J-Runner, ... Není vůbec jasné, odkud se ti vzal onen soubor ze zálohy, odkud je a co je obsahem image Nand (tvůj soubor nanddump1.bin) a tak bych mohl pokračovat. Přitom v případě duální Nand je práce s ní a případnými updaty systémového SW mnohem snažší než u těch, kteří duální Nand nemají (právě díky možnosti propojit se přes USB s PC).

Pokusím se ti v pár krocích vysvětlit základní principy k pochopení, podle čehož bys potom měl lépe rozumět tomu, co se v konzoli děje a jak si případně poradit v situacích, jako je tato. V konzoli máš duální Nand a proč tomu tak je nejspíš víš. Jedna originální, nemodifikovaná, ve které je nahraný nemodifikovaný systémový SW (říká se mu "Dashboard"), který jak popisuješ máš aktuálně ve verzi 17150 (mimochodem současná nejnovější verze je 17511). Potom je v konzoli ještě druhá Nand a to díky HW Xecuter DemoN. Ta "věc" s modrým světlem, která je instalovaná v pozici pro připojování paměťových karet, slouží k přepínání mezi oběma Nand. Princip je jednoduchý - modré světlo svítí = je aktivní Nand na Xecuter DemoN, světlo nesvítí = je aktivní originální Nand konzole. Přepnout na požadovanou Nand by se mělo vždy při vypnuté konzoli, nikdy ne za jejího chodu.

Konfigurace při Dual Nand instalaci bývá zpravidla taková, že v originální Nand je nahraný nemodifikovaný Dashboard, díky čemuž lze hrát online a využívat výhod služeb XBlive. Dashboard v této Nand lze updatovat naprosto běžným způsobem, jako když konzole není nijak modifikovaná. Tj. nejsnažší cestou přímo připojením ke službě XBlive, kdy dochází k automatické detekci nejnovějšího Dashboardu a pokud je zjištěna verze nižší, rovnou se uživatlei nabídne jeho update na aktuální verzi. Druhou možností je stažení souboru updatu ze stránek xbox.com na USB flash a update provést tímto způsobem. Ve druhé Nand bývá zpravidla nahraný nějakým způsobem modifikovaný SW k tomu, aby bylo možné spouštět hry získané všemožným způsobem (o tom se tu rozepisovat nebudu, nakolik to už může souviset s pirátstvím). Zde je nutné podotknout, že je více než žádoucí, aby v této Nand byla naprosto stejná verze (myšleno číselnou řadou) Dashboardu, jako je ta v originální Nand. V tomto kroku není třeba z tvého popisu vůbec jasné, jestli tomu tak je a zdali případný nechtěný update Dashboardu v této Nand nemohli udělat tvé děti když píšeš, že nad konzolí nemáš v podstatě pravidelný dohled. To, že k nechtěným updatům dochází je známý fakt a pro běžné uživatele to v řadě případů znamená, že si tím znefunkční chod konzole.

To co popisuješ při práci v programu JRunner je metoda pokus-omyl a je spíš k podivu, že jsi ještě nic nezkazil.  Z tvého popisu vyplývá, že stále dokola zapisuješ do DemoN Nand image, kterou máš uloženou pod názvem nanddump1.bin. Co v ní je, odkud se vzala a co je tam za verzi Dashboardu už ale jasné není. To, že dáváš vytvářet Xell a ten následně zapisuješ zpět do Nand - to už nedělej. Děláš to zbytečně a zacházet do detailu k čemu to slouží je na jiné téma. To, proč ti nejde vytvořit Xebuild image jak píšeš je mi záhadou. Faktem je to, že to prostě jít musí (při splnění určitých podmínek, jako je nahrání správné verze Nand do "Source" a dosazení CPU klíče konzole do příslušného políčka).

Závěrem popis jednoduchého způsobu updatu Dashboardu v konzoli v obou Nand. Nejříve provedeš update v originální Nand konzole a to jedním ze způsobů, který jsem popsal výše. Jakmile je update správně dokončen, vypneš konzoli (necháš připojenou ke zdroji napájení), propojíš tu "věc" s modrým světlem pomocí USB s PC a spustíš program JRunner (zde je pochopitelně vhodné mít jeho nejnovější verzi (aktuálně tuším v0.3 beta 8) s podporou souborů pro nejnovější verzi Dashboardu. V programu přepneš Nand na originální (lze to provést v Menu -> Toggle Nand), případně můžeš i tlačítkem na té "věci" (modrá LED zhasnutá). V programu nastavíš počet čtení image Nand (Read) alespoň na dvě (to kvůli porovnání) a zvolíš "Read Nand". Během chvíle se ti vytvoří dva (případně podle toho, kolik zvolíš) soubory s image originální Nand konzole, program je binárně porovná, zdali jsou shodné a o výsledku porovnání informuje v dialogovém okně. Obě (případně více) image s Nand se MUSÍ shodovat a porovnání nesmí zahlásit žádné rozdíly. Jedině tak lze bezpečně pokračovat dále. Zároveň po načtení Nand dosadí do programu potřebné údaje o konzoli, jako je typ (ve tvém případě Jasper 16MB) a pár dalších údajů. Zde je pro tebe nejdůležitější údaj CPU KEY. Ten se ti buď dosadí automaticky taky (v případě, že jsi ho už někdy v JRunneru vkládal a ten si jej uložil do své databáze), anebo ho musíš vložit ručně. CPU KEY ke své konzoli bys měl mít, je to něco jako rodný list. Pokud nevíš o tom, že bys ho měl (od toho, kdo ti konzoli dodal atd.), dá se jednoduchým způsobem z konzole zjistit. Budu předpokládat, že ho máš, že je dosazený do JRunneru a ten ti díky němu zobrazí i další, jinak nezobrazitelné údaje o konzoli (její S/N, datum výroby, typ DVD mechaniky atd. - to vše na záložce "KV info", která je jinak prázdná). V pravé horní části programu by se měl zobrazovat správný údaj o revizi tvé konzole (Motherboard type = Jasper 16MB), musí se zvolit požadovaná metoda pro tvorbu modifikované image pro DemoN Nand (ve tvém případě to bude buď Glitch anebo JTAG (resp. R-JTAG) podle toho, jaký HW je uvnitř tvé konzole a jaká metoda byla pro instalaci zvolena - toto by opět měl majitel své konzole vědět). Zpravidla se tato volba provede automaticky po předchozím kroku (přečtení originální Nand) díky nastaveným inteligentním funkcím programu, ale není to samospásné a autodetekce nemusí ve všech případech zafungovat správně). Z rozbalovacího Menu "Dash Version" se vybere aktuální verze (tak jak jsem již zmínil ta by měla korespondovat s tou, která je v originální Nand konzole) a poté se zvolí "Create Xebuild Image". Pokud bude vše nastaveno podle popsaného postupu správně, vytvoří program image pro druhou Nand (DemoN Nand) a o úspěchu tohoto kroku bude informovat v dialogovém okně.

Následně přepneš Nand na DemoN Nand (opět buď programově přes "Toggle Nand", nebo tlačítkem na té "věci" = modrá LED svítí) a v programu zvolíš "Write Nand". Tím se vytvořená image zapíše do zvolené Nand. Jakmile se v dialogovém okně potvrdí, že zápis proběhl, můžeš program ukončit, odpojit USB, konzoli odpojit od zdroje napájení a vytáhnout z ní i přívodní kabel (jak už asi znáš). Počekj alespoň 30s a poté můžeš konzoli připojit zpět k napájení.

Od této chvíle (pokud jsi předtím provedl popsaným způsobem update Dashboardu v originální Nand na nejnovější verzi) máš v obou Nand shodný Dashboard, v nejaktuálnější verzi a včetně potřebných souborů pro podporu avatarů (aby nebyly jen šedé postavičky) a případnou funkčnost kinectu.

Tak to je asi ten základ, co bys měl znát a vědět, než se pustíš do dalšch kroků, jako je instalace nadstavbového Dashboardu (Aurora / Freestyle Dash), konfigurace a nastavení (Dashlaunch) a dalších dobrodružství.

-Howgh-

P. S. Tímto jsem se asi dostal na první místo co se týče délky jednoho příspěvku :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

Velice děkuji za rady a pomoc, něco z toho co píšeš jsem tušil, nebo se dočetl na jiném fóru, teď jsem si to ověřil.
To že to zatím funguje je zázrak, je to jak píšeš pokus omyl.

Projdu si to krok za krokem a udělám to jak píšeš, mimochodem k xboxu jsem dostal 3CD kde jsou zálohy, a fotky z instalace.

A od tud mám i ten soubor který jsem se tam snažil vložit, a k programu J-runner, pokud nechám net na notebooku zapnutý tak ten program ani nezapnu (win7) program provedl ..... a bude ukončen, pokud zakážu net tak jde spustit ale zase to nenabízí ten dashboard.

Jinak v konzoly mám Auroru, ale jak jsem psal příjde mě že to možná bude tím zdrojem, dnes ho vezmu do práce a nechám ho zkontrolovat.

Dnes a zítra mám noční, pak si k tomu v klidu sednu a udělám to podle tebe. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, snažím se to udělat tak jak jsi psal, zatím jsem se dostal k tomu že když Xecuter DemoN svítí a dostanu se do Dashboardu tak tam mám verzi D:2.0.16747.0 (BK:2.0.1888.0) takže to moc podobné verze nejsou když v té normální nand je 17150 chápu to dobře ?

A ještě otázka, když aktualizuji Dashboard v obouch nand, příjdu o uložené data na disku ?
Příjdu o Auroru a další věci, nebo to je nezávislé a je to prostě uložené na disu a ze systémem to nemá nic společného ? 

EDIT:
Takže jsem aktualizoval originální Dashboard a nechal ho v programu J-runner načíst, píše mě to že mám hardware :Demon Phat 1.4 a Jasper 512MB a ne 16MB jak jsem si myslel, další problém na který jsem narazil je v menu  Bad Block.
Píše mě to dvě chyby, Bad Block ID2@0x1DA(offset 0x3D1A000) a 0x1FF(Offset: 0x41DF000) následně mě runner informoval že vadné bloky Remapoval.
U konzole jsem měl na CD i soubor KV_info a v něm je uvedeno mimo jiné že se jedná o Jasper 16MB, takže jsem trochu zmatený, co tam mám vlastně zaškrtnout ?
Budu se držet toho co je v tom souboru, ta autodetekce nemusí být 100% jak jsi psal, jinak jtag se označil sám.
CPU key se dosadil sám a odpovídá tou co je v tom souboru.

Vše uděláno a druhá nand stále nefunguje, tak nevím co jsem udělal špatně, nabíhá to pouze do originálního Dashboardu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano byla tam rozdílná verze, nic méně postupoval jsem podle tvého návodu, nejprve jsem zaktualizovl originál Dashboard a následně vytvořil obsah druhého Nand, jestli ti mohu soukromě poslat log, protože podle logu to píše nějaké chyby, zřejmě to má spojitost s tím Bad Block.

Tak něco se nepovedlo, zkusil jsem to podruhé, a na druhý nand (modrá svítí) se mě nedaří konzoly ani zapnout, svítí oranžová na zdroji a nereaguje na ovladač ani na tlačítko na DVD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Přečti si pozorně znovu, co jsem psal. Nikde nevídím, že by bylo uvedeno, že máš zaktualizovat originál Dashboard a poté vytvořit obsah druhé Nand.

Poté, co zaktualizuješ Dashboard v originál Nand, vytvoříš obsah této stejné Nand, z vytvořeného obrazu vytvoříš Xebuild Image (obraz pro druhou Nand), přepneš fyzicky na druhou Nand (DemoN) a vytvořenou Xebuild Image zapíšeš do této druhé (DemoN) Nand.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevytvářel jsem obsah druhé Nand.

Postupoval jsem podle návodu, stáhnul jsem si update na Dashboard, dal na USB, vypnul Demon (modrá nesvítí) a zapnul xbox, proběhnul update originál dashboardu.
Následně jsem vypnul xbox, připojil do notebooku a zapnul J-runner, (modrá stále nesvítí) pomocí Read nand jsem načetl originál dashboard, zvolil jtag, R-jtag zkontroloval číslo CPU a dal create xebuild, potom jsem zapnul Demon (modrá svítí) a kliknul na Write nand, následně zavřel program odebral demona z win odpojil z notebooku a odpojil xbox od sítě vytáhnul kabel, počkal zapojil a nic už to nereaguje, a nejde zapnout.

Rozjede se pouze když přepnu na originál Dashboard nand......

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators
před 48 minutami, joys_333 napsal:

Ano byla tam rozdílná verze, nic méně postupoval jsem podle tvého návodu, nejprve jsem zaktualizovl originál Dashboard a následně vytvořil obsah druhého Nand, jestli ti mohu soukromě poslat log, protože podle logu to píše nějaké chyby, zřejmě to má spojitost s tím Bad Block.

Tak potom každý mluvíme o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak to jsem to zřejmě napsal špatně to se omlouvám, dělal jsem to tak jak jsem psal teď naposledy, aktualize, načtení, upravení, přepnout a zapsat.

Velice si vážím že se mě snažíš pomoc, máš tedy nějaký nápad jak z toho ven, co bych měl případně zkusit ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Hm, především vidím první nesrovnalost - od začátku jsi mluvil o verzi Jasper 16MB, ale ten to evidentně není (už z poskytnutého logu je vidět, že to hlásí 512MB). Poznáš to tak, že 16MB verze nemají žádné vnitřní úložiště, kdežto verze 256/512MB mají.

Můžes mi porovnat velikosti souborů s Nand té, kterou jsi teď vytvořil a zapsal do DemoN Nand a té, kterou najdeš na CD, které jsi dostal ke koznoli? (mluvím konkrétně o souboru z CD nandflash.bin, případně pokud tam není tak updflash.bin).

Jsou velikosti souborů stejné, a jaké? (v MB).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na CD je adrešář NAND - FreeBoot - obsahuje soubory updflash.bin (17 301 504) a updflash(220520140018).bin.log (18644)
dále tady je adresář NAND - Original - obsahuje soubory checksum.md5, nanddump1.bin ( 69 206 016) a nanddump2.bin (stejná velikost) a podadresář : Extracts-618131192705  a soubory :KV_dec.bin, KV_en.bin, smc_config.bin, SMC_dec.bin, SMC_en.bin
Pak zde je adresář Xell Reloaded a v něm soubor jasper_hack_bigblock_aud_clamp.bin (1351680) 
Co se týká velikosti nově vytvořené nanddump1 a 2 tak ta je velká 553 648 128 

tak to je 17MB verzus 553MB ??? nějaké divné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Ten soubor když se vytvoří a načte do JRunneru pro zápis do Nand, tak se zároveň uloží na HDD, vždyť to v tom logu i píše. Fyzicky ten soubor na HDD musíš mít, jinak bys ho nemohl ani zapsat do Nand, což jsi udělal. Pokud jsi ho nemazal, musí tam být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Kdybys ho smazal, tak ho máš po druhém pokusu uložený zase :rolleyes:

Kašli na to, nejspíš vím, kde je chyba (rozdíl v nahlášené a skutečné verzi konzole). Postupuj stejně jako předtím jen s tím rozdílem, že než klikneš "Create Xebuild Image" se ujistíš, že v typu konzole máš zvoleno Jasper 16MB (pravděpodobně tam bude něco jiného, tak to ručně změň). Zbytek postupu dál už pak stejný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu