Přejít na obsah
  • 0
xholy24

Stálé napájení externí disku

Otázka

Zdravim. Chci se zeptat, zakoupil jsem si nový externí disk WD Passport 2,5" 1TB k i xboxu. Nastavil jsem napájení na Energy saving i dobu nečinnosti na 1 hodinu a vypne. A externí disk stále bliká, že je furt napájenej. Xbox vypadá že opravdu vypnutý přitom. Vyzkoušel jsem všechny 3 USB na konzoli a stále bliká disk. Neví někdo jak nastavit, aby se vypl disk ? Přijde mi zbytečný aby běžel neustále, když je vyplá konzole. Díky.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

No, chvíli jsem hledal a názory a zkušenosti se různí. Faktem je, že se stejným problémem se potýká celá řada uživatelů, ale že bych někde našel jasné a konkrétní řešení, to ne. Pokud ti nedělá problém angličtina, stačí zadat do vyhledávače "xbox one turning off external storage".

Z toho co jsem načetl tak někteří tvrdí, že je to "nekompatibilitou" daného modelu HDD s Xboxem (osobně se k této možnosti moc nepřikláním, i když si teď uvědomuji, že na trhu existují externí HDD. které jsou jakože určené pro Xbox One), některým pomohlo určité nastavení v Power Settings (lze se dočíst např. na odkaze níže), jiní zase tvrdí, že LED sice bliká, ale že disk se netočí, takže je v podstatě v power saving módu (mimochodem zkoušel jsi, jestli se ten tvůj HDD po vypnutí konzole točí?).

https://forums.xbox.com/cs-CZ/thread/0DCC4975-15AA-4F0F-ADA2-5242EBEB73CA

V neposlední řadě jsem našel na oblibeném hlasovacím portále Xbox právě volání po tom, aby bylo úplné vypínání ext. HDD zaintegrováno do systému Xboxu (s hlasováním v celkem nedávné době), z čehož teda usuzuji, že to řada uživatelů dodnes pokládá za nevyřešené. V takovém případě bys nemohl asi dělat víc, než přidat svůj hlas :unsure:

https://xbox.uservoice.com/forums/251650-console-hardware-accessories/suggestions/6041720-external-hard-drive-can-be-put-to-sleep

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
  • 0

Nejsem si jistý, jestli zůstávají napájeny po vypnutí konzole všechny USB porty (v Instant On režimu nejspíš ano), ale pro účely vypínání ext. úložišť tam pro to byla přidána právě ta položka "When Xbox is off, turn off storage", tj. ačkoliv zůstane USB port pod napájením, HDD by to mělo vypnout. Pokud to nejde může být způsobeno právě nekompatibilitou daného HDD s konzolí (kdy konzole komunikuje s HDD na úrovni FW).

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
  • 0

V těch článcích se na různých místech objevilo i to, že někomu pomohlo (kromě nastavení profilu napájení) povypínání funkcí typu "Stahování na pozadí" (tj. aut. aktualizace systému, různých doplňků do her, dokonce zpráv atd.). Tak pokud jsi toto nezkoušel, zkus si pohrát ještě s tímto.

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat


×

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte.