Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

4K TV k XboX one x. Co kdo má nebo plánuje?


mirai_trunks

Recommended Posts

Co můžu soudit z vlastní zkušenosti je otřesný obraz Samsungu (přesaturované barvy) tak mizernou spolehlivost (alespoň podle lidí kolem, kteří si různé Samsung TV pořídili). Nemyslím si, že je Sony nějaký zázrak, ale po stránce obrazu mu stále ještě důvěřuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak žádný zázrak to není, ale bál jsem se, že to bude horší :) Super je ale, že do TV jde nahrát KODI a bez problému napojit na NAS, kde to zvládne přehrávat 4k film o velikosti cca 5OGB :) XBox jsem ještě nevyzkoušel (ostatně mám pouze klasický One), ale třeba hry z iPhone přes AppleTV vypadají na televizi skvostně.

Přivádí mě to k jedné otázce. Na internetu lze dohledat, že AndroidTV umožňuje spuštění emulátoru PSX (PS2?) a hraní těchto her. Jak to funguje v praxi? Mám ještě od číňanů externí Androidí krabičku a chtěl bych si to vyzkoušet. To, že bych si na televizi mohl spustit klasický Silent Hill (2) nebo Gran Turismo (2) by bylo geniální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neuvěřitelně mě frustruje to, že v Americe mají TCL P607 nebo VIZIO M XLED a tady žádná taková alternativa prostě není. TCL P607 55" s maximální svítivostí okolo 750cd/m2, Dolby Vision a minimální input lag za 15k,- je šílená cena. Vizio je trošku slabší ale i cena je okolo 11k,- za 50".

TCL je sice i u nás ale jen v OLED verzi za 50k nebo P6046 50" za 14k. Svítivost má jen nějakých 300cd/m2, podpora HDR10 bez Dolby Vision ale zase RGB 4k, direct led, 10bit panel a USB 3.0. Samozřejmě VIZIO a TCL se s těmito televizemi do EU nehrnou a dovození nepřichází v úvahu už jenom díky DPH, CLO a NTSC.

Nakonec jsem zkusil tu TCL P6046, špatná není HDR sice moc nepřidává na efektu ale obraz je velmi dobrý. Horší to je s "rychlým" Androidem v TV a žádným časovačem pokud nepřehráváte přímo přes VLC/MX player. Naštěstí oproti TCL P607 má usb 3.0 a možnost připojení USB disku a tím přehrávat 4k filmy včetně HDR, jen je vtipný jak VLC má problém 50gb 4k HDR film přehrát, vestavěný přehrávač si zase neporadí s českými titulky a MX player mi nebere anglickou zvukovou stopu. :D  :D O to větší sranda pokud se pokusím přehrát ten 4k HDR filmy přes xbox one X. Chvíli se snaží ale nakonec se raději vypne. :D Asi budu muset pořídit netflix nebo BD filmy. :D

Už to vzdávám, ztratil jsem nad nepřehlednými specifikacemi Televizí snad půl života. :D Nezbývá než jenom čekat až TCL donese P607 k nám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak ja mam OLED tv LG55B6J.

OLED vs IPS a vsetko ostatne je strasne velky a uz nikdy viac nechcem ziadnu IPS TV

krasne pozorovacie uhly vlastne ani ziadne niesu samosvietiace pixely krasny kontrast zive a pritom verne farby s podporou HDR s 21ms input lag.

u OLED nemusite riesit ziadne zle podsvietenia ziadne vyblednute cierne farby atd hold ale cena ide hrozne vysoko 

Magic ovladac je velmi navykove a snim sa tv ovlada prakticky a intuitivne.

bohuzial som nanej este neskusil Xko pretoze som si ho este nerozbalil a dam si ho az pod stromcek :)

 

dneska ale kebny som kupoval TV tak 4K aspon 65palcov aby mal clovek prezitok. 55palcov je pre 4K minimum.

 

TV podporuje Dolby Vision HDR UltraHD premium atd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • Junior Moderators

Pak bych vzal:

https://televize.heureka.cz/samsung-ue55mu6402/

Na rtings je to tohle:

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu7000

Lepší TV pak xe85xx od sony a nebo mu70xx(rtings 800x řada v US) jsou již cca o 7k dražší. Lepší barvy, 100Hz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Mam tuto televizi a jsem maximalne spokojen, obraz ma nadherny, mam k tomu Xbox one X a hrani je parada :)

https://televize.heureka.cz/thomson-55uc6306/?s=6#reviews

A byla za tak pohadkovou cenu ze se nedalo odolat. Jinak z USB veme v pohode i 40 gb 4k film v HEVC 10bit. Trochu zamrzi nepodpora zvuku DTS, ale to vyresi krabicka z ciny za 1500,- :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • Junior Moderators

https://www.expert.cz/sony-bravia-kd-55xe8505/?utm_content=22490.0000&utm_medium=xml&utm_source=heureka.cz&utm_term=492075

Tohle posli do alzy, zes nasel lepsi cenu nez maj na eshopu. Dorovnaj cenu a mas good tv za good penis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Já jsem k XOX pořídil ue65mu7002 a maximální spokojenost. Chtěl jsem trochu použitelné HDR... pokukoval jsem ještě po Sony KD9005 a mu8000, kde je to HDR už fakt pecka.. ale nakonec "finanční ředitelka" rozhodla o nižší řadě, ale i tak velká spokojenost :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Pokud by jste někdo viděli Sony TV v nějaké akci, tak dejte vědět.

49" nebo 55" verzi 85** 90** 93**

Díky moc :cool:

Edit: Objevil jsem akci s T-M nasimproradost na produkty Sony se slevou 23% , akce je až do konce června 2018.

Více info zde http://nasimproradost.cz/sony

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu