Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

FarCry 5


Cartman182

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Včera oznámený Season pass pro FC5 vypadá skoro zajímavěji, než hra samotná :D

  • Dead Living Zombies (zombíci..)
  • Hours of Darkness (Vietcong/nam!)
  • Lost on Mars (alieni...)
  • + Far Cry 3: Classic Edition (remaster pro současnou generaci konzolí)

http://www.hrej.cz/novinky/2018/02/02/season-pass-far-cry-5-obsahuje-remaster-fc3-46754/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tak odehráno pár hodinek a za mne spokojenost. Je to taková fc4 na sterojidoch. Sice se mi Kyrat jako prostředí líbil víc, připomínal mi domov, ale aj Montana ujde. Celkem překvapený su aj z arcade modu, některé mapy sice vypadají jako by je dělali v malování, ale zase některé baví víc než bárjaká plná hra (ano, myslím tebe battlfronte :D). Season pass mám aktivovaný, vypadá to na delší zábavu.

Akorát jediné minus, jak su zvyklý z kaketkome na mapu pod šipkou důle, tak fčíl místo mapy furt vrhám šutráky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky odehráno pár hodin. Je to prostě další (skoro) stejný Far Cry, jenom na jiné mapě a s trochu hezčí grafikou. Největší novinka je kooperace, možnost hrát s dalšími celou příběhovou kampaň. Arcade režim je fajn, ovšem záleží na kreativitě hráčstva. Má ale velký potenciál! Příběh je dost slabý, promarněná šance. A mikrotransakce nekomentuju.. má to vůbec Ubisoft zapotřebí? Herně mi to dost připomíná Wildlands, jenom z pohledu první osoby. Někam přijdete, přijedete, připlachtíte, otagujete enemáče, odsnipujete z dálky nebo zadáte priority společníkům, případně to celý na hulváta rozstřílíte. Dokonce jsem si při hraní několikrát vzpomněl i na Just Cause. 

Osobně se dost těším na obsah season passu. Na papíře vypadá dost originálně. Jako byl kdysi FC: Blood Dragon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska dohráno a po celkem pěkném úvodu dávám hře za sebe 65/100, nebo chcete-li 6,5/10.

 

Příběh a hlavně jeho zakončení jedno velké, ale velké WTF? Měl jsem bad ending, na židtub jsem viděl aj good, ale oba celkem o ničem. Příběh samotný předvídatelný, jako z péčka NDR, chyběli jen bobři a kníři.

 

Uveřitelnost světa po pár hodinách dostávala na frak, pokud se přede mnou pepan schová do šáší (křoví) a já ho nemůžu přes šáší zastřelit, je to na pováženou. Stejně tak jako neprůstřelný laťkový plot. Dřevěný. Párkrát mi selhal gulomet a "omylem" jsem pokropil spolubojovníky, nic se nestalo a přeživší mi ještě provolávali slávu. Umělá inteligence nepřátel je na úrovni impů z dooma1. A to, že ve hře nejde lehnout, je taky divné.

 

Jízdní model aut mi připomíná nedávnou pecku jménem Gravel, jehož demo sa dá bohužel furt stáhnout na psn. Takže jsem radši používal vrtulníky. U nich je ale menší problém, že pokud letíte rychleji a hlavně vyššej  třeba nad silnicí, vidíte na ní stát auta. A až sa k nim přiblížíte se rozjedou... No a abych nezapomněl, pokud letíte vrtulníkem nebo letadlem, tak se vám neobjevuje mapa, respektive v mapě vidíte furt "fog of war". A zajímavě je řešený stealt. K osvobozování stanovišť stačí letět vrtulníkem, raketami sundat alarmy a pak fklidu zbytek pepanů vykosit gulomety. A stejně tak v jedné story misi, která vyžaduje stealt. Po zemi sa mi nedařilo, ale vzpomněl jsem si na kamaráda apača, vzal vrtulník a ejhle, stačilo pár tichých raket, pár tichých výbůchů a zbytek dožehlit nehlučnými gulomety z podvěsů a stealt mise hotova...

 

Grafika mi přišla taková normální, ve 4 se mi líbila víc, tady mi přišla i zbytečně přepálená, hlavně přechody z budov na slunko a naopak. A nevím co je to teď za módu, ale během hraní jsem snad nenarazil na nějakou pěkně vymodelovanou ženskou ( kromě Víry Semeňové). Možná si řeknete že je to sypačovina, ale měl jsem štěstí na skoro samé důchodkyně, popřípadě takové obojetníky, u nichž jen ženský dabing potvrdil mé domněnky.

 

Upozadněný lov mne na jednu stranu potěšil, že člověk nemosí hledat tři hlemýždě na větší peněženku, ale v této podobě je lov stejně zbytečné a nudné jako rybaření. A na to, jak propagovali coop hraní je ostuda a na hlavu to, že se postup v misích ukládá jen tomu, kdo hru vytvořil/pozval si k sobě přítele.

 

Ale abych jen nesypačovál, hra má i dobré momenty. Potěšily mne ZK získávané za určité eskapády se zbraněmi (zabij 20 lidí brokovniců = dostaneš 3 zk) a dobře udělaná mapa.

 

Na fc5 sem sa hodně těšil, 4 i 3 mne hodně bavily a jsou to mé oblíbené hry, ale prostě jsem čekal víc. Mnohem víc. A za sebe nechápu orgastické výkřiky o nadpozemské kvalitě, i když je v porovnání s pěti kostíky na moři trošku chápu.

 

EDIT: Zapomněl jsem na arcade režim, kde už teď jsou některé mapy zábavnější než hra a postupem času až se lidi naučí líp s editorem pracovat, může být tento režim hodně zajímavý. No a těším se i na season pass, snad se u něj nezklamu jak u hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mandaz s tim, co jsi popsal výše, se víceméně ztotožňuju a mohl bych to podepsat. Jenom teda až na to, že něco jako bobr tam pobíhá a i vousů je tam celkem dost :))

627px-autopx-scale-to-width-down.thumb.jpg.140f1125f020734f4719905f06252797.jpg

Grafika není špatná, místy hezká, ale celkově meh. Příběh komentovat ani nebudu a co mě vyloženě irituje je neprůstřelnost materiálů a další podobný detaily, který v podstatě dost negativně ovlivňujou gameplay. Borec se schová za dřevěnej plot a já s .50 cal snipou si můžu jít hodit mašli. Je rok 2018 džízs.. Nečekal jsem od toho moc, ale jsem zklamanej, že nejsem příjemně překvapenej.

Arcade je svym způsobem vykradení nápadu z posledního Dooma, nicméně je dobrej a jsem zvědav, co z něho bude.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@LuKyno.myslem jsem spíš pořádného mroža než hipsterský image :D Něco podobného cos měl s tou snipou já řeším se svým tlumičem+dalekohledem vytuněným kuláskem. Peru dávku do laťového plota a pepan sa mi za ním vesele směje...

 

A další věc, potkali jste někdy v montaně déšť nebo zataženo? Jako čekal jsem že tam občas sprchne jako třeba ve wajdlands, ale že sa budou třídat troje počasí - den, noc a mlžné ráno sem nečekal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se to týká všech zbraní. Objekty zkrátka nejsou průstřelný. Je to strašná otrava. A co se týče toho počasí, dobrá připomínka. Pouze den a noc. Doposud jsem nic jinýho nepotkal. Pak si člověk váží her, jako třeba KCD z poslední doby Ta měla neuvěřitelný smysl pro detail. Nebo Way Out, ten má zas super příběh a i na něm je vidět, že herní designéři u vývoje přemýšleli. Zkrátka čím víc FC5 hraju, tím víc mě nebaví.

Tohle asi mluví za vše. Doporučuju se podívat, kam se ta série "posunula".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...já to hrají necelou hodinku a teď jsem získal takový samopal s dalekohledem a mohou se schovávat jak chtějí na mne si nepřijdou....:biggrin: ale čeho jsem si všim jsem na začátku takže nemám žádné specoš vybavení a ty potfory/zvěř/ tak jsou nesmrtelné  pomaličku se přiblížím ,zamířím na hlavinku a vypálím dávku a zvířátko si vesele odhopká.. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, LuKyno. napsal:

Ono se to týká všech zbraní. Objekty zkrátka nejsou průstřelný. Je to strašná otrava. A co se týče toho počasí, dobrá připomínka. Pouze den a noc. Doposud jsem nic jinýho nepotkal. Pak si člověk váží her, jako třeba KCD z poslední doby Ta měla neuvěřitelný smysl pro detail. Nebo Way Out, ten má zas super příběh a i na něm je vidět, že herní designéři u vývoje přemýšleli. Zkrátka čím víc FC5 hraju, tím víc mě nebaví.

Tohle asi mluví za vše. Doporučuju se podívat, kam se ta série "posunula".

 

No comment, to video hovori zcela za vše!! Jde vidět jak si před 10 lety vyvojari s hrou doslova pohráli a to do sebemensiho detailu. A dnes hanba pluť, a ta grafika to též nezachrání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, okajos napsal:

...já to hrají necelou hodinku a teď jsem získal takový samopal s dalekohledem a mohou se schovávat jak chtějí na mne si nepřijdou....:biggrin: ale čeho jsem si všim jsem na začátku takže nemám žádné specoš vybavení a ty potfory/zvěř/ tak jsou nesmrtelné  pomaličku se přiblížím ,zamířím na hlavinku a vypálím dávku a zvířátko si vesele odhopká.. :P

Dědo zezačátku mi na zvěř dobře pomohl luk, je buď schovaný v té první prepperské skrýši na malém ostrově tuším u Dutche, anebo z té deluxe edice pak bude zdarma dostupný u obchodníků

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, craig27 napsal:

No comment, to video hovori zcela za vše!! Jde vidět jak si před 10 lety vyvojari s hrou doslova pohráli a to do sebemensiho detailu. A dnes hanba pluť, a ta grafika to též nezachrání

Ano přesně tak. Když o tom přemýšlím víc a víc, tak mě ta hra štve..víc a víc. Problém je, že se FC5 prodává jako rohlíky a sbírá vesměs velmi vysoké známky od "odborné" kritiky (Metacritic - PC: 75, PS4: 81, X1: dokonce 84), a tak nečekám v dalším dílu nějaké zásadní změny v hratelnosti ani ve story. 

Hra je bohužel přitom lehčí nadprůměr, a to je už 5. díl v sérii (nepočítám Primal). Stačí se třeba podívat na další videa na yt. Masy hráčů se baví tím, jak lítají auta nebo jak medvěd udělá kontrmelec, když pod nim bouchne dynamit. Většina hráčstva je zkrátka méně náročná imo a zkrátka jí to stačí. Osobně se trochu těším, až si spravím náladu u FC3 Classic a doufam, že i u DLCček ze season passu FC5. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Tak sem stáhnul poslední patch 2,4 GB, hraju na Božském X. Ve hře mi po aktualizaci zmizely všechny předobjednávkové bonusy -luk, pistolka a další pistolka, fčetně vrtulníku. Co to ten matláckej Jubysoft provedl?

Jinak mě fčil FC5 nudí, po God of War jakoby vše bylo nudné a nemělo smysl žít :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu