Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
spenat

HENkaku Ensō 3.65 - Updatujte z HENkaku 3.60 na 3.65

Recommended Posts

Na začátek bych rád zmínil, že v tomto návodu nenajdete návod na instalaci HENkaku na oficiální firmware Vity 3.65, tato možnost v současné době neexistuje (i když se chystá na konec tohoto roku, viz tento topic). Tento topic je pro vás relevantní pouze v případě, že již vlastníte Vitu s FW 3.60 a máte na ní nainstalovaný HENkaku (Homebrew enabler) v kombinaci s permanentní modifikací Ensō.

Co tedy v tomto návodu najdete? V případě, že už máte PS Vitu s FW 3.60 a aplikovaným HENkaku Ensō, můžete upgradovat na FW 3.65 s aplikovaným HENkaku Ensō. To vám konečně umožní plný přístup na PS Store a hlavně nyní můžete hrát hry, které vyžadovaly FW 3.61 a vyšší!

Co budu potřebovat?

 

Jak na to?

1.) Odinstalujte ze svého zařízení VitaShell (pokud máte nainstalovaný)

  • Pozn.: Před odinstalací si ověřte, že máte nainstalovaný MolecularShell! Pokud ne, restartujte Vitu a držte při spouštění Vity pravý trigger (R) pro přeinstalaci.

2.) Otevřete MolecularShell a zvolte adresář ux0:VitaShell. Smažte tuto složku (stiskněte trojúhelník a zvolte "Delete"). Následně ještě zvolte adresář ux0:patch/VITASHELL a taktéž jej smažte.

3.) V základní nabídce MolecularShell stiskněte "SELECT", spustí se FTP klient.

 

Následující kroky se provádějí na PC:

4.) Na počítači spusťte Váš oblíbený FTP klient a připojte se na IP adresu (vč. portu), kterou vidíte na Vitě.

5.) Skrze FTP klient běžte do adresáře (Vity) ux0:data (nebo jakoukoliv jinou složku používáte pro kopírování VPK souborů) a zkopírujte do něj soubory, které jste si stáhli z odkazů výše, konkrétně: Vitashell.vpk, updater.vpkenso.vpk a PSP2UPDAT.PUP.

 

Následující kroky se provádějí opět na Vitě:

6.) Vypněte v MolecularShellu FTP klient a běžte do složky ux0:data (viz výše). Nainstalujte postupně Vitashell.vpk, updater.vpk enso.vpk.

7.) Soubor PSP2UPDAT.PUP přesuňte v MolecularShellu do složky ux0:app/UPDATE365/.

8.) Otevřete soubor ux0:tai/config.txt (příp. ur0:tai/config.txt, pokud jste používali interní paměť pro pluginy) a před všechny vaše pluginy napište # (hashtag, díky němuž se pluginy deaktivují, aniž byste je museli mazat). Soubor samozřejmě uložte.

  • Pozn.: Tento bod je pro vás relevantní v případě, že jste již HENkaku pár dní používali a využíváte nějaké pluginy. Pokud nevíte, co to pluginy jsou a s HENkaku teprve začínáte, můžete tento krok přeskočit.

9.) Vypněte MolecularShell a běžte do "Settings" Vity, potom zvolte “HENkaku Settings” > Odklikněte “Enable PSN Spoofing” > Zvolte “Unlink Memory Card”.

  • Pozn.: Pokud byste tento krok neudělali, nemohli byste Vaší kartu použít na FW 3.65, proto si pro jistotu dvakrát zkontrolujte, že jste tak učinili.

10.) Odinstalujte HENkaku Ensō: Otevřete aplikaci "HENkaku Ensō", přečtěte si informace a stiskněte kolečko. Poté potvrďte odinstalaci stisknutím trojúhelníku. Restartujte zařízení, pokud Vás aplikace požádá.

  • Pozn.: Pokud jste neměli nainstalovaný permanentní FW Ensō, můžete tento krok přeskočit.

11.) Naposledy restartujte své zařízení.

12.) Otevřete na Vitě webový prohlížeč a běžte na stránku http://go.henkaku.xyz. Potvrďte vše, co je potřeba a následujte instrukce na obrazovce.

13.) Spusťte aplikace HENkaku Ensō 3.65, kterou jste nainstalovali dříve a následujte instrukce na obrazovce.

14.) Po úspěšné instalaci a restartu ještě běžte do "Settings" Vity, potom zvolte “HENkaku Settings” > Zaklikněte “Enable PSN Spoofing” a pokud je potřeba, přepište číslo verze na 3.67.

  • Pozn.: Může se stát, že Vám po updatu na HENkaku Ensō 3.65 zmizí MolecularShell/VitaShell. Pokud se tak stane, pokračujte podle návodu v příspěvku pod tímto návodem.

15.) Gratuluji, právě jste upgradovali na HENkaku 3.65 a můžete konečně hrát hry, které vyžadovali FW 3.61 a vyšší :)

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

V případě, že Vám po updatu na HENkaku 3.65 zmizí VitaShell/MolecularShell, postupujte dle následujícího návodu:

1.) Nainstalujte si do počítače program "QCMA" z těchto stránek.

2.) Nainstalujte si do počítače program "PSVIMGTOOLS-FRONTEND" z těchto stránek.

3.) Připojte svou Vitu do počítače skrze USB, následně spusťte QCMA a poté otevřete PSVIMGTOOLS-FRONTEND. Aplikace by měla rozpoznat vaší Vitu.

4.) V aplikaci PSVIMGTOOLS-FRONTEND uvidíte vyskakovací menu. Klikněte na něj a vyberte "Easy Installers" > "VitaShell" > tlačítko "Install". Program vyexportuje (na počítači) VitaShell do výchozí složky "APPS" programu QCMA.

5.) Ve Vitě otevřete "Content Manager". Stiskněte "Copy Content" > "PC -> PS Vita System" > "Applications" > "PS Vita" > zaškrtněte "VitaShell" > Copy.

Hotovo! Nyní máte ve vaší Vitě opětovně nainstalovaný VitaShell :) 

Sdílet tento příspěvek


Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

×

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu