Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Problémy, podvody s eshopy


Kamel

Recommended Posts

Pánové, po několika nepříjemných jednání s českými prodejci zakládám toto téma, kde se všichni můžeme podělit o nekalé praktiky či nepříjemné způsoby jednání. Bohužel se to stává dnes a denně, jediným řešením, jak předejít problémům je se svěřit naší početné skupině a daným obchodům se vyhnout. Jako startovné uvádím svůj případ, který řeším tento týden.

 

Koncem roku 2016 jsem na internetovém obchodě Surtep.cz učinil objednávku na sběratelskou edici Last Guardian. Nevím už z jakého důvodu, ale objednávku jsem telefonicky stornoval, kdy mě zaměstnanec potvrdil storno. K mému překvapení mě balík stejně zaslali a poslali číslo balíku, zřejmě interní chyba a špatná domluva mezi zaměstnanci. Následoval další telefonát, kde jsem se domluvil na nepřevzetí balíku. Bálik jsem nepřevzal a žilo se šťastně dál... 2.5 mi přišel obyčejný dopis od Surtepu, i když bych to spíše nazval výhružkou. Prodejce se po 1,5 roce dožaduje náhrady vzniklé škody - smluvní pokuta 500,-, poštovné 109,- a zřejmě nějaké účelné bolestné za 70,-. V dopise mě varují, že přes četné žádosti mě nikdy nezastihli. Upozorňuji, že ze strany eshopu nebyla ani jednou snaha mě kontaktovat, proto jsem na dopis koukal s otevřenou hubou. Pokud do 5 dní nezaplatím, tak prý soud - kuli poštovnému :D. Dne 3.5. jsem zavolal do obchodu, velice obtížné se dovolat, po 5 pokusech mi zvedl telefon obchodní manažer, který mi řekl, že o tom nic neví, že tyhle věci vyřizuje kolega a tudíž to semnou nebude řešit. Telefon na kolegu mi nechtěl poskytnou, prý mohu řešit pouze po emailu. Napsal jsem tedy email, kde po 5 hodinách jsem byl bez odpovědit. Ten stejný email jsem tedy poslal i na vedení firmy a teprve tehdy jsem dostal vyjádření. Najednou musím zaplatit už jen poštovné a bolestné ve výši 179,- a odvolaní na jakýsi paragraf a silné řeči, že prý ať klidně jdu na PČR nebo na ČOI. Smluvní pokutu mi prý za odmětu odpustí, pokud zaplatím :D. Následoval další email, kde jsem se dožadoval upřesnění času mezi stornem a odesláním balíku a od té doby Surtep mlčí. Pro jistý klid v duši a méně stresu o víkendu jsem jim těch 179,- poslal, aby se tím třeba udávili. Pořád čekám na odpověď, telefony zvoní a nikdo je nebere. Zkrátka a jednoduše velice solidní jednání malého českého eshopu. Místo slušného jednání jsem dostal výhružky a na četné emaily je jim asi zatěžko odpovědět, po telefonu nic neřeší, protože neví, bojí se přímé konfrontace. Celou věc jsem předal ČOI k řešení, tak čekám na jejich vyjádření. Nicméně vám radím, vyhněte se tomuto eshopu, takovéto jednání jsem nezažil snad nikdy, raději si připlatím u Xzone, alzy či JRC, kde mám jistotu, že při vzniklém problému jednají fér.

Panstvo, tak dnes jsem dostal vyjádření od Surtepu. Respektive, na jejích nereagování od pátka jsem poslal další email s žádostí o potvrzení platby a jejich reakci. Od jejich zaměstnance jsem obratem dostal odpověď, kde stroze napsal, že platba 179 Kč (poštovné a bolestné) byla připsána na účet 7.5. Bohužel se neobtěžovali mě informovat nebo poslat vyjádření na můj dost peprnej email. Takže Surtep umí odpovídat rychle, když chce...Bohužel se problémům neumí postavit a schovávají se za email a nebo dělají mrtvého brouka. Všem vřele doporučuji se tomoto eshopu či kameným prodejnám vyhnout. Těch 179 Kč mě nezruinuje, ale naštve to. Díval jsem se na hodnocení na heurece a našel jsem tam pár uživatelů, co řešili podobný případ a těch 500 Kč pokuty ve strachu zaplatili. Osoba odpovědná za vymáhání "dluhů" pan Vajo je nedostižný, ba dokonce nikdo v Surtepu na něj neposkytne telefonní číslo, aby nedošlo k příme konfrontaci.  Vřele doporučuji navštívit Heureku a přečíst si stížnosti uživatelů.

 

Pokud máte podobné zkušenosti, podělte se s námi, třeba ubude méně podivných eshopů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ČR eshopy to je prostě radost.. dlouhý roky jsem nakupoval na originalky.cz ale po poslední zkušenosti už se od nich taky držím dál, pro pobavení teda postuju i sem:

začlo to tím, že mi stornovali objednávku několika sběratelek i když byla předem dávno zaplacená, týden tvrdili, že peníze nemají a že je to nezajímá, po dohadech a odeslání potvrzení od banky na mail i screenu, mi ji teda znova obnovili ale viděl jsem, že už některý zboží co jsem měl objednaný nebylo skladem tak jsem předpokládal, že objednávka dojde bez něj, no.. to jsem se ale přepočítal, objednávka skoro po týdnu došla ale většina věcí měla naprosto poničený/roztrhaný krabice + zcela očividně použitej obsah a nefunkční DLC kódy a do nich byly strčený zafoilovaný hry, jedna bylo dokonce i bez folie samotné hry a doškrábaná jako prase  - všechno mělo ale i na faktuře stav - nové zboží! ihned jsem je kontaktoval a dozvěděl jsem se, že je to sice nový zboží ale všechno mělo poznámku, že mají poničené obaly v popisu, hned jsem všechno šel překontrolovat znovu, protože tam nic takovýho nebylo a jediná hra to tam psaný neměla, tak jsem na ně vletěl, že si snad ze zákazníka co u nich roky nakupuje asi dělají prdel, řekli že si to mám ještě jednou překontrolovat, že to tam napsaný je, měl jsem rozklikaný všechny ty hry v prohlížeči, refreshnu stránku a do p*če ono je to tam najednou dopsaný!!! tak jsem další stránku se hrou nerefreshoval ale rovnou screenoval i s časem změny, okamžitě jim to střelil do ksichtu, že chcu vrátit prachy a ať si nemyslí, že budu platit poštu po takové prasárně, skoro dva dny se neozvali a pak mi přišel mail s tím, že za to samozřejmě může nějaká kolegyně, co je teď na dovolené a že se strašně omlouvají ale dopsali to opravdu jenom u té hry u které mám screen, u těch dalších kde jsem screeny nestihl, to ale opravdu bylo a ještě mě označili za lháře, takže poštu mi klidně proplatí ale jenom pokud budu chtít vrátit pouze tu hru u které mám screen a zbytek toho smetí si nechám, protože jenom tam to byla prý jejich chyba.. prostě WTF? takže jsem se týden dohadoval, byl svědkem totální podělávky od jednoho z největších, herních eshopů u nás, byl označenej za lháře a ještě musel cvakat extra poštu zpět k nim ( která u takhle velkýho balíku fakt nebyla levná ) potom trvalo 10 dní, než mi teda "schválili" vrácení peněz, jenže potom zase mrtvo.. po dalším skoro týdnu mi řekli, že mají na vrácení peněz 14 dní, který se ale počítají až od tohohle dne co mi to oznámili, což už bylo skoro 2 měsíce po začátku tady toho divadla.. no totální pí_ovina.. pak ale uběhlo 14 dní a nic.. zase celý dny telefonování a mailů až 18tej den mi odpověděli, že zapoměli a že to napraví, bez omluvy, bez ničeho

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel obdobné zkušenosti mám s Originálkami a Herním světem. Podobné jednání - zaslání použité hry, zatavené ve foliovačce, kterou vydávají za nový ks. Všechny tyto hry, které nesou viditelné známky použití ani nerozbaluji z té tavící fólie a hned zasílám zpět k vrácení ve 14 dní lhůtě.

Posledně mi toto udělal Herní svět, kdy mi přišla roztřískaná krabička s hrou na xone. Problém nedostatečného zabalení. Telefonát s majitelem - ano, napravíme, pošleme novou krabičku. Odmítl jsem s tím, že chci nové zboží, že pro mě roztrhanej obal v nové krabičce s diskem nemá hodnoru, jakožto zboží do sbírky. Balík jsem zaslal zpět, zabalil lépe do krabice a čekal na nové zboží. K mému překvapení poslali tu samou hru, v nové krabičce a s přilepenými penězi za poštovné na krabičce :D. Balík jsem poslal zpět, následovalo několik telefonátů a emailu, kde mi nakonec vrátili peníze a část poštovného. Měli vrátit 2x poštovné a dostal jsem tedy aspoň to jedno. Od té doby zde nenakupuji už jen z důvodu nedostatečného balení her. Jmenovitě od nich mám několik Funko figurek, sběretelek - všechny nedostatečně zabalené a krabice ve všech případech poničené.

Tuček z Originálek pro změnu zase rád zatavuje rozdelané či bazarové tituly a vydává je za nové. stávalo se mi to hojně u nákupu PS2 her v minulosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Originalky jsou s chovanim vuci zakaznikum hodne na hrane. Zatim jsem tam nakupoval jen osobne, takze jsem se zbozim nemel problem, ale pristup k zakaznikovi maji spatny - mam z nich pocit, ze uz dopredu me maj za podvodnika. Hadky personalu primo pref zakaznikem radsi ani nezminuju, protoze to je tam snad na dennim poradku. Od jiste doby si radeji priplatim a nakoupim na Alze, protoze mam klid a jistotu a alespon nejakoi zaruku kvality. 

Kazdopadne ten Surtep, to je opravdu prusvih. Ten jejich dopis bych hodil do kose, jakesi pokuty by jim kazdy soud smetl ze stolu. Jsem presvedcen, ze jde z jejich strany jen o hodne nestastny zpusob zastrasovani. Sice chapu, ze je neprijemne, kdyz poslou zbozi a zakaznik si to neprevezme, na druhou stranu, co jim brani v tom, aby vyzadovali platbu predem, pokud s neprebiranim zasilek tedy maji takovy problem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem udělal ústupek a to poštovné zaplatil. Bavil jsem se o tom s kamarádem, který provozuje menší eshop, ten mi řekl, že je nesmysl to platit. Kamarádka právnička projela jejich VOP, je zběhlá v občasnkém zákoníku a zase mi radila, ať se na to vyserem a raději to sockovné zaplatím, pro vlastní klid. Ustoupil jsem tedy, nevím tedy jestli to bylo moudré. Irituje mě, že přestali komunikovat. Jak píšeš, není problém zrušit dobírky a zřídit pouze platbu předem. Ze zkušenosti kamaráda, dost lidí nepřevezme dobírku. Je to jistý rysk podnikání. Mě samotnému několik zákazníku tady na fóru nebo přes FB nepřevzalo balík a nenapadlo mě z nich to poštovné vymáhat. Výhružky a zastrašování, zkušejí zdali se zákazník zalekne a pokálí se. Mohli mě kdykoliv kontaktovat a slušně se domluvit, když mě obviňují. Rozumné dohodě se nebráním. Ale když ještě po tak dlouhé době na tebe vybaufnou stylem "zaplať nebo uvidíš", to je velký průšvih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si teda nemyslel, že eshopy zataví použitou hru do fólie a prodávají ji jako novou, to by mě teda hodně nakrklo, je fakt, že třeba herni-svet.cz má u hodně her na ps4 vůbec nejnižší cenu, což mi už v minulosti přišlo trochu podezřelé,  pár podobných prodejců je i na aukru, většinou mají i desítku her, jmenovitě prodávající nabízel life is strange before the storm na ps4 a nahoře na obalu hry bylo napsáno "only on playstation", u této hry to není exluzivita na jednu konzoli, tak jsem se ho zeptal, jestli je obal originál z obchodu, nebo je vytisklý na tiskárně, on to přiznal, že je vytisklý a ještě, že je to k nerozeznání od originálu, tomu jsem se musel zasmát.

Pak mi nabídl, že si můžu vybrat kterýkoli obal k té hře a on mi ho vytiskne, od toho času už ke svým aukcím píše, že hra je v náhradním přebalu.

Další prodejce na aukru se s tím ani neobtěžuje napsat, že je to zřejmě kradená hra bez obalu, koupí si krabičku a obal vytiskne, cena u takových her je vždycky o 100 až 200 kč nižší, ale nepochybně na tom dobře vydělává, něco takového tedy rozhodně podporovat nehodlám, prodával Fifu 18 na PS4, kde se dá poznat, že obal není originál, chyběla tam samozřejmě stříbrná známka FIFA Oficial Licensed Product, kterou nikde nevytiskne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tema dobirkama,vim ze kdysi sem psal Kruta,ze neprevzate taky vymahal a ze to ze vsech lidi dostal,ze zakon byl na jeho strane odsouhlasenim objednavky.Nevim jestli sem jeste chodi,urcite by napsal vic.U tech Originalek bych se Amazon edicim nedivil,vetsina prodejcu techto edic na FB je ze severnich Cech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kauza Originálky, jedním požným zdrojem jsou různé bazary UK či Německo. Kupoval jsem nové PS2 hry před pár lety a dostal jsem makety originálních modrých krabiček, disky byly prohnané leštičkou a na jedné hře dokonce samolepka z nějakého anglického bazaru - vše nabízeno jako nové zboží. Tak tady pár informací k jejich zdrojům. Hojně prodávají OEM verze - hry vytažené z bundlů konzolý nebo promo disky, u tohoto zboží mají většinou teda napsáno v popisku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zkušenosti s Herním světem - hra obsahovala použitý DLC kód + velmi špatně zabaleno, a poté se Surtepem - tam jsem byl osobně, prodejna na Karlově náměstí v Pze vypadala jako feťácký doupě, prodavači po sobě pořvávali.. + zafoliovaná hra, čili nic nového. Nejlepší je si zkontrolovat originální soňáckou pečeť, nebo jak nazvat ten proužek na obalu, pak je jistota nového kusu.

Xzone, JRC, Alza - jistota

Ale oproti vašim "zážitkům".. to je celkem síla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel musím přidat svou troškou do mlýna, na adresu Originálek. Je to asi 3 týdny, co jsem kupoval Ps4 Pro a právě mě zlákalo hodnocení na Heurece s více než 7000 pozitivními ohlasy. Přišel mi balík s dírami jak řešeto, ale i tak jsem zásilku převzal. Po otevření mě čekal opět další šok. Originál krabice od Pročka totálně zaprášená, odrbaná po všech stranách prostě humus, a navíc plomba lepící pásky ta byla odtrhlá jako by nic, prostě typicky vráceno zboží někým a oni sprostě pošlou zboží i v takovém stavu dalšímu zákazníkovy a čekají že jim to nějaký blbec vezme. Konzole vypadala že je "nová" ale už ten prvotní pocit mě totálně odradil, a příslušenství v krabici bylo sice zabaleno až na sluchátka ty byli mimo sáček a celé od drobků...

Psal jsem na obchod co to má znamenat, že si takto nepředstavuji Novou zabalenou konzoly za 10 klacků. Paní mi napsala že je zboží nové, nepoužité prý museli originál

krabici otevřít, aby vyměnily zdrojový kabel, takový blábol, a odrbané a zaprášené krabice mají prý na skladě v takovém stavu všechny. Tak jsem odstoupil od smlouvy zboží poslal zpět a netrpělivě jsem čekal zda mi pošlou peníze zpět, stalo se na štěstí a u Originálek bych už nekoupil ani kartáček na zuby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z Herního světa i Originálek mi zatím přišly hry uplně v pořádku - dobře zabalené i s plombou, ale objednal jsem na Mironetu Horizon a Crashe (někdy kolem data vydání her) a obě hry byly z bundlů - not to be sold separately.

Pro někoho detail, ale moc mě to teda nepotěšilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přispěju také svou troškou do mlýna.

Za mne rozhodně palec důle pro ešop supergamer.cz Objednal jsem si tam limitku jedné hry a místo limitky mi přišla obyč verze. Samozřejmě ve faktuře uvedena limitka, cena limitky byla o dost větší než obyč verze... Následovalo dlouhé dohadování přes mejl, telefon - kde jsem byl skoro označen za zloděje. Odstoupil jsem tedy od smlouvy a ejhle, chtěli mi vrátit peníze pouze za obyč verzi a ne za mnou zaplacenou limitku :D Nakonec to dopadlo tak, že až po vyhrožování ČOIkou mi poslali zpět peníze v plné výši. Samozřejmě poštovné na Slovensko jsem platil sám a to mi neproplatili.

 

Z originálek kupuju běžně, mám z tama i pročko a jede bez problémů, a narozdíl od kolegy výše mi přišlo úplně nové. Měl jsem u nich problém jen před cca xylety, kdy mi poslali bazarovku bez manuálu, ale od té doby vše v pořádku. Narozdíl od jiných shopů mají i v popisku uvedeno jazyk hry/coveru. Z herníhosvěta jsem bral jen jednou, nelíbí se mi jejich stránky a systém přihlašování.

 

Ale zase jsem měl problémy s tu několikrát zmíněnou "svatou trojicí" jrc, alza i xzone.

jrc - dvakrát mi poslali rozkřápaný steelbook (chybějící kousky nebyly v obálce, obálka neporušená, zkrátka mi do ní dali poničený steelbook), reklamace dlouhá a bavení se stylem co nás vůbec obtěžuješ s takovou volovinou, po cca třech týdnech mi nakonec poslali steelbooky nové.

alza - třikrát mi poslali eng verzi, i když v popisku měli jasně uvedeny cz titulky. A u steelbooku platí to samé co jrc, akorát steelbooky nové neposlali, prý se zničily při dopravě a měl jsem reklamovat u přepravce. Na moje slova o tom, že proč teda je obálka neporušena a kousky v ní nejsou sem se nedočkal odpovědi. Od té doby alza pouze osobně a už jsem některé zboží i odmítl převzít kvůli poškození.

xzone - kupoval jsem tam první ps4 (co mi spálil blesk). Po objednání jsem měl dostat 580 kreditů, jejich počet byl uvedený v objednávce, ale i v mém profilu v sekci čeká na zpracování. Jaké ale bylo mé překvapení, že po zaplacení mi přičetli pouze 160 kreditů. Po mém tel. rozhovoru mi bylo řečeno, že došlo k přecenění systému kreditů a proto mi přičetli pouze těch 160. A na můj dotaz, jak je to možné když v objedávce mám uvedeno 580 kreditů mi bylo řečeno, že se to přecenění týká i již uzavřených objednávek... Takže od té doby vždy kredity luxuju na nulu při každé objednávce.

 

Nákup z eshopů  a následné doručování poštou nebo různými špeditéry bude u nás asi vždy tak trošku sázkou do loterie. Na blbé lopaty sa dá narazit v každém šopu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mandazu, stélbuky z alzy a jrcberu zase jedině poštou, kdykolik jdu na osobku tak v jrc se mladej klučina za kasou chová k těm stelbukum jak praso a nejednou se mi stalo, že sem dostal promačklé a poškrabané. Prostě to ten idiot dá na pult a sune to k tobě a skrabe stélbuk :D. Pak sem řešil případ s paní prodavačkou, která mě nechtěla prodat objednaný xbox one x, naštěstí pomohla stížnost a dostal sem od jrc 500 kč na nákup hry :D.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, 

pracuji v Originalky.cz několik let a je mi velmi líto těch problémů které tu někteří měli. 

Co se týče her které nemají pečeť a jsou zatavené ve folii - je pravdou, že takové hry prodáváme,  jde však vždy o levnější tituly zejména na PS2 a PS3. 

Jde o hry které koupíme ze zahraničí jako nové - jde o větší množství a není v naší síle každý kus kontrolovat ručně, tedy ano je možné že některé kusy tam jsou opravdu "refurbished" tzn že je někdo vyčistil a opět zatavil do folie.

Rozhodně to ale není otázkou her třeba na PS4 nebo novinek a každý má právo takovou hru odmítnout a vrátit. 

Myslím, že máme jeden z nepropracovanějších webů kde se snažíme maximálně informovat o stavu věci.

Jako jedni z mála máme v popise uvedeno když zboží nemá manuál nebo obal, jinde třeba jen uvedou že jde o rozbalené zboží a nazdar nic víc. 

Co se týče té zaprášené konzole - za to se opravdu omlouvám, v každém případě snad všude se píše, že je základní chybou přijmout poškozenou krabici. Všichni víme jak se ke zboží občas někteří kurýři chovají.  Případně převzít s výhradou a překontrolovat zboží na místě. Rozhodně se u nás ve skladech nepráší tak, abychom vám prodali zaprášenou konzoli a rozhodně bychom ji neposlali děravou.  Bohužel jak tu někdo napsal, dopravci jsou sázka do loterie a pokud prostě přijmete poškozené zboží je to problém. 

Ohledně bazarovek - jsme i bazar, vykupujeme hry, a vykupujeme i hry bez obalu. Rozhodně je však nepřebalujeme naopak tyto hry vykupujeme narozdíl od jiných shopu za velmi nízké ceny a vždy je u hry tento stav uveden.  

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím teda reagovat na pracovníka Originalek. Dobre, zaprasena original krabice muze se stat a to ze byla po celem obvodu odrbana nechme plavat... Ale věc jiná je NOVA konzole s neporušenou plombou,  aspoň tak to zakaznik kupuje v domnění, že to tak bude i vypadat, a ne odtrhla a pani mi napíše důvod ze se měnil zdrojový kabel proboha proč? Jak můžete vedet ze původní novy kabel byl spatny? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Mně stačilo kupovat mechaniku do xboxu na originalky.cz 16D2S jako nová zabalená. Po rozbalení jsem zjistil, že je dokonce rozpájená PCB deska od nějakého prasete předemnou a ponechána oxidace!!

 

Opravdu se chce zamyslet nad tím co prodáváte a za co to vydáváte. Myslím že to prodejce ví víc než dobře, jen spoléhá na to, že naprostá většina mávne rukou a nevrací!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Kamarádi, po měsíci mi přišlo vyjádření od ČOI, přeposílám celou zprávu. Poštovné sem nemusel hradit, stačilo písemné odstoupení od smlouvy i po dvou letech.

k Vašemu podání ze dne 3.5.2018 ve věci dotazu - zrušení objednávky z e-shopu - poštovné, vynaložené náklady si Vám dovolujeme zaslat následující vyjádření.

 

Základním pravidlem je, že prodávající se musí o vašem rozhodnutí od smlouvy odstoupit dozvědět. Nestačí tedy pouze zboží nepřevzít. Zákon sice nevyžaduje písemnou formu, lze ji ale doporučit. Odstoupení můžete zaslat prodávajícímu na adresu sídla nebo jiného místa podnikání, případně na jeho e-mailovou adresu. Informace, kam odstoupení a vracení zboží směřovat, najdete v obchodních podmínkách prodávajícího. Není nutné uvádět důvod, proč jste se rozhodli využít práva na odstoupení od smlouvy. K odstoupení můžete využít vzorový formulář, který vám prodávající musí při uzavření smlouvy poskytnout. Vzorový formulář odstoupení od smlouvy je rovněž na webových stránkách České obchodní inspekce. Pokud odstoupení sepisujete sami, nezapomeňte na identifikaci smlouvy a prodávajícího, vůči němuž odstoupení směřuje. Jasně uveďte, že jste odstoupil od smlouvy do 14 dnů, odkažte se na konkrétní telefonický hovor, kterým jste odstoupení od smlouvy učinil. Konkrétní paragrafy nejsou nutné. Připojte i datum a váš podpis. Odstoupení od smlouvy odešlete prodejci mailem. Další výzvy prodejce můžete ignorovat.

 

Pokud se někdo dostanete do obdobného problému, viz. výše,  zde máte jednoduché řešení a už se nemusíte nechat zastrašovat prodejcem aka jednání Surtepu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2018 at 16:52, craig27 napsal:

Musím teda reagovat na pracovníka Originalek. Dobre, zaprasena original krabice muze se stat a to ze byla po celem obvodu odrbana nechme plavat... Ale věc jiná je NOVA konzole s neporušenou plombou,  aspoň tak to zakaznik kupuje v domnění, že to tak bude i vypadat, a ne odtrhla a pani mi napíše důvod ze se měnil zdrojový kabel proboha proč? Jak můžete vedet ze původní novy kabel byl spatny? 

Víš proč? Protože je konzole dovezena ze zahraničí, kde je jiná koncovka pro elektrickou zástrčku. (pokud to tu již někdo psal tak sorry).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mě ale vůbec nezajímá odkud maji dovezene konzole,  i kdyby byli třeba z Tramtárie, jako koncovy zákazník pozaduji novou zapečeťenou konzoly za 10000,- klacků a ne jak kdyby ji přežvíkala kráva. Obchod to ma mít uvedeno jasne v popisu zboží. Proste z Originalek uz ani zadarmo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu