Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Amazon edice her (hry bez obalu) - na co si dat pozor


Martinoslav

Recommended Posts

Mě se stal případ právě s novou Larou. Jasně jsem prodejci napsal že chci v originálním obalu a zabalenou a on mi potvrdil, že bez problému. A dorazil disc v obalu na blue ray.Ten úzký a potisk vytištěný na tiskárně. Ani jsem to do mašiny nedával hned psal prodejci že tohle tedy nechci. Naštěstí souhlasil že mu to můžu vrátit. Jen mám obavy aby to vůbec vyzvedl. Ale z toho co vím tak když vyjde novinka tak ten člověk denně prodá minimálně 15 disků.  A když si vezmu že cena za novinky je víc jak 1000kč tak to je neskutečný obnos za měsíc a za rok už raději nepočítat. Divím se Amazonu, že nejde po těchto lidech na bazarech a forech a nezastaví to. I kdyby si na tohle zaplatili několik lidi tak při těch ztrátách se jim to rozhodně vyplatí.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Martinoslav napsal:

Ja jsem teda presvedcen, ze rovnice je jasna -> nemam na to = nekupuju. Nebo koupim hru z bazaru. Budeme-li obhajovat jakykoli zpusob kradeze nebo myslenku, ze kdyz uz to nekdo ukradl, tak je mi to fuk a koupim to od nej, tak si budeme proste stale sr*t sami sobe do huby a nikdy se z tech sra*ek nevyhrabeme. Nemuzu jit a koupit kradeny auto, proc by melo fungovat, ze koupim kradenou hru?

Bazar je naprosto relevantni a legitimni reseni...souhlasim...ale nevim jestli v dnesnim svete plati tvoje rovnice nemam na to = nekupuju pri tech vsech pujckach, splatkach apod. na ktery jsou cesi zvykly. Buduje to mezi lidma pocit ze stale maji i na tohle a tamhleto ale zijou z dluhu, co si budeme povidat uhlidat penize neni sice raketova veda ale ne kazdej si to spocita. Naprosto taky souhlasim ze nakupem takovych edic si my hraci podrezavame vetev sami pod sebou ale me spis porad vadi ti lide co rok co rok podporuji FIFU nebo kupuji COD apod. co si budeme rikat...ti nam to kurvi taky pekne...

Celej tenhle problem obecne je hodne slozitej..a treba ve stinu aktualniho deni okolo Telltale games bych skoro i byl rad kdybych doma mel nejakou amazonku od nich za to kam to dotahli a co vyvedli svym zamestnancum...a to uz se zase bavime na urovni kdyz zlodej okrada zlodeje nebo pokud jednas jako zlodej tak ja s tebou tak i budu nakladat...

Muzeme nad tim premyslet horem dolem ale lidi je kupovat budou a spis by asi melo byt v zajmu amazonu s tim neco delat a pohlidat si aby jim tam lidi neprotahovali mezi pulkama denne 20 disku (kam je vubec davaj twl..) protoze my cechacci pokud vidime chybne nastaveny system tak si do nej radi hrabnem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Hráč123 napsal:

Bazar je naprosto relevantni a legitimni reseni...souhlasim...

Ono jak se to s tim bazarem vezme...jdete se klidne podivat do JRC a narazite tam na spoustu doma na masine vytistenych obalu ktere se bezne prodavaji...jen je na zadni strane vytisteneho obalu (vnitrni strana krabicky) razitko JRC aby se nereklo...s tim ze diky tomu razitku neni problem tu hru zase do JRC prodat a oni ji vykoupi. CO je tam ovsem za disk se clovek nedozvi...je to amazonka nebo jen nekdo znicil obal a prodal bez? Zrovna predevcirem jsem "bohuzel" jednu takovou v JRC koupil.

Do vcerejska jsem o "amazonkach" nic nevedel, ale rozhodne ted budu obezretnejsi pri dalsim nakupu a to jak na netu tak i pres e-shopy/v kamennych prodejnach...takovyhle chovani by se nemelo podporovat, ale bohuzel kde je poptavka je i nabidka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu tuhle náhlou hysterii. "Kradené amazonky" byly, jsou a budou, je to pouze chyba Amazonu, který si technickými prostředky patřičně neumí ohlídat své zaměstance. Kdo chce mít jistotu kupuje u ověřených prodejců, kdo chce ušetřit, kupuje verze bez obalů ať už jsou třeba z Alijašky. Hlavně že budou v konzoli fungovat.

Mnohem větší problémem který by se měl řešit je přeprodávání účtů ať už tady na fóru nebo třeba plati.ru popř. denuvogames. Jeden koupí účet a přeprodá ho padesáti dalším, kteří hrajou v offline módu za 5€ místo aby koupili plnou verzi za 59,99€ - v porovnání s tím je pár ukradnutých "amazonek" jako plivanec v moři.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Assassin napsal:

Nechápu tuhle náhlou hysterii. "Kradené amazonky" byly, jsou a budou, je to pouze chyba Amazonu, který si technickými prostředky patřičně neumí ohlídat své zaměstance. Kdo chce mít jistotu kupuje u ověřených prodejců, kdo chce ušetřit, kupuje verze bez obalů ať už jsou třeba z Alijašky. Hlavně že budou v konzoli fungovat.

Mnohem větší problémem který by se měl řešit je přeprodávání účtů ať už tady na fóru nebo třeba plati.ru popř. denuvogames. Jeden koupí účet a přeprodá ho padesáti dalším, kteří hrajou v offline módu za 5€ místo aby koupili plnou verzi za 59,99€ - v porovnání s tím je pár ukradnutých "amazonek" jako plivanec v moři.

 

tohle mozna jde jen na PC, ale konzole to maji osetreny ze pokud ches hrat offline musis mit ucet dany jako Activni a to jde vzdy jen na jedne konzoli, na druhe konzoli jde pouzit sice stejny ucet taky ale pouze v online rezimu, pokud ho nastavis jako aktivni na druhe konzoli tak ta prvni se automaticky deaktivuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moralisti jedni. Aby jsem se vám nepodíval do kompu a chraň vás ruká páně jestli tam najdu nějaké "kradené" filmy, seriály nebo hudbu za které jste nezaplatili své tvrdě vydělané peníze.

tofi: ano máš pravdu, tohle je primárně problém PC.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hry bez obalu kupuju pravidelně a je mi úplně šuma fuk odkud jsou. Dohraju prodám, je rozdíl koupit hru za 1500,- a 800,-. bez obalu. A že si to Amazon neohlídá je věc  jiná, ale tyhle krádeže jsou jen malou kapkou v moři. Klidně mě tu přítomní ukamenujte...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 26 minutami, craig27 napsal:

Hry bez obalu kupuju pravidelně a je mi úplně šuma fuk odkud jsou. Dohraju prodám, je rozdíl koupit hru za 1500,- a 800,-. bez obalu. A že si to Amazon neohlídá je věc  jiná, ale tyhle krádeže jsou jen malou kapkou v moři. Klidně mě tu přítomní ukamenujte...

Jsem podobneho nazoru. To by se muselo resit vsechno. Me osobne to netizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Misicka napsal:

Jak je to přesně s tímto obchodem? Já si tam koupila Flatouty s krabičkou a folii. Nechci to podporovat a mít s tím nějaké problémy. Proto se raději ptám. Díky

Pokud je hra v origo obalu, a zabalena v tom celofánu a má třeba ještě pečet -Sony(stříbrný pruh s nápisem nebo MS nálepka z boku krabičky, tak se jedná o origo distribuci. Pokud dostaneš hru v obalu a prohnanou přes tavičku - folie se zatavenými hranami tak se jisto jistě jedná o černotu. Viz stížnosti uživatelů ve skupině Podvody a problémy s eshopy. Originálky prodávají spíše bazarovky za nové, osobně sem se u nich s amazon edicí ještě nesetkal, ale jsou to lumpové, takže bych se vlastně ani nedivil, kdy by měli nějakého zaměstnance nasazeného u amazonu a vynášel rektálně hry ze skladu :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Misicka napsal:

Jak je to přesně s tímto obchodem? Já si tam koupila Flatouty s krabičkou a folii. Nechci to podporovat a mít s tím nějaké problémy. Proto se raději ptám. Díky

neboj se, ikdybys koupila amazonku tak zadny zasadni problem ti nehrozi. pokud bys ji koupila vedome, tak jediny problem bys mela az u Velké Požíračky, která váží hříchy člověka a podle toho rozděluje na nebe a peklo :) 

ted vazne: originalky.cz prodava amazon edice klasicky bez obalu, tzn. ze to u hry je napsane a prijde opravdu hra bez krabicky ;)

@elmaniaKain - kamele na originalkach sellí switch hry Amazon edice, cartridge se vejdou mezi pulky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při prodeji na facebooku je tohle denní chleba. Naposled sem kupoval God of war a Far cry 5, ještě sem se zeptal, jestli jsou hry v origo obalu a v češtině. Borec mě to potvrdil a jen co sem doma rozdělal balík tak vidím vytištěnej obal na GoW... pecka na konec byla po otevření FC 5.. Tam disk ani nebyl. Jinak origo  zabaleným hrám od překupníků už taky nevěřím. Kupoval sem GTA. Hra měla ps pásek na strhnutí a když sem to otevřel tak tam byl golf na ps2. Od týhle chvíle si každý rozbalování nahrávám :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ono je to takove "ceske". se vsim vy*ebat a jeste se pri tom placat po rameni jake jsem to ale "macho". lidi chcou mit proste vse a hned a bez prace. jak rikaval muj byvaly kolega - "lidi radi nakupujou, no ale platit se jim nechce" (mysleno metaforicky). proste pecene holuby do huby a bez prace. a jde to videt vsude a ve vsem. v praci, ve vztazich, v ucte jeden k druhemu i ke vsemu celkove. akorat si lidi uz vubec neuvedomujou, ze tim jdou tezce proti sobe samym a ze vlastne to co se tvari jako "vyhra" je vlastne ta dlazdena cesta rovnou do pekla. kdyz si jen vezmu lidi ze sveho okoli jaci byvali "frajeris" jak umeli vydrbavat s druhyma a ja byl ten looser, co se vzdycky nechal nachytat, jak oni meli vse hned bez prace, kdezto ja drel jak kun, tak drtiva vetsina tech lidi jsou dneska opilci co ve 30ti+ bydli u rodicu a nezavazou si ani tkanicky u bot, dalsi jsou drogove zavisli a ve vezeni a ten zbytek klasika - od pondeli do patku "rachota" a pak se ozrat a machrovat jaky nejsem general, ale pak skutek utek.. no vubec me to neprekvapuje.

jen dekuju "bohu" za tu prozretelnost, ze jsem se nenechal "svest na zcesti" a ze instinktivne jsem vedel, ze moje svedomi, potazmo cest je vse, co me dela mnou a ze kdyz tohle zapru, ztratim sebe sama a tak jsem radsi sel tou trnitou cestou a sam. a diky tomu mam dneska zivot jaky mam - presne jaky jsem ho vzdycky chtel a jsem za to vdecny a ten prace nelituju ani navterinu!

ale to jsem trochu "zafilozofoval" a dost odbocil. meli bychom byt opravdu vdecni za to, ze nase mala zeme se muze tesit podpory ze strany sony ve forme cestiny ve hrach, ktere kazdym dalsim titulem jen pribyvaji. je jen na nas, co si vybereme, jestli tu "tezsi cestu" ktera nakonec ponese "lepsi ovoce" a nebo tu snadnou a levnou cestu, ktera mozna znici vse, co ted mame, abychom zas pochopili, ze "nevazis si? tak nebudes mit nic!"

at si kazdy patra ve vlastnim svedomi, co je dobre a co neni. a kdyz se rozhodne spatne, at se pak nedivi moznym dusledkum, ktere mu uz "nechutí". kazda akce ma svou reakci. je to zakon!

jinak na aukru je uzivatel milic26 - ten prodava hry bez obalu. ale uvadi to. a pak jeste XGLukecz - ktery udaj o neorigo obalu vy*jebane zamaskuje malinkatym pismem do ohromneho mnozstvi textu o popisu hry. kdyz jsem se jej na to pral, proc to neuvedl do popisu predmetu, napsal mi:

Všechny informace týkající se produktu vkládáme za všeobecné informace o produktu.

 

Z důvodu chybného řešení Aukra. Tj nelze psát do popisů z důvodu podmínky max 50 znaků. Nelze psát informace před popis protože by popis produktu byl od cca 1/2 stránky.

 

Máme skladem jedině plastové krabičky pro PS4 * 69,- (přebal - papír co je v krabičce nemáme)

 

zde odkaz na aukci. hledejte v popisku info o nahradnim obale :D reknu jen.. take ceske :D

necht si kazdy udela obrazek sam.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

také se přidám ke skupině, která do teď nevěděla co je to Amazon edice...zajímavé čtení....i když to také nepodporuju, tak druhou stranu musím říct, že ty lidi v určitém směru chápu. Jak tu už zaznělo. Né každý má na to kupovat si hry nebo několik po (v průměru) 1500,-. Vím, že ten vývoj a ti lidé co to vyráběli se musí zaplatit, ale je pak směšné sledovat kolik na tom samotní výrobci vydělají. Miliony ne-li miliardy. Já osobně také nakupuji bazarové nebo digitálně verze z PS store. Moje hranice je 400,- za hru a to ji joooo musím chtít, abych ty peníze za ni dal. Třeba za Crasha a Uncharted kolekci jsem dal těch 450,-/kus, ale s vědomím, že kupuju  3v1 a něco co se dá opakovaně hrát a stojí za to. Ideální cena za hru je u mě 300,-  Kor když průměrná doba hraní je 8hodin. U Zaklínače kde je to přes 90hod to je jiné kafe. Taky jsem za něj dal 450,-. U Diabla jsem se plácl přes kapsu, protože je to srdcovka tam jsem nechal 700,- ale mám to komplet. No, ale pointa je v tom, že Češi jsou jako národ obecně v tomto takoví z důvodu, že je celej život/generace/historii někdo ojebává, okrádá, slibuje modré nebe a nikdy to nevede k lepšímu. Furt se snažíme dohnat vyspělejší národy a furt se upínáme na Německo nebo Rakousko. Netrpělivost hraje taky svou roli. Všichni dneska chtějí všechno hned, na dluh a nový.  Až budou kvalitní auta stát nové max. 350tis, hry 300,-, jídlo nebude předražené, nájemné bude jak před revolucí, řemeslníci budou kvalitní a nebudou chtít 400,-/hod, tak nikdo nebude řešit jestli někoho ojebat nebo ne. ..ale jak se říká.... "Kdo neokrádá stát, okrádá vlastní rodinu"...a vždycky na tom něco bylo, je a bude..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu