Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Domácí síť


werty

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych poradit, jaké koupit komponenty k domácí síti.

Konkrétně Router a Switch, aby to běhalo s NASkou a Kamerami, můžete mi někdo poradit?

Kamery https://www.czc.cz/iget-homeguard-hgdvk46704-4-kanalovy-hd-dvr-4x-hgpro728-kamera-hd720p-ip66/208465/produkt

NAS https://www.czc.cz/synology-ds218j-diskstation/225083/produkt

domaci sit.png

 

Potřebuji abych si mohl přes wifi šáhnout do NASky a pustit si třeba film v televizi.. z notebooku na ní ukládat přes wifi.. kamery aby ukládaly záznamy také na tu NASku a já na ně mohl případně čumět zase přes noťas (přes wifi)...

 

V domácích sítích se vůbec nevyznám, snad mě někdo neukamenuje za můj zjednodušený přístup k věci.

A ještě bych měl jeden dotaz, dá se dostat do té nasky i z jiného místa než z domací sítě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ta typologie sítě by chtěla jinak. Na přívod nejdřív router s firewallem (a Wifi) a pak až switch pokud nedostačuje počet portů, který máš na routeru.Vnitřní komunikace v rámci sítě pak pojede primárně přes switch.Ten ale dávej jen pokud ti nestačí porty na routeru na všechno co máš zapojené, nebo to potřebuješ například do přízemí a pak do dalšího patra.Synology NAS má licenci na několik IP kamer v základu, ten DVD rekorder pak už není potřeba ta NASka samotná umí IP kamery nahrávat. 

- Ideální podle mě je - pořadí z venku - Wan přívod z Internetu napojit do Wifi routeru

- Z něj napojit po drátech všechna zařízení. Pokud počet portů nestačí (bývá max cca  8) tak připojit na LAN port routeru drátem switch s dalšími porty (pak máš třeba 14 dohromady na dvou různých místech podle toho jaká je fyzická vzálenost mezi routerem a switchem). Switch pak ideálně pořídit s napájenými porty (PoE  které ti usnadní instalaci IP kamer, protože k nim nebudeš muset tahat napájení a budou mít data i napájení po tom ethernetovém kabelu.

Kvůli rychlostem na vnitřní síti se už dneska dá uvažovat o 10 Gb switchi i Nasce (já to tak třeba mám) protože to děláš na hodně let dopředu.Ale jako základ postačí i Gigabit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu