Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Obchodování s ÚČTY/SLOTY her (primární/sekundární)


nepster

Recommended Posts

A: Teoreticky ano, ale myslim, ze rozprodavat to po 4 lidech uz by bylo moc, prinaselo by to jen dalsi komplikace. Napr. dotycny si koupi primar na ps4, potom si treba koupi ps5 a bude si to tam chtit zahrat, tak stipne slot nekomu jinemu, protoze na ps5 lze ty primary menit bez toho aniz by se musel ten predchozi deaktivovat, ja se takhle pretahuju s nekym o primar GOT treba.  Ja bych byl pro, aby se zachovalo jedno vlakno a dotycny proste napise jakou verzi prodava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakci. S tím rizikem máš určitě pravdu. Na druhou stranu i když prodáš jen sekundár na PS4, tak (jestli správně chápu tvůj příspěvek) si kupec i tak může aktivovat primár na PS5. Stejně tak při prodeji sekundáru PS5 tam to riziko je taky.

Každopádně point noted.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná řeknu blbost, ale je jedno, jakou hru pod konkrétním účtem mám. Když se na daný účet přihlásí někdo další, vykopne mě to z jakékoliv hry (pokud hraju pod tím účtem - Sekundár). Stejně tak, můžu mít daný účet jako primar (PS5 Offline), jen na jedné konzoli. 

Omluvte mě, jestli jsem debatu nepochopil, třeba se pletu. Dle mě je to ale snad jedno, jaké verze hra nabízí, protože mě stejně konzole z hraní vykopne, když se přihlásí někdo jiný pod účet online a jak jsem psal, PS4 Primar/PS5 offline, jde aktivovat pouze na jedné konzoli (jen se to jmenuje jinak). 

 

IMHO na PS4 (následně i na PS5) jsem se takhle přetahoval o primární slot Crash team Racing a nemusel jsem nikde nic deaktivovat. Konzole mi napsala, že Primar je nastaven na jiné konzoli, jestli chci přenastavit primar na svou konzoli a hrál jsem. Nesetkal jsem se s tím, že by se to muselo nejdříve deaktivovat na té druhé konzoli... Mám ale z hlavy pocit, že to je US účet. Po čase to asi frajer přestal hrát a mám už pár měsíců klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primár môže byť súčasne na PS4 a PS5 ale sekundar je vždy len jeden [emoji846]

Chcelo by to vyskúšať zároveň sa prihlásiť na PS5 a PS4 ako primár, že či to bude fungovať a nevyhodí to z hry [emoji848]

Ja som za zachovanie jedného vlákna, lebo hry na PS4 sa dajú hrať aj na PS5, bol by v tom len zbytočný chaos. [emoji854]



Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, nepster napsal:

Díky za reakci. S tím rizikem máš určitě pravdu. Na druhou stranu i když prodáš jen sekundár na PS4, tak (jestli správně chápu tvůj příspěvek) si kupec i tak může aktivovat primár na PS5. Stejně tak při prodeji sekundáru PS5 tam to riziko je taky.

Každopádně point noted.

Jo muze (ale nemel by), ale jelikoz ten primar na ps5 nikdo nevlastni, tak z toho nebude problem a nikdo nebude "okraden". Z druheho pohledu se da rict, ze se jakoze ochuzujem o ten ps5 slot. S tema sekundarama to maji asi kluci pravdu, ze kdyz se prihlasi na ten ucet zaroven jeden na ps4 a druhy na ps5, tak to jednoho vykopne(nemam odzkouseno), to me nenapadlo, tedy by se dalo rict, ze je jeden sekundar ( je jedno jestli na ps4 nebo na ps5) a 2 primary, jeden na ps4 druhy na ps5.

 

EDIT: Tedy by se to dalo podle me udelat 2 zpusoby : Bud ucet nechat na 2 casti jak je to ted, ze pokud si nekdo koupi sekundar nebo primar, tak to ma proste na ps4 i ps5 a nebo na 3 casti, klasika ps4 sekundar , ps4 primar a jeste ps5 primar, to je, ale podle me horsi moznost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nikdo nevyzkouší, rozlousknu to o víkendu na 100%. Zatím co vím, tak vše funguje jako předtím a je jedno, jestli je to PS4 nebo 5. Ale nejsem si jistý. O víkendu budu mít přístup na obě konzole i různé varianty účtů. Co jsem zatím vypozoroval, primar (ps4) a Offline (ps5) je to samé, jen jiný název. Funkce stejná. 

 

Pokud pravdu nemám, jsem za zachování primar /Sekundár a hotovo. Už tak se tady kolikrát řeší, že je  problém dohledat, který "šikula" to celé dojebal a dává se to celé dokupy. Ceny i tak vychází luxusně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 10. 2021 at 16:47, nepster napsal:

Ahoj, začínají se mi množit dotazy a prosby o aktualizaci tohoto vlákna vzhledem k možnosti nákupu slotů pro PS5 hry.
Mám připravený koncept příspěvku pro nakupování slotů do sekce PS5. Než to ale vypublikuju, potřebuju si pár věcí ujasnit a ověřit.

A. Jak to funguje
Jestli tomu rozumím dobře, tak teď už dělíme 1 účet na 4 části: primár PS4, sekundár PS4, primár PS5, sekundár PS5. Teoreticky je tedy možné koupit hru a rozdělit mezi 4 lidi. Je to tak? Prosím o potvrzení/vyvrácení.

B. Kde budeme obchodovat
V zásadě máme 3 varianty:

  1. Vše zůstane v tomto vlákně v sekci PS4 a bude fungovat jako do teď (i pro prodej PS5 slotů) a nebudeme to dělit. Zatím je stále víc lidí, kteří řeší PS4 sloty než PS5. 
  2. Pro PS5 založím nové vlákno v sekci PS5, ovšem tady narážíme na to, že některé hry se kupují stále dohromady jako PS4/5 verze a mohl by tedy být zmatek v tom, kam bych měl takový prodejní příspěvek směřovat.
    Příklad: Koupím si hru na PS5, která má ale také PS4 verzi. Mám ji tedy nabízet v sekci PS4 nebo PS5? Nebo každou "část" účtu v jiném vlákně?
    Řešením může být "duplicitní" inzerát, který se přidá do obou sekcí (pokud jde o prodej PS4 i PS5 slotu), ale měla by to být nejpřehlednější varianta (chci prodat/koupit PS4 hru, jdo do sekce PS4;chci prodat/koupit PS45hru, jdo do sekce PS5)
  3. Hry, které jsou pouze pro PS5, by se obchodovaly v sekci PS5. Pokud má hra také PS4 verzi (PS4 i PS5), která je součástí prodeje, obchod by měl zůstat v tomto (PS4) vlákně. Vycházím z toho, že zatím je stále víc her pro PS4 a až časem se dostaneme do bodu, kdy budou hry vycházet pouze v PS5 verzi.

 

Dejte mi vědět, jak by vám to vyhovovalo, co je pro vás preferovaná varianta.
Pokud jde o mě, tak bych byl pro, abychom měli 2 vlákna (tedy varianta 2) - zvlášť pro PS4 a zvlášť pro PS5. Pokud si koupím hru a její část chci prodat, tak to budu směřovat do té sekce, jaký slot (PS4/PS5) zrovna prodávám (tedy za předpokladu že chápu správě princip popsaný v bodě A).

Případné další dotazy, podněty apod. uvítám. Díky a mějte se.

A: Pokud vím tak je PS4 prim/sec PS5prim pouze.

B: osobně s mými sloty bych rád obchodoval pouze jako PRIMAR a SEKUNDAR. Žádné další dělení na PS4 a PS5 slot.. Vnese to akorad zmatek do multi-generačních her a chaos při ujasňování jaky primar jsem teda koupil/prodal když to někdo blbě pochopí 🙂  Chápu že je tak možnost se vic podělit o cenu hry, ale bude v tom dřív nebo později bordééééél.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prodám sloty:

*Sekundar Prey - 100,-

*celý účet Divinity 2 Definitive Edition (české titulky) 200,-

*Celý účet i s mailem Trine Trilogy (1, 2, 3 díl) 150,-

*sekundár Call of Duty Modern Warfare 2 remaster campaign 150,-

primar Metro Exodus (CZ PS4 i PS5) 100,-

# sekundár Assassin's Creed Odyssey (CZ titulky) PRODÁNO 

Možno více slotů VÝMĚNOU za Immortals Fenyx Rising (pouze s datadisky). 

* mnou založený 

# zakladatel duffy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko, prodám primární účet od ověřeného uživatele, kde jsou tyto hry:

Spider-Man Remastered, určená pro PS5: Tuto verzi nelze koupi samostatně, jde jen koupit rozšířením standardní edice na ultimátní toto rozšíření stojí 520 kč.

Spider-Man Miles Morales PS5

Spyro:Reignited Trilogy

Cena celého účtu 700 kč.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu