Jump to content

PlayStation5 - PS5

Recommended Posts

• Replies 455
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

🥰🥰

Vzal jsem i na Mironetu, kdyz už dali pořádnou slevu...

Electroworld ma slevu na Dualsense a s kodem EW100 je za 1399kč.

Posted Images

• Moderators

Jedna vec jsou zatezovw testy, druha jak to bude fungovat doma az to postavis na koberec nebo zavres do televizniho stolku v nedostatecne vetrane mistnosti. Nemyslim si, ze by to byl nejaky zasadni problem, minimalne na prvni dva roky 🙂 Ale je to zbytecne poddimenzovani.

Test si vždy postavíš tak aby ti vyšel :D ... nicméně jak píše Martinoslav .. první rok to problém nebude .. poté už můžou PSka ve větší míře na toto umírat ( Ale nemusí .. nicméně 90+ není na paměti dobré). Navíc to testovali na nenáročných hrách ve 20 stupních ambient ... až toto někdo zapne ve 30 s náročnou hrou tak to raději nechci vidět :D ...zase kdyby podávali k tomu nějaký boční panel s mini-pánví na sváču tak proč ne :D .

• Junior Moderators

no, z tehle strany je sice procesor, ale taky 2kg chladic a dalsi vrstva cerneho plastu, ten by musel jiz bejt kapalnej kdyz je ocouzen vrchni plast. ramky jsou na druhe strane, kryte plechem a cernym plastem. na obou mistech neni duvod k bodovemu ohrevu. cekal bych spise degradaci na vetsi ploše

edit:

koukal jsem na video na ifixit a zezadu v miste kde jsou ramky lezi na plechu jeste BD mechanika. takze lokalne bych to vylouvil pro pska s mechanikou.

Tak jsem si říkal že napíšu malé srovnání PS5 a XBOX SX po vyzkoušení obou konzolí. 

Gamepad PS5 a jeho vybrace a haptická odezva je fajn ale příjde mi to prostě pořád jako různé druhy vybrací ...prostě žádný zázrak. Tlačítka a všechno je v pohodě. Velikostí je větší jak u xboxu a drží se mi hůř. Prostě padne hůř doruky ( to bude mít taky každný jinak podle velikosti rukou). Co se týče hlučnosti tak zase má xbox navrch. Ten je opravdu absolutně tichý a není vůbec slyšet až člověk neví že je konzole zapnutá. PS5 je znatelně hlučnější , neruší to ,ale když se člověk na to soustředí tak to vnímá. A poslední srovnání je v dashboardu. Vím že to na PS4 bylo jinak , a co se týče vypnutí hry a celé konzole, tak mi to příjde zbytečně složitý a moc kroků oproti xboxu kde je to otázka dvou kliků.

Jsou to všechno jen  individuální poznatky a každý to může mít trochu jinak. Z pohledu hráče to beru tak že je dobrý mít obě dvě platformy aby si zahrál exkluzivky a to musím PSku nechat že ty má jednoznačně lepší. Ale Cyberpunk 2077 si zase raději zahraji na xku. Pro mě je srdcovka GEARS of WAR na xbox a potom TLOU na PS...takže není pro mě jiná možnost , než vlastnit obojí😁😎

P.S. A ten záhadný flek na krytu konzole tam mám taky a byl tam už když jsem to vybaloval a dal jsem konzoli proti světlu... je to už od výroby asi díky technologickému postupu a na funkci živočicháře to nemá absolutně vliv....

Pridávam krátke postrehy, ak môžem. Ako spomína vyššie Umberto, niektoré veci sa zmenili a nie lepšiemu... Porovnávam s čerstvo reinicializovaným a odloženým PS4 Pro. Menu u PS5 je síce pekné, páči sa mi viac ako u predchodcu, ale niektoré operácie sa zmenili/predlžili a to sa mne osobne úplne nepáči (i keď je to len sila zvyku z predošlých generácií), príklad:

Stlačenie PS čudlíku u PS4 / PS5 - odchod na Homescreen / vyvolanie menu baru na spodnej hrane obrazovky
Podržanie PS čudlíku u PS4 / PS5 - vyvolanie "vypínacieho" menu / odchod na Homescreen
Vypnutie PS4 / PS5 - podržanie PS čudlíku, doprava, krížik na Rest Mode / stlačenie PS čudlíku, dole (z karty na ikonky), doľava (skratka z druhej strany na Power ikonku), krížik na Power ikonke, krížik na Rest Mode 🤨

• chýba mi osobne aj radenie hier do foldrov ako na PS4
  • tiché to je až-až, na toto si sťažovať fakt nemôžem (zvuk ale tlačím cez AVR do 2x120W sterea, tak by mi to nevadilo ani keby to bolo hlučné)
  • nemotorné a veľké to je ako korpulentná pani za prepážkou v papierníctve
  • ovládač je pre mňa tak akurát, uvítal som aj väčšiu váhu
  • ten hnedý flek na paneloch nemám (zatiaľ)
  • je to fakt, ale fakt obrovské a ťažko umiestniteľné v niektorých prípadoch (trebárs v mojom 😁)
  • vibrácie a ASTRO som zatiaľ neskúšal, nemám na to čas a popravde ma to ani neláka (tá hra)

V prílohe foto vo vertikálnej polohe vedľa PS4Pro. Pravdepodobne to bude presunuté vedľa TV, tam kde je ovládač od 4-ky 🤦🏼‍♂️

photo_2020-11-25_09-01-58.jpg