Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Tinfoil: Instalace .NSP na jakoukoliv verzi FW (pro CFW)


spenat

Recommended Posts

  • Junior Moderators

Toto téma není aktuální a slouží k archivním účelům. Pro aktuální návod, jak instalovat .NSP zálohy s ignorováním FW, běžte do tohoto tématu o aplikaci Goldleaf.

 

Toto téma se bude věnovat homebrew aplikaci Tinfoil, která umožňuje nainstalovat .NSP zálohu s možností ignorování kontroly nainstalovaného FW. Pokud tedy máte FW 6.1.0 a chcete hrát hru, která vyžaduje novější FW, toto je téma přesně pro Vás.

Pro detailnější porozumění jsem návod rozdělil na instalaci .NSP přímo ze Switche a instalaci .NSP přes USB, což je znatelně rychlejší a příjemnější způsob instalace.

  • Pozn.: V současné době lze využít novější nástroje pro instalaci .NSP souborů skrze USB (jako například Goldleaf či Tinfoil-DZ), nicméně z vlastní zkušenosti mohu říci, že je tento původní Tinfoil stále zdaleka nejstabilnější.

 

Instalace .NSP souborů přímo ve Switchi:

Spoiler

1) Stáhněte si tento .zip a z něj rozbalte soubor tinfoil.nro na kartu Switche, konkrétně do adresáře /switch.

  • Pozn.: Celá cesta k souboru tedy bude vypadat takto - SD Karta/switch/tinfoil.nro

2) Soubory .NSP zkopírujte do složky (na kartě) /tinfoil/nsp

  • Pozn.: Celá cesta k souboru tedy bude vypadat takto - SD Karta/tinfoil/nsp/zaloha_hry.NSP

3) Kartu vložte zpět do Switche a nabootujte do CFW. Poté otevřete "Album" - měli byste se dostat do "homebrew průzkumníku". Skrze něj spusťte aplikaci Tinfoil.

  • Pozn.: Pokud se Vám při otevření Alba otevře běžné Album, vraťte se na domovskou obrazovku a otevřte album se stisknutým tlačítkem R.

4) V aplikaci Tinfoil zvolte "Title Management" > "Install NSP" a vyberte Váš soubor se zálohou .NSP.

5) Aplikace se Vás zeptá, zda požadujete ignorovat kontrolu verze FW, to samozřejmě potvrďte a vyčkejte na dokončení instalace.

...A je hotovo! 🙂Tímto způsobem lze také instalovat .NSP aktualizace her - postup je naprosto totožný.

 

Instalace .NSP souborů skrze USB z počítače:

Spoiler

Momentálně se na tomto návodu pracuje, prosím o strpení.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat pinned this téma
  • Junior Moderators

Prosím, nepiš neověřené informace. Skrze Tinfoil lze nainstalovat opravdu vše, včetně Unravel.

Je tedy pravda, že jsem nezkoušel instalovat Unravel na FW 5.x, který je ale dnes již tak zastaralý, že upřímně netuším, proč by to měl někdo vůbec zkoušet. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu se mi to takto nainstalovat nepodařilo, co je na tom neověřeného teda netuším 😉

Proč používat FW5? Inu na základě jednoduché (nejen) IT poučky: co funguje, do toho se nešťourá. Jinak řečeno až do této doby jsem neměl jediný důvod k upgradu na vyšší FW; všechny hry, které hraji, mi fungují. Teď již zřejmě důvod k upgrade mám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

To bylo myšleno obecněji: To, že to nefunguje tobě neznamená, že Tinfoil nefunguje. Sám jsem navíc potvrdil, že i Unravel jsem skrze Tinfoil nainstaloval.

Sám navíc potvrzuješ, že máš nainstalovaný opravdu starou verzi FW, což bude velmi pravděpodobně ten problém. Doporučuji upgrade na 6.2.0 / 7.0.0 - na obou již fungují všechny aktuální CFW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • Junior Moderators

To jsi stáhnul Tinfoil.io, což je (i přes stejné jméno) jiná aplikace. V návodu je odkaz na konkrétní verzi, se kterou se v návodu pracuje, nicméně aktuálně jim web nejde, zkusím pohledat zmíněnou verzi a opravím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • Junior Moderators

Tak updatuj na 8.1.0, nic tím neztratíš 🙂 Téma jsem se každopádně rozhodl archivovat a nahradit tento způsob instalací přes Goldleaf - tato aplikace je několikanásobně aktuálnější, Tinfoil již nebude updatovaný,

Návod na Goldleaf naleznete zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
  • Martinoslav featured, unfeatured a unpinned this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu