Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Xbox Series X vs. Xbox One X


Martinoslav

Recommended Posts

Ahoj.

Stava se vam nekomu, ze se po najeti do systemu vypina televize? Black screen of death jak vysitej. Bud stale, nebo obraz poblikava. Panasonic a Denon o tom vedi, nektera serie Samsung, to mam ja...Na zahranicnich webech se to uz resi, snad to souvisi s novym HDMI 2.1, nekomu pomuze snizit ze 4K120 na 4K60, nebo vypnout VRR. Mate nekdo toto issiu prosim?

 

Diky, Joza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, Jozin napsal:

Ahoj.

Stava se vam nekomu, ze se po najeti do systemu vypina televize? Black screen of death jak vysitej. Bud stale, nebo obraz poblikava. Panasonic a Denon o tom vedi, nektera serie Samsung, to mam ja...Na zahranicnich webech se to uz resi, snad to souvisi s novym HDMI 2.1, nekomu pomuze snizit ze 4K120 na 4K60, nebo vypnout VRR. Mate nekdo toto issiu prosim?

 

Diky, Joza

Ja když jsem nastavoval TV a novou konzoli tak mě to doporučilo 60Hz a ne 120HZ při 4K a mám LG a žádný problém nemám.

před 1 hodinou, Kamel napsal:

Blbost, vždy se najde nějakéí procento poruchových konzolí. Teď se o tom jen více mluví, když je to úplnej launch konzole. Včera na FB Xbox skupině se to řešilo, dotaz na vlastníky xsex a funkčnost. Drtivá většina má konzoli vpořádku, včetně mě. Pár lidí mělo bohužel smůlu. Je to prostě o štěstí. Před 6 letyy sem kupoval PS4 po pul roce od vydání a stejně sem měl jednotku se špatnou wifi. U Xboxu rok po realisu a jednotka se špatným HDD. Takže ono si nepomůžeš.

Vždycky se najdou vadný kusy při každým lunchy konzolí ...pamatuju i první xboxy one měly hodně poruchovost hned při prvním zpuštení konzole a u ps4 to bylo stejně. Myslím ze teď to není zdaleka tolik jako dřív . A i kdyby tak hlavní je ze je to v záruce 👍😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem ale problémový jedinec 🤦‍♂️ zase další věc... někomu z vás se děje to, že při zapnutí Xboxu se sama televize nezapne a to samé když vypínám Xbox tak televize nereaguje prosím? na Xbox one X to normálně šlo. Mám Samsung UE55KS7 a v nastavení napájení televizorů mám zaškrtlé HDMI-SEC. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám také trošku problém když jsem udelala z externího ssd disku disk pro xbox tak už ho nejde naformatovat pro ostatní zařízení ? 
Měla jsem na zkoušku externí 128 gb 

ale již mám rychlejší 2 Tb tak 128gb už není potřeba ale nejde už vrátit do původního stavu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, mirai_trunks napsal:

v menu xboxu jsi to zapl? a restartoval xbox? ja to zapl a nerestartoval a nezaplo se to

Vyzkouším díky! 

Jo a ještě něco. Dají se nabíjet akumulátory v ovladači? Mám tam nabíjecí, připojím ho přes konektor, ovladač zavrní, ale nevím jestli nabíjí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, mel bych dotaz ohledne 4k 120hz mam televizi LG Nano86 den starou, ktera podporuje 4k 120hz ale kdyz to nastavim v xboxu a spustim hru tak se barvy prepnou na jakesi zeleno fialove a nede se na to divat. Kdyz nastavim 4k 60hz tak jede vsechno v poradku netusi nekdo co je spatne

IMG_20201119_222620.jpg

IMG_20201119_185447.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

1. mas aktualizovanou TV? kdyztak koukni na web zda neni nova verze pro rucni update pres usb.

2. jiny kabel

3. vypnout VRR - Settings > General> TV & display options> Video modes> uncheck the box for Allow variable refresh rate.

4. zkus vypnout hdr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už jsem to tady taky psal...mám taky LG a při zkoušce přepnout na 120Hz mě to napsalo ze muže nastat problém...potom jsem někde vygooglil ze to muže být peoblem s novým HDMI co je na konzolích takže asi počkat na update xka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Umberto napsal:

Ja už jsem to tady taky psal...mám taky LG a při zkoušce přepnout na 120Hz mě to napsalo ze muže nastat problém...potom jsem někde vygooglil ze to muže být peoblem s novým HDMI co je na konzolích takže asi počkat na update xka.

No asi jo protoze na tech 4K 60hz to slape normalne a kdyz jsem zkusil v xboxu vypnout HDR10 tak to na 4K 120hz jede, ale to HDR tam proste chybi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

HDR je kvalitnejsi rozdil svetla, tmava scena. Pridava to na uveritelbosti obrazu, bohuzel TV musi umet dostatecny jas a dobre zobrazit cernou pro kvalitni HDR. U tve lg nano telky diky ips panelu nebude zobrazeni HDR uplne idealni, takze vypnutim HDR toho moc neztratis. Na druhou stranu, her co podporuji 120 fps je minimum, takze radsi pockat na updat xka i TV a jel bych 4k@60 s HDR.

Zde seznam her co jedou na 120Fps

  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Devil May Cry 5 Special Edition
  • Dirt 5
  • ExoMecha
  • Gears 5 (Multiplayer)
  • Halo Infinite (Multiplayer)
  • Halo: The Master Chief Collection
  • Metal: Hellsinger
  • Monster Boy and the Cursed Kingdom
  • Ori and the Will of the Wisps
  • Orphan of the Machine
  • Rainbow Six Siege
  • Second Extinction
  • The Falconeer
  • The Touryst

Leč již se neuvadi, ze hra muze jet na 120Fps ne v 4k ale napriklad 1440p nebo dokonce full HD. 

Takze 4k@60 je z dnesniho pohledu OK.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně ...já bych neřešil 120Hz a jel bych 4K na 60Hz a hlavně HDR...moje televize když zapnu hru tak mi ukáže nahoře v právém rohu že se zapnula funkce okamžité odezvy a že se zapnulo HDR....s tím HDR je ještě lepší to zkalibrovat v nastavení konzole než to nechat automaticky na TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Umberto napsal:

Přesně ...já bych neřešil 120Hz a jel bych 4K na 60Hz a hlavně HDR...moje televize když zapnu hru tak mi ukáže nahoře v právém rohu že se zapnula funkce okamžité odezvy a že se zapnulo HDR....s tím HDR je ještě lepší to zkalibrovat v nastavení konzole než to nechat automaticky na TV.

Jojo presne tak to ukazuje i me. To HDR v konzoli jsem kalibroval, ale vubec si nejsem jistej jestli dobre no 😞 a to jsem postupoval jak tam bylo psano. Ja vim jsem jak hotnot, ale uz z toho mam hlavu v peru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, na závěrečné obrazovce se ti ukáže porovnání původního nastavení a to co ji kalibroval...je tam myslím taková podzimní krajinka se západem slunce, rozdíli byly vidět na obloze ale jen nepatrné tak si vyber co se ti líbí víc...obojí jsou ok a neboj  určitě jsi to vybral dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, mirai_trunks napsal:

je ftipne jak tam pisou, na nekterych TV nemusi bejt videt rozdil pred a po:)))

kazdopadne bych to HDR moc nehrotil a uzival si tichou a rychlou konzoli a poradne si zahral

Přesně tak...rozdíl defakto není obojí HDR jsou v pohodě a člověk nemůže říct že jo hnusný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu