Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Otázky ohľadom OFW a emuMMC


Miki446

Otázka

Zdravím lidičky.

Mám doma Switch  do ktorého sa dá zasahovať a rozmýšľam nad tým.

Hodne som toho prečítal tu , niečo na zahraničných príručkách  a niečo napozeral na videách.

Mám firmware 11.0.1. a tak pôjdem najskôr do Atmosphere.

Pochopil som to v podstate všetko :

Pred samotnou inštaláciou dám lietadlový režim, prehodím DNS  aby sa Switch neprihlásil servery nintenda, naformátujem kartu na FAT 32, nahádžem na kartu všetko potrebné, vložím RCM, zapnem s +Volume , pošlem Plyload,  nabehne Hekate.

A tu prichádzajú otázniky:

Je treba spraviť zálohu OFW a kľúčov?

Je tu na to návod? ( ešte som na to nenarazil )

Je dobré rozdeliť karu ( Partitioning SD card ) a vytvoriť  emuMMC?

Ak som to dobre pochopil , tak emuMMC je vytvorenie kópie OFW s implementovanou Atmosphere = celé uložené na SD karte , a spúšťa sa cez Hekate táto kópia. Tým pádom po vypnutí Switchu a vybratí karty sa Switch bude tváriť ako nedotknutý ( žiadne hry v OFW, žiadne uložené pozície .... ) a po prehodení DNS a zrušení lietadlového sa bude dať normálne pripojiť na online bez rizika banu?

Ďakujem za odpovede .

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Přesně nějak tak by to mělo fungovat, hlavně EmuMMC je jak popisuješ, že se vše odehrává na SD kartě, aby nešlo poznat, co se děje s pamětí při CFW. V každém případě však nikdo nemůže 100% zaručit, že po provozování Atmosphere nebo dalších CFW nezůstane někde ve Switchi nějaký zápis a ban může nastat, bohužel, to je riziko CFW...

Jo a udělal bych zálohu ofic.Nand, dělá se to přes Hekate a návod je někde na YT.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím ľudia, tak som to spáchal a bol to kopec srandy.

Stručný popis, možno niekomu pomôže a možno nie .

Pred dvomi týždňami som zakázal automatický update OFW ale neodpojil som ho od Nintendo serverov, takže mi konzola začala pred

spustením hry v OFW vyhadzovala  otázku , či chcem prejsť na novú verziu 12.0.0. Bolo to presne v deň, keď mi prišiel RCM JIG a

nechcelo sa mi čakať na novú Atmospheru, Hekate, ...

Robil som to teda vo verzií OFW 11.0.1. ( s hláškou na update )+ Atmosphere 0.18.1 + Hekate 5.5.4. ( v nadstavení konzoly nebolo číslo

OFW ale napýsané System update).

Rozpíšem to po dňoch hral som sa s tým po večeroch  po 21:00.

1. deň : formátovanie 128GB karty na FAT32 - prebehlo to vcelku v pohode, bolo treba pozrieť nejaké to video a stiahnuť free program

2. deň: príprava SD karty, prvé injektovanie Hekate, rozdelenie karty cez Hekate ( formátuje kartu ), znovu príprava karty, vytvorenie

záloh OFW a kľúčov, vytvorenie emummc, a prvé spustenie emummc (tak 2,5 hodiny to zabralo).  Idem overiť v nastaveniach verziu

a tam znovu namiesto verzie systém update. Rozmýšlačka či som v OFW alebo emunand. Zmenil som  tému na čiernu, vypol Switch,

vybral SD kartu a spustil OFW. Ten bol v bielej. Super, rozbehal som emummc aj keď nevidím verziu.

3. deň: stiahnutie Tinfoilu a nazvime to bezradnosť. Asi 10 napozeraných videí na aj tak jeden error za druhým - nezaberalo nič,

ani niekoľko násobná zmena sigpatches. Proste nervi.

4. deň: napozerané videá a stiahnutý Awoo Installer. Spustenie bezproblénmvé ale zas zle sigpatches.  V hlavnom menu odkaz

na ne, stiahol som ich a hneď to išlo. nainštaloval som hru .xci o veľkosti 1,8GB

5. deň: znovu videá , ako cez Awoo inštalovať hru väčšiu ako 4GB, nakoľko rozdelené .xci nenájde na SD karte. Tak som stiahol

NS-USBloader. Nainštalovaná 16GB hra .xci bez problémov

6. deň : Emummc pred každým spustením hry vypisuje hlášku na update systému rovnako ako OFC. Nakoľko som nevedel čo to

spraví keď sa niektoré z deti pomýli a dá update v emummc, hľadal som ako sa toho zbaviť. Budú to zaiste len nejaké súbory

s pripravenou aktualizáciou. Našiel som video a cez Goldleaf. Spravil som to podľa návodu, klikol na odstániť update . Spustil

hru a zas rovnaká hláška na update. Tak som vymazanie skúsil zopakovať a Goldleaf hlásil že je vymazaný. Keď vymazaný,

tak vymazaný , deti som radšej upozornil ze nech na to neklikaju. Asi o dve hodky: " Tato on klikol na update a vyhodilo to

nejakú chybu ". Zobral som switch, nedalo sa na nič kliknuť ani potvrdiť. Tlačidlo Power. Switch sa asi 3krát reštartoval s logom

Atmosphere a nabehol do emummc. Plne funkčný a v nadstaveniach vypísaná verzia 11.0.1./AMS0.18.1 E. Hlášku o update už

nevyhadzuje :D

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu