Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Vyjádření Sony k rootkey.


tagi.ps3

Recommended Posts

tady vám dávám článek který vyšel na serveru hratelne.cz nejsem jeho autorem...

Chystá Sony pro PlayStation sériové klíče?

Před 2 dny | Jiří Škrampal

Herní scénou se jako lavina šíří zvěst o tom, že Sony už má odpověď na prolomení ochrany PS3. Novým nástrojem pro ověřování pravosti mají být staré dobré sériové klíče, které známe z PC.

I když je pirátství na PlayStationu 3 stále spíše záležitostí teorie, Sony už vymýšlí, jak pirátům zamezit v jejich řádění. Podle nepotvrzené zprávy, která ovšem pochází z velmi důvěryhodného zdroje, bude dalším krokem Sony ve válce proti pirátům zavedení sériových čísel ke všem hrám na PlayStation 3.

Stejně jako u PC by to znamenalo především odstřihnutí pirátů od možnosti hrát online. Pokusy o přístup s neregulerními klíči by ovšem také mohli sloužit jako podklad pro vytipování kandidátů na doživotní ban na PlayStation Network.

Druhou dimenzí nové strategie je další obtěžování uživatelů, kteří nemají s piráty nic společného a za hru poctivě zaplatili. Každý, kdo se pokoušel jen s pomocí gamepadu opisovat dlouhé kódy, jistě potvrdí, že to není nic příjemného.

Zástupci Sony zatím nic z výše uvedeného nepotvrdili. Vzhledem k situaci kolem PlayStation 3 by ale zavedení sériových klíčů bylo jednou z reálných variant, jak řešit hrozbu pirátství.

Zdroj: www.vg247.com

http://hratelne.centrum.cz/chysta-sony-pro-playstation-seriove-klice/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 139
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Pokud by to něčemu mělo zamezit, tak to musí být víc, než jen serial klíče. Generátory jsou hned na netu. Jinak má Sony moje sympatie. Nic dobrého z JB ani z CFW zatím nevzešlo. Málo lidí čeká na nějaké HB, zbytek zejména dětiček spíš na pálenky.

Možná by bylo fajn udělat hlasování s těmito možnostmi, ať víme, co je tu za lidi: s prolomením souhlasím, jde mi o pálenky; s prolomením souhlasím, jde mi o HB, ale i o pálenky; s prolomením souhlasím, jde mi o HB, hry budu kupovat; s prolomením nesouhlasím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by to něčemu mělo zamezit, tak to musí být víc, než jen serial klíče. Generátory jsou hned na netu. Jinak má Sony moje sympatie. Nic dobrého z JB ani z CFW zatím nevzešlo. Málo lidí čeká na nějaké HB, zbytek zejména dětiček spíš na pálenky.

Možná by bylo fajn udělat hlasování s těmito možnostmi, ať víme, co je tu za lidi: s prolomením souhlasím, jde mi o pálenky; s prolomením souhlasím, jde mi o HB, ale i o pálenky; s prolomením souhlasím, jde mi o HB, hry budu kupovat; s prolomením nesouhlasím.

já souhlasím s prolomením z jednoho důvodu když si něco koupíš proč bys to nemohl využít jak chceš ty??

i na věci pro které to nebylo prvotně určeno...(HB,Linux)

ale pálenky podporovat nebudu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja SONY nefandim, co si zasely, to taky sklizeji! To ze Geohot zahajil proti SONY valku, je jen dobre. Mu nejde o piratstvi, ale o jakousi pomstu. Nezda se Vam, ze PS3 bylo urceno k vice ucelum, a SONY konzoli casem totalne oholili?! Zrusili kompatibilitu s PS2, pak odstranili moznost instalovat LINUX, znemoznili v posledni verzi kopirovat save pozice......proc ?!!!!!! Od dob co PS3 je, funkce nepridavaji...jen je ubiraji. Jsme v praveku?!....do dnesni doby jen podpora FAT32...smesne! Zadna rozsirena podpora pro prehravani filmu (mkv). Tomuhle SONY rika, mit doma multimedialni centrum? Bych se nedivil, kdyby tam priste zrusili internet a treba moznost pouzivat optickej vystup na zvuk.

A jsem rad, ze to bylo prolomeno, ne jen z duvodu moznosti pouzivat zalohy her, ale hlavne Homebrew. ( emulatory atd. )

A Vy co pisete, ze nepodporujete piratstvi, tak si nevidite do pusy co rikate. V tom pripade si projdete svuj byt, a zlikvidujte veskery nelegalni software na PC a to vcetne nelegalne stazenych filmu a MP3.... nebo to neni nelegalni?! :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja SONY nefandim, co si zasely, to taky sklizeji! To ze Geohot zahajil proti SONY valku, je jen dobre. Mu nejde o piractvi, ale o jakousi pomstu. Nezda se Vam, ze PS3 bylo urceno k vice ucelum, a SONY konzoli casem totalne oholili?! Zrusili kompatibilitu s PS2, pak odstranili moznost instalovat LINUX, znemoznili v posledni verzi kopirovat save pozice......proc ?!!!!!! Od dob co PS3 je, funkce nepridavaji...jen je ubiraji. Jsme v praveku?!....do dnesni doby jen podpora FAT32...smesne! Zadna rozsirena podpora pro prehravani filmu (mkv). Tomuhle SONY rika, mit doma multimedialni centrum? Bych se nedivil, kdyby tam priste zrusili internet a treba moznost pouzivat optickej vystup na zvuk.

A jsem rad, ze to bylo prolomeno, ne jen z duvodu moznosti pouzivat zalohy her, ale hlavne Homebrew. ( emulatory atd. )

Naprostej souhlas, nejen za PS3 ale celkove za pristup. Kdyby do dneska nebyl root key ale pouze JB pres USB. byli by schopny zakazat USB porty a lidem by to bylo asi jedno....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč pravěk? Je pravda že Sony PS3 prezentovala jako multimediální centrum. Ale ber to tak že si prostě budou bránit svůj výrobek taky by jsi to dělal! Ale zeptám se kdo třeba kdo má PS3 a vrací se k PS2 hrám? No přiznám se já třeba ano jen u řady Resident Evil ale jinak fkat ne. prostě je to tak že doba jede dopředu a hry co vycházejí mě plně uspokojují a nemusím se vracet z pět možná z nostalgie ano ale jinak opravdu ne že bych hraním starých titulů věnoval dlouhé hodiny to prostě ne.

A to jen k té zpětné kompatabilitě;-)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Ganyb: vetsina lidi se ohani linuxem,ale miziva mensina ho vyuzivala na konzoli (ale bohuzel tim vyhlasili valku). Jinak kompatibilitu jak zrusili,to byl asi nejvetsi prusvih,ale kdyz to vezmu z hlediska sony, konzole se stale prodava a i hry na ni,takze zhlediska sony dobry krok, zhlediska koncoveho uzivatele pruser. Znemozneni kopirovat save je velice dobra vec, to by pak kazdy mel tropheje a jejich ziskavani by ztratilo naprosty vyznam. Ohledne kodeku mkv, ten se tu objevil nejakou dobu po vydani ps3, nebo nejak v tom obdobi. mkv soubory jsou vetsinou bdripy,tak proc by to sony podporovala:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže budu mluvit za sebe,určitě jsem rád,že PS3 je prolomená,už jen kvůli nedostatkům jako jsou například kodeky,v ps3 neni český jazyk atd atd. ale přiznam se,že když už tu možnost mám,tak si ty hry stáhnu...ale až vyjde nový FW,tak popřemejšlým o aktualizaci kvůli online hraní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, Sony má právo bránit si svojí konzoli, o tom žádná. Problém ale je, jakým způsobem to dělá. Ono by to mělo mít aspoň trochu logiky. Třeba teď, kdy se má údajně objevit něco jako CD-key. Co totiž v tomto článku nezaznělo je fakt, že údajně máte mít možnost hru spustit jen na pěti přistrojích. A to samozřejmě problém být může i pro majitele legálních PS3 a her. Ano, mluvím samozřejmě o bazarových prodejích. Takhle by se totiž klidně mohlo stát, že si koupíte hru z druhé ruky a ona nepůjde. To by nebyla zrovna super situace, že? Nehledě na to, že piráty to stejně neomezí, viz. PC a CD-generátory, že? Možná to omezí on-line pirátění, možná ne. Ale radši bych hrál po netu s někým, kdo má pirajdu, než nehrál vůbec, protože mi moje hra nefunguje. Cheatovat se dá nakonec i s originální hrou.

Člověka pak napadá, proč se vůbec CD-key objevuje. A mám dojem, že to není ani tak proti pirátům, kde je funkčnost beztak dost pofidérní, ale spíš právě proti second-hand prodejům, kde, jak je zcela jasné, peníze mizí také. Z hlediska firem bych to pochopil, ale z hlediska hráčů už ne.

Jo a mimochodem, název tématu je fakt zavádějící, Sony zatím o tomhle neřeklo ani popel, je to čistě spekulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi tu všichni tvrďte, že linux byl důvod, proč jste si PS3 kupovali. Nebo, že máte doma všichni x filmů na blu-ray. MKV neumí většinou ani dnešní blu-ray přehrávače...proč asi? Nejsem padlej na hlavu, abych si na konzoli se spotřebou pomalu 200W přehrával avi, mkv a prohlížel fotky, když to stejné umí naprosto komfortně můj hd přehrávač s podporou všech známých kodeků a spotřebou 20W - 30W. Kinematografii podporuju v kině a ano, nejsem pokrytec....filmy mám v drtivé většině jako avi nebo mkv. Ale v životě by mne nanapadlo kvůli tomu kupovat PS3.

Jediné, za co sony zaslouží skutečný pohlavek je nepodpora PS2, což by mělo být samozřejmostí. Ale....celkem chápu, co ji k tomu vedlo a při dnešní ceně PS2 to není asi zase takový problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi tu všichni tvrďte, že linux byl důvod, proč jste si PS3 kupovali. Nebo, že máte doma všichni x filmů na blu-ray. MKV neumí většinou ani dnešní blu-ray přehrávače...proč asi? Nejsem padlej na hlavu, abych si na konzoli se spotřebou pomalu 200W přehrával avi, mkv a prohlížel fotky, když to stejné umí naprosto komfortně můj hd přehrávač s podporou všech známých kodeků a spotřebou 20W - 30W. Kinematografii podporuju v kině a ano, nejsem pokrytec....filmy mám v drtivé většině jako avi nebo mkv. Ale v životě by mne nanapadlo kvůli tomu kupovat PS3.

Jediné, za co sony zaslouží skutečný pohlavek je nepodpora PS2, což by mělo být samozřejmostí. Ale....celkem chápu, co ji k tomu vedlo a při dnešní ceně PS2 to není asi zase takový problém.

Neresme Linux, podporu PS2 atd. Podivej se na to z jineho pohledu. Copak znas zarizeni, kde odebiraji postupem casu jeho funkce? Ja tem Geohotum a jinym fandim, hlavne z toho duvodu, ze to nedelaji pro vlastni prospech a obohaceni.Protoze co si Sony od vydani PS3 dovolilo, je vrchol. To mas jako by na tom Tvojim HD prehravaci, odebrali podporu FTP a treba moznost prehravat HD audio FLAC a to jen z duvodu, ze vetsina lidi taha do techto zarizeni veskere media pres USB a FLAC posloucha treba jen 10% uzivatelu..... A jinak, asi Ti pujcim wattmetr....mozna FAT ma 160W na plny vykon, ale SLIM pouhych 60W !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli podporuju pirátství na PS3? To ne, já mám rád origo. Sony jsem dost zavařil flashováním PSP tak to splácím (:lol:). Ale je fakt, že lidi by chtěli Linux, HB, PS2 emulaci...kdo to ale používá? Záminku si najde každý, ale ne každý to dokáže na plnou hubu říct.

Neresme Linux, podporu PS2 atd. Podivej se na to z jineho pohledu. Copak znas zarizeni, kde odebiraji postupem casu jeho funkce?

Porovnej PS3 s FW 1.00 a teď ten nejnovější. Zruší vám Linux který jste stejně nepoužívali a hned je z toho degradace :roll:

Ja tem Geohotum a jinym fandim, hlavne z toho duvodu, ze to nedelaji pro vlastni prospech a obohaceni.

:lol: Nedělají pro vlastní obohacení? Nebuď naivní, podívej se na jeho příběh. Jen za první hacknutý iphone si koupil luxusní auto.

Ja SONY nefandim, co si zasely, to taky sklizeji! To ze Geohot zahajil proti SONY valku, je jen dobre. Mu nejde o piratstvi, ale o jakousi pomstu.

A ty ho nějak znáš O_o jak jsem napsal, záminku si najde každý, ale ty být na straně SONY tak uděláš to samý. Pomsta za co? Za to, že SONY dočasně zabránili šíření pirátství na PS3? Ty kecy že mu jde jen o HB ještě někdo žere? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja SONY nefandim, co si zasely, to taky sklizeji! To ze Geohot zahajil proti SONY valku, je jen dobre. Mu nejde o piratstvi, ale o jakousi pomstu. Nezda se Vam, ze PS3 bylo urceno k vice ucelum, a SONY konzoli casem totalne oholili?! Zrusili kompatibilitu s PS2, pak odstranili moznost instalovat LINUX, znemoznili v posledni verzi kopirovat save pozice......proc ?!!!!!! Od dob co PS3 je, funkce nepridavaji...jen je ubiraji. Jsme v praveku?!....do dnesni doby jen podpora FAT32...smesne! Zadna rozsirena podpora pro prehravani filmu (mkv). Tomuhle SONY rika, mit doma multimedialni centrum? Bych se nedivil, kdyby tam priste zrusili internet a treba moznost pouzivat optickej vystup na zvuk.

A jsem rad, ze to bylo prolomeno, ne jen z duvodu moznosti pouzivat zalohy her, ale hlavne Homebrew. ( emulatory atd. )

A Vy co pisete, ze nepodporujete piratstvi, tak si nevidite do pusy co rikate. V tom pripade si projdete svuj byt, a zlikvidujte veskery nelegalni software na PC a to vcetne nelegalne stazenych filmu a MP3.... nebo to neni nelegalni?! :!:

To jsou blaboly.. Nehlede na to, ze sony linux odstranili az po tom, co pomoci neho geohot zacal spoustet svy hacky.

Ale kdybych ja chtel podnikat v konzolich, nejakou vyrobil, dotoval jeji prodej tim, ze bych ji prodaval pod cenou a chtel vydelavat na tom, ze lidi budou kupovat moje hry, tak bych asi nechtel, aby si na mojem dotovanym HW lidi pousteli hry z jinejch konzoli, ze kterych nic nemam. Nedejboze piratsky kopie mojich her, ktery prodavam.

A jeste musel poslouchat kecy jelit, ze oni si to koupili, ze je to jejich a co si to dovoluju jim to zakazovat.

Sony (a obecne ostatni) by asi melo jit cestou "pronajimani" konzoli. Tzn, tady mas konzoli, rozhodne sis ji nekoupil, takze tam budes spoustet jen moje hry a jestli provedes nejakej HW zasah, tak te necham zavrit.

Ano je to nesmysl, ale takhle bych chtel, aby fungoval pravni system, pokud bych podnikal v konzolovym businessu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale kdybych ja chtel podnikat v konzolich, nejakou vyrobil, dotoval jeji prodej tim, ze bych ji prodaval pod cenou a chtel vydelavat na tom, ze lidi budou kupovat moje hry, tak bych asi nechtel, aby si na mojem dotovanym HW lidi pousteli hry z jinejch konzoli, ze kterych nic nemam. Nedejboze piratsky kopie mojich her, ktery prodavam.

A jeste musel poslouchat kecy jelit, ze oni si to koupili, ze je to jejich a co si to dovoluju jim to zakazovat.

Sony (a obecne ostatni) by asi melo jit cestou "pronajimani" konzoli. Tzn, tady mas konzoli, rozhodne sis ji nekoupil, takze tam budes spoustet jen moje hry a jestli provedes nejakej HW zasah, tak te necham zavrit.

Ano je to nesmysl, ale takhle bych chtel, aby fungoval pravni system, pokud bych podnikal v konzolovym businessu.

Ad cena konzole: To je problém výrobce, který do konzole nacpe hi-tech HW, který beztak nemá nějak výrazné opodstatnění. Kdyby Sony chtěla pordávat "na ceně", stála by konzole na začátku přes $800 a to bz asi vydýchal málokdo. A přitom vyrobit konzoli, která od začátku sama o sobě nese peníze jde. Viz. Nintendo.

Přehrávání cizích her nevadí, jen udělá reklamu tobě. Navíc, většinou se takto spouští staré hry, ze kterých už nikdo nemá nic.

S bráněním pirajd se dá souhlasit, pokud to ale neomezí legálního uživatele.

Pokud by jsi šel cestou pronajímání konzolí a chtěl za to lidi trestat, možná by jsi neskončil v base, ale s pokutou celkem určitě. Pokud se nepletu, HW úpravy věcí, které sis koupil dovolené jsou. A žádná EULA to nemůže změnit. Aspoň v Evropě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jako tak, Sony je s prominutím v prdeli. S tím jak se k tomu postavili budou trpět všichni, i ti co budou hack používat i ti co ne. Na ukázkový přístup se stačí podívat k Microsoftu, ti ze svého hacku vyždímali ještě profit.

zatim bych netvrdil,ze by sony byla v (_,_). K nicemu se nijak nepostavili, nikde nic oficialniho neni. Podle me to dopadne, ze u vsech her se zavede to co dela EA, budou se zadavat kody a kdyz to bude bazarovka tak dodatecne dokoupit, proste sikana. Tak i tak budu si kupovat stale origos,jak sem to delal na ps2 a ps3. Na psp ne, duvod umd zpomaluji hru a je to skoro nehratelne,ale stejne jsem si pak dodatecne dokoupil vsechny origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nanaki> Proc bych nemohl nekoho, kdo si ode me pujcil muj majetek a poskodil ho, resp nepovolene upravil, potrestat?

Kazdopadne o tom presne mluvim, neexistuje zakon, ktery by Sony dokazal ochranit.. (Resp. to se ukaze, az jak dopadne soud s Geohotem a spol, ale moc sanci sony nedavam.). Ale je v hajzlu, ze nemuzes neco prodavat podle svyho podnikatelskyho zameru. Proste chci prodavat svuj HW, aby se na nem spoustely moje hry, nic vic. A v tomhle me nikdo neochrani, kdokoliv se na me muze hackama prizivovat a nic s tim nemuzu udelat. Napicku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože podle platných zákonů mu tu konzoli prodáváš, nepůjčuješ. A proto má právo každý si s ní dělat, co chce. Chce jí rozmlátit kladivem? Může, jeho problém.

Bránit se můžeš, pokud ti vznikne nějaká škoda. O to tím, že někdo spustí hru, která na systém nepatří, nevznikne. Ta vznikne spíš vydavateli oné hry (což ty nejsi), protože emu obvykle moc originálních her nepoužívají.

Pokud ale někdo používá pirajdy, samozřejmě ho žalovat můžeš. Ale musím toho konkrétního člověka, co tu pirajdu hraje, ne někoho, kdo mu to umožnil. Je to stejná situace, jako by jsi chtěl žalovat výrobce zbraní za to, že jejich zbraní byl někdo zabit.

Soud s Geohotem, který mimochodem vyhrál podobný případ s iPhonem (nebo iPadem, nevím) nic nevyřeší. I kdyby ho odsoudili, hack je venku a bude se používat. Jediné řešení je opět na tobě a to udělat takovou ochranu, kterou nikdo nepřekoná. Stejně tak, když budeš mít v domě kotel čokolády, zapomeneš si klíč v zámku, někdo přijde, kotel vyžere. Pak ho sice chytí, možná pošlou do basy, ale ty už stejně čokoládu mít nebudeš. Měl sis ty klíče víc hlídat.

headhot: to se asi nepleteš, otázka ale je, je to dobře, nebo ne? Pokud ti všechno hraje do karet, super (PS1, PS2). Pokud ne, můžeš mít z toho problémy (PS3).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne by úplně stačila plomba, kterou sony nepoužívá. Její odlepení či poškození by znamenalo porušení kupní smlouvy a používání přístroje v jejím rozporu.

Jinak....podle mne na sony řvou hlavně ti, co mají fat PS3, protože logicky vzato...kdo koupil slim, tak nemá na co nadávat....protože konzoli už koupil s tím, že linux prostě nenainstaluje a nenainstaluje ani PS2 hry. Sony zatlo tipec linuxákům protože se v tom moc vrtali a zkoušeli, co kdyby to přecejen ty pálenky rozjelo. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Hackeři se rvou za totální menšinu, tak to bohužel je. Mne jako obyč usera nějaký linux nechává absolutně chladným a HB aplikací je milion na PC, které beztak všichni máte.

Mimochodem umělo vůbec kdy PS3 přehrávat mkv...v době kdy fungoval linux? Neumí to podle mne ani pomalu půl roku po JB.

S tou spotřebou máš pravdu, přesto.....jen z části. U fat PS3 to skoro 180 W je a to jen při blu-ray. A podle různých testů žere i slimka kolem 80ti W...je otázka, kolik by žrala při přehrávání MKV. Tam by se zapotila poměrně dost.

Váš problém lidi je to, že z PS3 děláte PC. Pak ovšem nechápu, proč jste si ji kupovali, když chcete úplně něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu