Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Grafika na Plazmě 106cm vs. LCD 22" ? PLS HELP!!


Danny1998CZ

Otázka

Zdravím, mám problém. Dnes jsem se rozhodl nadále neomezovat rodiče věčným trávením času u televize v obýváku a přepojil jsem tedy svou PS3 na LCD ve svém pokoji.. Je to LG Flatron, konkrétně tenhle http://www.alza.cz/lcd-displej-s-tv-tunerem-lg-flatron-m2294d-pz-d102374.htm a v obýváku máme plazmu Panasonic Viera 106cm(jedna ze starších, asi 4 roky stará) a na té je obraz úplně křišťálově čistý a na mé TV je to při propojení stejným kabelem (HDMI, pozlacený) hrůza.. Jsou více rozkostičkované hrany a i přes to že mám nastavený formát 16:9 je vidět, že "to co by mělo být kulaté je stále šišaté" (př: kola u auta, otáčkoměr atd..) Nevěděl by někdo co s tím, pro mně už je to fakt beznadějný.. Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

zkusil bych pro jistotu zapojit to přes jiný kabel, nebo znovu na plazmě kde to fungovalo abys vyloučil poškozený kabel. mohl se poškodit manipulací.

Pokud se vyloučí že je to kabelem, může to být už jen v LCD. (PS3 na plazme funguje jak ma...)

Mas jine zarizeni ktere se da pripojit pres HDMI? pokud ano zkus ho na LCD a uvidis. kdyz to bude fungovat korektne musis patrat spis v nastaveni TV/PS3...

nic dalsiho me nenapada

BTW: ted koukam ze ten monitor neni ani HD Ready takze... jak tam hraje napr.DVD? je to lepsi nez obraz s PS3? kazdopadne obraz jako na FullHD plazme asi nikdy na tomhle mit nebudes... :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
zkusil bych pro jistotu zapojit to přes jiný kabel, nebo znovu na plazmě kde to fungovalo abys vyloučil poškozený kabel. mohl se poškodit manipulací.

Pokud se vyloučí že je to kabelem, může to být už jen v LCD. (PS3 na plazme funguje jak ma...)

Mas jine zarizeni ktere se da pripojit pres HDMI? pokud ano zkus ho na LCD a uvidis. kdyz to bude fungovat korektne musis patrat spis v nastaveni TV/PS3...

nic dalsiho me nenapada

Na té plazmě to funguje, kabel to není..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ten tvůj monitor není FullHD má špatný kontrast a obnovovací frekvence také není nic moc!Celkově se nediv že na tvé plazmě máš úplně jiný obraz!Stačí porovnání LCD vs Plazma

To je jedno že neni full hd,sám jsem hrál rok na tomhle samsungu http://www.k24.cz/index.php/product/94793/Pocitace_a_prislusenstvi/Periferie/22_Samsung_SyncMaster_T220HD_s_tunerem_TV_vyprodej.html kterej má stejný rozlišení a obraz byl v pohodě a plasmy před čtyřma rokama taky nebyly žádnej šlágr..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ten tvůj monitor není FullHD má špatný kontrast a obnovovací frekvence také není nic moc!Celkově se nediv že na tvé plazmě máš úplně jiný obraz!Stačí porovnání LCD vs Plazma

Plazma je HD Ready, ale ten obraz je stejně o poznání lepší na ní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Na té plazmě to funguje, kabel to není..

To ti takhle přesně neřeknu ale 90 ze 100 je moc! Musíš si to nastavit v poměru se světlostí..pohraj si s tim,to poznáš. Já mam na TV kontrast 46 a světlost 53 ale u každýho panelu je to jiný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
To ti takhle přesně neřeknu ale 90 ze 100 je moc! Musíš si to nastavit v poměru se světlostí..pohraj si s tim,to poznáš. Já mam na TV kontrast 46 a světlost 53 ale u každýho panelu je to jiný..

Jo, tak já si s tím zkusím nějak pohrát. A neví někdo ještě s tím formátem?? Moc dík za ochotu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

BTW: ted koukam ze ten monitor neni ani HD Ready takze... jak tam hraje napr.DVD? je to lepsi nez obraz s PS3? kazdopadne obraz jako na FullHD plazme asi nikdy na tomhle mit nebudes... :roll:

No já u sebe DVD nemám, ale třeba na PC mi filmy jedou určitě líp než PS3.. i hry na PC jsou hezčí a to s tím kontrastem na 90 a to nemám žádnou ultravýkonnou sestavu.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
To je jasný, že to máš šišatý, když ten LG monitor/televize je 16:10 a nastavíš si poměr stran 16:9: :D

Tady jsou zas odborníci. Ten LG je hd ready.;)

No právě že HD ready neni, aby to mohlo bejt HD něco, tak to musí mít poměr stran 16:9 :lol:

EDIT: A jak to vypadá na 14:9?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ne nemá, je to 16:10 respektive 8:5, 16:10 je jen obchodní trik :D

aha, tak to jsem třeba vůbec nevěděl :D díky moc za info ;)

PS: a já si říkal proč mi při volbě formátu v GTA IV sedlo 16:10 teda 8:5 :D

edit: ale v nastavení obrazu je poměr stran a u toho 16:9

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
http://cs.wikipedia.org/wiki/Grafick%C3%A1_karta#Pom.C4.9Br_stran_8:5_.2816:10.29

Když si při rozlišení 1680*1050 nastavíš 16:9 tak to prostě rozmazaný bude, ve hře se to přece dá nastavit ne?

ne, nedá.. promiň za tu otázku, ale máš vůbec PS3? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No právě že HD ready neni, aby to mohlo bejt HD něco, tak to musí mít poměr stran 16:9 :lol:

EDIT: A jak to vypadá na 14:9?

HD ready je rozlišení, který má minimálně 720 řádků, na poměru nezáleží.

EDIT: Teda musí to bejt widescreen ratio, což 16:10 je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak ted trochu praxe! Pokud budete mit treba HDMI cely z platiny, coz stejne neexistuje, v kvalite obrazu si nepomuzete. Jsou to jen stupidni triky na hloupe zakazniky. Mozna by Vam to pomohlo tak o 1% ale to by jste museli mit i pozlaceny vstup na TV. Stejne to je ptakovina, pokud koupite HDMI za 100 nebo za 1000, odvede tu stejnou praci a na kvalite Vam neprida. Nejde o prenos analogu, tam by musel byt kvalitni kabel ale u prenosu digi ( 1 a 0 ) to je fuk! To je stejne jako u prenosu digitalniho zvuku...kabelem jdou jen 1 a 0 cisla, takze pokud si koupite optiku za 2000kc nebo to spojite tkanickou od bot, kvalita je stejna.

Co se tyce kvality obrazu atd u male LCD nebo velke plazmy, rozdil je velky. Jiste ze poznate, ze full hd tv je na obrazu kvalitnejsi. Jestli mate plazmu nebo lcd, je dnes fuk....lcd jsou dnes na tom technologicky podstatne lip nez pred 2 roky. Ja osobne mam doma 3x lcd, driv jsem mival plazmy, ale jejich spotreba a hlavne vypalovani statickeho obrazu me stvali. No a jiste jde vzdy o cenu i velikost , drazsi - lepsi ( plati u TV, ne u kabelu :-) Mam jednu LCD cca 50cm hd ready a peknej hnus, neda se na to ani divat ( ps3 ) ale 120cm lcd full hd, to je jina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu