Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Playstation Move a malý prostor


leonell

Recommended Posts

Zdravím,

při snaze zjistit informace k Active 2 (fit centrum) jsem dospěl k tomu, že Kinect u XBOX 360 je u menších (čti normálních panelákových) místností nepoužitelný, zejména pro hry, které snímají nejen ruce, ale celý prostor (dřepy, kliky atd).

Zajímalo by mně, jak je na tom PS MOVE. Tam je potřeba kamerka taky, takže mám obavy, že výsledek bude stejný. Na druhou stranu ale píšou o přenosu dat přes Bluetooth, což v kombinaci s akcelerometrem by mohlo fungovat.

Jak to tedy je?

A druhá otázka - koukám, že snad po celé republice MOVE nikde není dostupné, ani Start Pack, ani Eye kamera. Je za tím nějaká kulišárna nebo je to náhoda a za týden se to změní?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kinect snímá tvé tělo a prostor kolem. Eye (k Move) snímá ovladače a částečně tvé tělo, takže není potřeba tak velký prostor, a lépe se to nastavuje.

Také nemám tolik místa, kolik bych rád, ale Move s tím nemá problém. Velká výhoda je, že to lze nakalibrovat tak, abys menším pohybem udělal větší pohyb ve hře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to primárně chci k Active 2, kde se snímají i dřepy, snad i kliky atd.

Tam je otázka, jak to bude fungovat, protože to musí snímat nahoře i dole i do stran.

Musím ještě zjistit, jaké vladače k Active 2 jsou tam vůbec potřeba.

U Wii by to asi fungovalo dobře, tam to mám zmapované, ale přeci jenom ta grafika bude horší a PS3 by řešila i přehráváná DVD, BD, MP3 atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je doslova pi.covina protoze move zabira stejne... Mam oba stroje doma a a move je oproti kinectu kravinka pro deti. Co se týče movu tak ho asi prodám... já bych ti kinect doporučoval. mám byt 2+kk protor uplne nejmensi co se da a kinect jede na pohodu, u move ten prostor tolik nepotrebujes protoze ti to nesnima 48 bodu ne tele ale jen 2 (ty ovladace). Když máš ale brutálně málo místa a kinect se ti nezamlouvá tak si kup WII. Je o proti move sice trochu starší ale místo 15 her je na něj několik stovek her, a máš to uplně to stejné co se přesnosti týče...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasím, move je rozhodně senzační záležitost. Kinect má veliký potenciál, ale ten zatím zůstává nevyužitý. Move již teď podporuje celá řada senzačních a hlavně nejen casual her.

K věci... na move ti stačí prostor tak dva metry od telky s tím, že je dobré moct natáhnout paže.

Ale třeba při hře ve dvou hráčů už je v malém prostoru docela problém.

Jinak ten Active2 má skutečně vlastní senzory, takže tam tě move netrápí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesouhlasim s vyrokem ze MOVE je spis pro deti .. to si spis myslim naopak .. :/ kdyz se zamyslis hry jako killzone, modern combat, aragorn quest, socom 4, infamous 2, heavy rain, resident evil 5 no nevim no .. jestli beres decka jako hrace co hrajou bezne hry a dospeli jako ty co uz jen pro zabavu parkrat daji kinect adventures tak mas pravdu ale nesouhlasim ze hry co jsem jmenoval jsou pro deti... a hlavne kdyz u kinectu mas mensi prostor a nedokazes udelat prostor pro to vetsi pasmo tak to do hry nepusti ani dva hrace pouze jednoho .. zatimco na kinect sou hry jako : kinect adventures, kinect sports, kinectimals, joyride to mi spis prijde jako hricka pro deti .. nevim jako nechci se nejak hadat .. ale proste mi to tak prijde jediny hardcore titul co sem hral byl snad dance central .. :)

ale s tim wii mas pravdu jestli chce vylozene to ovladani tak si kup wii .. skoro vsechny hry jsou na wiimote a jde na to i modern warfare na ktery u wii nemam zadny vyhrady :)

ja mam PS3 vyhradne kvuli exkluzivitam :) a move beru jen jako super doplnek :) kinect mi jako super doplnek prijde drahy :/ (kdyztak aby to nekdo neporovnaval tak mam 1xmove 1xnavigacni 1xPSeye + Sports champions za 2000,- ) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sisiliska a spol:

Hadat se nebudu, ale z nekolika ruznych zdroju (americka konference o Active2, recenze) mam potvrzeno, ze Kinnect ma problemy, pokud hrac stoji bliz jak 2m pred senzorem. Navic jsem si delal i vykres, protoze snimaci uhly Kinnectu jsou zname - a proste to nevychazi. U Active2 je to jeste o to horsi, ze to snima postavu pri vyskoku, pri skrceni, pri vyboceni, zatimco u spusty jinych her jenom stojis na miste a mavas rukama, kde jeste nejaka sance je.

To byl duvod, proc jsem chte-nechte XBOX vyradil z "vyberoveho rizeni". Priznam se, ze nerad, protoze k nemu je dostupny Developer Kit a mohl bych si v tom udelat vlastni aplikace, coz u PS3 ani WII pokud vim nejde.

Zvazoval jsem dost dlouho i WII. Jenze u recenzi Active2 pro WII byla jasna poznamka, ze k nekterym cvikum vyzaduje BallancePad. A kdyz sectu BallancePad + konzole, tak jsi se dostal skoro na PS3 (pravda - WII melo v cene cosi jako MOVE).

Oproti WII ma PS3 navrch podstatne lepsi rozliseni, funguje jako Bluray prehravac, multimedialni prehravac, umi prohlizet internet. Je sice pro nej mene titulu a jsou drazsi, ale abych pravdu rekl, to mne az tak moc netrapi, bohuzel na to nemam moc casu, takze nejake velke nakupovani stejne nebude. Koupil jsem tenis - ten uz mam narozdil od konzole doma :) a myslim ze si s tim nakou dobu vystacim.

Kazdopadne PS3 prijde pristi tyden, takze sem pak hodim postrehy z Active2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>Project Natal aka Kinect, byl a je fraška

To si nemyslím, není důvod proč by to technicky nefungovalo, byť ty výpočty musí být velmi složité oproti snímaní nějakých čidel která navíc mají akcelerometry takže nemusí být v zorném poli.

Co je ale problém jest to, že si ten Kinect může koupit někdo, kdo prostě nemá odpovídající podmínky k jeho provozování. Informace o jeho dosahu jsem našel až po té, co mi vrtal v hlavě červíček pochybnosti,

jak to sejme prostor, který nevidí. Kdo nad tím nepřemýšlí, tak to prostě koupí a pak má doma pěkné těžítko.

U běžných dnešních bytů a domů, bývá jediná dost velká (a nábytkem nepřeplácaná) místnost a to obývací pokoj. Tam je tam největší šance mít "taneční" parket, který potřebuje Kinect ke svému rozhledu.

A ještě by navrch neměl koukat proti oknu, což už je ďábelská kombinace. O tom, že tento pokoj typicky obsahuje hlavní televizi, takže v době "Ordinace v Růžové zahradě" si dotyčný nezahraje, ani nemluvím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem si doma Kinect a musím uznat že je to super záležitost, ale prostor je nutností. Pro test jsem odstěhoval gauč :P abych si to pořádně užil ale i tak to bylo dle mě málo. U her jsem někdy pocítil pomalou odezvu což bude zřejmě vlivem hw nebo ovladači. Nicméně do menších bytů se to opravdu nehodí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Jelikoz sem mel moznost celkem dlouhou dobu zkouset obe tyhle periferie , Kinect i PS move . Muzu se objektivne vyjadrit .

PS move ma velke plus ze nevyzaduje tolik prostoru , staci metr a pul od kamery , mozna min . Je velmi presny , mnohem lepsi nez Wii ktere jsem mel taky moznost vyzkouset .

Kinect ma plus ze nedrzite nic v ruce , proto je to idealni na nejake party napr. minus je velky prostor co vyzaduje , od kamery min. 2,5 - 3 metry . To nemluvim o hre vice hracu , to pak aby clovek odstehoval vsechen nabytek pryc :D

Ale je taky velice presny , hlavne snima cele telo . Je rozhodne narocnejsi na pohyb (vice se u nej zapotite) . Jako minus bych dal horsi odezvu oproti ps move , ale zas takova hruza to neni . A taky ze u toho musite stat aby vas to celeho snimalo .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

leonell > active 2 mam taky, ale mam dojem, ze move k nemu neni vubec potreba.

zatim jsem to jenom jendou zkousel a uplne stacily ty cidla, ktery se dodavaji s active. a to jsou dve na ruku a jedno na nohu.

behal jsem s tim, skakal pres svihadlo, delal drepy atd, a uplne bez problemu a bez move.

popravde receno, jeste jsem se ani nedival do manualu, jestli je nebo neni move na neco potreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu