Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Přehřívá se vám PS3 a často zapíná větráky na maximum? ŘEŠENÍ!!


Luk3z^

Recommended Posts

  • Odpovědi 216
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

No , a to mě to hučí i při filmu , na to se pak nedá skoro koukat :( ... Vážně nikoho nenapadá , co by mě mohlo tak tejrat v tom PSku :( ? .... Já to vidim jednoduše , otevřený okno a PS bude mit leteckej den ....

podle mě to bude tím, že do většiny PS3 dávají jen 15 lopatkové větráčky a na ten procesor to prostě nestačí. stejně nechápu k čemu 7 jádrovej, když to ještě žádná hra nevyužívá. Uncharted 2 využívá maximálně 3 jádra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No , a to mě to hučí i při filmu...

Mozna zkusit prehodit vetrak. Na netu je info ze 15lopatkovej vetrak je hlucnejsi nez 19lopatkovej... treba mas zrovna ten hlucnejsi a nebo uz mas vnitrek zanesenej prachem a hreje se ti ps3 vic nez by musela. Pred tydnem jsem si musel procistit notase protoze mel skoro porad 90-97°C po rozborce a vycisteni ma krasnych 49-54°C a to je poradnej rozdil. Prach je svina :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím větrákem to nefunguje tak, že víc lopatek = víc chladí. Záleží na spoustě dalších věcí (věřim, že Sony nemá důvod měnit lepší chladič za horší kvůli tomu, aby ušetřilo desetinu dolaru za trochu úmělý hmoty :) ). Na internetu byl někde i test toho 19 lopatkovýho chladiče, kterej ve výsledku chladil míň a byl hlučnější než originál od Sony.

Lovefist_88: Uncharted a spousta dalších her využívá všech šest SPE a jedno PPE, co v CELLu jsou (CELL zaskakuje i za GPU).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tenhle myslim lidi na netu chvalej > http://www.playcentrum.cz/whisper-fan-ps3-717501.htm

"Známé chladiče Whisper jsou nyní dostupné i pro konzoli PlayStation 3. Podobné chladiče dodávalo i Sony ve své japonské produkci PS3, ale s rozšířením výroby do Číny se přešlo na chladiče s 15-ti lopatkami, což mělo za následek menší průtok vzduchu, vyšší teplotu a hlučnost celé konzole. Firma Talismoon proto přišla s nabídkou nového chladiče, jež disponuje velmi precizním zpracováním a původní konstrukcí s 19-ti lopatkami.

Chladičem Whisper je možné přímo nahradit méně efektivní 15-ti lopatkový chladič PS3. Whisper Fan je o několik decibelů tišší a díky nižším otáčkám redukuje nežádoucí vibrace.

- 19 lopatek

- 2.6A

- 2450 RPM

- 54.32d(b)

- 60 CFM

Poznámka: Whisper není možné použít u konzolí PS3 s 17-ti lopatkovými chladiči, jelikož ty beží pouze na 1.7A."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jestli je ve finále ten 19 lopatkovej větrák horší , tak nic no :( .... I když , Trotlos mě furt přesvědčuje o tom , že to asi nebude špatný :D , a hlavně ta cena je super .....

A nebo , našel jsem si na netu jinou PS3 s nefunkční mechanikou za 2400,- ... Tak to nejspíš koupim a mechaniku prohodim za svou a bude pokoj...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tezky nekdo pise ze prehozenim vetraku PS3 ztichlo a nekdo ze novej vetrak nic nevyresil. Mam taky 60gb a po cca 5min hrani nebo koukani na film zacne funet jak vysavac ale jelikoz ji nepouzivam (mam ji jen vystavenou na polici) tak to neresim :-) kdybych ji mel ale pouzivat denne hodne by me ten hukot vetraku nervoval :-( Nevim kde muze bejt zakopanej pes kdyz jedna 60gb je ticha a druha spousti vetrak hned na plny kule tim padem je hlucna:-( Mozna kusy po repasu sony nastavuje tak aby se spoustel vetrak driv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trotlos: Já mluvil o tom, proč jsou různě hlučný už z továrny ... to, že PS3 hučí jako vysavač a po 5 minutách se vypne, je HW závada, která se objevila až časem.

Deity: Můžeš zkusit ještě jednu věc - vezmi 4 ocelový matky (tloušťka cca. 0,2-0,3 mm) a podlož s nima ty 4 šrouby, co drží chladič. Jednou jsem měl problém s rychle se zahřívající ps3 (během pár minut jela naplno, pak jsem jí radši sám vypnul) a po týhle úpravě vydržela v provozu klidně několik hodin na střední rychlost chladiče. .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi tak , pastu jsem vyměnil , a dal jsem jí tam až až , a stejně nic ... :( .... Stejně to hučí na plný pecky a netrvá to ani 2min , a konzole se vypne ... Možná ani ty dvě minuty to nejsou ...

...veľa pasty neznamená lepší prenos tepla, pasta sa nanáša v tenučkej rovnomernej vrstve a rovnosť povrchu CPU a GPU sa potom dá veľmi ľahko skontrolovať odtlačkom pasty na kontaktných plochách. Práve ten rovnomerný kontakt býva častým problémom prehrievania PS3. Pri rozoberaní a skladaní PS3 sa často stane, že chladiče dosadajú veľmi zle a je nutné skontrolovať prečo je chladič na niektorej strane naddvihnutý (prítlak pružín nieje rozložený rovnomerne po celej ploche CPU, GPU).

Treba skontrolovať aj prenos tepla z ostatných IC chipsetu.

Ja mám všetky kontaktné plochy vyrovnané a vylapované a používam kvalitnú pastu.

Samozrejme problém môže byť v teplotných čidlách, alebo spracovaní týchto informácií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...veľa pasty neznamená lepší prenos tepla, pasta sa nanáša v tenučkej rovnomernej vrstve a rovnosť povrchu CPU a GPU sa potom dá veľmi ľahko skontrolovať odtlačkom pasty na kontaktných plochách.

Větší množství pasty mu nezpůsobí, že se PS3 po dvou minutách přehřeje. To samý platí pro to, kdyby byl např. SB/NB/prodalizer bez chlazení ... nic jinýho než CELL se v PS3 nezahřejvá tolik, aby se konzole po pár minutách radši sama vypnula. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prott: takze kdyz mam novou 60gb a po cca 5-10 minutach hrani nebo jen treba kopirovani z USB mi zapne vetrak na plny pecky muzu to reklamovat? Nebo me poslou do prdelakova ze s tim nic neni? Zatim sem ji nemel pustenou dyl jak cca 1 hodinu tak ani nevim co by udelala pokud bych ji trapil dyl. Jak uz jsem psal mam ji jen na paradu ale pouzivat bych ji ani nechtel ten hukot se neda vydrzet pres den natoz v noci kdyz uz deti chrnej... pokud s tim mas nejakou zkusenost abych zbytecne nevozil PS3 do servisu. Dikes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobní zkušenost s reklamací nemám, ale podle příspěvků na různejch fórech tohle Sony normálně reklamuje (jestli ti po pár minutách hučí jak vysavač, tak to rozhodně není normální :) ). Rozhodně bych to radši vyzkoušel, protože takhle ti dřív nebo pozdějc odejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odejde to stejně. V původních PS3 byl cín dělaný z nějaké slitiny/sloučeniny a ta nevyhovovala EU. Nevím co tam bylo konkrétně špatně, jestli šlo o složení nebo něco jiného, ale EU řekla že pokud ten cín nezmění tak to v EU nemůžou prodávat. A tak to Sony musela změnit za klasickej, jenže ten nevydrží tu zátěž co na něj ten HW má a tak se velice snadno a často PS3 porouchávají. Neovlivníš to, je to random. I s nejlepším staráním může odejít po týdnu a i s nejhorším vydržet 8 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lovefist_88: Neni to náhodný. Čím víc se PS3 zahřívá, tím se zvětšuje pravděpodobnost, že cín popraská (větší zahřívání = větší namáhání spojů). Většina těch PS3 odejde po dvou letech právě proto, že za dva roky jim vyschne teplovodivá pasta, PS3 se začně víc zahřívat a to dorazí ten cín.

Neřikám, že se to nemůže stát na nenamáhaný PS3, ale větší zahřívání hodně zvedá pravděpodobnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má ten kámoš, kterýmu běží už 4 roky, docela štěstí. :)

to teda má, tvrdí že na nějaký YLODy nevěří, že se mu to nikdy nestane. já už budu mít svojí PS3 3 roky a dovnitř jsem nevrtal krom HDD. nevíš jak je to s poruchovostí 40GB, jestli je to stejně častý jako u 60GB?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou dva modely 40 GB - jeden s portama vlevo, další s portama vpravo (z pohledu zezadu konzole). Ten, co má porty vpravo je na tom o trochu líp (65 nm CELL), zatímco ten druhej o hodně (65 nm CELL i RSX).

jaký porty? jestli myslíš USB, tak ty jsou zepředu konzole vlevo a vzadu jak jsou na HDMI, síťovej kabel atd. tak jsou zhruba veprostřed. jinak vzadu mám na konci výrobního čísla CECHJ04

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu