Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Vypalování PS2 her by romeno


romeno

Recommended Posts

  • Moderators

K hraní vypálených her musíte mít v konzoli nainstalován modchip a nebo mít originální bootovací cd a dvd swapmagic .

Třetí možnost je hry spouštět pomocí programu freemc boot a hry ještě patchovat , tímto tématem se zabývá ZDE !

Co budeme potřebovat :

Program Clone CD :

http://static.slysoft.com/SetupCloneCD.exe

Program je na 21 dní zdarma na vyzkoušení

Kdo ma uz hru na HDD v pc muze preskocit na bod 5

1. Nejdříve potřebujeme herní disk dostat na HDD počítače ,

takže si zapneme Clone CD a zvolíme první možnost :

1.jpg

2. Ukáže se nám okno kde vybereme mechaniku ve které máme vložený herní disk :

2.png

3. V dalším okně pouze zvolíme ikonu dvd a dáme další :

3.png

4. Zde vybereme kam chceme obraz disku uložit ,

dáme ano a začne kopírování na HDD :

4.png

5. Teď musíme uložené ISO vypálit na prázdné dvd ,

vložíme jej tedy do mechaniky a v clone cd zvolíme druhou možnost :

5.png

6. Vybereme obraz disku který chceme vypálit

6.png

7. A nakonec vybereme rychlost kterou chceme disk vypálit , zvolíme 1x

(bude vypalovat nejnižší možnou rychlostí , většinou 4x) a dáme ano

7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 79
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

hele! Mám FMCB a potřebuju přes uLauncheelf (nebo jak) nějak skopčit z jedný FMCB MC nahrát FMCB na MC,ale když vypálim na CD uLaunchelf440.iso v IMG Burn na 4x rychlost tak to hodí při FMCB a CD ulaunchelf RSOD! co stím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stáhni si Free McBoot Noobie Package tady: http://freemcboot.psx-scene.com/noobie.html ten rozbal na flashdisk, otevři si uLaunchElf a spusť v něm instalátor z tý flashky. Pak v tom installeru vyber Multi Version Install (aby to fungovalo i v jiný konzoli než v tý kde se prováděla instalace) a Slot 2 (aby se to nainstalovalo na druhou paměťovku, tu prázdnou). Kopírovat už nainstalovanej FMCB se nedá, protože se pak nespustí, musí se dělat pokaždý nová instalace. Na kartě musí bejt minimálně 4,5 MB volnýho místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to RSOD ti to bude házet u všech pálenejch CD a DVD s výjimkou Audio CD a Video DVD. Takže když si vypálíš podle tohohle návodu hru, tak ti stejně nepude. Musel bys mít modchip, aby se tahle protikopírovací ochrana vyřadila. Musel by se ještě před vypálenim ten ISO image s hrou opatchovat ESR patcherem, pak to bude fungovat i těm co nemají chip ani swap magic, ale mají Free McBoot s ESRem. A místo Clone CD se dá použít ImgBurn ( http://www.imgburn.com/ ), kterej je zadarmo a je pro něj i čeština.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Samozrejme staci mit dvd-r nebo dvd+r . To je vcelku jedno . Ale nektere hry jsou i na dvouvrstvych dvd a je treba pouzit dvd+r dl . Ale techto her je pomerne malo , God of war 1 a 2 , Gran turismo 4 , 24 the game , Guitar hero world tour , atd . Zjistis podle velikosti obrazu disku . Jinak patchovani se provadi jeste pred vypalenim ne po vypaleni , vypalene dvd uz jaksi nepatchnes :D Takze pokud vypalujes hru ktera je na dvouvrstvem dvd tak prvni dl patcher , pak esr patcher a potom dle navodu vypalit :) Pokud je hra na jedno vrstvem dvd dl patcher nepouzijes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Free mcboot mam nastavenej podle návodu na console forum, opatchovano a vypáleno podle návodu, ale i tak to nefunguje...Možná je problém že to vypaluju na DVD+RW což je přepisovatelný DVD takže by to ještě mohlo být tim, jinak si s tim už fakt nvim rady...Mam tu hry, které můžu vypálit..od Black, Final Fantasy, FIFA 10 až po Shadow of the colossus.

Help me please

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ve svý PS2 zkoušel jak DVD-RW tak DVD+RW a nenačetlo to ani jedno. Žádný RSOD, prostě to dělalo jako že tam to DVD vůbec neni. Sice v manuálu bylo že by to přepisovatelný média číst mělo, ale nečte. Obyčejný nepřepisovatelný DVD-R jsou jistota, ty mi tam šly zatim pokaždý (pokud sem je nezapoměl před vypálenim opatchovat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to prostě mechanika už neni schopná přečíst. Fungujou tam vůbec nějaký pálený média (Audio CD a Video DVD)? Mě tohleto dělá (kupodivu) u originálky UT z druhý ruky (mam podezření že byla přebroušená aby vypadala jako nová a optika v PS2 už na ní neumí zaostřit), která se ale dá v PC normálně načíst a zkopírovat. A když sem jí pak vypálil na DVD-R tak ta kopie už tam najednou šla. Zkuste čistící CD, mě sice v tomhle konkrétnim případě nepomohlo, ale zlepšilo se aspoň přehrávání filmů na DVD (hlavně dvouvrstvý, který předtim nešly vůbec). Pak už snad jen servis, buď by stačilo tu optiku jen seřídit, v horšim případě by se musela celá vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám podobný problém, taky mi přes fmcb hlásí že je unable to read disc. přitom když se načítá, tak se vypálená hra načte jako DVD Video. vypálil jsem přesně podle návodu obraz ISO, rychlostí 1x na verbatim dvd-r opatchovanou hru esr patchem. psko mi jinak vypálené dvd videa přehrává a přehraje mi i originálky hry. Jen ještě doplním že těsně předtím než se mi objeví onen nápis že není schopno přečíst disk tak problikne na chvilku takový pruh různých barev, ale opravdu jenom na chvilku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je důležitý, ty barvy v ESR mají svuj význam, podle toho na jaký barvě se to zastaví se dá identifikovat problém (třeba modrá že je špatný DVD nebo fialová že je chyba zase někde jinde, nepamatuju si co konkrétně která barva znamená, ale dá se to najít na fórech). Taky nemusí bejt ta hra kompatibilní s ESR, na takovou sem ještě nenarazil (s vyjímkou her který sem si vlastnoručně podle jednoho návodu předělával z CD na DVD kdy některý šly a některý ne - problikaly všechny barvy a pak se to zastavilo na černý obrazovce), ale možný by to bejt mohlo. Napiš na jaký barvě se to zaseklo a co to bylo za hru, třeba se něco najde na netu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi je to tak, zkusím vyčistit optiku čistícím cd a pak dám vědět jestli pomohlo nebo ne.

jen se ještě zeptám trochu mimo téma, nepomohlo by, kdybych měl fmcb, kde bych měl i usb advance, nebo jak se jmenuje ta úprava pro možnost hraní her z flashky? každopádně jsem taky zkoumal jak hrát z disku přes network... ovšem toto připojení nevím ani jak zprovoznit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuju Open PS2 Loader, je součástí poslední verze Free McBoot Noobie Package kde nahradil HDLoader. Umí hry z HDD, USB i sítě a dají se i měnit vzhledy a jazyk (češtinu sem napsal já). USB Advance je taky možný použít a snad je i jednodušší na obsluhu, nějaký návody na něj sou i tady na fóru, ale sou hodně stručný. U těch her hranejch z USB disků je ale třeba mít na paměti dvě věci - videa se sekají (nestíhá to dodávat data dost rychle) a cca 1/2 her s tim nefunguje (s ESR a OPL jich funguje víc). Na webu sou seznamy her který se dají přes USB hrát (snad by ten seznam měl platit i pro OPL i pro USB Advance). Zkusil bych rozjet tu síť, je to rychlejší než USB. Možná, když budu mít trochu volnýho času, tak na to napíšu návod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem teď zkusil God of War 2 ze sítě a nebylo to tak rychlý jak sem čekal. Videa se trochu sekaly. ♥♥♥♥ je že už mi moc jiný možnosti nezbejvají, disk v konzoli je 40 GB a je beznadějně plnej a na DVD to nevypálim, protože je to moc velký na obyčejný DVD. Jednak mi konzole moc dobře nečte dvouvrstvý a pak mi nejde spustit toxic dl patcher (v linuxu se to přes wine nespustí vůbec a ve windows mi to antivir smaže hned po rozbalení a to sem zkoušel stahnout ze dvou nebo třech různejch zdrojů). Asi mi nezbyde než stahnout hru znova v očesaný verzi co se vejde na jedno obyčejný DVD (jako mam už jedničku, kde sou vházený všechny bonus videa a trailery).

Kdyby měl někdo ten toxic dl patcher ve verzi která funguje a nemaže jí nod 32 jako vir/trojan tak bych mu byl moc vděčnej. Potřebuju vyzkoušet jestli mi to vůbec bude fungovat z dvouvrstvýho DVD a podle toho se pak zařídit (smazat něco z disku aby se to tam vešlo nebo sehnat osekanou verzi na jednovrstvý DVD, přes síť to kvůli sekajícím se videům není ono a usb počítam že by na tom bylo stejně nebo ještě o něco hůř).

Tak ten DL patcher už se mi nakonec povedlo spustit, takže se tim už nemusíte nikdo zabejvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si to shrneme...Hru jsem stahl - rozbalil z winraru - nechal v iso - potom jsem iso patchnul ERS patcherem - vypálil pomocí clonedvd - začal jsem v tutoriálu u bodu 5. - a free mcboot nastavil podle návodu v jiném tutoriálu tady na cf...kde sem udělal chybu...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam žádnou chybu nevidim. Je to divný.

Jinak k tomu mýmu problému s GoW 2, už sem to vyřešil, povedlo se mi ten DL patcher spustit a vypálit to. A funguje to, sice sem nedohrál zatim ještě ani první level, ale nikde se to zatim neseklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu