Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Čeština do PSP pro CFW 5.50 - 6.60 (0% šance na brick):Update 11.3.2012


Martin2412

Recommended Posts

Takže, jak jsem slíbil, v jednom z topiců, zveřejňuji zde češtinu do PSP, tato čeština je řešena pluginem s lokalizačním balíčkem (upozorňuji, že já jsem ten plugin nevytvořil, pouze jsem přeložil lokalizační balíček)

Download (pro firmware 5.50 - 6.60)

http://uploadmirrors.com/download/0NTZTJIK/Localizer_v1.2.zip

Instalace

Instalace je opravdu jednoduchá

1) Nejdříve si stáhněte archiv s češtinou s názvem Loclizer_v1.2.

2) Poté složku rozbalte a soubory localizer.prx a localizer.dat překopírujte do složky seplugins na rootu karty (pokud ji tam nemáte, tak ji vytvořte - na kořeni karty - první složka co se otevře po připojení do PC)

3) Do souboru VSH.txt (pokud ho tam nemáte, tak jej vytvořte) připište řádku:

Pro PSP Go

ef0:/seplugins/localizer.prx 1

Pro ostatní PSP

ms0:/seplugins/localizer.prx 1

4) Restartujte PSP, po restartování by jste již měli mít PSP v češtině

Pro jaká PSP je čeština určena?
Čeština funguje na všech typech PSP (100x, 200x, 300x, GO)
Na jaké firmwary čeština půjde?
Čeština jde na všech cfw od 5.50 až do 6.60 (včetně TN-HEN a všech PRO Bx), pokud ji chcete vyzkoušet i na starších CFW, zkuste to, ale nezaručuji, že bude fungovat.
Je instalace bezpečná?
Ano je, nehrozí žádný brick, protože je čeština řešena jako plugin + lokalizační balíček a nic se nekopíruje do flash0, proto je instalace naprosto bezpečná. Plugin vlastně přesměruje čtení textů ze souborů .RCO uložených na paměti flash0 do souboru lokalizačního balíčku.
Kompatibilita s pluginem CXMB (ctf témata)
Čeština s tím nemá žádný problém, funguje při zapnutém CXMB a jakémkoliv ctf i ptf tématu.
Co není přeloženo?
Není přeloženo nastavení Bluetooth (PSP Go), celý Internetový prohlížeč, emulátor PSX, nabídka při zmáčknutí talčítka home (PS) ve hře, překlad je s částečnou diakritikou (jen čárky, bez háčků)
Jak přepnu PSP zpět do angličtiny?
Úplně jednoduše smažte řádku (ef0)ms0:/seplugins/localizer.prx 1 ze souboru VSH.txt a restartujte PSP
Poznámka
Pokud najdete nějakou chybu v překladu (hrubku, překlep), nebo něco nepřeloženého (mimo toho co jsem vypsal výše) napište mi a já to opravím, pokud budete chtít češtinu doplnit o háčky (upozorňuji, že některé nefungují) napište mi a já vám pošlu texty + program na vytvoření lokalizačního balíčku - já už to dělat nebudu (nebo si ty texty a program najděte sami na wololo fóru pod názvem Localizer)

EDIT 30.6: Vyměněn odkaz na češtinu za nový - důvod nově přidaná podpora firmwaru 6.39

Edit 20.12: Přidán odkaz na češtinu pro firmware 6.60

EDIT 11.3.2012 Vyměněn dead odkaz na Localizer a trošku pozměněn text

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel do her by to nešlo, žádný takovýhle hromadný plugin nebo program neexistuje, protože každá hra má texty uložené někde jinde a má je většinou zašifrované nebo zkomprimované (to samé je u PC her) a neexistuje program, který by ty texty dostal ven a znovu dovnitř, vím, že někde je prográmek, kterým šly vytáhnout texty na GTA:VS a LS a ještě vím o pár hrách, kde se daly ty texty najít a přeložit, ale nevím, zda by to pak přeložené vůbec fungovalo.

A k té diakritice, no ono by to šlo přeložit i s háčkama, ale bohužel se nezobrazuje správně ( č, ř, ď, ň, ť) (místo těchto písmen tam jsou tyto podtržítka _ nebo u ň přehláska ¨), a mě přišlo zbytečné mít háčky jen nad některými písmeny, to by asi nevypadalo moc dobře a navíc zrovna třeba ř a č by se tam vyskytovalo dost často.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bez diakritiky to stojí za ♥♥♥♥♥ :(

K tomu se už nebudu vyjadřovat, proč to není s diakritikou jsem už psal jak v tutoriálu, tak i v příspěvku nad tebou. To že jsem přeložil ty texty do češtiny, a že jsem to navíc uveřejnil je moje dobrá vůle, mohl jsem se taky na všechny vy****. A pokud se ti to nelíbí, tak tě nikdo nenutí si to stahovat a dávat si to tam. Když to kritizuješ, tak proč sám nevymyslíš nějaký způsob jak tu diakritiku zobrazit správně, pokud se ti to povede (o čemž silně pochybuji), tak jsem ochoten celou češtinu (speciálně kvůli tobě) o tu diakritiku doplnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu se už nebudu vyjadřovat, proč to není s diakritikou jsem už psal jak v tutoriálu, tak i v příspěvku nad tebou. To že jsem přeložil ty texty do češtiny, a že jsem to navíc uveřejnil je moje dobrá vůle, mohl jsem se taky na všechny vy****. A pokud se ti to nelíbí, tak tě nikdo nenutí si to stahovat a dávat si to tam. Když to kritizuješ, tak proč sám nevymyslíš nějaký způsob jak tu diakritiku zobrazit správně, pokud se ti to povede (o čemž silně pochybuji), tak jsem ochoten celou češtinu (speciálně kvůli tobě) o tu diakritiku doplnit.

hej, kdo tě kritizuje? já jsem se v předchozím postu o tvé práci ani neznímil... jen říkám že je na ♥♥♥♥♥ když psp nepodporuje font s diakritikou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale vyznělo z toho, jako když kritizuješ mojí práci, že jsem to udělal bez diakritiky, když už, tak to chtělo napsat trochu lépe například: "Je dobře, že někdo udělal češtinu do PSP, určitě si s tím musel dát plno práce, jen je škoda, že tam není plná diakritika, což mě štve, ale uznávám, že kdyby fungovala, tak ji tam asi uděláš" nebo něco v podobném stylu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale vyznělo z toho, jako když kritizuješ mojí práci, že jsem to udělal bez diakritiky, když už, tak to chtělo napsat trochu lépe například: "Je dobře, že někdo udělal češtinu do PSP, určitě si s tím musel dát plno práce, jen je škoda, že tam není plná diakritika, což mě štve, ale uznávám, že kdyby fungovala, tak ji tam autor češtiny asi udělá" nebo něco v podobném stylu.

Souhlas, opravdu to tak vyznělo....

Ale ten obrázek si pěkně vymaž Millo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam PSP slima s CFW 6.39 ME-5 a zkousel jsem cestinu a bohuzel nejde, asi neni podpora pro FW 6.39 ze? myslim ze nejvyssi podporujici verze bude 6.38, taj je sice v popisu 6.39 ale treba stejny thread je na www.psp.novinky.org a tam fw 6.39 nemaji. jede to nekomu? ja kdyz si to tam hodim a zapnu PSP tak se mi to sekne na uvodnim logu. jesli to to nekomu jede,tak napiste, dikec ;) jinak to mam na druhem PSP s FW 6.20 a krasna prace! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já právě nevím, já to na 6.38 (6.39) nezkoušel. Zkoušel jsem to pouze na 6.35 a 6.20, na té stránce psp.novinky je pouze upravený návod ode mě. Ono totiž na některých stránkách bylo napsáno, že to na tyto firmwary jde, na některých, že je to jen do 6.35. Takže jestli to tedy na 6.39 nejde, tak poupravím tutoriál a název. Díky moc za upozornění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • Martinoslav featured, unfeatured a unpinned this téma
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu