Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak hacknout/flashnout libovolne Wii (softmod pro 4.3)


Anonymous_

Recommended Posts

Zdravím. Vše jsem dělal přesně podle návodu, ale mám malý dotaz. Používám starý externí HDD 320gb (jsem v práci, tak nevím značku). Je to 3,5“ tudíž napájeny externě. Vše funguje jak má, až na jednu věc a nevím, zda je to normální nebo to je tím HDD. Pokud zapnu Wii a HDD už byl zapnuty (myslím v zásuvce,ne připojení k USB-tam je pořád), tak ho Wii nikdy nenajde. Takže prvně musím zapnout Wii a až potom zapnout HDD, tzn. nemůžu HDD nechávat pořád připojený ke zdroji. Dělá vám to taký, nebo máte HDD nonstop v síti? Možná tímto dotazem pomůžu i těm, kterým jejích externí HDD „nefunguje“. Zapněte Wii a teprve potom zapněte HDD do sítě. USB kabel můžete mít nonstop ve Wii, ten vytahovat nemusíte. Je to jen malý problém, pokud vše funguje hladce. Není zase tak hrozné zapnout Wii a potom HDD. Je to otravné jen tehdy, pokud testujete nějaké nové hry a Wii se sekne a musíte vypnout Wii a tím pádem už to HDD zase nedetekuje, dokud ho nevypnete a znovu nezapnete. Jinak jak už jsem psal v SZ dík za návod, podle toho to musí zvládnout i úplný začátečník, který drží Wii poprvé v ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja take pouzivam 3,5" HDD, avsak to HDD se da zapinat/vypinat tlacitkem - takze ho mohu mit nonstop v siti a jen pres tlacitko zapnout/vypnout.

Abych se priznal, ani nvm zda HDD zapinam az po zapnuti Wiicka nebo pred.. Myslim, ze bud soubezne nebo po. Nekdy mozna i pred. Kazdopadne vim, ze kdyz se mi Wii zaseklo, tak jsem podrzel power a Wii restartoval - ale HDD jsem nikdy nevytahoval a vzdy mi ho to detekovalo - ja tento problem tedy nemam.

Mas HDD zastrceny do USB bliz k hrane? Kazdopadne urcite bych kvuli tomu nekupoval novej disk. Pokud ale nemas cudlik na HDD primo, tak si kup prodluzku s tlacitkem napr. Je to sice stale otravnejsi, ale urcite mene, nez vytahovat a zasunovat do/ze zasuvky. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak určitě kvůli toho nebudu kupovat nový HD když ten starý slouží až na tuto maličkost dobře. Vypínací tlačítko na něm není, ale jak píšeš, používám zatím prodlužovačku s vypínacím tlačítkem :D Jsem to tady psal spíše kvůli lidem, kteří mají stejný problém s HD, taky mě ze začátku nenapadlo, že to může takhle dělat, takže jsem několikrát formátoval, zkoušel flashdisky atd. než jsem víceméně omylem přišel na to, že musím prvně zapnout Wii a potom teprve HD a po případném restartu HD vypnout a zapnout.

Jo a HD mám v tom správném slotu, i když jsem to zkoušel v obou …

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem se zaregistroval, abych poděkoval za návod :-)

Trochu jsem se bál, ale celý postup dopadl perfektně, zkusil jsem 4 hry a všechny bez problémů fungují, ALE...

fungují jen při použití usb flash 32 GB Survivor (která je moje pracovní a kterou nemohu nechat trvale pro Wii)

Když jsem zkusil jinou flashku 2GB, tak se žádná hra nespustila, po potvrzení spuštění hry USBConfigLoaderu se objeví jen černá obrazovka a je nutný restart.

Když jsem zkusil starší HDD (od 3GB do 40GB, přes univerzální redukci nebo přes USB box), vždy mi vyskočí chyba FAT1 a neudělám nic.

Obě flashky a všechny HDD jsem formátoval stejně, použil jsem stejný postup pro nahrání iso souborů. Samozřejmě jsou v PC naprosto funkční.

Nebyla by nějaká rada, jak zprovoznit i tyto starší HDD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem se zaregistroval, abych poděkoval za návod :-)

Diky. To potesi :)

No jinak k problemu - fakt nevim, strkas vsechny flashky do toho USB bliz k hrane?

Myslim, ze chyba bude ve formatovani. Pises, ze ti vyskoci chyba FAT1 - muzes byt konkretni, co presne se v te chybove hlasce pise?

Jinak ve Windowsech jeste zkus spustit cmd (start->spustit->cmd) a v nem napsat:

diskpart

list disk

select disk 1 (tady vyber ten externi disk, kterej chces pouzit s wiickem - jaky to je poznas dle predchoziho prikazu)

detail disk

a vystup hod sem

Melo by to vypadat nejak takto:

C:\Documents and Settings\Anonymous_>diskpart

Microsoft DiskPart version 5.1.3565

Copyright © 1999-2003 Microsoft Corporation.

On computer: MACBOOK

DISKPART> list disk

Disk ### Status Size Free Dyn Gpt

-------- ---------- ------- ------- --- ---

Disk 0 Online 10 GB 0 B

DISKPART> select disk 0

Disk 0 is now the selected disk.

DISKPART> detail disk

VBOX HARDDISK

Disk ID: E4BAE4BA

Type : IDE

Bus : 0

Target : 0

LUN ID : 0

Volume ### Ltr Label Fs Type Size Status Info

---------- --- ----------- ----- ---------- ------- --------- --------

Volume 1 C NTFS Partition 10 GB Healthy System

DISKPART>

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DISKPART> detail disk

SAMSUNG SP4002H USB Device

ID disku: D6C1AC93

Typ : USB

Sběrnice : 0

Cíl : 0

LUN ID : 0

Svazek ### Ltr Jmenovka Fs Typ Velikost Stav Informace

---------- --- ----------- ----- ---------- ------- --------- --------

Svazek 5 G FAT32 Oddíl 37 GB V pořádku

Formátování a přenos her proběhly v pořádku, disk se tváří jako bezproblémový, zapojuji ho do spodního USB (wii mám položené, na stojáka je to ta u hrany).

1) Naběhne USB loader a objeví se chybová hláška:

post-63264-14687159688437_thumb.jpg

2) poté dostanu na výběr:

post-63264-14687159689621_thumb.jpg

3) když zmáčknu A:

post-63264-14687159691221_thumb.jpg

4) když zmáčknu B mám na výběr mezi SD a USB:

post-63264-1468715969373_thumb.jpg

5) když na druhém obrázku dám výběr jiné partition, dostanu se na výběr:

post-63264-14687159694737_thumb.jpg

S obrázkem 5 jsem pak už nic nedělal, protože mi přijde, že veškeré operace tam nabízené se týkají SD karty a s tou nic dělat nechci.

Zkoušel jsem formátovat přes Správce disků (odebrat oddíl, vytvořit nový oddíl), zkoušel jsem i nějaké formátovací utilitky, zkoušel jsem i formátování ve Wii Backup Manager, ale stále se stejným výsledkem. Přesně tímto postupem jsem vyzkoušel i flashku Surviver a na té vše funguje.

Napadá tě něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to ti klidne odpovim. Disk mas rozdeleny na logicke oddily, namisto primarnich. + tam mas spoustu sracek a balastu a treba prvni partisna je linuxovy swap - a ty se divis, proc s tim ma problem... To chces trochu moc ne? :D

A k tomu vsemu vim, ze se Samsung diskama ma Wii obecne problemy (ale to vyse s tim nejspise nesouvisi).

Reseni:

pokud na tomhle disku Linux nepouzivas, tak vyhod vsechny partisny, udelej tam jednu primarni na FAT32 a muzes to pouzivat. Pokud tam nutne potrebujes to co tam mas, tak to stejne dej dohaje, na prvni misto dej FAT32 jako primarni partisnu a za to si nahazej co chces :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reseni:

pokud na tomhle disku Linux nepouzivas, tak vyhod vsechny partisny, udelej tam jednu primarni na FAT32 a muzes to pouzivat.

No, toho bordelu okolo jsem si ani nevšiml. Ve správci disků jsem odebral oddíl, vytvořil nový a naformátoval. Měl jsem za to, že se tím vše zlikviduje a disk je jako nový. Nejsem schopen dostatečně odstranit vše, dokonce jsem si stáhl prográmek Partition Wizard, nechal jsem tam odstranit všechny partitions, nechal jsem vytvořit jednu primární a tu jsem naformátoval na FAT32, viz. obrázek.

post-63264-1468715969825_thumb.jpg

Sice se to tváří jako v pořádku, ale po připojení k Wii se to chová stejně jako před úpravou.

Jak spolehlivě vytvořit jednu primární partition pod WinXP?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ten partition tool by mel stacit. Ve Wii, kdyz zmacknes "A", tak je tam opet seznam nekolik partitions? A co pres diskpart?

Jinak ve Windows nejradeji pouzivam http://www.partition-tool.com/personal.htm ...

Pokud by to stale bylo stejne, tak bych stahl dd pro windows: http://www.chrysocome.net/dd a premazal bych prvnich 512 (nebo pro jistotu 1024) bajtu na tom disku, cimz se smaze MBR a budes mit jistotu, ze tam nic nezustalo (z hlediska rozdeleni partition).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ten Samsung se tváří pořád stejně, zkusil jsem ten partition-tool.com, ve všech nástrojích se ukazuje jen jedna primární FAT32, ale Wii pořád držkuje... Ten dd jsem nepochopil.

Ještě jsem vyhrabal Seagate Barracuda 120 GB, opět všude ukazuje jen jednu primární FAT32, přes Wii Backup Manager jsem tam nahrál hry, vše se tváří v pořádku, ale po připojení k Wii to napíše že nebylo rozpoznáno žádné zařízení...

Takže už netuším, co dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vsechno slo hladce az do bodu 4.

po nahrani a rozbaleni app_pack na SD kartu....potom po spusteni homebrew channelu se bud jen tocilo modre kolecko nebo se objevila cerna obrazovka s bilymi cisly..po zmacknuti reset pribyl radek "reload" - z tohoto stavu pomuze jen vytazeni konzole ze zasuvky

zkousel sem i cfg loader 70 - (staci do rotu karty nahrat jen ty 2 adresare apps a usb-loader, nebo mam ponechat v rootu i soubor usbloadercfg.dol ?) - kazdopadne sem zkousel ruzne kombinace a uz to nedela vubec nic..respektive se to chova jako by tam ta SD karta vubec nebyla strcena......zadny menu v homebrew channelu...po stisku HOME na ovladaci je tam klasicke menu..zkousel sem polozku Launch BootMii...ktera pouze rozblika modre sterbinu na vsunuti DVD...neco mi rika ze to neni uplne uspesne provedeni daneho navodu....

....sem zil v domeni ze v zavislosti na obsahu ty SD karty se v tom homebrech channelu budou objevovat polozky ktery pujdou vybirat a spoustet....

edit - podarilo se mi to vyresit

problem je v kroku 1 bodu 4 - Naposledy zformatujte SD kartu - ocividne nestaci na kartu nahrat pouze obsah app pack - kdyz sem na karte nechal i obsah modpacku a iospacku tak to funguje jak ma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"ocividne nestaci na kartu nahrat pouze obsah app pack"

... ale staci. Evidentne nestaci jen u tebe. Tipoval bych to na vadnou nebo spatne zformatovanou SD kartu. modpack a iospack vubec na karte byt nemusi - to tam je pouze pro instalaci, pak uz se to NIJAK nepouziva a je to nainstalovane ve vnitrni pameti Wiicka. Na karte pak uz maji byt jen homebrew aplikace...

Pro zajimavost: jakou pouzivas kartu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj mam stejný problem jako Vipous viz. přispěvek níže díky za pomoc

Ciao.. mam takovy problem, zasekavam se hned u prvniho bodu.. A to tak ze se mi v poste neobevi obalka s bombo.. listuju celym kalendarem, ale nikde nic, zadny soubor s bombou icon_sad.gif kdyz se v PC podivam na obsah, tak tam soubory nakopirovane mam.. SD karta ma 1GB a zkousel jsem i 2GB mam tyto dve.. Obe jsou SD.. Ma nekdo napad..?? icon_sad.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SD kartu koupenou davno na eBay jako 4GB ....fyzicky ma pouze 1GB, je na ni vytvorena 1GB primarni partition

jako 1GB dlouhodobe bez problemu pouzivana

Tak to je pak jasne :) Jak se vubec muzes divit :lol:

Ahoj mam stejný problem jako Vipous viz. přispěvek níže díky za pomoc

Ciao.. mam takovy problem, zasekavam se hned u prvniho bodu.. A to tak ze se mi v poste neobevi obalka s bombo.. listuju celym kalendarem, ale nikde nic, zadny soubor s bombou icon_sad.gif kdyz se v PC podivam na obsah, tak tam soubory nakopirovane mam.. SD karta ma 1GB a zkousel jsem i 2GB mam tyto dve.. Obe jsou SD.. Ma nekdo napad..?? icon_sad.gif

Mas ji naformatovanou na FAT32?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

1. chci velice poděkovat autorovi návodu. Hack jde jako po másle.

2. Problémy s Wii resort a sport jsem vyřešil updatem CFG na verzi 70. A obě hry fungují.

1. Ahoj, jak se prosím upadatuje CFG ?

2. Jinak navod opravdu super, jedine, co me zarazilo bad sektory pri tvorbe zalohy a pak jeste pri jedno kroku se mel drzet reset. Ale at jsem drzel jak drzel neslo nic. Vypnul jsem zapnul z elektriky a slo to.

  1. Spustte priiloader
  2. Stisknete +/A pro instalaci - po dokonceni by se mel spustit opet Homebrew channel
  3. Nyni drzte RESET (a drzte ho stale, dokud se neobjevi menu priiloaderu) - toto mi neslo, az po vypnuti a zapnuti WII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

chtěl bych požádat o radu.

Provedl jsem hack konzole dle tohoto návodu. Vše mi šlo přesně podle uvedených kroků, žádná chyba se neobjevila. Dostal jsem se přesně na konec kroku 4a.

Bohužel nerozumím kroku 4b.

4b) Posledni krok - zkopirovani homebrew aplikaci na SD kartu (vcetne USBLoaderu)

  1. Naposledy zformatujte SD kartu
  2. Stahnete App Pack.zip a rozbalte na root SD karty

udělal jsem ho takto: otevřel jsem "Data management" a jednotlivé kanály USB Loader jsem dal kopírovat na SD (výsledek: OK) a homebrew (výsledek: data nemusela být zkopírována), když jsem kukl na SD, tak je tam skutečně jen USB Loader :( karta SD 1GB je naformátována na FAT 32.

nevím jestli tento krok ovlivňuje krok č.5 což je rozjetí hry.

Vzal jsem 8GB USB flash, naformátoval ji na FAT 32 a pomocí WBFS manageru 3 jsem na ni přidal hru z .iso souboru uloženého na disku PC.

Po vložení do konzole (USB portu blíže k okraji) a spuštění USB Loaderu přímo z hlavní obrazovky napíše USB Loader, že nenalezl vhodnou partition, abych ji vybral ručně. Je to jediná partition na flash. Vyberu ji a zobrazí se obsah, což je třeba "Tiger Woods PGA 2010". Když zkusím načíst obal z internetu, bez problémů ho stáhne. Když zkusím spustit hru, tak se objeví černá obrazovka a přestane komunikovat ovladač, pak pomůže jen odpojení napájení.

Máte někdo nějaký nápad?

Předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lidi potrebuju nutne dostat WII do puvodniho stavu!! prosim rychlý help. klidne za to neco dam :-)

Na konci první příspěvku (návodu):

¨Dodatecne navody:

[h=2]Jak odebrat softmod a vratit Wii do puvodniho stavu?[/h] V pripade odinstalace celkoveho hacku doporucuji nasledujici postup:

- obnovit NAND zalohu z bootmii (tim byste se meli dostat do stavu pred instalaci veskerych WADu a meli byste mit pouze HBC)

- normalne odebrat HBC jako jakykoliv jiny channel, popr. odinstalovat HBC pres HBC instalator

- vyresetovat Wii do tovaru pres "Format Wii System Memory" v menu

- tim byste se meli dostat na ciste Wii, jako jste ho meli pri koupi (a nemely by na nem byt zadne znamky flashovani/softmodu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu