Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak hacknout/flashnout libovolne Wii (softmod pro 4.3)


Anonymous_

Recommended Posts

Ahoj.mám problém se spouštěním her jako channel z wii menu.vytvořím si wad soubor přes CrapV3.3b,nainstaluji wad a vytvoří se mi channel ve wii menu což je vpohodě ale když ho chci spustit tak naskočí okno na spuštění(kde je nastavení nebo start) a když dám start tak se vrátím do vii menu. díky

Musim se priznat, ze zastupce her jako channely nepouzivam a tak nedokazu poradit - doufam, ze ti odpovi nekdo, kdo Crap realne pouziva...

Super, díky moc, stačilo vyzkoušet jiný disk. Teď už doma paříme. Nemáte ještě nějaký tip kde všude stahovat hry?

Napriklad: http://www.wiiso.com nebo http://thepiratebay.se

neco je i na http://tracker.cztorrent.net (ale je to privatni tracker, takze nevim jak je to ted s registracema)

a par her je i normalne na uloz.to (dohledatelnych pres vyhledavani - http://uloz.to/hledej?q=wbfs a http://uloz.to/hledej?q=wii ... a tak dale :) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.mám problém se spouštěním her jako channel z wii menu.vytvořím si wad soubor přes CrapV3.3b,nainstaluji wad a vytvoří se mi channel ve wii menu což je vpohodě ale když ho chci spustit tak naskočí okno na spuštění(kde je nastavení nebo start) a když dám start tak se vrátím do vii menu. díky

tak jsem zkoušel ještě nekolikrat udelat wad přes crap a po posledni instalaci wadu wii nenajede.dostanu se do priiloaderu--co s tím:cry:

už se mi podařilo dostat přes priiloader do HBC a přes wad managera odinstalovat ten wad a wii už najelo:party:

Upraveno uživatelem kubosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdou. Jen musis jeste doinstalovat https://code.google.com/p/diosmios/

Dios Mios = spousteni z USB

Dios Mios Lite = spousteni z SD

kompatibilita viz http://crediar.no-ip.com/gc/

Spoustet pres nejnovejsi CFG Loader, pripadne pres Neogammu (ale ta je myslim nekompatibilni s nejnovejsim Dios Mios, funguje pouze se starsi verzi)

Originalni GC hry jdou samozrejme vzdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to sice na kazdem, ale u nejnovejsich Wii bez GC konektoru ti to bude k nicemu, protoze GC hry jdou hrat jen pres GC ovladac. Takze Wii musi mit nahore (nebo na boku, podle toho, jak ho mas postavene) GC konektory.

S chipama zkusenosti nemam, ale logicky je lepsi softmod, neni tam zadny HW zasah do konzole (takze neporusis zaruku, nemusis rozebirat konzoli, mensi riziko poskozeni, levnejsi -> zadarmo), muzes hrat z disku a nemusis vypalovat/utracet za DVDcka + rovnou muzes pouzivat homebrew aplikace a hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, jde- sekce 5) Jak kopirovat hry do Wii a jak je spoustet. Cover= anglicky obal

díky už to chápu, pracuji na tom, ale akorát mi na pc nefunguje čtečka karet :) ale poradím si.

jo a to znamená že když zálohuji novou hru na hd tak musím znova složku konver kopírovat na sd že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky už to chápu, pracuji na tom, ale akorát mi na pc nefunguje čtečka karet :) ale poradím si.

jo a to znamená že když zálohuji novou hru na hd tak musím znova složku konver kopírovat na sd že?

Jsou jeste dve dalsi moznosti:

1) pokud mas Wii pripojene k netu, tak primo z CFG Loaderu se daji stahnout veskere covery automaticky (nemam ted Wii pred sebou, tak nemuzu rict, kde presne v CFG Loaderu ta moznost je, ale da se to tam pomerne jednoduse najit, kdyz si projdes par jeho nabidek a moznosti)

2) presmerovat v konfiguracnim souboru CFG Loaderu (na SD karte) cestu k coverum - napr. covers_path = usb:/usb-loader/covers

a zaroven v backup manageru zmenit cestu k coverum na tu, kterou jsi nastavil v covers_path - pak se covery budou nacitat z disku a bude tak stacit jen pripojit disk

Nejlepsi a nejlehci je samozrejme varianta 1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to sice na kazdem, ale u nejnovejsich Wii bez GC konektoru ti to bude k nicemu, protoze GC hry jdou hrat jen pres GC ovladac. Takze Wii musi mit nahore (nebo na boku, podle toho, jak ho mas postavene) GC konektory.

S chipama zkusenosti nemam, ale logicky je lepsi softmod, neni tam zadny HW zasah do konzole (takze neporusis zaruku, nemusis rozebirat konzoli, mensi riziko poskozeni, levnejsi -> zadarmo), muzes hrat z disku a nemusis vypalovat/utracet za DVDcka + rovnou muzes pouzivat homebrew aplikace a hry.

Aha a to nejde ovládat ani přes ten Wii Classic Controller? Na ten jsem celkem spoléhal.

A ještě jeden dotaz, chystám se koupit starší Wii s fw 4.3 E, je tam nějaký problém s flashováním? Někde jsem četl, že se to ne vždy podaří.

Díky

Upraveno uživatelem noba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GC hry jdou hrat opravdu jen pres GC ovladac, je to dane tim, ze GC hry se spousti na oddelenym HW, ktere nema pristup k bluetooth, USB a SD kartam. Dalo by se rici, ze Wii obsahuje dve konzole - Wii a GameCube v jednom.

S 4.3E problem neni, viz. tento navod :) Osobne mam jedno z tech nejposlednejsich Wii (cerne Wii s novou mechanikou a Wii Remote s Motion Plus) a zadny problem. Nekdo mel problemy s pohybovanim se MMM atd. Ale to vse se zde jiz resilo a je to ve FAQ na konci navodu nebo zde v prispevkach. 4.3 je nejnovejsi FW, takze je to opravdu v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ukladat pozice GC her jde na SD kartu pomoci NMM (No More Memory) - ne vsak na vsechny hry toto funguje viz http://wiki.gbatemp.net/wiki/DIOS_MIOS_Lite_Compatibility_List (sloupec NMM). Osobne s tim nemam zkusenosti, protoze mam GC pametovku, ale nastavovat by se to melo v loaderu, kterym spoustis GC hry.

Jinak doporucuji investovat tu stovku a koupit http://dx.com/p/32mb-gamecube-memory-card-compatiable-with-wii-3646 (rovnou na DX.com muzes koupit i GC ovladac(e) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

návod jsem použil asi před dvěma roky bez problémů. Chci obnovit NAND backup (Wii není bricklé, chci ho prodat), ale jelikož mám BootMii nainstalované jako IOS, musím zadat konami kód (jelikož BootMii přepíše tímhle samo sebe, a pokud by vypadl proud, bylo by Wii kaput). Jenže problém je, že ten se musí zadat na GameCube ovladači, kterým nedisponuji :(. Nevíš jak se přes tenhle problém dostat?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Mas opravdu jen tyto moznosti

1) sehnat si GC ovladac - KONAMI kod se nijak obejit neda

2) Nechat Wii softmodnute (verim, ze hodne lidi toto oceni) nebo vyresetovat Wii do tovarniho nastaveni pres nastaveni ve Wiicku - tim se smaze HBC, vlastni channely, ulozene pozice a vlastne vsechno krome vlastnich WADu a cIOSu (ale ty se instaluji do prazdnych pozic, takze nicemu nevadi - proste tam jsou a nijak neprekazi)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

návod jsem použil asi před dvěma roky bez problémů. Chci obnovit NAND backup (Wii není bricklé, chci ho prodat), ale jelikož mám BootMii nainstalované jako IOS, musím zadat konami kód (jelikož BootMii přepíše tímhle samo sebe, a pokud by vypadl proud, bylo by Wii kaput). Jenže problém je, že ten se musí zadat na GameCube ovladači, kterým nedisponuji :(. Nevíš jak se přes tenhle problém dostat?

Díky

Nech to jak to je .. taková práce to je to softmodnout ... a ještě to vracet zpátky :D. Podej to v inzerátu jako výhodu, stejnak je wii už po záruce ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Tak jsem vše udělal jak je pospsáno v prvním příspěvku a vše jede jak má.Dík,Jen se ještě optám.Na bod 4a. Instalace priiloader (ochrana proti bricknuti + tweaky systemu)..se píše "" ktere si prejete (neaktivujte je, pokud nevite, co delaji) - doporucuji: "Block Disk Updates", "Block Online Updates", "Remove Diagnostic Disc Check", "Move Disc Channel", "Autopress A on health screen"" zde mám dát "" ENABLE "" a ostatní nechat vypnuté ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem vše udělal jak je pospsáno v prvním příspěvku a vše jede jak má.Dík,Jen se ještě optám.Na bod 4a. Instalace priiloader (ochrana proti bricknuti + tweaky systemu)..se píše "" ktere si prejete (neaktivujte je, pokud nevite, co delaji) - doporucuji: "Block Disk Updates", "Block Online Updates", "Remove Diagnostic Disc Check", "Move Disc Channel", "Autopress A on health screen"" zde mám dát "" ENABLE "" a ostatní nechat vypnuté ?

Presne tak. Je asi zrejme, co delaji, ale aby jsi vedel, co vlastne nastavujes/zapinas, tak:

Block Disk Updates - blokuje updaty z her (nektere hry obsahuji update - toto ho preventivne zablokuje, protoze updatovat Wii oficialnim updatem opravdu nechces)

Block Online Updates - to same, akorat pro online updaty

Remove Diagnostic Disc Check - nejsem si jisty, co presne tato volba dela, ale je doporucene ji mit zapnutou

Move Disc Channel - moznost presouvat Disc channel

Autopress A on health screen - automaticke potvrzeni ("odmacknuti") health screen pri spusteni Wii

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu