Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Kvalita levných NB


Pit-Bull

Recommended Posts

jaká značka je kvalitativně nejlepší v levnějších NB (cca 13 tisíc) ... vždycky jsem si myslel že je na tom např. dobře HP a ASUS či ACER jsou křápy, ale projel jsem si několik topiců a tamse zase píše opak :( tak bych rád věděl kde je pravda.. děkuji

EDIT: topic nemažte abych tu za tři týdny nemusel zakládat nový :D (budou už peníze tak mi po Vánocích určitě pomůžete něco vybrat) díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

No ono to máš těžké, záleží kus od kusu, mě jich projde rukama docela dost, ale aktivně používám 4 Asus, HP, MSI, Acer ten Acer je nejstarší a pravda je že má drobet vrzající plasty, ale zase nový Acery tak rok zpět už tímto netrpí, MSI až na chlazení asi nejlepší, ten používám na hry, ale jak jsem psal odešlo poddimenzované chlazení, ale výměna v záruce a je klid. Největší zklamání je pro mě dříve tak kvalitní Asus, to co leze z Asusu poslední dva roky to je kentus. Momentálně nejvíc teď tahám a používám pracovní HP 620, jednoznačně nejdelší výdrž baterie z těch co mi tu kolujou, vzal jsem si ho kvůli velkému disku. Takže podle mě budeš muset vyhlédnout dva tři modely a pak je zkusit vygooglit jak na tom jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mockrát děkuju (pište samozřejmě další komenty), ale NB bych chtěl i na hry, vim za 13k je to blbost, uz jsem to tu cetl mnohokrat hjry typu CSS snad na ultra rozjedu a kdyby se nasel nejakej NB z grafikou GT540M tak i nejnovejsi hry na medium pojedou coz je na tak levny NB krasa, ale pak jde taky o tu kbalitu.. nwm zda hodne vykonny ACER/ASUS ci trochu horsi zato kvalitnejsi LENOVO (a dalsi.. nevim jaky sou kvalitni takze jeste radte).....

abych to shrnul tak jak "herni" tak kvalitni NB za cca 13k (muze byt i o TROCHU drassi a po Vanocich budou snad slevy) diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to ti můžu napsat jenom to, že člověk kterej si myslí že dobrej notebook musí stát ranec ať, si to myslí, já už je nepřesvědčuju. Můžu ti ale dát jeden dobrej tip, bral jsem od tud už několik NT jsou to výstavní kousky, ale nový některý přijdou normálně origo zabalené s páskou od výrobce, některý jsou vybalený, ale netknutý. Dá se najít opravdu pěkný kus viz tento HP Pavilion http://www.pocitacezababku.cz/HP-Pavilion-dv7-4143ea-271918.phtml a podívej se sám kolik stojí a co to je za NT, na tom si zahraješ vše ještě poměrně dlouho a nemusí to stát třicet tisíc atd. Chce to fakt hledat a hledat a určitě najdeš, svoje favority si někde střádej a uvidíš jak půjdou ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyber si nějaké "koně" co by se ti zamlouvali i když budou dražší, musíš si to ale sledovat, spousta NB vydrží na trhu za rozjezdovou cenu jen pár měsíců, pak následuje novější model a velmi velký pád cen těch "starších" modelů a stává se tak že NB co stál v lednu jako novinka 30 tis, bude v březnu za 16 protože přijde mladší brácha (a nemusí být zrovna lepší) pokud se ti povede na nějakej kápnout, je lepší někde ty prašule navíc sehnat. Třeba příklad tohle http://interlink.tsbohemia.cz/notebook-acer-aspire-as5750g-2434g75tmnrr-15-6-led-core-i5-2430m-4gb-750gb-dvd-rw-gf-540m-s-1gb-wifi-bt-cam-w7hp-64bit-red-cerve_d136809.html a nebo si přidat 1200 a mít tohle http://interlink.tsbohemia.cz/notebook-msi-ge620dx-458cs-15-6-i3-2330m-4gb-500gb-nvidia-gt-555m-s-2gb-dvd-rw-wifi-bt-w7hp-64bit_d133117.html blbejch 1200 a diametrální rozdíl protože GF 540m a GF 555m je naprosto někde jinde, nemluvě o procesoru a paměti grafárny. Takže někdy je i blbá tisícovka opravdu zásadní rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to MSi je za tu cenu dost slušný (taky jsem uvažoval o GT555M ale myslel jsem že ty NB jsou o dost dražší s touto GK) ale nevím zda bude Intel Core i3 stačit na nový hry :( a zase takovej rozdíl mezi GT540M a 555M není ne?

EDIT: kde si sehnal tuhle stranku? kdyz tak levny to MSI neni ani na heurece a tam jsou vsechny obchody ne? je to vubec z Čr a je novej? :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ASUS = Křáp?! Proboha kterej sfetovanej freecoolín tohle řekl?! ASUS For ever.. Asusy sou jedny z nejlepsich na trhu. Ten zbytek sou křápy.. A neposlouchej lidi který říkaj něco ve smyslu "Mám už 4 notebook a Asus je uplne na ***** ....." Tyhle lidi hledaj jen chyby. Sou to takzvaný "Homo Stupidus Nablblus". Tyhle lidi si nezaslouží sdílet svuj názor na internetu.. Zažil sem takovýho kterej měl novej note za 30K a našel na něm 10 chyb 5 minut po rozbalení. Je to normální? A podle takovejch lidí se řídíš. Jinak doporučuju http://www.alza.cz/asus-eee-pc-1011px-bily-d276568.htm#popis jen na net a word.. (mam ho taky je to špica ve svym oboru) nebo notas http://www.alza.cz/asus-k53sv-sx966-hnedy-d266123.htm má ho bratránek.. je dost dobrej ale on si na všem chybu najde.. takže je dobrej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká "levnějších" notebooků s lepším HW a nižší kvalitou plastů, tak donedávna vedl Asus a naopak byl dole Acer. Dnes je to naopak opačně. Acer se polepšil, ale zato Asus šel dolu.

Osobně mám rok Acer Aspire kterej stál 17K, dnes je jeho cena již o 5K minimálně zase dole a popravdě si nemůžu stěžovat. Každou chvíli ho přenáším, hraju na něm hry a jede jako hodinky bez přehřívání i několika hodinový hraní her typu GTA IV. Pak celkově čtu pozitiva i na HP (výjímkou kusů s AMD procesorem z kterých se stávají topení), naopak MSI moc vychvalovaný není.

E:// No a co se tedy týče Asusů, tak nejhorší volbou určitě taky nebude , i když Aceru bych dal asi přednost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to MSi je za tu cenu dost slušný (taky jsem uvažoval o GT555M ale myslel jsem že ty NB jsou o dost dražší s touto GK) ale nevím zda bude Intel Core i3 stačit na nový hry :( a zase takovej rozdíl mezi GT540M a 555M není ne?

EDIT: kde si sehnal tuhle stranku? kdyz tak levny to MSI neni ani na heurece a tam jsou vsechny obchody ne? je to vubec z Čr a je novej? :D :D

jo to MSi je za tu cenu dost slušný (taky jsem uvažoval o GT555M ale myslel jsem že ty NB jsou o dost dražší s touto GK) ale nevím zda bude Intel Core i3 stačit na nový hry :( a zase takovej rozdíl mezi GT540M a 555M není ne?

EDIT: kde si sehnal tuhle stranku? kdyz tak levny to MSI neni ani na heurece a tam jsou vsechny obchody ne? je to vubec z Čr a je novej? :D :D

Rozdíl v nich je poměrně velký a to hlavně v jádrech a v pamětech podívej se třeba na tohle srovnání http://www.diit.cz/clanek/ces-2011-nvidia-uvedla-pet-novych-mobilnich-geforce-rady-500m/37615/ a uvidíš hned, že všechno do modelu GT550 je takřka na stejném základu, jen větší takt a to sebou samozřejmě nese co ? větší teploty ale GT 555 je úplně jiná a zvládne téměř dvojnásobnou propustnost při nižší frekvenci, nebude se tolik hřát, což je u NB poměrně dost podstatné, navíc pokud vyjde potřebný SW dala by se pěkně poladit :-) ale to už je spíš pro hračičky.

Co se týká TS Bohemia, to je obchod kde nakupuji (tedy i jako firma) už pěknou řádku let, a to že tyhle firmy, kde se dá elektronika koupit opravdu levněji nenajdeš na Heuréce to ani nebudu komentovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem s nima nikdy žádnou negativní zkušenost neměl, ani s reklamací, výměnou, pohoda. Ona TS Bohemia byla zezačátku velkosklad, bez IČ si tam nenakoupil, pro koncové zákazníky prodávali na www.barbone.cz a dneska už může kdokoli nakoupit jak na Barbone, tak na TSB. Neříkám že tam mají všechno za super ceny, asi jako všude najdeš věci co mají dražší, ale u NB mají vždycky zajímavé cenovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bože lidi, notebooky na hry, to jsou příběhy. Za rok nebo dva ten notebook nebude stačit na hry a pak si můžeš kupovat novej.Nehledě na to, že se kroutěj plasty horkem od výkonných GPU. A je úplně fuk co je to za značku a kolik to stojí. Na hry konzole nebo stolní počítač- grafika zestárne, tak se vymění za výkonější a jede se dál. Notebook koupíš a musí ti stačit konfigurace jaká je, vyměníš tam tak prd- procesorem ani pamětí výkon na hry nenahoníš a grafiku nevyměníš. Na práci bych doporučoval Apple MacBook - je to dražší,ale spolehlivě ti přežije 2-3 notebooky, za který dáš dohromady třeba 40tis.,

lidi dneska fungujou na 5 let starejch Applech a mají nejnovější systém a pořád to funguje, baterka vydrží krásně 5hodin při každý práci a ne jak u notebooků, že se to zapne v laborce , všechno se ve woknech povypíná (wifi,BT,síťovka.., jas se nastaví na minimum) a pak napíšou , že notebook vydrží 7hodin :-) . Já ti radím notebook na hry nebrat, strašně rychle to stárne a upgrade hardwaru je minimální.Navíc proti mluví i malý display (pokud to tedy nebudeš připojovot k plasmě), ozvučení a bídné klávesnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chladící podložky jsou dobrý,ale většinou to pomůže na spodek notebooku, klávesnice a horní plasty jsou dost zahřáté a hlavně se notebooky po velké zátěžy(hraní náročních her) nemají přenášet za za jednu stranu, tj. jednou rukou, protože se prohybají a může dojít k poškození Základní desky uvnitř(když je v místě ohybu nějaký malý odpor nebo třeba kondík, tak se může uvolnit kontakt a pak třeba notebook nejde ani zapnout. Vždy přenášet tak, že se veme oběma rukama ze dvou stran nebo na nějaké podložce nebo zavřít víko s displayem a přenášet tak. Co se týče procesoru, tak bych se nějakého brždění nebál(dneska jsou CPUčka předimenzované s výkonem), nejvíce práce při hře odvede stejně grafika. Dobrý přehled grafik je na http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm cenám. Jasný, že ušetřit chce každej. Dokud všechno funguje je to ok, nějakej ten litr ušetřenej, ale jak se něco pokazí, pak se teprva ukáže, jakej je prodejce. Tím chci říct, že bych si radši maličko připlatil u firmy, kde ti nabídnou nějakej ten servis navíc, třeba záloha dat při poslání na reklamaci nebo ti všelicos poštelují co se týče softwaru, než když ušetříš a pak odneseš noťas na reklamaci, nevidíš ho pomalu měsíc a když se ti pokazí disk a nemáš zálohováno, tak třeba fotky z dovolenky jsou v pánu a nikdo to řešit nebude. Toť k podpoře malých firem, kde si zákazníka váží a udělají rádi i něco navíc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k těm cenám. Jasný, že ušetřit chce každej. Dokud všechno funguje je to ok, nějakej ten litr ušetřenej, ale jak se něco pokazí, pak se teprva ukáže, jakej je prodejce. Tím chci říct, že bych si radši maličko připlatil u firmy, kde ti nabídnou nějakej ten servis navíc, třeba záloha dat při poslání na reklamaci nebo ti všelicos poštelují co se týče softwaru, než když ušetříš a pak odneseš noťas na reklamaci, nevidíš ho pomalu měsíc a když se ti pokazí disk a nemáš zálohováno, tak třeba fotky z dovolenky jsou v pánu a nikdo to řešit nebude. Toť k podpoře malých firem, kde si zákazníka váží a udělají rádi i něco navíc :-)

Tak tohle je pravda, NB MSI reklamace TS Bohemia, zpět z reklamace za 5 dní a to až ze servisu v Polsku (ten u nás díky neschopnosti tamních mechaniků raději MSI zrušilo) výměna chlazení, NB ve stejném stavu jako když se tam posílal. Reklamace NB u Alza byl to Asus jak jinak odešlo chlazení, reklamace trvala 28 dní a NB přišel z naformátovaným HDD bez dat a chyběli mu na šasi dvě gumové nožičky, stál o 5 tisíc víc než na TSB, no a pak si připlať za kvalitu :-p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu