Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Ceny xbox her, to se někdo zbláznil?


Mappleton

Recommended Posts

Tak já mám xbox krátce..Hmm...takže tím že PCčkaři kradou hry mají vlastně výhodu,protože vývojáři musí tlačit ceny dolů,aby to kupovali, ale protože na konzole krade málokdo,tak tam dají pálku 1300,- jo? O důvod víc koupit si nějaký PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Papírově není problém postavit PC s větším výkonem. Jenže na takovém PC by jsi si moc nezahrál. PC, které zvládá hry aspoň jako konzole už by stálo víc.

Každopádně, vydavatelé konzolí berou z každé prodané hry určitý poplatek, který samozřejmě zaplatí zákazník. Tedy, vyšší cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On psal,postav mě PC za stejnou cenu jako xbox,který bude mít výkon jako xbox,já mu napsal,že za tu cenu postavím i výkonější,ale samozřejmě nic bych si na tom nezahrál.

To si berou jako 550kč z každé hry? To musí být hodně bohatí

Já beru,že sony a MS si něco berou,ale kdyby ty hry byly o dvě stovky dražší tak neřeknu,ale vždyť jsou dvakrát tak dražší než PC verze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni tohle trošku nedomyšlenej topic? Ber to tak že to prostě tak je , nic s tim neuděláš...

Spíš jsem myslel,že mi to někdo vysvětlí

Mě se jen líbí,jak všichni říkají,že konzole jsou levný ,při tom tady na těch rozdílech her,když si člověk koupí jednu hru měsíčně,zaplatí za rok 6000,- na víc oproti windows hrám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MS a Sony z těch her mají určitá procenta anebude to málo (jak píše nanaki)... jeden z důvodů, to je fakt, pak samozřejmě marže vydavatelů kteří určují cenu, čeští prodejci tomusejí odkoupit od vydavatelů a nedělají jen prostředníka (takže + jejich marže k tomu a dlouhodobě vyšší cena než vyprodají zásoby) atd.. atd.. a těch důvodů bude více(do toho mi nevidíme)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to má víc důvodů a většina už tady byla vypsána. Jsou to

  • poplatky Microsoftu z každé vydané hry (navíc se platí víc za každé médium, takže vývojáři musí zaplatit víc peněz, když vydají například hru na 3 DVDčka)
  • cena development kitů, které jsou drahé a bez kterých je vývoj v podstatě nemožný, nic takového se při vývoji na PC kupovat nemusí, navíc pro efektivní vývoj je třeba development kit pro každýho vývojáře a to se už pěkně prodraží
  • dotování konzolí Microsoftem, ona je sice pravda, že už xbox není dotovaný, ale byli by hloupí, kdyby kvůli tomu snižovali ceny, když už si lidi zvykli platit tolik
  • no a samozřejmě ten český trh, kde jsou ceny prostě jinde a ten rozdíl je znatelnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu