Jump to content

Ceny xbox her, to se někdo zbláznil?

Mappleton
 Share

Recommended Posts

Papírově není problém postavit PC s větším výkonem. Jenže na takovém PC by jsi si moc nezahrál. PC, které zvládá hry aspoň jako konzole už by stálo víc.

Každopádně, vydavatelé konzolí berou z každé prodané hry určitý poplatek, který samozřejmě zaplatí zákazník. Tedy, vyšší cena.

On psal,postav mě PC za stejnou cenu jako xbox,který bude mít výkon jako xbox,já mu napsal,že za tu cenu postavím i výkonější,ale samozřejmě nic bych si na tom nezahrál.

To si berou jako 550kč z každé hry? To musí být hodně bohatí

Já beru,že sony a MS si něco berou,ale kdyby ty hry byly o dvě stovky dražší tak neřeknu,ale vždyť jsou dvakrát tak dražší než PC verze

Neni tohle trošku nedomyšlenej topic? Ber to tak že to prostě tak je , nic s tim neuděláš...

Spíš jsem myslel,že mi to někdo vysvětlí

Mě se jen líbí,jak všichni říkají,že konzole jsou levný ,při tom tady na těch rozdílech her,když si člověk koupí jednu hru měsíčně,zaplatí za rok 6000,- na víc oproti windows hrám

MS a Sony z těch her mají určitá procenta anebude to málo (jak píše nanaki)... jeden z důvodů, to je fakt, pak samozřejmě marže vydavatelů kteří určují cenu, čeští prodejci tomusejí odkoupit od vydavatelů a nedělají jen prostředníka (takže + jejich marže k tomu a dlouhodobě vyšší cena než vyprodají zásoby) atd.. atd.. a těch důvodů bude více(do toho mi nevidíme)

Ono to má víc důvodů a většina už tady byla vypsána. Jsou to

• poplatky Microsoftu z každé vydané hry (navíc se platí víc za každé médium, takže vývojáři musí zaplatit víc peněz, když vydají například hru na 3 DVDčka)
  • cena development kitů, které jsou drahé a bez kterých je vývoj v podstatě nemožný, nic takového se při vývoji na PC kupovat nemusí, navíc pro efektivní vývoj je třeba development kit pro každýho vývojáře a to se už pěkně prodraží
  • dotování konzolí Microsoftem, ona je sice pravda, že už xbox není dotovaný, ale byli by hloupí, kdyby kvůli tomu snižovali ceny, když už si lidi zvykli platit tolik
  • no a samozřejmě ten český trh, kde jsou ceny prostě jinde a ten rozdíl je znatelnější