Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Konec PSP scény...?


ClayMore

Recommended Posts

Jak na to tak koukám, tak na PSP novinkách vychází jen článek za týden a zde na fóru už se tak nic moc neděje. Hlavně mi tu chybí download sekce. Kam vlastně zmizela ? Připadá mi to jako konec PSP scény (nebo minimálně velký úpadek) a na ty úžasné časy, kdy jsme se těšili až Dark_Alex vydá nové CFW, až konečně bude prolomena TA_0XX deska nebo až vyjde nová hra, nikdy nezapomenu. Bylo to tu s váma a PSPčkem super ale všechno jednou musí skončit aby něco nového mohlo začít. Doufám že to samé co jsme si zažili s PSP zažijeme i s PSV ale bohužel to takové už asi nebude (jestli vůbec nějaká homebrew scéna vznikne[což si nemyslím...ale nic není nemožné]).

Děkuji adminúm, uploaderům a všem ostatním tady na fóru za ty skvělé časy a doufám že to tu bude fungovat (alespoň tak jak to funguje teď) ještě hodně dlouho. :psp:4ever

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 57
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Bohužel, všechno jednou končí a PSP ("první generace") jak to vypadá je tesně před svým koncem. Všechny lepší herny tituly jsou venku a další určitě již nebudou (možná akorát ještě vychází ňáký JAP tituly kterých bylo vždycky hafec). Homebrew scéna už nejspíš taky nemá co novýho vymýšlet. Na PSP scénu osobně mám taky pěkný vzpomínky, i když jsem se na ni dostal cca po chvíli kdy vyšel model 300x, kterej jsem zároveň i vlastnil a bylo to vůbec moje první PSP. Pamatuju si, když třeba měla vyjít aktualizace FW 5.03/5.50 GENu, jak stránka PSPGen byla byla vytížená k prasknutí a hodně lidí tady na C-F z toho mělo druhý Vánoce. :D To je ovšem již pryč.. Škoda, že jsem se na ni nedostal ještě za doby DAXe, to jsem se o PSP ještě nezajímal vůbec, akorát si pamatuju, že jsem kámošovi hledal flashera na Fatko. :D Uvidíme jak se uchytí nextgen PSVita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beztak se to časem přesune na PSV, tak myslím že se neni čeho bát. :D

S tím úplně nesouhlasím. PSVita je skoro úplně něco jiného než PSP- no máto PSP emulátor. Sice už se našli první Exploity na PSVita, ale sami hackeři říkali, že se to snadno fixne. PSVita to také nemá moc snadné, lebo je 1000x videií že crashuje, je pomalá, stávkuje dotykovej display atd.

Taky ochrany jsou 400x lepší než u PSP (Sony se aspoň trochu poučilo?). Je možné že se PSVita zachytí lépe, hůře, stejně, nebo VŮBEC. Uvidíme :) Ale Vitu si koupí jen boháč: konzole je docela levná, ale musíte k ní koupit ještě kartu, hru, a ještě nvm co dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel sem teď bez PSP protože už sem 2 oddělal a jedno zničil bratr :( ale určitě si ho znovu koupím i když PSP 2000 stojí stejně jako nová třítisícovka tak do něj pudu a až vyjde Vita tak se snad nějaké peníze najdou ale s hrama to bude horší.

P.S. Kam se vlastně poděli ty download sekce...nebyl jsem tu už hodně dlouho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pamatuju na šílenství okolo TN Henu a Iso Nakladače :D

Lidi,založme topic kde si připomeneme historii PSP - CFW,očekávání apod. :)

Ten vas TN HEN a ISO Loader (nakladac *facepalm* uz tolik nekoukejte na Google Translator.. jsou veci, co se neprekladaji a kdyz uz, tak "nacitac") je prd historie :D

Schvalne kolik z vas si jeste pamatuje Devhook, riskantni downgrady, semi-bricky pri ruznych upravach flashe nebo prvni pandoru na PSP 2000 u ktere ani nesvitil displej pri flashovani :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Přednášky" od lidí co zažili dobu DaXe apod. :D

Pamatuju mánii okolo HBL a TN Henu :D,Všichni se nemohli dočkat,pak 24.12.2010 vyšel TN Hen A,jenže nešel nahodit na 3004,tak Virtuous Flame vydal Patch,TN Hen sice šel nahodit jenže nenahodil žádnou HB,tak jsem vymyslel Fintu jak to obejít :D,vyšel Prometheus iLoader,vyšel TN Hen B s podporou DownGradu,vyskytl se poblém s 03g a 04g,vyšel TN Hen C který už končil,vyšel TN Hen D který už snad nikdo nepoužíval a vyšel TN Hen E s křížekm po funuse :D

Edit: Právě proto Anonymousi - Mě by zajímalo jak to bylo s prvními FirmWary - Co Update to hafo nových věcí :D,ne jak teď co Update do nová záplata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

anonymous má úplnou pravdu a má ode mě i Thanks, je zajímavý, jak všichni přijdou a mluví o historii a nejdál dojdou k henu, half byte loaderu a podobně, to není žádná historie, skutečná historie jsou doby, kdy na firmwaru 1.50 jste mohli spouštět homebrew bez potřeby nějakých programů, kdy jste použitím devhooku na vaše zálohy her riskovali brick PSP, doby kdy pandora baterie neexistovala a brick znamenal doslova svůj překlad z angličtiny, neboli to, že PSP jste proměnili v kus cihly a mohli jej zahodit, když přišla pandora a zpráva o možné nápravě bricku, asi hodně lidí se muselo hlavou být o zeď, když zjistili, že v podstatě vyhodili nebo rozprodali své PSP na díly v domnění, že už ho nikdy nezprovozní. Tehdy když jsme downgradovali sobě nebo někomu jinému jsme se sami třepali aby to vyšlo, navíc když na obrazovce nebylo napsáno v podstatě nic a jen musel člověk čekat a doufat, že jakmile zhasne zelené světýlko, že psp půjde opět rozjet. Nikdy nezapomenu na to, kdy jsem já blázen updatoval na firmware 2.80 v domnění, že iso zálohy nikdy hrát nebudu a stačí mi dema od Sony a na to jsem zjistil, že se na dema kašle a musel jít zpět přes downgrade, u kterého jsem ani nedýchal, protože kdysi znamenala chyba opravdu vyhození 7 tisíc z okna.

Na Dark Alexe si dobře pamatuji i na to jak skončil a záhy se objevil "v týmu m33", tento člověk se stal legendou a pamětníci na něj nezapomenou, to on posunul možnosti PSP mnohem dále. Je škoda, že odešel, ale neměl ani jinou možnost, je to člověk jako každý jiný a asi chtěl založit rodinu, žít klidnější život a nestál o nějaké soudní spory se Sony.

PSP scéno, odpočívej v pokoji, zasloužíš si to, bohužel nevěřím, že u PS Vity to bude stejné, přeci jen jsme o něco starší, dá se říci minimálně o 5 let a přeci jen, už bychom to prožívali jinak a downgrady by pro nás nebyly už tak kouzelné a vzácné a stresující. To co jsme zažili u PSP se už asi nikdy opakovat nebude, možná u mladší generace ano.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

ano...moc mě mrzí že jsem doby Dark_Alexe nezažil protože v té době mi bylo 10 a po PSP jsem jen slintal a doufal že jednou možná... pak jsem ho v roce 2008 dostal...jelikož na něj nebyl žádný HEN natož flash tak jsem se musel až do doby příchodu ChickHENu spokojit s demy a jednou hrou (NFS Rivals - skvělá hra)... až jedno ráno jsem přišel na PSP novinky a tam stáloChickHEN 5.03 - homebrew na všech PSP...bylo to přesně 07.05.2009 v 07:13 a já tam byl asi v 7:30 a ještě to ráno jsem tam naházel tuny HB her .... první byla jak se háže botou na bushe :D a ve škole nedělal nic jiného ... pak konečně přišel 5.03 GEN a konečně jsem mohl hrát i ISO

je toho mnohem víc co bych měl na srdci a proto jdu založit ten "vzpomínkový" topic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně mám PSVitu předobjednanou a moc se na ní těším,to že musím koupit Kartu a Pouzdro bylo i to stejné když jsem si před 6,5 rokem kupoval první PSP Fat na své 15.narozeniny a karta tehdy také stála 3000Kč a to byla kapacita 1Gb.A pokud bychom se měli bavit o hrách,tak mě nevadí že za ně budu muset dávat klidně i třeba 1000Kč,na PS3 kupuji také hry většinou z bazaru a za ty peníze skutečně něco dostanu,kromě toho na Vitu hry jako: Escape Plan,Little Deviants, Street Fighter x Tekken, Ultimate Marvel vs. Capcom 3,Ridge Racer a samozřejmě Little Big Planet,které mám také předobjednané jsou hry které za ty peníze skutečně stojí ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Já si vzpomínám na M33-4, to bylo někdy v roce 2007, dělal mi to Tekken odsud z fóra :) PSP jsem mu posílal poštou. Byl jsem šťastný, že si tam můžu zahrát Final Fantasy 7 a DEMO God of War, protože plná verze ještě nevyšla. Škoda, že vycházelo tak málo her, PSP jsem ještě téhož roku prodal. Peníze padly na Silvestra :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

S PSP mě pojí jen nejlepší vzpomínky. Jak jsem ho dostal s fw 2.70 nebo 71? Jak jsem hledal dema :) jak jsem hledal vlákno kde bych mohl provést downgrade :)....koupě lumines které mi pomohlo získat 1.50 fw. Pak neustálé rozšiřování znalostí a zkoušek s PSP :). 1. rozebrání a utrhnutí podsvitu displeye :)....jojo mám doma 1000 a 2000 a musím říct, že díky Console-foru a psp novinek, jsem udělal úspěšnou maturitní práci na toto téma.:) Bylo potřeba se ovšem držet jisté legálnosti. :D Nešlo napsat ,, Tak teď sem to hacknul a mám tam CF. Fuck off sony...." Kdepak. PSP mám schované s ostatníma herníma veteránama a jednou jim věnuji síň slávy :)

EDIT: tedy alespoň poličku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow maturitni prace na PSP hackovani? To jsou jen dve moznosti:

a) je to neskutecnej shit - jen jsi prepsal navody & "z jakych fw se dela co" z CF a z psp novinek

nebo

b) analyzoval a rozebral jsi podrobne presne jak dane exploity funguji a co Sony udelala spatne atd. - pak by to bylo uzasne a docela bych tu praci chtel videt :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to něco od a, i b, :) ale pamatuju si že sem skoro potil krev. Je tam něco i z anglickejch webu a všechno je to tak pekne poskladany ze i kdyz to nekdo nazve shit. Tak pro me je to kus práce a shrnutí toho čím jsem se dost zajímal v chlapeckých letech:) Jestli chceš odkaz nebráním se

Edit. Práce je o popisu zařízení, jeho konkurentech a výměna poškozené motherboard.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo psp je kus mého života.....kde je ta do ba 1.50...nebo kdy já laik jsem dostával málem infark při dělání pandory a nasledném flash...kurna skoro 8 hodin mi to trvalo,milionkrát přečtetý návody písmeno po písmenu a t něco nepo..ru.....no nic psp(mé 4té) jsem před vánoci prodal známemu pro syna a teď jsem už majitelem ps vita...uvidíme..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu