Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Český OSX86 projekt (http://osx86.cz)


kozel97

Recommended Posts

  • 11 months later...
  • 2 weeks later...

A asi ani nenajde. anglicky dneska umi kazdej vocas, nebo ma google. Nedavno jsem stavel tři OSX86 friendly PC a slapou jako hodinky a většina věcí out of the box. A opět sem pro stavbu použil OSX86 původní fóra. Nikdy nebudes mit takovej obsah a tak zkušený lidi jako maj oni, tak proto CZ weby nebudou mit takovou znalostni bazi. Par podobnejch projektu tu uz bylo a vsichni na to hodily bobek.

Upraveno uživatelem Meteleskum
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velká škoda, opravdu velká škoda. Souhlasím s tím, že všechny ty kapacity jsou v USA a jinde po světě. A ty fora tam maji hodne slusne rozbehnuty. To ze skoncily ceske projekty me fakt mrzi, podle me vytvorit tule komunitu, kt. by se doplnovala a podporaovala by bylo uplne super.. a nebylo by to ani nahodou marny..

jako taky mam za sebou nescetny hodiny prace na vice OSX86 ale neni to tak idealni jak bych potreboval. vsechny funguji a jsou vicemene stabilni ale taky hodne veci se resi jak ty rikas "out of the box" ..coz je smula no..

btw: zatim jsem zkusil s kozlem rozjet jenom jadro zde http://hackintosh.veganmaf.net/index.php

par clanku bych tam doplnil ale chce to fakt lidi a aktivitu..coz si myslim ze je hlavni problem. nedostatek casu, ani ne tak zajmu. klidne bych do toho sel naplno ale v jednom (nebo dvou) to nema smysl.. ja pri praci tak nestiham...

co se tyce anglictiny + google.. no je to sice hezky, ocas neocas, neni nad to kdyz ti nekdo poradi primo z vlastni zkusenosti a umu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době není problém si sestavit sestavu a rozjet OSX86 jak říkáš "out of box". Tím se vychloubáš, nebo co? Nějak jsem nepochopil hodnotu tvého příspěvku. :-)

To ze dneska slozit OSX out of box je jednoduchy. Jen ho připravuju, že množstvi stravenyho casu nad tvorbou webu, naplneni webu a nasledna udrzba a sprava muze bejt cas vyhozenej oknem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LOL. web sem spustil tak za 5min. jako správnej "vocas" jsem si stahl phpbb, hodil na FTP, spustil vocasi instalator a hotovo. databaze zalozena tak za 10sekund na hosting panelu atd. trochu proklikat nastaveni, zalozit fora a vlakna a hotovo. prace tak 30 min? stahnout styly, upravit hlavicky.. dalsich 20 minut??

omg

uz sem for par mel a zpravoval je to easy as fuck

a slozit OSX86 zase neni tak jednoduchy. respekt. nainstalovat to nativne na zelezo se jeste "jakštakš" dá, ale aby tam fungovalo vsechno a dalo se s tim pracovat je vec druha.

a pokud je to tak jednoduchy jak ty rikas, tak se tam pls zaregistruj a muzes komentovat a radit tam. psat prispevky typu, tohle umi kazdej a tohle si kazdej vygoogli, mi prijde fakt mimo...

a cas vyhozenej oknem to neni. podle meho odhadu existuje spousta lidi, co by do toho sla, ale proste odradi je nekonecny hledani, googlovani, desitky hodin cistyho caso ztravenyho zbytecne, kdyz by to meli na jednom miste. popr. pro me je dulezity zalozit komunitu jako takovou, kde by lidi mohli vzit notas a zajit ke kamosovi a porovnat to... nebo si pomoc vzajemne..

jo jasne, to muzes i na USA forech, tam ti taky odpovi.. ale neni to ono chapes..

no az se budes chtit pridat si vitan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no treba tim predchozim si se naucil novou vec :D. abych nebyl OT tak je podle me opravdu zbytecne delat ceskou stranku, protoze ti kteri tomu rozumi a umej anglicky, radsi budou radit na eng forech, a uprimne kdo neumi anglicky, by se do toho ani nemel poustet :D

Nechci te od toho odrazovata a drzim ti palce, aby ti to fungovalo, ale jak rika honzaik... Bez anglictiny to vubec nema cenu a jak davas anglictinu, tak jsou puvodni fora to nejlepsi... Kazdopadne GL ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze stejne musis mit nekoho, kdo bude pravidelne cist ty anglicky fora... Tezko v cechach najdes borce, ktery bude delat vyvoj a budouci hacky a patche uplne sam, odriznut od sveta. A dost mozna rychle narazis na neco, co nebudes schopnej vyresit, takze se stejne budes muset poradit na zahranicnim foru, kde je cely svet. Na takovyhle veci proste lokalni weby nemaji zadny smysl.

Jo a docela mne tu pobavilo, jak tu marvin pise, ze ma forum zalozene hned. To je sice pekne, ze jsi zalozil uz nekolik for nebo webu - ale jaka byla navstevnost? Ty a tvoji 2 kamaradi?

Nikomu jeho nadseni nechci upirat, jen je mi z predchozich zkusenosti uplne jasne jak to dopadne - zalozite web, zkopirujete par tutorialu z anglickych for (odkud jinud taky), nikdo tam neprijde a tak toho za mesic nebo za dva nechate - nikdo nechce psat navody a delat web pro nikoho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele bez urážky, ale víš co znamená slovo komunita? jasně, že to budou muset lidi číst na angl. forech. jasně že se tomu bude muset někdo věnovat. ale ty si myslíš, že neexistují anglická a americká fora o konzolích? proč sem vlasntě lidi chodí, když jich tolik existuje všude ve světě? přece dneska každý "umí" mluvit anglicky, tak proč si radši začetuju na českých webech, forech, blozích?? když bych mohl stejně tak dobře tohle dělat na zahraničích?

protože košile bližší kabátu. spousta lidí neumí zase tak moc dobře anglicky. většina tutoriálů má obrovský množství zkratek a odkazů atd atd, kt. prostě musíš googlovat apod. spoustě věcí neporozumíš, protože ikdyž budu mít všechny EXamy z ENG, tak třeba zase nebudu tolik technický typ a nebo naopak budu, a anglina mi nepůjde..

jako v době kdy sem začínal stavět hackintoše bych dal zlato za to, kdybych našel jedinyho člověka co by mi byl schopnej aspon trochu u nas pomoci. nidko nereagoval, všechny videa na YT bez komentáře, a zahr. weby hodně hodně složité pro nooby..

co se týče fora - nevím proč se pořád toho pořád chytáte. řekl jsem to co jsem řekl jako reakci na to "KOLIK PRÁCE DÁ VYTVOŘIT WEB" - takže znova opakuji, NEDÁ !!! to tolik práce a čase. pokud pracuju u kompu celý den v oboru (nejsem dělník, nejezdím v autě ale sedím jako krysa v kanclu) tak proč by to měl být panebože takový problém udržet forum a spravovat ho?? když se starám (teda dřív sem to dělal) o jiné?? proto jsem napsal, že založit pro mě web a regnout doménu je otázka pár desítek minut max hod. zbytek je grafika a dodělávky, ale to musíš dělat vždy.. forum už může dávno fungovat..

já čechy vůbec nechápu. jsou to takový rýpalové, pesimisti, egohoniči a odrazovači.

proč někdo nenapíše fandím vám, pomůžu vám, taky by mě to zajímalo a každý jenom machruje a rozhazuje kolem rozumy jak je to nemožné, jak je to zbytečné, k ničemu atd atd atd..

co se týče návštěvnosti tak nepotřebuji aby to mělo deseti tísice unikátů denně. stačí když tam bude pár lidí co bude mít opravdu nadšení a bude je to bavit a budou v tom vidět smysl. forum a ty tutroialy budou mit smysl i tak.

a většina for ma smysl hlavně v PM a ruznych jinych aspektech. ne jenom v samotnem obsahu. je to místo setkávání lidí (virtuálně) a není to jenom o tom nahonit lajky jako na FB..

ale OK.

je to na vás

jestli máte stále potřebu kydat o tom ať to neděláme, tak si to pls nechte pro sebe. to že jsme tam dva (když sem to na FTP nahodil někdy před víkendem minulý týden -je opravdu záhada že??)

fakt respekt k vaším komentům. máte být na co hrdi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se týče fora - nevím proč se pořád toho pořád chytáte. řekl jsem to co jsem řekl jako reakci na to "KOLIK PRÁCE DÁ VYTVOŘIT WEB" - takže znova opakuji, NEDÁ !!! to tolik práce a čase. pokud pracuju u kompu celý den v oboru (nejsem dělník, nejezdím v autě ale sedím jako krysa v kanclu) tak proč by to měl být panebože takový problém udržet forum a spravovat ho?? když se starám (teda dřív sem to dělal) o jiné?? proto jsem napsal, že založit pro mě web a regnout doménu je otázka pár desítek minut max hod. zbytek je grafika a dodělávky, ale to musíš dělat vždy.. forum už může dávno fungovat..

Jak uz jsem psal. Vytvorit web je primitivni, to mas pravdu. Udelat ho ale takovy, aby jsi na nej prilakal nejake navstevniky uz ale primitivni neni.

Pokud si myslis opak, tak mi ukaz nejake z tvych 5ti for - schvalne kolik tam mas uzivatelu a prispevku...

Dokud tohle nepochopis, tak neni co dal resit HOWGH.

> co se týče návštěvnosti tak nepotřebuji aby to mělo deseti tísice unikátů denně. stačí když tam bude pár lidí co bude mít opravdu nadšení a bude je to bavit a budou v tom vidět smysl. forum a ty tutroialy budou mit smysl i tak.

V peti lidech ma fakt cenu delat forum, kdyz ty lidi stejnak budou prekladat navody prave ze zahranicnich for. Prohledas ono malicke ceske forum a stejne v 90% budes muset jit na forum InsanelyMac, tak proc to vubec na tom ceskem hledat, kdyz na tom zahranicnim je vic lidi -> vic prispevku -> aktualizovanejsi informace atd. Vzdy vsechno bude driv na tom zahranicnim - pokud na svem nebudes mit nejake skvele vyvojare, kteri dokazou vyvijet rychleji, nez vsichni na insanelymac (ale to uz jsem psal).

Chce to trochu sebereflexe. Ale az trochu vyrostes a naberes zkusenosti s touto problematikou, tak to mozna pochopis. A pokud si stale myslis, ze nemam pravdu - nikdo ti nebrani to zrealizovat. Zaloz forum (rikas, ze je to primitivni) a jdi do toho, ne? Mas tu minimalne dalsiho cloveka, co by do toho sel (kozel), tak kde je problem?

Prestan o tom sakra kecat a hazet spinu na ostatni a jdi do toho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele bez urážky, ale víš co znamená slovo komunita? jasně, že to budou muset lidi číst na angl. forech. jasně že se tomu bude muset někdo věnovat. ale ty si myslíš, že neexistují anglická a americká fora o konzolích? proč sem vlasntě lidi chodí, když jich tolik existuje všude ve světě? přece dneska každý "umí" mluvit anglicky, tak proč si radši začetuju na českých webech, forech, blozích?? když bych mohl stejně tak dobře tohle dělat na zahraničích?

protože košile bližší kabátu. spousta lidí neumí zase tak moc dobře anglicky.... .

nebudu to quotovat cely ;)

Psal jsem ti ze ti drzim palce.

Nemůžeš srovnávat komunitu CF, s CZ/SK komunitou osx86. CF je fórum který se zaobírá širší skupinou lidí a díky tomu má úspěch. I přes to se tu objevuje mnoho tutoriálů převzaných, jen přeložených a upravených. Málokdy je tu postup, na který by někdo přišel sám.

Pohubybuju se kolem osx86 celkem dlouho a bohužel nevim o CZ/SK lidech, co by vytvářely kexty, či nějak aktivně tvořili na fórech postupy atd. A naavíc ta komunita lidí je hodně omezená. zeptej se ve svym širšim okolí, kolik lidí ví, že můžeš mít osx na normálnim počítači. Kolik lidí o to vůbec stojí. Vím, že je moderní mít maca a já osobně mám osx86 na virtuálce a občas ho využiju, ale stále je to okrajová záležitost. A co si budem povídat, pokud nemáš PC znalosti a vhodnej hardware, tak instalace osx86 je věcí extrémně na ho*no a strávíš u toho hodiny a hodiny a někdy i bez výsledku, protože vhodný kexty, nejsou a nikdo na nich nedělá.

Jak sem psal už v postu dřív, už při skládání počítače musíš myslet na to, že tam chceš mít osx86 a je to taky dosti limitující při výběru kompatibilní desky, grafiky atd. a proč bejt limitovanej. tak seru na osx86 a pojedu win.

Ano. Pomocí osx86 si složíš maca za 18k a u Apple by si za něj dal 35 - 40tis. Ok, to si na základní sestavě (u maca), a když pojedeš dualboot s windows tak nemůžeš počítat ani se středně dobrým pc. Za tohle je to prostě průměr aby bylo všechno kompatiblní. A čím novější a výkonnější komponent, tím je méně pravděpodobný, že na ně budou kexty (kromě těch komponent, který apple sám využívá).

Prostě není to prdel a nebudeš to mít snadný. Chceš do toho jít ? Jdi. Držim ti palce a třeba se tam někdy objevim a sem tam něco okomentuju, ale stále pro mne budou zahraniční (ty hlavní) fóra hrát prim, protože angličtina mi problémy nedělá a co nenajdu tam, nebo na pár ruskejch webech, tak to nenajdu nikde a prostě to nefunguje. GL and HF při tvorbě obsahu a správě webu a třeba se tam někdy potkáme.

Něco tvořit a dávat tomu hromadu svýho času chce hodně vůle. Poslouchat hatery a ignorovat je chce vůle ještě víc. Ale nejvíc vnitřní síly si chce rozhodnout, že to z čeho jsi tak moc nadšený, nemá či nebude mít smysl a zavrhnout to ještě než tě to začne vtahovat a utopí tě to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no konecne prispevek ktery se mi libi. diky! :)

ja sem vzdycky dostal v praci sluzebni notas a tam jsem to proste rozchodil. jasny ze ne vsechno a je jasny ze podporovany HW je na tom 100x lip.

nikdy sem nepredpokladal, ze by mela ceska komunita tvorit kexty. tak tolik si az tak zase nefandim. ale nahoda je blbec a geek nerdu je u nas dost, hlavne borci na vyskach atd..pokud to bude nekoho bavit proc ne.

ale to nebyl zamer.

zamer a prim je podora. napsat do fora kratky prispevek, nevim co s tim a stim. nebo pridat koment k tomu a ktomu.. a uz se to zacne tvorit atd atd..

hele ja na to nekvaltuju. i pro me je to okraj. ja na to nemam tolik casu co bych potreboval. proto poskytnu prostor a prostredky, obcas neco napisu, ale ono se to zacne plnit samo.klidne za rok dva, whatever. je mi to jedno . 180kč rocne za domenu zaplatim a nebo to bude na freecku, nezajem. o to mi nejde :)

btw dobry je, ze cim mas vic textu na forech at uz od jakychokoliv lidi tak se tam zaplnuji klicovy slova. google to indexuje. at uz jsou tam nebo nejsou odpovedi, spousta lidi to po urcite dobe muze privest na myslenku a podporit je ..atd atd..

jeste jednou diky za tvuj respons..

a souhlasim s tim, ze kdyz se u nas rekne vubec MAC OS, tak lidi mysli chleba s maslem. nedej boze hackintosh, to uz je vubec nechytacka. tohle forum taky neni a nema byt nikdy pro mainstream. vzdycky je to uzce specializovany, a kdyz tam bude jenom 10lidi co si mezi sebou budou posilat ovladace tak budu MAXIMALNE spokojeny a svuj ucel to splni..ikdyby v roce 2015

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tech lidi je urcite mnohem vice nez 10. a kde vemes asi tak ty kontakty na skype? vycucas si je z prstu? a komu budes psat? do anglie? tam nidke nejsou zadne kontakty na instant messangery

mimochodem asi moc nechapes k cemu forum slouzi ze?

ty se sice zeptas jednoho cloveka, ze mas problem A a on ti rekne reseni B, ale pak prijde druhy clovek a bude se ho ptat na to samy.. a forum je tu od toho, ze se jejich rozhovor zaznamena a dalsi osoby si to prectou aniz by musel dotycny autor znova a znova radit jednotlivcum.. chapes to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pořád si protiřečíš

kdyz tam bude jenom 10lidi co si mezi sebou budou posilat ovladace tak budu MAXIMALNE spokojeny a svuj ucel to splni..ikdyby v roce 2015
co s anglii? myslim že tady by se zaožilo nějaký téma a tam by si spousta (pochybuju že víc než 10) lidí napíše svý kontakty (na skype etc.) a můžou si psát mezi sebou. ano když to bude psát do googlu tak to nenajde, ale i tak stejně pochybuju že ti google zaindexuje forum s 10 lidma (nevim upřímně jak to u googlu funguje, ale pochybuju že by se to stalo), takže tvá "tvá obří komunita se stejně moc nerozroste :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu