Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Unlock Root: Root stovek typů zařízení s Androidem snadno a rychle


Negto

Recommended Posts

Best-Android-Apps-List-of-50-Free-Android-Apps.png

Co budete potřebovat?

  • Unlock Root funguje jen na počítačích se systémem Windows. Budete potřebovat počítač s operačním systémem Windows 7, Vista, nebo XP.
  • Je naprosto nezbytné nainstalovat správné USB ovladače telefonu! Obvykle můžete stáhnout ovladače pro vaše zařízení na webu výrobce. Pokud bylo součástí balení instalační CD, nainstalujte ovladače z něj.
  • Před provedením rootu zálohujte veškerá data ze svého telefonu. Můžete zálohovat kontakty na paměťovou kartu, k záloze aplikací lze použít například ASTRO File Manager či Titanium Backup.

Nemusíme snad připomínat, že Svět Androida není zodpovědný za škody, které by mohly vzniknout v průběhu tohoto procesu, a upozorňujeme též na možnou ztrátu záruky. Uvedený postup provádíte na vlastní nebezpečí.

Jak na root s aplikací Unlock root?


  1. [*=left]Stáhněte aplikaci Unlock Root
z oficiálního webu.
unlockroot1-300x144.png
[*=left]Stáhněte aplikaci Unlock Root
[*=left]Spusťte stažený soubor a proveďte instalaci.
unlockroot2-300x233.png
unlockroot3-300x230.png
unlockroot4-300x230.png
unlockroot5-300x230.png
[*=left]V telefonu povolte ladění USB, což provedete v menu Nastavení – Aplikace – Rozvoj/Vývoj – Ladění USB(zatržítko musí být aktivní).
unlockroot_usb_4-180x300.png
Otevřete Nastavení
unlockroot_usb_1-180x300.png
V Nastavení přejděte do sekce Aplikace
unlockroot_usb_2-180x300.png
Zde pak do sekce Rozvoj či Vývoj
unlockroot_usb_3-180x300.png
Aktivujte zatržítko Ladění USB

[*=left]Připojte telefon k počítači USB kabelem.
[*=left]Spusťte Unlock Root (zástupce najdete v menu Start – Programy – UnLock Root).
unlockroot6-300x180.png
[*=left]Aplikace Unlock Root
[*=left]Váš telefon musí být systémem Windows automaticky detekován – teprve pak můžete přejít k dalšímu kroku.
[*=left]Stiskněte tlačítko Root. Po chvilce se zobrazí dialog s názvem a typem vašeho telefonu. Tento dialog potvrďte.
unlockroot7-300x221.png
Tento dialog potvrďte.
unlockroot8-300x180.png
[*=left]Probíhá rootnutí telefonu
Jestliže se místo toho objeví následující dialog, pak buď nemáte nainstalované správné ovladače, nebo nemáte povolen režim ladění USB.
unlockroot9.png
Buď nemáte nainstalované správné ovladače, nebo nemáte povolen režim ladění USB
[*=left]Počkejte na dokončení instalace, po které byste se měla zobrazit informace, že zařízení bylo rootnuto.
unlockroota-300x83.png
Zařízení bylo rootnuto

[*=left]Odpojte telefon od počítače a restartujte ho.

Nyní by vaše zařízení mělo být rootnuté. To můžete zkontrolovat tak, že v seznamu aplikací ověříte, zda zde máte nainstalovanou aplikaci Superuser, nebo spustíte program, vyžadující oprávnění root.

unlockroot_su_2-180x300.png

V seznamu nainstalovaných aplikací byste měli mít ikonku Superuser

unlockroot_su_1-180x300.png

Zdroj:http://www.svetandroida.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Čau chtěl jsem se zeptat jestli po vašem návodu na root mužu provest aktualizaci firmware na vyšší verzi androida mám LG Optimus 2x jde mi to ,že mobil pochází z EU tudíž mi bylo řečeno ,že jakmile provedu aktualizaci tak ztratím češtinu a mobil mi naskočí v polském jazyce ,štve mě,že tam mám verzi Androidu 2.2.2 a tudíž mi nekteré nové aplikace uz nejedou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

To neni pravda. SuperOneClick podporuje vsechny zarizeni - obsahuje vsechny zname exploity a nevim o zarizeni, ktere by neslo rootnout pres SuperOneClick a pritom by slo necim jinym.

Ten oficialni compatibility list v tom topicu je nesmysl - uz se ani nikdo nenamaha ho aktualizovat, protoze to proste funguje skoro s kazdym Androidem :) ... ani muj mobil tam neni a jede na nem

.. jinak ale http://www.lifehacker.com.au/2012/01/the-complete-guide-to-rooting-any-android-phone-2/

Kazdopadne nehodlam se hadat. Jen jsem to tu doporucil jako alternativu k unlockroot, pac SuperOneClick je pouzivanejsi, znamejsi a lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Ahoj, chci udělat Root Huawei G600 můj model je U8950-1, nikde sem nikoho s tímto telefon zatím nenašel a na EN stránkách píšou složité věci že musím nejdřív udělat unlock bootloaderu a pak nahrát CWM a poté root ale tam jde o model U8950D takže se bojím abych něco nepodělal a ještě jednu věc prosím. Mám mobil od včerejška a stáhnul sem pár app a her a všechno OK ale dneska jakmile se něco nainstaluje tak to nevidím v MENU musim restartovat mobil a potom to teprv vidím v MENU.

Děkuji za pomoc ;)

Tak sem si našel návod, je to nějaká poločínská stránka popř můžu udělat tutorial, unlock bootloader je tam jenom o tom že se zadá kód který vám pošle huawei. Na huawei stránkách je proces unlock bootloader si myslim těžký :D Potom CWMse udělá taky ve fastbootu a potom ROOT ten se nahraje na kartu a v CWM nainstaluje ;) Kdyby někdo měl zájem

Upraveno uživatelem PAdsamP
EDIT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
To je uplny root ? pride sa pri nom o zaruku ?

Nevim jak myslis uplny root ale unroot sem delal tak ze sem znovu nahral originalni firmware :D je to root jako kazdej jinej root....kdyz udelas unroot zaruka je zpatky :rolleyes:

Odesláno z mého HUAWEI U8950-1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu