Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 17489 programem J-Runner


toro

Recommended Posts

  • Moderators
Ahoj, prosím Vás teď jsem aktualizoval DB podle tohoto návodu a po odpojení nap. kabelu a 1 min. čekání jsem xbox opět zapl a vyběhla na mě chyba E71. Tak teď nevím co mám dělat. Můžete mi prosím nějak poradit? (to jsou nervy) :cry:

Situace nakonec po několika pokusech úspěšně vyřešena, problém byl s přemapováním vadného bloku v NAND.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 560
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

  • 4 weeks later...

Mam dotaz k návodu -(bod 11. Ze složky xeBuild\data\ překopírujeme aktuální xenon.elf také do kořene flashky.) Provedl jsem vše dle návodu, ale ve složce DATA nemam xenon.elf a to program J-Runner píše, že vše proběhlo a Image je ready:)

- a co ty dva vadné sektory? je to velký problém pro úspěšný update?

J-Runner v0.2 Beta (280) Started

Checking Files

Finished Checking Files

Initializing Nand..

Nand Initialization Finished

Load Files Initiliazation Finished

15574

Started Creation of the 15574 xebuild image

KV Info saved to file

---------------------------------------------------------------

xeBuild v1.04.515

---------------------------------------------------------------

building glitch image

***** WARNING: naddump.bin has a bad LBA at block 0x1d2 (raw offset 0x782400), block LBA ignored

***** WARNING: naddump.bin has a bad LBA at block 0x284 (raw offset 0xa60800), block LBA ignored

---------------------------------------------------------------

C:\Downloads\J-Runner v02 Beta (280) Core Pack\J-Runner v02 Beta (280) Core Pack\214586282005\updflash.bin image built, info:

---------------------------------------------------------------

Console : Falcon

NAND size : 16MiB

Build : Glitch

Xell : power on console with console eject button

Serial : xxxx

ConsoleId : xxxx

MoboSerial: xxxx

Mfg Date : xxxx

CPU Key :xxxx

1BL Key : xxxx

DVD Key : xxxx

CF LDV : xxxx

KV type : type2 (hashed)

---------------------------------------------------------------

xeBuild Finished. Have a nice day.

---------------------------------------------------------------

Saved to C:\Downloads\J-Runner v02 Beta (280) Core Pack\J-Runner v02 Beta (280) Core Pack\214586282005

Image is Ready

Díky za pomoc.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prosim o radu, kam vlastne se ten image vygenerovanej na kopirovat. Vytvroti, to jsem zvladnul.ale kam s tim ? Na jakoukoliv flesku co tam flaknu do usb nebo do te co mam k RGHcku a ktera se mi stara o chod FSD. SAmotnej image mi to nenaslo, nedavalo na vyber aktualizaci i kdyz jsem to pustil pres eject, do xex menu to najelo ale projelo na konec a nic se nedelo stale. FSD pres net aktualizovany mam.

Jak pise dudu vyse, taky jsem nemel ten xenon soubor:(

Jinak k cemu se mi to vlastne hodi mit updatovany. Myslel jsem, ze kvuli hre je to potreba, ale zatim nevim co chce ten posledni 15574. Mam ted nhlko 13, spidermana amazing, o nic si to nereklo tak mozna resim predcasne. Urcite si to ale chci zkusit udelat, snad se nejakym cervenym diodam vyhnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@Dudu27: nech výsledý soubor s image tak jak jej máš teď, tzn. updflash.bin, dej ho na USB flash a spusť Xell. Zbytek už proběhne automaticky, soubor xenon.elf v takovém případě nepotřebuješ.

P.S. Vyhvězdičkuj si ve tvém příspěvku údaje o S/N konzole, CPU a DVD KEY. Jsou to citlivé údaje.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
pls, mam ready img pro muj key ze zalohy nand, pripraveno,,jen muizete mi pro ♥♥♥♥♥a vysvetlit jak na co to mam kam nakopirovat a jak spustit, aby si xko vsimlo a nainstalovalo si to? thx

Neumíš číst a nebo neumíš česky ?

http://console-forum.net/tema/146075-navod-na-aktualizaci-db-15574-programem-j-runner

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne to vazne neumim, ani psat...sorry... asi bych se neptal, kdyby neco nebylo spatne, nebo kdyby proste mi to neslo, se zblazni..nevim jestli do flesky ktera se stara o rgh nebo do flesky kterekoliv. Soubor elf jak nekdo psal taky nemam..

Tak to opravdu asi číst neumíš , protože je to v tom návodu jasně vše popsané kde ten soubor elf najdeš . Dokonce zde někde na foru je napsané že ho ani v některém případě nepotřebuješ ,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to opravdu asi číst neumíš , protože je to v tom návodu jasně vše popsané kde ten soubor elf najdeš . Dokonce zde někde na foru je napsané že ho ani v některém případě nepotřebuješ ,

j to jsem cetl,ale opet zadna pomoc. tak diky a uz radeji nereaguj,ja to budu zkouset a nejak zmaknu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

j to jsem cetl,ale opet zadna pomoc. tak diky a uz radeji nereaguj,ja to budu zkouset a nejak zmaknu..

Nemohu nereagovat !

!!! bod jedenáctý !!! " 11. Ze složky xeBuild\data\ překopírujeme aktuální xenon.elf také do kořene flashky " !!!

Hned jako druhý příspěvek píše xmod :

" Bod 11 není potřeba stahovat, aktuální xenon.elf (Rawflash v4) je už přímo u JRunneru v xeBuild\data\ "

V dalším příspěvku píše drag3go :

" J-runner rovněž od jisté verze defaultně ukládá finální image NAND s freeboot jako "updflash.bin". Lze to změnit v nastavení programu, ale není nutné nadále již soubor pojmenovávat jako "nandflash.bin". RAW zápisem přímo v Xellu totiž můžete nejen eliminovat nutnost použití souboru "xenon.elf", ale zápis je také znatelně rychlejší.

Takže stačí ponechat na USB flash finální image s názvem "updflash.bin" a Xell vše potřebné už provede za vás. "

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nevim jak to mam vysvetlit, ze mi xex proste nereaguje na to, ze dam na flesku image..nekde chyba, samozrejme, ale nejsem schopnej ji najit, zatim..

To není možný.Takhle:

1) Vezmi čistou flashku a naformátuj ji v PC na FAT32

2) Na ní nahraj vytvořený image soubor nandflash.bin přímo do rootu

3) Stejně tak do rootu nahraj soubor xenon.elf (Rawflash v4) z instalovaného JRunneru ze složky xeBuild\data\

Na flashce máš tedy jen ty dva soubory, nic jiného.

4) Flashku vraž do xboxu

5) Xbox spusť otevíráním mechaniky, spustí se xell reloaded a měl by najít image a flashnout jí

Pokud to xell neuvidí zkus různé porty (přední, zadní), nebo jinou flashku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem dookonce vcera jeste koupil flesku novou, jdu to zkusit znovu. TEn soubor xenon elf nemam, ale byt tedy udajne nemusi..nepotrebuju to updatovat, ale uz je to neco jako vyzva pro me, musi se to povest :D

Udělej to prosím podle toho co ti píšu.Xenon.elf být nemusí až od určité verze xellu, což nemusí být tvůj případ.S xenon.elf to půjde na libovolném xellu a určitě ho máš, protože si používal jrunner na vytvoření image tudíž ho máš instalovaný na pc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to zkusil bez xenonu, ten v dane slozce neni, bohuzel..takovy jatro nejsem ale ani system ho nenachazi. Pouzen xenon.bin a neni pod danym umistenim. Ten se vaze necim, nebo je mozne ho treba od kohololiv ziskat?nebo stahnout? stahnul jsem jeden ze serveru nekde, ulozeny byl v dubnu ..zatim ho radeji nepouziju, at po schvaleni zde :D

pise to.. looking for xenon.elf , evidentne mu chybi.takze ho musim nekde vydolovat

ten stazeny xenon mi to nenachazi...fleska stale nic nedela..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to zkusil bez xenonu, ten v dane slozce neni, bohuzel..takovy jatro nejsem ale ani system ho nenachazi. Pouzen xenon.bin a neni pod danym umistenim. Ten se vaze necim, nebo je mozne ho treba od kohololiv ziskat?nebo stahnout? stahnul jsem jeden ze serveru nekde, ulozeny byl v dubnu ..zatim ho radeji nepouziju, at po schvaleni zde :D

pise to.. looking for xenon.elf , evidentne mu chybi.takze ho musim nekde vydolovat

já nevím co pořád řešíš... V návodu to je naprosto jasně napsané, kde ten soubor máš vzít, takže si stáhni http://www.mediafire.com/?fqaqcxbf77v7xya a ten soubor najdeš přesně v tý složce, kde bejt má... Nic složitýho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to mam stazeny 10x, mam i updatovanej na 282, novejsi verzi jeste nez je ten odkaz a ten soubor nemam..to resim

nemuzete mi ho prosim nekdo poskytnout? bendak84@gmail.com

Stáhni si ho tady.Je to tím, že používáš moc novou verzi JRunneru ta už ho skutečně nepotřebuje, takže v jrunneru není, protože už se zapisuje přímo xellem.

http://libxenon.org/index.php?topic=212.0

Jde to zapsat dvěma způsoby

1) Novějším xellem - nechat soubor pojmenovaný na updflash.bin tak jak ho nechá jrunner

2) Starším xellem - přejmenovat na nandflash.bin a na flashku umístit ještě ten rawflash (xenon.elf)

Aktuální jrunner podporuje první metodu, proto tam není už ten xenon.elf.Ty máš ale v konzoli asi starší xell, takže musíš použít metodu číslo 2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

toro diky za dalsi tip, i vsem samo co se angazovali, ale tohle selhava porad dokola, jdu zkusit druhej zpusob

Nevěřím, že to nejde tím druhým způsobem přes xenon.elf.Byl bys světový unikát.Ale klidně to zkus nandflasherem.Kdybys nám aspoň napsal jak to dopadlo, tj jestli stále "looking for xenon.elf", nebo se už rawflash spustil ale neflashnul to úspěšně.To je pak těžký

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu