Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na aktualizaci DB 17489 programem J-Runner


toro

Recommended Posts

Je to úplně jednoduchý. Pokud je už dashlaunch nainstalovaný, musí se složka přejmenovat na $$ystemupdate. Pokud ještě instalovaný není nechat pojmenované $Systemupdate. Každopádně v obou případech to musí být stejná verze, co se flashovala a flashka naformátovaná na FAT32

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 560
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Je to úplně jednoduchý. Pokud je už dashlaunch nainstalovaný, musí se složka přejmenovat na $$ystemupdate. Pokud ještě instalovaný není nechat pojmenované $Systemupdate. Každopádně v obou případech to musí být stejná verze, co se flashovala a flashka naformátovaná na FAT32

Už jsem zkoušel obojí a stále to nechce naskočit. Při zastrčení flešky mi to napíše jen REFRESHING MOUNTED DRIVES. A nic samo nenaskočí ani $$ystemupdate ani $Systemupdate. Fleška je ve FAT32. :bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíš si ověř, že dáváš do konzole update ve stejné verzi, jako tam máš teď v nand naprogramovaný.Tedy pokud si aktualizoval přes JRunner na 17349 tak že i update co tam dáváš je verze 17349.Jinak zkus ještě jinou flashku a nebo jiný USB port (zadní místo předního)

Už jsem zkoušel obojí a stále to nechce naskočit. Při zastrčení flešky mi to napíše jen REFRESHING MOUNTED DRIVES. A nic samo nenaskočí ani $$ystemupdate ani $Systemupdate. Fleška je ve FAT32. :bash:
Upraveno uživatelem xmod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak jsem se dočetl z anglických stránek, jak aktualizovat $$ystemupdate, pokud vám to předchozími způsoby nefunguje a automaticky vám nabíhá freestyle dashboard. Nejdříve si ve freestyle dashboardu otevřeme general settings a zafajfkujeme "enable File manager advanced mode". Pak si otevřeme ve freestyle dashboardu File manager a smažeme vše ve složce SysExt. Když pak vypneme a zapneme notebook, bude vám xbox psát při startu, že potřebuje aktualizaci, vypneme xbox, zapojíme flešku, zapneme, a už vám to nabídne aktualizaci z flešky. Snad se to bude někomu se stejným problémem hodit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

V prvom rade by som chcel poďakovať za návod, je super, no aj tak mám pár otázok. Aktualizáciu DB robím prvým krát a nerád by som niečo pokazil. Podľa návodu som si urobil zálohu NAND a vyčítal som aj svoj CPU KEY, všetko som nahral do Jrunnera a tu ma zaujala jedna vec. Na záložke XeBuild (v pravo hore v jrunner) sa mi sprístupnili dve možnosti CR4 a Jtag, chcem sa spýtať mám zaškrtnúť možnosť CR4, v prípade, že Disponujem CR4 a je potrebné takto manuálne zaškrtnúť/nastaviť ešte niečo?

Moja druhá otázka sa týka DashLaunch-u. Pred samotnou aktualizáciou som si chcel overiť aj ďalšie kroky aby som potom netápal a nestresoval :) No tu sa objavil ďalší problém, nech som hľadal ako som chcel tak sa mi nepodarilo nájsť starú verziu DL na disku v xboxe. Xbox mi po štarte normálne nabieha do FSD, preto ma zaujíma či je aj iná možnosť ako dosiahnuť že xbox nabieha po štarte do FSD, a či náhodou nehľadám DL zbytočne.

Vopred ďakujem za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Pokud máš ve své konzoli CR4, pak je potřeba volbu CR4 v J-Runneru zaškrtnout.

Stejně tak je nutné zvolit jaká verze RGH/Jtag je v konzoli instalovaná. J-Runner sice automaticky zvolí jednu z možností při nahrání NAND, ale nelze spoléhat jen na to, protože není např. sám schopen rozlišit, jestli je u Phat konzolí instalováno RGH nebo Jtag/R-Jtag a zdali tento je nadále instalovaný metodou aud_clamp atp.

U Slim verzí X360 je to jednoduché, tam je vždy jen a pouze RGH2. U Phat verzí je potřeba být obezřetnější a správně vybrat dle verze instalované úpravy.

Ad Dashlaunch - pokud nikde v konzoli nemáš spouštěcí soubor pro Dashlaunch tak je možné, že je integrovaný v sestavené NAND. Tuto funkci také J-Runner nabízí, je tam na to záložka, takže lze zaškrtnout volbu Dashlaunch patches, provést nastavení a výsledná image s NAND už bude obsahovat Dashlaunch. Myslím, že uživatelsky příjemnější pro tebe bude, když si budeš moci prostředí Dashlaunch kdykoliv nastavit podle svého a tak si ho stáhni extra (nejnovější verze je aktuálně 3.15) a vše potřebné v něm si nastav až poté, co nahraješ do NAND image s novou verzí DB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ahoj mam Phat XBOX360 ELITE s db 16203 a chtěl bych updatovat na 17489. Bohužel nevim jestli mam RGH nebo RGH2. Od flashera jsem kdysi dostal CD s původní NAND a když ji načtu v jrunneru tak mě to ukáže Glitch. Když pak xko spuštím naběhne za 35s - tedy čas něco mezi RGH a RGH2. Moje otázka tedy je co by se mohlo stát pokud bych tam nahrál db s RGH a přitom by v xku byl RGH2? Několik lidi se už tady na to ptalo ale bez odpovědi. Jde mě o to jestli by šlo pak ještě nahrát jiný db nebo by se mohlo xko úplně umrtvit. Přikládám screen z jrunneru.

post-38297-14687191127232_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Pokud nahraješ image NAND pro RGH1 do konzole, kde je instalováno RGH2 (a opačně), konzoli už nezapneš. Není to však nevratný jev, ale už není vratný v domácích podmínkách (ke konzoli se musí připojit NAND programátor a NAND nahrát HW cestou).

Podle screenu by v konzoli mělo být instalováno RGH1, nebyl by důvod instalace RGH2 (toto udává verze dashboardu v konzoli, která tam je před vlastní instalací RGH). Bohužel ani J-Runner není samospásný a jediné podle čeho sám aut. určí zdali jde o RGH1 (Glitch) anebo RGH2 (Glitch2) je právě výchozí verze dashboardu v RETAIL (STOCK) NAND. Do verze DB 14xxx automaticky předurčuje RGH1, od verze DB 15xxx pak RGH2. Pokud se ale ten kdo instalaci dělal sám rozhodne z nějakého důvodu udělat RGH2 na konzoli, kde je možné udělat RGH1 (což by nebylo zcela pochopitelné), program už to nemá jak rozpoznat. Stejně tak nerozpozná, pokud by dotyčný použil velmi oblíbenou R-JTAG metodu, která se zase hodí tam, kde RGH2 špatně bootuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu