Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak na více disků - aktuální postupy


xmod

Recommended Posts

Vzhledem k tomu, že téma s využitím přepínání více disků pomocí pluginu swap.xex již není aktuální zakládám toto nové téma kde bych rád měl aktuální postupy jak toto řešit.

Budu to postupně doplňovat a aktualizovat i seznamy her kdy jaký postup použít.

Mám hru na více disků, jak poznám jaký postup použít ?

1) Hra jede souvisle a v určitých místech si řekne o další disk aby pokračovala v ději - použije se interní přepínání disků ve FSD

Jde o hry : Rage, Max Payne 3,The Witcher 2 Assassins of Kings,Dead Space 2, Mass Effect 2+3,L.A Noire, ...

2) Hra má něco jako instalační a play DVD - použije se "DLC postup" kdy se instalační disk (DLC) rozbalí přes Xbox Image Browser na správné místo

Jde o hry : Battlefield 3 (DLC je Disk 1), Forza 4 (DLC je Disk 2), Batman Arkham City: Game Of The Year Edition (DLC je Disk 2),Medal Of Honor Warfighter (DLC je DVD 1)

Základ:

Aktualizujeme Freestyle Dashboard na poslední verzi.Pokud jsme kdy v minulosti používali swap.xex plugin (multi.ini), tento vypneme, protože FSD už umí swapovat disky samo (vymažeme ze sekce plugin v souboru launch.ini část plugin1 = Hdd:\Content\0000000000000000\Freestyle\Plugins\swap.xex)

1) Postup pro hry co nejsou DLC ale jsou to plnohodnotné disky

jako příklad třeba Max Payne 3

a) Převedeme oba disky Maxe do GOD formátu pomocí iso2god nebo oba rozbalíme pomocí Xbox Image Browseru (je to jedno) ale každý do oddělené složky

b) V xboxu vytvoříme na hdd složku kde bude Max třeba MP (pro typický příklad je tato v nadřazené složce složce Hry)

c) V MP dále vytvoříme podsložky Disc 1 a Disc 2 (důležité je to pojmenování Disc<mezera>číslo), takže to celé bude vypadat

Hdd:\Hry\MP\Disc 1\

Hdd:\Hry\MP\Disc 2\

d) Do těchto složek umístíme převedené disky 1 a 2 (pokud možno každou do toho správného)

e) Jdeme do nastavení FSD a v Content/Manage Game Paths přidáme cestu HDD:\Hry hloubku prohledávání třeba na 4 úrovně a dáme manuálně oskenovat

f) Hrajeme, testujeme

Princip řešení pro pochopení co děláme - FSD díky adresářové struktuře a nastavenému skenování na složce MP ví, že v ní jsou další dva disky a tyto přepne když je potřeba.

Omezení: Žádné, metoda funguje na interním (Content\16 nul) i externím disku, stačí jen zachovat popsanou strukturu složek s Disc x.Funguje jak s GOD kontajnéry tak i s hrami rozbalenými přes Xbox image browser.

2) Postup pro hry které mají instalační a play DVD (tedy hlavní disk a DLC disk)

Jako příklad třeba Forza 4 kde Disk 1 je hlavní a Disk 2 je DLC.

a) Hlavní disk standardně převedeme přes ISO2GOD a nahrajeme do naší herní knihovny (všimneme si ID hry tedy číselného názvu složky který je například pro Forza 4 : 4D530910)

b) Ve FSD vybereme hlavní disk a přes Y dáme Manage Title Updates a Download Title Updates.Pokud se nějaké stáhnou, zaškrteme poslední verzi (kedlubna zezelená) a hru spustíme.

Pak jí zase ukončíme a jdeme dodělat druhý disk (předchozí krok je občas potřeba k vytvoření správná adresářové struktury na interním disku)

c) DLC (U Forzy 4 to je Disk 2) rozbalíme přes Xbox image Browser a obsah rozbalené složky Content (soubory z ní) nahrajeme na interní disk do \Content\0000000000000000\4D530910\00000002\

d) Hrajeme, testujeme

Omezení: DLC fungují pouze na disku naformátovaném na FATX (tedy ideálně na interním disku,nebo jako nouzovku i na flashce naformátované v xboxu - pak ale platí omezení na 16GB maximálně a na flashce si člověk musí vytvořit kompletní adresáře Content\16 nul atd. a DLC nahrát na flashku v PC třeba pomocí Horizon nebo USBXploreru).Neznám způsob jak bod c) udělat přímo na externím FAT32 disku

Dokončení:

Pokud máme přepínání úspešně otestované můžeme ostatní disky které nejsou spouštěcí schovat z výpisu ve FSD tím, že další disky vybereme a dáme Move to No Section

Upraveno uživatelem xmod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 78
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 4 weeks later...

Zkoušel jsem tenhle postup na hru Battlefield 3 ale prostě mi to nechce pořád nainstalovat ty HD textury... DVD 2 jsem extrahoval přes ISO2GOD a nakopíroval do složky Game na externím HDD... V game library se mi hra ukáže... DVD 1 jsem extrahoval přes Xbox Image Browser a nahrál do složky Content\0000000000000000\45410950\00000002.. a ta se mi v Game library neukáže.. Musím nastavit i cestu v Game Paths? Jestli jo jakou přesně.. Zkoušel jsem všechno možné, ale DVD 1 se mi prostě v Game Library neukáže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem tenhle postup na hru Battlefield 3 ale prostě mi to nechce pořád nainstalovat ty HD textury... DVD 2 jsem extrahoval přes ISO2GOD a nakopíroval do složky Game na externím HDD... V game library se mi hra ukáže... DVD 1 jsem extrahoval přes Xbox Image Browser a nahrál do složky Content\0000000000000000\45410950\00000002.. a ta se mi v Game library neukáže.. Musím nastavit i cestu v Game Paths? Jestli jo jakou přesně.. Zkoušel jsem všechno možné, ale DVD 1 se mi prostě v Game Library neukáže.

Disk 1 není herní proto se samozřejmě nikde neobjeví,přidávat ho nemusíš.Jde jen o to, že Disk 2 ze kterého se hraje ho "vidí" (tedy HD textury se nenabízí k instalaci atd) v té složce na interním disku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ahoj, mám dotaz. Dělal jsem tímhle stylem více her (LA Noire, Red dead redemption) a ve FSD mám více ikonem, jakoby za každé DVD 1 - takže tam mám 4X LA NOire se stejným ID Hry. Spustit hra jde, zdá se, že je to jenom "kosmetický" problém. Nevíte co s tím? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, mám dotaz. Dělal jsem tímhle stylem více her (LA Noire, Red dead redemption) a ve FSD mám více ikonem, jakoby za každé DVD 1 - takže tam mám 4X LA NOire se stejným ID Hry. Spustit hra jde, zdá se, že je to jenom "kosmetický" problém. Nevíte co s tím? Díky

Stačí číst pozorně sekci "Dokončení" v návodu, tam máš jak zbylé disky z výpisu schovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Zdá se mi to, nebo poslední dobou nejde Xbox image Browser? Zobrazuje to tuto hlášku.

06367a5083.jpg

Kdyby to udělalo na jednom PC, neřeknu ani slovo a jdu hledat řešení na google. Ale po dlouhém hledání, jsem program donutil stáhnout bratra a i přítelkyni se stejným výsledkem. Ještě chybí tátovo PC, ale tak nějak si myslím, že tam nebude žádný rozdíl. Neexistuje nějaká náhrada, nebo tak něco? Protože už pátrám i docela dlouho na netu a problém jsem zatím nevyřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9fafe3c91a.jpg

No a to je právě to co mi nejde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

VYŘEŠENO

------------------------

Jen to chtělo trochu zapřemýšlet co po mě text chce. ono když se člověk učí celej život německy, tak to není tak jednoduchý jak se zdá :D

Upraveno uživatelem skolni.flakac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
jak mam dát title update když u RGH nesmim připojovat internet ?

To ti řekl kdo ? Nesmíš se připojovat na xbox live, to je zablokované pokud je RGH instalace udělána korektně.Na internet se samozřejmě s RGH (ve FSD) připojit nejen můžeš, ale je to i doporučené, protože se ti aktualizuje FSD, nahrávají obaly, můžeš stáhnout title update atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jsem si myslel sám :)) ..tak díky ...no ale stejně si nějak nevím rady s tou forzou udělal jsem to podle návodu vytvořil tam složku 00000002 přesně jak je popsáno / content atd.. do ní to nakopíroval a když jí spustím tak tam mam furt nainstalovat disk 2 a když to dam tak chyba disku nebo když si vyberu auto který je na disku 2 tak taky chyba disku a vypne se to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak schválně :

- DVD 1 máš rozbalené v GOD kdekoliv na disku (i externím)

- Obsah složky Content DVD2 rozbalený přes xbox image browser (pokud se nepletu cca 4 velké soubory) máš nahrané V \Content\0000000000000000\4D530910\00000002\ na interním disku tak jak je psáno v návodu ?

- Na obě místa máš nastavené cesty ve FSD (herní složky a content/16 nul) a oscannované tj hru to vidí v záložce x360games?

- Máš nainstalovaný poslední titleupdate pro Forzu 4?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki všechno funguje, ale všim jsem si že jsem tam měl blbě ty složky, projel jsem to tim image browserem a vytvořilo mi to 3 složky $SystemUpdate, content a media a pár souborů default.xex hash.manifest a nxeart a já to lupnul rovnou do xboxu jak je psáno v návodu do složky 00000002 teda bez toho $SystemUpdate a proto to nešlo ...musel jsem projet tu složku content co se mi vytvořila a skopčit to až z ní..nechápu že jsem si toho nevšim hned :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu